LP T <v De Trekvogels 1 vleugellam in Ridderkerk Waddinxveen E1 kampioen Bedrijfs- volleybal Winst en verlies TV Gouwe Smash Nationale Wedstrijd sport Turnen Trim loop weer succes De Nominatie A» Jeugd- marathon WRB afgelast pagina 8 Hart van Holland/5 mei 1999 /*- O Midgetgolf De Trekvogels 2 thuis soepel langs Rotterdam Voetbal Tennis Wie wordt sporter van het jaar? ■I ode< Boskoop - Voor de tweede keer in korte tijd moest het eerste midgetgolfteam van De Trekvogels afreizen naar Rid derkerk. Dit keer was Hole Ridders 2 de tegenstander. Ook dit team weet van wan ten, want op hun thuisbaan weten de spelers goed te pro fiteren van de missers van de tegenpartij, en zijn ze moeilijk te kloppen. De Trekvogels begon de eer ste ronde met 106 en kreeg meteen al 9 slagen om de oren. Arie van der Kooij zat vrij hoog met 30 en verloor zes slagen. Leo Jansen ver loor er twee, Jan-Kees van Voskuilen speelde met 24 ge lijk en Ed van Voskuilen lever de met 25 een slag in. In de tweede ronde verzaakte Leo Jansen met een score van 34. De tweede ronde ging met 113 om 100 verloren. In de derde ronde maakte De Trekvogels goed gebruik van missers bij de tegenpartij. Twee spelers van Hole Ridders hadden 32 en 33, maar hun teamgenoten maakten dat enigszins goed met 22 en 20, zodat hun score 107 was. De Trekvogels speelde zonder uit schieters, maar met 24-25-26 en 26 werd met 101 de derde ron de in winst omgezet. De achter stand was teruggebracht tot 16 slagen. Zelfs een ronde winst zou de Boskopers nog een wed- strijdpunt opleveren, en dat zou het maximaal haalbare zijn. Met zoveel slagen achter mag je als bezoekende ploeg in Ridderkerk geen illusies meer hebben. De thuisploeg had de smaak te pakken en besloot met 91De Trekvogels kon daar slechts een schamele 109 te genover stellen. Het verschil in holeslagen zegt voldoende. Hole Ridders 2 had er 395 te genover 429 voor De Trekvo gels 1. Door deze overwinning is Hole Ridders 2 nu De Trekvo gels 1 op de ranglijst gepas seerd, en de Ridderkerkers staan nu tweede met 9,5 pun ten. De Trekvogels blijven hier achter staan op 9 punten. Ed van Voskuilen had de laagste Boskoopse score met 100 sla gen, Jan-Kees van Voskuilen had er 103, Leo Jansen 110 en Arie van der Kooij had een off day met 116 slagen. De Trekvogels 2 speelde een thuiswedstrijd tegen Rotter dam 1. Voor het tweede team was het zaak de wedstrijdpun- ten in Boskoop te houden. De eerste ronde was ruim voor de thuisploeg met 96, en daarmee werd al een kloof van 13 slagen gemaakt. Ron Blanken begon goed met 23. In de tweede ron de had Joep Blanken de smaak te pakken, en miste slechts drie hindernissen. Met 21 was hij de gangmaker, en wist zijn team naar 97 te loodsen. Ook Els van der Stroom had een goede ron de met 23. Rotterdam had veel moeite met de baan in het kwe kersdorp. Ook de tweede ron de kwamen ze niet goed door, en sloten ze af met 115 slagen. De Trekvogels had de smaak te pakken, en met een regelmati ge score werd 99 geslagen te genover 113 voor de gasten. Rotterdam wist in de vierde ronde de eer nog te redden door met 98 om 103 te zegevie ren, maar kon niet voorkomen dat de eindzege met 395 slagen naar De Trekvogels 2 ging. Rot terdam had 435 slagen. Door deze 3-0 overwinning