BAV-brug leidt wandelaars al 25 jaar direct de polder in ZomerGala Bodegraven Inzagerecht voor patiënten soms nog problematisch Het Waterschap uit de Kunst Nieuws Nationale collecte epilepsiebestrijding Historische Kring Benthuizen T.T.H. organiseert spectaculaire taptoe Informatieavond Gastouderbureau De Trekvogels niet te stoppen i aan de Klup Steun ZomerFestival Vierde Dag van het Waterschap op zaterdag 19 juni Croosboot en Koornmolengat Uit de kunst Bijzonderheden: Hart van Holland/16 juni 1999 pagina 17 nnnr Svlvia van Doornen Benthuizen - "Hou je van wandelen door dorpjes, tussen weilanden en langs leuke watertjes? Dan mag je de Benthuizer Avond Vierdaagse niet missen." Met deze tekst op een pam flet werden de Benthuizenaren aan gemoedigd om deel te nemen aan de 32e Benthuizer Avond Vierdaagse (BAV), die vorige week werd gehou den. De organisatie van dit evene ment lag wederom in handen van de stichting Evenementen Commissie Benthuizen. Op de maandag-, dinsdag-, don derdag- en vrijdagavond maakten de deelnemers een wandeling van 10 km en zoals reeds aangekondigd kon men tijdens deze route volop genieten van het fraaie polderlandschap waarmee het dorp Benthuizen omgeven is. De woens dagavond fungeerde als inhaalavond voor diegenen die op één van de eer der genoemde avonden verstek moesten laten gaan. Op diezelfde woensdag werd tevens de kinder avondwandeling gehouden, waaraan zo'n 120 kinderen in de leeftijd tot 10 jaar deelnamen. De circa 200 wandelaars die de 4 x 10 kilometer hadden volbracht, werden op de slotavond afgelopen vrijdag, vanaf Molen de Haas feestelijk ont haald. Het muziekkorps stond hen al daar op te wachten en er werden weer heel wat bloemen en lekkernijen door het publiek uitgedeeld. Via het Mo- lenslootspad wandelde men vervol gens naar de BAV-brug die dit jaar feestelijk was versierd. De BAV-brug over de Ringvaart en de omleidings- weg werden namelijk precies 25 jaar geleden in gebruik genomen met als doel de wandelaars van de Benthui zer Avond Vierdaagse een snelle rou te naar de polder te bieden. Dit bleek toeneen uitkomst, aangezien in vroe- I gerejaren de wandelaars met tractor en aanhangwagen de polder werden ingebracht om vervolgens terug te lopen naar het dorp. Sinds de inge bruikname in 1974 van de BAV-brug en de omleidingsweg, komt de tractor aan de Benthuizer Avondvierdaagse dan ook niet meer te pas. Boskoop - Het eerste team van De Trekvogels kende in de zevende wed strijd van het seizoen geen pardon met hekkensluiter Rotterdam 2. Waar de Boskopers het in de uitwedstrijd opsommige momenten niet gemakke lijk hadden, kende het team dit keer geen problemen. Leo Jansen en Ed van Voskuilen zaten met respectieve lijk 25 en 26 wat aan de hoge kant. Het totaal van 93 slagen was echter ge noeg om al een voorsprong van 24 slagen op te bouwen. In de tweede ronde bleek dat Rotter dam nog niet echt met de baan ver trouwd was. Het team kwam met 115 s agen binnen, en kreeg daarmee 18 slagen om de oren. Ed van Voskuilen zat laag met 22, waar zij n medespelers 24,24 en 27 sloegen. In de derde ronde wist Leo Jansen op 22 te eindigen, en was daarmee de beste van zijn team. Met een regelma tige score van 24,25 en 25 brachten de drie overige spelers het totaal op 96 slagen, waar Rotterdam er 111 had. In de vorige competitiewedstrijd wisten de Boskopers op 382 te eindi gen. Na drie ronden zaten ze aardig op dat schema en probeerden om die prestatie te verbeteren. Leo Jansen besloot met 22 en had er 91Arie van der Kooij eindigde met 23, en kwam hiermee op 100. Jan-Kees van Voskui len sloeg 23 en kwam uit op 97. Ed van Voskuilen miste er vier, en met 22 werd zijn totaal 90 slagen. De Bosko pers haalden hun beste seizoenpres tatie met 378 slagen, wat neerkomt op gemiddeld 23,62 slagen. Rotterdam aterdag 26 juni wordt in Bodegraven sen muzikaal evenement gehouden aarvan alle baten ten goede komen an Pe Klup, een instelling voor ver gelijk gehandicapten. /omerGala biedt een uitgebreid ^programma met optreden van "er meer Het JostiBand Orkest met Mowers, DJW Friends, Grant Ter H rSyth en Coverband The Slip- LHeroes- in de pauze staat er een [1™ k°ud buffet klaar. buffet en alle drankjes zijn bij de toegangsprijs inbegrepen. yoor dit benefietconcert teho 'jven, instellingen, gemeen- f?nn ren en Particulieren kosten Het lnc'usief plaatsreservering, een /V(;nement wordt gehouden in aan h