BROIWER DE KONING LITI E Maand van het Spannende Boek: 28 mei tot en met 30 juni Walters De tondeldoos mm Hart van Holland BERICHTEN INBRAAKBEVEILIGING! ni Minette JeHaij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Willem de Ruiter UITVAARTVERZORGING 29.000 exemplaren Hart van Holland/19 mei 1999 pagina 3 Familieberichten TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Kldinxveen Grote sortering ORGE Minette Walters schrijft geschenkboekje ThemaMeesterspeurders GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. —i i I— -i i H VI Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Boskoop ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect IZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Afscheid nemen is misschien de moeilijkste opdracht die de mens voortdurend te verwerken heeft zolang hij leeft. Omdat het onmogelijk is iedereen persoonlijk te bedanken. Wij zijn onder de indruk van de vele warme reacties die wij ontvingen na het overlijden van onze vader, opa en overopa De vele blijken van waardering zijn ons tot grote steun geweest. j Kinderen, klein- en achterkleinkinderen I mei 1999. WMmmmmmmmmm. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. ag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. ^in woning: Op 13 mei rond 00.25 Ebrand uit in een woning aan Campertlaan. De bewoners ;-J niet thuis. Een buurman zag Lu V'ammen 'n woonkamer, oe de brandweer. Deze forceer- n V?0rc'eur. en kon voorkomen brand zich uitbreidde. In de ewoning ontstond rook- en roet- e ten gedeelte van de inboedel woonkamer ging door de brand en. De technische recherche samenwerking met de brand- en onderzoek in naar de oor- w. brand. Bij de brandhaard fnschakelklok van de verlich- «froffen. Mogelijk is kortsiui- oeze klok de oorzaak van de kelderbox: Op 13 mei rond 1.15 uur is een brand ontstaan in een kelderbox aan de Busken Huetlaan. De oorzaak van de brand is nog niet bekend, maar hiernaar wordt onder zoek gedaan. De brand heeft schade aan rioolbuizen veroorzaakt. Ook heeft de flat enige tijd zonder stroom gezeten. Inbraak in auto: Op 12 mei tussen 10.45 en 11.30 uur is ingebroken in een auto die stond aan de Willem de Rijke laan. Uit de auto is een mobiele tele foon gestolen. Verduistering uit bedrijf: Op 14 mei zij een 18- en een 19-jarige jongen uit Gouda aangehouden in verband met een diefstal uit een bedrijf in Wad- dinxveen. De twee waren in dienst bij het bedrijf aan de Bredeweg en werk zaam in het magazijn toen zij een doos PERKPLANTEN geraniums (STAM)FUCHSIA'S stammargrieten KAMERPLANTEN snijbloemen Potgrond 3 zakken ƒ10,- Tuinaarde 4 zakken ƒ10,- |^SoV00R DE GROENTETUIN: o.a. Papri en '<erstornaten> witvrije geënte komkommer-, meloenen-, peper- Mbei' anten- Bonenstokken, meststoffen, zaden, tuinkruiden, kroten-, 1 PreK andijvie-, sla-, koolplanten enz. Broeiramen - Terracotta sierpotten CHRYSANTENSTEKKEN ce - - VAN OOSTEN NIEUWERKERK AZD IJSSEL ^^^_Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 De Britse misdaadauteur Minette Walters schreef op uitnodi ging van de Stichting CPNB het geschenkboekje voor de Maand van het Spannende Boek 1999, "De tondeldoos". Het vertelt het verhaal van de Ierse Siobhan Lavenham die op het idyllische Engelse platteland wordt geconfronteerd met brandstichting en moord. Iedere klant die tijdens de Maand van het Spannende Boek voor ten minste 29,50 aan algemene boeken koopt, krijgt een exemplaar van "De tondeldoos" cadeau. Minette Walters (1949), voormalig journalist en redacteur, debuteerde in 1992 als detec tiveschrijfster. "Het ijshuis" werd meteen een groot succes: het werd vertaald in meer dan twintig talen, verfilmd door de BBC en won de Engelse prijs voor het beste spannende debuut (John Creasy Award). Met de vier daarop volgende boeken bevestigde zij haar reputatie als thrillerauteur. "Het motief" (1993) werd bekroond met de Edgar Allan Poe Award, "Het heksenmasker" (1995) met de Golden Dagger Award. Medio mei verschijnt de nieuwste thriller van Minette Walters, "De