komt De T rekvogels 2 op 8,5 punten, en blijft het team uit de Maasstad op 3 punten staan. Topvorm was er bij Joep Blanken. Met 25-21-24 en 24 kwam hij uit op 94 slagen. Ook Els van der Stroom zat met 98 slagen goed op schema. Arie Blanken jr. had er 101Ron Blanken speel de 102 en Irene Blanken had met 100 ook klaar geweest om in te vallen. Waddinxveen - Afgelopen zaterdag was er weer een kampioen schap te vieren bij de jeugdafdeling van v.v. Waddinxveen. Deze keer was het El-team aan de beurt om bloemen en medailles in ontvangst te nemen. Zowel afgelopen als de komende zaterdag hebben veel kinderen zich afgemeld i.v.m. vakantie; zo ook de E1 Het hele seizoen heeft dit team gestreden met de volgende spelers: Gilles Bresser, Brent Compeer, Alexander Diepenveen, Geoffrey Klijn, Robert de Quillettes, Roy Vermeulen, Sven Vierge ver en Sjaak Wenteler. Maar niet iedereen was deze zaterdag aanwezig, zodat twee kanjers van E3 werden ingezet: Erik Hams tra en Kevin Kaptein. Ondanks de vele zenuwen, zowel binnen als langs het veld, werd er toch een overwinning geboekt. Weliswaar een magere 1-0, maar Nieuwerkerk werd toch verslagen. Bij de overige teams waren de resultaten over het al gemeen teleurstellend. F1 speelde in Boskoop en was niet opgewassen tegen kam pioen Floreant. Ook hier waren veel afzeggers, maar de inval lers Bryan van Leeuwen en Rick Swijnenburg lieten zien dat ook zij hun mannetje kunnen staan. F2 won zoals het een echte kampioen betaamt. Tegen Aar- landerveen werd het een hele ruime overwinning (0-12). F4 was niet tegen de Jodan Boys opgewassen. Deze jongens wa ren letterlijk en figuurlijk een maatje te groot voor de aller kleinste kanjers (9-0). E2 kon geen potten breken in Bodegraven en kwam zonder punten thuis (9-2). E3 liet weer eens zien dat ze goed kunnen voetballen. Thuis Werd Flore ant, mede dankzij drie doelpun ten van Joep ten Zijthoff, ruim schoots verslagen (5-1). D1 had ook te kampen met veel afschrijvingen en kon tegen Nieuwkoop geen vuist maken. De ruststand gaf weliswaar nog hoop (1-1), maar daarna scha kelde Nieuwkoop een tandje bij en werd het een ruime neder laag voor de geel-zwarten (5-1). D2 speelde in Woerden en ver sloeg Sportlust '46 daar op een overtuigende wijze (2-5). Alle junioren-teams gingen ten onder. De MJ1 speelden tegen CW Zwervers werd een slappe eerste helft (2-0) en daarna een iets fellere tweede helft. Dat was echter niet voldoende (3- 1). BI werd thuis door UNIO verslagen (3-9) en de Al ging bij Linschoten onderuit (2-4). Meisjes O 14 West IV vierde bij het Nederlands Kampioen schap in Hoogeveen In Hoogeveen werd op 30 april en 1 mei voor de 18e maal het Dr. Fadhronc Toernooi ver speeld. In dit toernooi wordt ieder jaar door de 12 selecties van het Jeugdplan Nederland in drie categorieën gestreden om het Nederlands Kampioen schap. Het betreft hier dis trictsselecties van meisjes en jongens onder de 14 en jongens onder 13. Evenals vorig jaar was de v.v. Waddinxveen hier vertegenwoordigd door MJ1- speelster Lesley Landweer. Op Koninginnedag werden drie wedstrijden gespeeld van 2x20 minuten. Gestart werd met een nederlaag, daarna volgde een gelijkspel en een overwinning. Voor de eerste dag geen slecht resultaat. Op 1 mei moesten