Voorlichtingsavonden herinrichtingen Reeuwijk en Boskoop van start Kerkdiensten Foto's in het Hart van Holland Rommelmarkt Gereformeerde Kerk Praktische verkeersproef Karavaan met olifant door Waddinxveen "Back to the sixties" in Bras serie De Boeg Opschoondag in "Zuid" Reconstructie Koningin Wilhciminalein Kiiü Slotavond klaveijas- sen bij W.S.E. Ruilbeurs De Paddestoel WÉ Winkel van Sinkel Uitvoering Christelijk Jeugdkoor Jeugdbingo Bingo in De Paddestoel Koppelklaveijassen in de Boog Hart van Holland/26 mei 1999 pagina 13 j 13 varianten voor verkeersontsluiting Afvoering herinrichting Boskoop ilill jjuidinxveen Poezen. NSggem- Parousia 10 00 uur A. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Fo to's dienen van tevoren be taald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan holen. I p»nr Svlvia van Doornen Boskoop-Om bewoners, gebruikers en overige belanghebben den te informeren over hun werkzaamheden in het gebied tussen deA12, Gouwe en Nil, organiseren de landinrichtingscommis sies van Reeuwijk en Boskoop en de Gebiedscommissie Bos- koop/Reeuwijk e.o. een zestal voorlichtingsavonden in het proef station voor de boomkwekerij in Boskoop. Op dinsdag 18 mei vond de eerste voorlichtingsavond plaats waarbij uitgebreid aandacht werd besteed aan de planuitvoering Boskoop en het werk van de Gebiedscommissie. Wat de heer F. Jonkman, voorzitter vari de landinrichtingscom missie Boskoop, een welkomstwoord had gericht tot de aanwe zigen, stak hij meteen van wal: "Alles staat nu op papier, maar u J zult zich afvragen: komt er ook wat van deze plannen terecht? U I wilt nu vast wel eens wat zien!" Het ontwerpplan voor dit gebied 1 is immers in december 1998 door de provincie vastgesteld en I volgens Jonkman is het nu tijd om aan de slag te gaan. Hij I vervolgde: "Boskoop is in veel opzichten het centrum van de I wereld. Ontsluiting moet goed en veilig geregeld worden waarbij men ook naar de omgeving dient te kijken. Juist door de ontslui ting in een breed verband te zien, is de Gebiedscommissie ontstaan." Voorzitter van de Gebiedscommissie mevrouw L.E. Stolker-Nanninga legt even later uit dat de Gebiedscommissie nog bezig is met het uitzoeken van de beste ontsluiting. Aanvan- I kelijk waren er maar liefst 116 varianten. Na het globaal bepalen I wat de mogelijke effecten van deze varianten zijn voor de ontslui- gvan het gebied en de gevolgen voor natuur en landschap, I worden er momenteel 13 varianten verder onderzocht. Een aantal van deze varianten vinden bij de rioolwaterzuivering aansluiting op de N207. Het gemeenschappelijk deel van de I indicatieve varianten is de zogenaamde ruggengraat. Deze be- I staat uit de Middelburgseweg van Rijerskoop tot Middelweg, een aanteleggen weg parallel aan en ten noorden van de Middelweg, een aan te leggen weg tussen de Middelweg en Wijkdijk en een aan te leggen weg ten westen van de Wijkdijk. J De Gebiedscommissie heeft hierbij louter een adviserende taak n kan dus zelf geen besluiten nemen over de aanleg van wegen I Dit is de taak van de provincie. De provincie neemt haar besluit echter op basis van het advies van de Gebiedscommissie en het is daarom van groot belang dat de mensen uit de streek tijdens devoorlichtingsbijeenkomsten hun mening kenbaar maken over degepresenteerde varianten. Voor de Gebiedscommissie zijn de bijeenkomsten met de streek immers een ijkpunt om vast te L tanen stellen of zij met haar werk op de goede weg zit. Voor delen van het plan die niet direct met de regionale verkeer- sontsluitng verband houden, zoals het verbeteren van de water huishouding, wordt nog dit jaar met de voorbereidingen van de uitvoering begonnen. De heer J.H. Polkerman (secretaris, Dienst ■„„.Vf: De Middelweg speelt een centrale rol in het gemeenschappelijke deel van de indicatieve varianten. Landelijk Gebied) verklaarde tijdens de voorlich tingsavond onder andere dat de grondwerving waarmee men nu volop bezig is, naar tevredenheid verloopt. Verder gaf hij aan dat er o.a. een inventa risatie van de huidige natuurwaarden heeft plaats gevonden en de inrichtingseisen