branding", bij uitge verij De Boekerij. Onder het motto 'Van Marlowe tot Maigret' staan dit jaar tijdens de Maand van het Spannende Boek meesterspeurders centraal in boekwinkel en bibliotheek. Sir Arthur Conan Doyle was de bedenker van één van de eerste vaste hoofdrolspelers in een serie misdaadromans: Sherlock Holmes. Hij (Sherlock) zou een eindeloze stoet collega's krijgen. Een kleine, willekeurige greep: Philip Marlowe, The Saint, Havank, Maigret, Inspecteur Morse, Hercule Poirot, De Cock, Thomas Lynley, Miss Marple, Kay Scarpetta en Martin Beek. Tijdens de Maand van het Spannende Boek plaatsen boekwinkels en bibliotheken de meesterspeur- MISDAADROMAN ders vóór in de winkel en in de etalage. De Maand van het Spannende Boek wordt in 1999 voor de elfde maai georganiseerd. De Gedenkteken Specialist Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. goederen uit het magazijn meenamen en elders neerzetten, zodat zij de doos later mee zouden kunnen ne men. Dit werd gezien door een getui ge, waarna de politie werd gewaar schuwd. De politie heeft de twee aan gehouden en verhoord. Zij bekenden met de verduistering te maken te heb ben, en tegen hen wordt proces ver baal opgemaakt. Inbraak in winkel: In de nacht van 15 op 16 mei is ingebroken in een winkel aan het Koningin Wilhelminaplein. Een ruit werd ingeslagen, en uit de winkel is een geldbedrag weggeno men. Aanrijding op snelweg: Op 16 mei rond 3.30 uur heeft een aanrijding plaatsge vonden op de Rijksweg Al 2 in de rich- ting van Rotterdam. Ter hoogte van de splitsing A12 en A20 voelde een 20- jarige bestuurder uit Rotterdam zich zo vermoeid dat zijn ogen dichtvielen. Toen hij ze direct weer opende, zag hij dat hij naast de weg tegen de zijmuur reed. Hij stuurde terug, waardoor hij over de vier rijstroken naar de andere kant schoot, terwijl de auto 180 gra den draaide. Uiteindelijk kwam het voertuig tot stilstand, nadat dg be stuurder aan de handrem had getrok ken. De man raakte niet gewond, en bleek niet onder invloed van alcohol te verkeren. Inbraak in auto: Op 14 mei tussen 18.15 en 19.30 uur is ingebroken in een auto die stond aan de Willem de Rijke laan. Een ruit is ingeslagen, en uit de auto wordt een mobiele telefoon ver mist. Tevens is ingebroken in een auto die stond aan de Sniepweg. Het is onbekend hoe men deze auto is bin nengekomen, maar uit de auto wordt een verrekijker vermist. Inbraak in woning: Op 15 mei tussen 14.30 en 16.30 uur is ingebroken in een woning aan de Mozartlaan. Het is nog onbekend hoe men in de woning is gekomen, maar uit de woning worden een schoudertas en een mobiele tele foon vermist. Auto te water: Op 17 mei, iets voor 12.30 uur is op de Abraham Kroesweg een auto te water geraakt. De 75-jarige bestuurder uit Moerkapelle reed op de weg, toen hij moest uitwijken voor een achteruit rijdende vrachtauto. Hierdoor raakte de man van de weg, en belandde in de sloot. Een buurtbe woner kwam te hulp en maakte met behulp van een ladder een soort brug naar de auto. Hierdoor kon de 75- jarig^narMmgedeei^m^droo^l^Ie kant komen. Inbraak sportvereniging: Op 17 mei rond 2.30 uur is ingebroken bij een sportvereniging aan de Sniepweg. Een ruit is ingegooid met stenen, en uit het gebouw werd een geldbedrag weggenomen. Brandstichting: Op 16 mei rond 22.45 uur kreeg de politie een melding dat er brand was bij een sportvereniging aan de Hoogeveenseweg. Het bleek een bijgebouw van een sportvereni ging te zijn. Vermoedelijk is er sprake geweest van brandstichting. De brandweer heeft de brand geblust en veiligheidslint aangebracht, omdat in het dak van het gebouw asbesthou dende stof zat. Inbraak in auto: In de nacht van zon dag 16 op maandag 17 mei is ingebro ken in een auto die geparkeerd stond aan de Nassaustraat. Uit de auto is een autoradio gestolen. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@tref.nl Advertenties Anja van Bavel - Hans Hölzel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Slui tings term ijn ad verten ties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3