nog twee poule-wedstrijden worden gespeeld; die werden gewonnen. Dit betekende de tweede plaats in de poule, zo dat vervolgens gestreden moest worden om de derde en vierde plek. De derde plek en het erepodium leek binnen handbereik, maar Zuid II bleek net iets sterker (1-0). West II won en Midden pakte de twee de plaats. Wellicht dat er voor Lesley Landweer (de nummer 10 van West IV) volgend jaar een podiumplaats in zit. Bedankt sponsors, ouders, leiding, bestuur hulp tbv 30 apr! Peuterclub 't Hobbelpaard Vrijdag 7 mei klaverjassen in Het Zuidhonk Zuidplaslaan 552. Aanvang 20.00 uur Waddinxveen - De jeugdmara- thon die de Waddinxveense Reddingsbrigade op 7 mei zou houden gaat wegens organisa torische problemen niet door. Bovendien waren er nog maar zes inschrijvingen binnen. Het aantal van zes teams was ook te weinig om een jeugdmarathon te organiseren. De WRB zal proberen volgend seizoen - in ieder geval voor het einde van 1999 - alsnog een jeugdmarathon te houden. De deelnemende teams zijn hier omtrent ingelicht. Zevenhuizen - Voor de tiende keer wordt in Zevenhuizen het bedrijfsvolleybaltoernooi ge organiseerd. De eerste speel avond is op zaterdag 29 mei, de tweede op zaterdag 12 juni. De aanvang is op beide avonden 17.00 uur. Het toernooi vindt plaats in dorpshuis Swanla. De helft van het eventuele bati ge saldo van het toernooi komt ten goede aan lesmateriaal voor de EHBO, afdeling Zeven huizen. Waddinxveen - Op dinsdag 27 april speelden de dames-l-18+ uit tegen TSN uit Schiedam, Dit was een heel moeilijke tegen stander want ook zij zijn vorig jaar gedegradeerd. Maar na een dag met praktisch allemaal driesetters en heel veel wind wonnen ze uiteindelijk met 3-2. De dames-2-18+ speelden thuis, met invalster Ina Arnoldus, te gen de Zevensprong 3 uit Ze venhuizen. Zij hadden schitte rend weer. Na een gezellige dag hebben ze met 2-3 verloren. De dames-l-veteranen speel den ook thuis, tegen TIOD 3 uit gouda. Ze hebben met één tie break en zonder driesetter vrij gemakkelijk gewonnen. De dames-2-veteranen speel den uit tegen de Zevensprong. Met veel wind verloren zij met 2-3, waarbij veel tie-breaks wer den gespeeld. Het jongens jeugdcompetitie- team 2 tot net met 12 jaar moest op woensdag 28 april tegen Krimpen. Zij verloren met 10-2. Het jongensteam 1 won met 10- 2 van Gouderak. Zij staan in de competitie bovenaan. Het meisjesteam speelde tegen Zevenhuizen. Zij verloren met 7-5. De zaterdagmiddagcompetitie heeft twee kampioenskandida ten. Het le herenteam, spelend voor het eerste in de derde klasse, heeft alles nog gewon nen. Zaterdag speelden zij bij Ad Astra. Jeroen Baars won zijn single met 6-3/6-0 en Chris Le Comte won met 6-2/6-1. De dubbel van Maurice Ancher en Pieter Uit- tenbroek werd gewonnen met 6-2/6-1. Jeroen en Pieter won nen met 6-0/6-7 en 6-1 en Chris en Pieter wonnen met 6-1/6-1. Het le gemengde team speelde tegen Be Quick uit Maassluis. De tegenstanders hadden ook nog alles gewonnen. Jeroen van de Hoorn verloor zijn sin gle met 6-2/6-2. Paul Verspoor en Inge Dalderup trokken de stand weer gelijk in een sterke mixed. Zij wonnen met 6-0/6-1. De damessingle werd gespeeld door Marry van Laar. Na een zenuwslopende partij werd deze in Marry's voordeel be slist doordat