festivaltent te Bodegraven BorHo Burgemeester Kremerweg. A-in,„n en vlaggen wijzen de weg. einde0i8nnan het concert 2000 uur; Uur e ,()uur; ontvangst vanaf 19.30 De la ie k« i. 1 "ö"1 vcumcizAJnici vormina d» V00r het vrijetijds- en handicapten V°°r verstandeliik ge- la i!e"&?pbl:engst van het ZomerGa- Met een bezoek aan dit evenement verleent men steun aan het werk van De Klup. De Klup biedt een uitgebreid activitei tenprogramma voor mensen met een verstandelijke handicap. Er zijn clubs, cursussen, sport- en spelactivi teiten, naschoolse opvang, disco, dagopvang, soosavonden, uitstapjes en vakantiereizen. Bij De Klup werken 160 vrijwilligers die zich hiervoor belangeloos inzet ten. In dezelfde evenementen-tent aan de Burgemeester Kremerweg te Bode graven vindt op zaterdag 26 juni van 11.00-15.00 uur en groots festival plaats voor alle verstandelijk gehan dicapte deelnemers van De Klup. Dit is geheel gesponsord. Een klinkend artiestenprogramma met onder andere de Amazing Stroop wafels, Boerenkapel De Gatenblazers, The Slipter Heroes en vele side-acts moet van deze middag een onvergete lijk feest maken. Reserveren: 0348-684481. kwam uit op een totaal van 443 slagen, wist geen ronde te winnen en ging zonder punten terug naar de Maas stad. Door dit resultaat blijft De Trekvo gels 1 op de tweede plaats staan met 15 punten. Koploper Hole Ridders 1 bleef ook in Rotterdam ongeslagen, en leidt met 20,5 punten. De Trekvo gels 2 kwam er in Ridderkerk tegen Hole Ridders 2 niet aan te pas, en blijft met 8,5 punten op de vierde plaats staan achter Hole Ridders 2 met 12,5 punten. Rotterdam 1 en 2 sluiten de rij met respectievelijk 6 en 0 punten. Tante Marian gefeliciteerd! Ik hou heel veel van jou. Kusje van Haronna Hoera, Rodney Uittebroek uit Reeuwijk wordt 24 juni 3 jaar. Ope en oma Blonk, W'veen Benthuizen - De collecte van het Na tionaal Epilepsie Fonds-De Macht van het Kleine, die plaatsvond van 31 mei tot en met 5 juni, heeft in Benthuizen ƒ2558,95 opgebracht. Met de op brengst van deze collecte kan daad werkelijk aan de bestrijding van epi lepsie worden gewerkt. De organisa tie is alle collectanten en gevers zeer erkentelijk. Op wetenschappelijk terrein kan ver der onderzoek verricht worden om meer te weten te komen over de oor zaken van epilepsie. Mensen met epi lepsie kunnen een beroep op het Fonds doen wanneer zij door hun epi lepsie in financiële moeilijkheden ge raken. Voorts kan meer speciale aandacht worden besteed aan speciaal onder wijs voor kinderen met epilepsie en aan recreatieve activiteiten voor zo wel volwassenen als kinderen met epilepsie. Dit is echter slechts een greep uit de vele activiteiten die door het Nationaal Epilepsie Fonds wor den verricht. Benthuizen - Op 19 juni is er een de monstratie van handvaardigheid in het Molenhuis. Op deze middag laat mevrouw Postma zien hoe men leuke presentjes kan maken van zakdoek jes. Tentoonstelling "Tegels vertellen..." te bezichtigen in Oudheidkamer Het Molenhuis. Geopend: iedere zater dagmiddagvan 13.30 tot 17.00 uur. Ook de Winkel van Sinkel. Hazerswoude-Dorp - Zaterdag 19 juni organiseert de Drumfanfare T.T.H. uit Hazerswoude-Dorp een gezellige tap toe. Op de parkeerplaats bij het ge meentehuis aan Hazerswoude-Rijn- dijk zullen vijf muziekkorpsen en één majorette-peloton vanaf 20.00 uur het publiek gevarieerde shows voorscho telen. De toegang is gratis. Drumfanfare T.T.H. zal een boeren- show opvoeren en daarnaast de nieuwste Grease-show. Majorette-peloton I.T. uit Hazerswou- de zal met diverse dansen alles extra show geven. Voorafgaand aan dit alles zal er om 18.00 uur door de straten van zowel Dorp als Rijndijk een streetparade zijn, uitgevoerd door alle vijf de mu ziekkorpsen. Waddinxveen - Op dinsdag 22 juni organiseert het Gastouderbureau Waddinxveen en omstreken een infor matieavond voor aspirant gast ouders uit Waddinxveen, Zevenhui- zen-Moerkapelle en Rijnwoude. Op deze avond zal een beeld van het gastouderbureau geschetst worden, wat het betekent om gastouder te zijn, wat het is om kinderen van veelal werkende ouders in je eigen huis op te vangen. Aan de orde komt wat ie mands motivatie kan zijn om gast ouder te worden, wat de taken zijn van een gastouder en hoe je eigen kinderen en natuurlijk ook de gastkin- deren erop kunnen reageren. Ook wordt over de financiële en de belas tingtechnische kant informatie gege ven. Een ervaren gastouder