van de zones zijn bepaald. Ook is er bepaald waar nog wat moet gebeuren om de zones te laten functioneren. Vol gens Polkerman komt er een proef met verschillen de natuurvriendelijke oevers. Omdat er ook een fietspadennetwerk aangelegd zal worden, is men nu bezig met het inventariseren van wensen en behoeften. "Er zal buiten echter voorlopig nog niets te zien zijn", aldus Polkerman. In het proefstation voor de boomkwekerij aan Rijneveld 153 te Boskoop zal woensdag 27 mei opnieuw een voorlichtingsavond worden gehou den waarbij het accent ligt op aandacht voor plan uitvoering Boskoop en het werk van de Gebieds commissie. De voorlichtingsavond begint om 20.00 uur (vanaf 19.30 uur staat er koffie en thee klaar). I Boskoop - Van 1 tot en met 5 juni houdt de Christelijke Gereformeerde tak een verkoop van allerhande spullen in het verenigingsgebouw 'De Schakel' aan de Nieuwstraat 77. De verkoop is geopend op: dinsdag 1 juni Ivan 13.30-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur; woensdag 2 juni van 9.30-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur; donder dag 3 juni van 9.30-17.00 uur; vrijdag 4 juni van 9.30-17.00 uur en van 19.00- 21.00 uur. uur en zaterdag van'9.30-14.00 opbrengst van de verkoop is voor e n'euw te bouwen kerk. Zondag 30 mei /erv- Immanuël 9.30 uur ds C. de 0ng. 18.30 uur ds AA. v. Houwelin- Sta Noordwijk. p ptaOihnoetingskerk 9.30 uur ds tark (vrijgemaakt) 9.30 en uur dsE. Brink. ^•Afgescheiden gem. 9.30 en 'AOO uurdsJ.G. v. Tilburg. nr! ref' Rem- 10.00 en 18.30 uur T** Rank 10.00 uur ds W. vd '°P. Hazerswoude. V '00p ,,"J'prot.Celoofsgeni. geen dienst leirio uur ds Kattenberg, wo;: 30 uur ds J. Vroeginde- Vroeginde- Oeref ^éfk ~Ur vc' G'essen- Zoonhoven.""' VoorriPs' ta'rw'kerk 93° en 17.0° uur ds *J- Oosting, Biezelinge. Boskoop - Zaterdag 29 juni zal in "De Stek" aan de Puttelaan 148 het Chris telijk Boskoops Jeugdkoor onder lei ding van Jeroen Bosman haar jaarlijk se uitvoering houden. Dit jaar is geko zen voor het thema "Muziek". Dit bre de thema komt in vele leuke liedjes naar voren, welke in verschillende koor-samenstellingen worden uitge voerd. Hiernaast zullen diverse koor leden op eigen instrument muziek maken. Aanvang 19.30 uur. Toegang voor volwassenen ƒ5,-; kinderen mo gen gratis naar binnen. Waddinxveen - Door de Stichting Wijkwerk De Zuidpias wordt op vrij dagavond 28 mei een jeugdbingo ge organiseerd. Deze activiteit is be doeld voor de jeugd van 10 tot en met 15 jaar. Er worden 5 rondes gespeeld van 1 per kaartjes. Verder is er een Superronde waarvoor het kaartje ƒ2. per stuk kost. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. De zaal is open om 19.00 uur. Waddinxveen - Vrijdag 28 mei is de slotavond van het klaverjasseizoen 1998/1999. Aan het eind van de avond wordt de beste klaverjasser van het seizoen bekend gemaakt. De avond begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. Waddinxveen - Op zaterdag 29 mei organiseert Wijk- en speeltuinvereni ging De Paddestoel een ruilbeurs. De beurs wordt gehouden in het gebouw van de vereniging aan de Lijsterbes straat 18. Aanvang 14.00 uur. De beurs duurt tot 16.00 uur. Voor inlichtingen: W. van de Schee, telefoon 0182- 616720. Waddinxveen - Op zaterdag 29 mei zal de Gereformeerde Kerk haar jaarlijk se rommelmarkt houden op het eve nemententerrein aan de Dreef. De rommelmarkt gaat open om 9.00 uur en zal om 16.00 uur gesloten worden. De opbrengst van de markt is, naast de Gereformeerde Kerk, voor een vijf tal goede doelen. Op de rommelmarkt zal een ruime keus aan meubilair, kle ding, boeken, speelgoed, kunst en curiosa te vinden zijn. Grote artikelen kunnen tegen een geringe vergoeding tot 15.00 uur thuis gebracht worden. Naast de verkoop zijn er tal van kra men met drankjes en hapjes, spelle tjes voor de kinderen en het Rad van Fortuin. De rommelmarkt wordt jaarlijks mo gelijk gemaakt door de inzet van vele vrijwilligers en door support vanuit het bedrijfsleven. Waddinxveen - Veilig Verkeer Neder land, afdeling Waddinxveen, organi seert ook dit jaar de praktische ver keersproef voor leerlingen