de tegenstand ster op een stand van 5-4 een zweepslag kreeg. De herendub- bel werd een thriller. In de der de set kwamen Jeroen en Paul met 5-2 achter maar op karak ter wonnen zij met 7-5. De da- mesdubbel werd niet meer ge speeld. Een prima overwinning met 4-1. Het 2e gemengde team speelde tegen Berkenrode en verloor met 3-2. De singles van Els Rijs- bergen en Boudewijn Rip gin gen verloren in twee sets. De mixed van Jan en Joke Uitter- hoeve ging ook verloren maar na een zware strijd in drie sets. De damesdubbel van Els en Joke werd gewonnen met 1-6/6- 3 en 6-4. Jan en Boudewijn kwamen in hun dubbel in de derde set ach ter met 4-1 maar door sterk spel van voornamelijk Boudewijn wonnen zij toch nog met 6-4. Het 4e gemengde team verloor met 3-2 van Deuce Again. Dit team moet het met invallers doen. Nel Bongaarts won haar single eenvoudig en de dubbel met Annelies Toebak ook. Onno den Butter had het zwaar. Hij verloor in twee sets. Ook de mixed en herendubbel werden verloren in twee sets. Het gemengdteam 35+ verloor met 3-2 van Zevensprong. Ellen Didden viel in voor Wil van der Valk die de dag ervoor een zweepslag had opgelopen. Al leen de damesdubbel en de he rensingle werd gewonnen. Het herenteam 35+ heeft het moeilijk in de derde klas. Zij verloren met 5-0. Wim Plomp had pech dat hij in de eerste set met een voorsprong van 4-1 moest opgeven met een blessu re. Het zondag herenteam speelde uit te Koudekerk aan den IJsseF 3-3. Het mixedteam 35+ verloor na een spannende strijd met 3-2. Waddinxveen-Op 17en 18april werden de kwart finales Natio nale Wedstrijdsport Turnen voor dames gehouden in het Noord-Hollandse Hippolytus- hoef. Deze wedstrijd werd ge organiseerd door drie regiona le turnverenigingen in samen werking met de Koninklijke Ne derlandse Gymnastiek Unie. Deze wedstrijd was tevens een kwalificatiewedstrijd voor een landenwedstrijd in Eindhoven op de Nederlandse Gymnastra- da en de Jeugd Olympische da gen in Denemarken. De Zoetermeerse vereniging Pro Patria nam met dames van beide afdelingen deel aan deze wedstrijd, onder anderen de Waddinxveense turnsters Ver ona van der Leur en Berlinda en Marjoleine Verweij. Verona van der Leur, topturn- ster in de categorie junioren turnde een uitstekende wed strijd, ze kwalificeerde zich voor beide internationale wed strijden. Voor haar vloeroefe ning ontving zij 8.900, op sprong 8.866 en voor haar brug- oefening 9.025 punten. Haar af sprong op dit onderdeel was dubbele salto met dubbele schroef, deze sprong beheerst zij ook op de vloer. Ze besloot haar wedstrijd met 8.500op 1 balk zodat zij op totaal 35 J punten kwam. Berlinda Verweij begon sprong met 8.400. Op de brn viel haar score wat tegen 8.166 maar zij deed wel vot het eerst als afsprong een d« bele salto tijdens een m strijd. Op de vloer was zij ha sterk met een prima uitgevoa de oefening die haar 9.150opl verde. Berlinda kreeg n haar balkoefening8.100enm het totaal van 33.816 werd z vierde in de categorie seniors Marjoleine turnde bij dejnnii ren en begon met de bni 7.400. Hierna turnde zij hai balkoefening, 8.200 gevolg door een fantastische uitvif ring van haar vrije oefeningo vloer; 9.400. Zij besloot dews strijd met een tsukahara gi hoekt over het paard, goj voor 