zal op deze avond uit eigen praktijk het werk als gastouder toelichten. Aan het eind van de avond kunnen de aanwezigen aspirant-gastouders be sluiten om al dan niet ingeschreven te worden bij het Gastouderbureau. Iedereen die overweegt gastouder te worden wordt uitgenodigd deze avond bij te wonen. De avond wordt gehouden in het Anne Frank Centrum aan het Jan van Bijnenpad 1 Waddinx veen, van 20.00 tot 21.45 uur. Voor meer informatie: 0182-619591. Elke werkdag van 8.30 tot 17.00 uur, op vrijdag tot 12.30 uur en op dinsdag avond van 19.00 tot 22.00 uur. Regio - De gezamenlijke Informatie- en Klachtenbureaus voor de Gezond heidszorg (JKG's) jn Nederland heb ben in 1998 veel vragen en klachten (796) ontvangen over het inzage recht. Ook bij het IKG van het Patiën ten/Gehandicapten Platform Midden- Holland (PGMH) zijn hierover vragen en klachten binnengekomen. Er wer den problemen ondervonden met het verkrijgen van inzage in hun medi sche gegevens en met de overdracht van het dossier naar een andere hulp verlenen. Ook kwam voor dat het dos sier was zoekgeraakt. Het betrof met name problemen bij vrijgevestigden als huisartsen, tandartsen en psycho logen. Patiënten hebben volgens de Wet op de Geneeskundige Behandelings overeenkomst (WGBO) recht op inza ge in hun eigen dossier. Zij hebben tegen een redelijke vergoeding recht op een kopie. Verder hebben patiën ten recht op correctie van onjuiste gegevens en vernietiging van gege vens in het medisch dossier. Veelal blijkt, dat mensen onvoldoende op de hoogte zijn van het inzagerecht en de overige patiëntenrechten. Voor meer informatie kan men bellen naar PGMH (bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 10.00-13.00 uur). Op zaterdag 19 juni wordt voor de vierde keer de Dag van het Water schap gehouden. Bijna alle waterschappen doen mee aan deze landelijke manifestatie. Door het gehele land worden gema len, zuiveringsinstallaties en sluizen voor het publiek opengesteld. Ook Schieland benut deze mogelijkheid om de inwoners op attractieve ma nier vertrouwd te maken met de taken en werkzaamheden van het water schap. De Dag van het Waterschap wordt één keer in de twee jaar georganiseerd. Het thema is dit jaar: het waterschap uit de kunst! Dit thema heeft niet al leen te maken met de kunst van water- schapswerken, maar zal op deze dag ook betrekking hebben op andere vormen van kunstzinnige expressie. Verschillende kunstzinnige uitings vormen van inwoners uit Schielands gebied zullen deze Waterschapsdag een speciaal accent geven. in het gebied van Schieland staan van 10.00 tot en met 16.00 uur de deuren open van drie installaties: - awzi Kralingseveer, Schaardijk 300 te Capelle aan den IJssel; -gemaal mr U.G. Schilthuis, Oostplein 491 te Rotterdam; - gemaal Abraham Kroes, Schielands Hoge Zeedijk 5 te Moordrecht. Op twee plaatsen gaat de Dag van het Waterschap om 10.00 uur muzikaal van start; Op de awzi Kralingseveer wordt het startsein gegeven door de Koninklijke Zangvereeniging Rotte's Mannenkoor en in gemaal Abraham Kroes is de feestelijke aftrap door Harmonievereniging Kunst na de Ar beid. Speciaal ter gelegenheid van de Dag van het Waterschap varen van 10.00 tot 16.00 uur twee boten van de Stich ting Croosboot over de Rottemeren. Een kaartjes voor deze rondvaart kost ƒ2.50 voor volwassenen; kinderen tot 12 (onder begeleiding) kunnen gratis mee. Kaartjes voor de vaartocht wor den verkocht bij de opstapplaats: res taurant De Roerdomp bij de Rotteme ren in Zevenhuizen. Deze opstapplaats ligt dichtbij het natuurgebied Koornmolengat, waar gidsen van Natuur- en Vogelwacht Rotta rondleidingen verzorgen. Extra attracties op deze» Water schapsdag zijn: In gemaal Abraham Kroes: 's morgens de harmonievereniging en 's middags Poppenkast; in gemaal Schilthuis: de hele dag een draaiorgel op het plein en een schminkster voor de kinderen. In de awzi Kralingseveer" 's morgens optreden Rotte's Mannenkoor en de gehele dag expositie schilderwerken. Op alle drie iocaties staan tafels waar kinderen kunnen kleuren en schilde ren. Ze worden beloond met een Droppie Cap, een doosje waterverf, kleurpotloden en een zakje Droppie dropjes. Andere bijzonderheden: in gemaal Abraham Kroes straat een reuzenpeil- schaal van 7 meter hoog en de awzi Kralingseveer is nog in feesttooi van wege de officiële opening op dinsdag 15 juni.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 17