van groep 8 van het basisonderwijs in Waddinx veen. De verkeersproef wordt gehouden op dinsdagmorgen 1 en woensdag 2 juni. Aan de proef doen dit jaar 350 leerlin gen mee. Voorafgaand aan de verkeersproef zal de fiets gekeurd worden door de politie. De leerlingen, die het schrifte lijk examen ai achter de rug hebben, starten bij het politiebureau aan de Limaweg. In verband met de vele weg werkzaamheden moest de route op het laatste moment worden gewij zigd. De leerlingen moeten een aantal drukke kruispunten oversteken. De kruispunten worden bemand door posten die er op toezien dat de leerlin gen dat de leerlingen de juiste hande lingen verrichten. Burgemeester Jonkman zal op dins dag 1 juni om 8.30 uur het startschot geven. De Regenboogschool, locatie Jacob Catslaan, zal als eerste school starten. Waddinxveen - Op zaterdag 29 mei kan een ieder van nabij kennis maken met een olifant! De olifant wordt ge volgd door een karavaan met gesp onsorde reclameborden. In de stoet lopen jongeren mee in originele India se kleding, van 10.00 tot 12.00 uur trekt de karavaan langs de winkelcen tra in Waddinxveen. De geplande rou te loopt van de Passage via het Konin gin Wilhelminaplein, De Luifeibaan, Groensvoorde en de Dorpsstraat naar de Zuidpias. De opbrengst is bestemd voor het werkgelegenheidsproject van Woord en Daad voor de vissers in Vadarevu, India. De karavaan vormt de afsluiting van een regionale actie, die inmiddels ruim ƒ130.000,- heeft opgebracht. Door het Ministerie voor Ontwikke lingssamenwerking is een subsidie van ƒ100.000,- toegezegd. Het organi satiecomité verwacht inclusief deze subsidie een totaalopbrengst van on geveer ƒ250.000,- te halen. Waddinxveen - Vrijdag 28 mei organi seert "De Boeg" voor de vijfde maal in successie de thema-avond "Back to the sixties". Deze lustrum-avond zal muzikaal speciaal opgeluisterd wor den door Ad Swart de nederlandse Roy Orbison, die in het verleden zelfs De Soundmixshow wist te winnen. Zijn stem, zijn uitstraling, een heerlijk 3-gangen keuzemenu en een ontspan nen sfeer staan garant voor een fan tastisch avondje uit. Meer informatie: 0182-632880. Waddinxveen - Op vrijdag 28 mei wordt er wederom een bingo gehou den in het gebouw van Wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18. Er zijn leuke prij zen te winnen. Aanvang 20.00 uur. Entree is gratis. Iedereen vanaf 12jaar is welkom. Waddinxveen - Op vrijdag 28 mei is er koppelklaverjassen in buurtcentrum 'de Boog' aan de C. Huygenslaan 2. De aanvang is 20.30 uur. De zaal is open om 19.30 uur. Het inschrijfgeld is 10.= per koppel. Iedereen is welkom. Waddinxveen - De bewonerscommis sie "Zuid" en speeltuinvereniging "Zonnig Zuid", gezamenlijk met de huurders/bewoners en eigenaren/be woners gaan in samenwerking met de Gemeentelijke Plantsoenendienst en Woonpartners Midden-Holland, op 5 juni een opschoondag houden. De start is bij wijkgebouw "Zonnig Zuid" om 8.45 uur. De Gemeentelijke Plantsoenendienst zal zorg dragen voor de benodigde gereedschappen, de bezemwagen en waar nodig de aanplant van bloeiende plantjes te verzorgen, om de wijk wat fleur te geven en om eventuele andere wensen in te willigen. Om 14.00 uur wordt er een ballonnenwedstrijd voor de jeugd georganiseerd bij de speeltuin. Donderdag 3 juni is er om 20.00 uur een voorbespreking in wijk gebouw "Zonnig Zuid". Door Karin Heeren Waddinxveen - De werkzaamheden die moeten leiden tot een totale re constructie van het Koningin Wilhel minaplein, zijn in volle gang. Vanaf 17 mei zijn de Koningin Wilhelminasin- gel en de Willem de Zwijgerlaan afge sloten voor het doorgaande verkeer. De afsluiting duurt tot 14 juni. Voordat het hele kruispunt voor reno vatiewerkzaamheden wordt afgeslo ten, vinden voorbereidende werk zaamheden plaats aan de genoemde wegen. Het westelijk deel van de Wil lem de Zwijgerlaan en de Juliana van Stolberglaan blijven wel bereikbaar, waardoor de winkels aan het Konin gin Wilhelminaplein te bereiken zijn. De weekmarkt zal deels tijdelijk ver plaatst worden naar de Mauritslaan.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13