8.420. Haar totaah 33.425 punten was goed voi een derde plaats en een b zen medaille. De turnsters zijn weer eenstaj je verder en zullen binnenko de halve finale turnen voort Nederlandse finale Wedstriji sport, die op 29 mei van ditja gehouden wordt in Terneuze Moerkapelle - De traditionele trimloop op Koninginnedag,g ganiseerd door tafeltennisvereniging Zevenhuizen/Moerkapel le, is weer een succes geworden. Onder een stralende zon gingff 140 deelnemers, verdeeld over diverse afstanden, van starl Voor de langere afstanden bleek de temperatuur een obstakej Van de aanwezige waterpost werd dan ook druk gebruik g maakt. Op de 2 kilometer werd Jerwin Pouwelsen le met een tijd vanl min.7. Tweede werd Benjamin Buijs (9 min.10) en derde werl Michel de Bruijn (9 min.22). De 5 kilometer werd gewonnen door Joost Blokland van AV Gouda met een tijd van 17 min.8. Tweede werd Andy Koolmeej 20 min.) en derde werd Wilco Domburg (20 min.19). De tien kilometer werd gewonnen door Wietze de Bruin met e tijd van 37 min.35. Tweede werd Hans van der Hil (37 min.45)ei derde Hans Boere (38 min.18). De eerste dame werd Corini Krijgsman met een tijd van 47 min.15. Op de 15 kilometer werd Rini van Vliet 1 e met een tijd van 1.01.51 Tweede werd Boudewijn van Uden (1.06,34). De eerste dai werd Corine Slingerland met een tijd van 1.16,49. De halve marathon werd gewonnen door Wim Verkleij mete tijd van 1.27,46. Tweede werd Peter Twigt (1.287,10). Derde werl Henk Ruijter (1.35,19). De eerste dame werd Marjet Spoelden®] een tijd van 1.48,35. Naam: Ruud den Boer Woonplaats: Zevenhuizen Leeftijd: 50 jaar Vereniging: Atletiekvereni ging de Kieviten uit Bleiswijk In 't dagelijks leven: Kok bij een eetcafé in Rotterdam Reden Nominatie: Ruud den Boer nam onlangs voor de acht ste keer deel aan de marathon van Rotterdam. Dit sportevene ment vindt ieder jaar plaats in april en kent een groot interna tionaal deelnemersveld. Voor Ruud den Boer is de Rotter damse marathon een thuis wedstrijd. Langs de route staan vele bekenden die hem aan moedigen. De Zevenhuizenaar was dit jaar dik tevreden over zijn prestatie. Bij de marathon van 1997 kreeg hij zoveel last van een oude rugblessure (her nia) dat hij besloot geen mara thons meer te lopen. In 1998 hield hij zich daar aan, maar in 1999 was hij weer helemaal te rug. Samen met trainingsmaat je Ed Baars begon hij weer ge richt met trainen. Vijf maal p week hardlopen en iedere!®! ste zondag van de maand /j wedstrijd resulteerde in f mooie eindtijd van 3 uur en min. Ruud den Boer is eensportie» man. Na de marathon nam Jl een week rust, maar inmidae'l is hij alweer volop ink31 voor een fietswedstrijci i 200 kilometer, die deze zomi georganiseerd wordl:°P 1 uwe. Voor wat het hard J betreft wil Ruud samen metfll1] broer in november graag nemen aan de eerste mara? van Curagao. Verder s marathon in Athene nog op J verlanglijstje. Eerder hepRuJ mee bij de marathons v f York, Parijs en Brussel. 01» I Tips voor "De Nominatie" kan men melden bij de sportredactie, telefo 615899. kozen Eenmaal per seizoen wordt uit alle genomineerden een winnaar ge ^^aar| DEKA Sportprijzen uit Waddinxveen stelt een sportieve prijs voor beschikbaar.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 8