fijf medailles op NK voor Verona van de Leur Samenspraak met ouderen over ouderenbeleid Jnderactiviteiten in de zomer vakantie Opbrengst Ango-collecte Buitenoptreden Concordia Diplomazwemmen Zomeravondconcert "De Gouwestem" in Bethelkerk Gemeente wil zorgvuldige besluitvorming Nieuwe Passage reen- Kerkdiensten Wandeltocht voor senioren Prioriteit Hart van Holland/23 juni 1999 pagina 11 \(lmmmuelkerk 930 uur ds C- Kifl(vriigem-) 930uur ds c- '^semC>f^fs§eT' geen dienst- He/Mo"6" '0, Leeuwarden- Constructieve gesprekken met OVW Inzichtelijkheid gegevens Alle betrokkenen Nijmegen/Waddinxveen - Zaterdag 19 en zondag 20 juni werden in Nijmegen de Nederlandse kampioenschappen turnen voor dames gehouden. Het was een spannende wedstrijd voor Verona van de Leur. Zij begon haar wedstrijd op de balk, maar verloor twee maal haar evenwicht, waardoor zij genoegen moest nemen met 7.800 punten. Geen goede start, maar Verona ging door en liet zien wat ze waard was. Haar volgende toestel was vloer; die oefening ging perfect, en zij ontving hiervoor 9.466 punten. Met een goede sprong en een mooie brugoefening, waarvoor ze respectievelijk 8.943 en 9.387 punten kreeg, behaalde zij een verdiende tweede plaats in de meerkamp. Zondag 20 juni was de dag van de toestelfinales. De beste zes turnsters van zaterdag mochten hieraan meedoen. Verona liet daar nu wel een keurige balkoefening zien, die beloond werd met 9.425 punten: goed voor een zilveren plak! Op de vloer behaalde zij een score van 9.350 punten, wat goed was voor een derde plaats. Voor haar mooi uitgevoerde sprong kreeg zij 9.100 punten, en voor haar brugoefening kreeg zij 8.90 punten. Uiteindelijk kon Verona naar huis met twee gouden, twee zilveren en een bronzen medaille. Al met al een geslaagd NK voor Verona. Verona zal aanstaande donderdag vertrekken naar Como (Italië) om daar aan een internationaal turntoernooi mee te doen. Van 10 tot 16 juli zal zij voor Nederland uitkomen op de E.J.O.D. (de Jeugd Olym pische Dagen) in Denemarken, (foto: familie van de Leur). (addinxveen - De gemeente Wad- inxveen heeft Waddinxveense oude- Jen uitgenodigd mee te praten over |et gemeentelijk ouderenbeleid. In elgesprekken kunnen zij aange- Jsn wat de gemeente kan doen om leelname aan het maatschappelijk Jven te bevorderen. Hun bijdrage lordt verwerkt in de nota ouderenbe- f id die in 2000 verschijnt. gemeente is op zoek naar Wad- Iffifveense ouderen die willen ver- Iwdenhoezij en leeftijdsgenoten in laat worden gesteld om deel te ne- pn aan de maatschappij. De ge meente wil ook graag weten welke knelpunten en belemmeringen zij hierbij ervaren. Tenslotte is de ge meente benieuwd naar ideeën ter mogelijke verbetering hiervan. Inmid dels heeft een a-selecte groep oude ren een uitnodiging voor de paneldis cussies ontvangen. De gemeente Waddinxveen zet zich in om het ouderenbeleid meer vorm te geven. In het jaar 2000 verschijnt er daarom een gemeentelijke nota oude renbeleid. Hierin komen diverse on derwerpen aan de orde die belangrijk zijn voor ouderen, bijvoorbeeld: woon- en leefomgeving, zorg en maat schappelijke participatie. De inhoud van de nota wordt in samenspraak met de vertegenwoordigers van in stellingen en ouderen samengesteld. De welzijnsinstelling Stade uit Utrecht heeft opdracht gekregen van de gemeente Waddinxveen om panel- gesprekken te organiseren waarin het ouderenbeleid aan de orde komt. Drie groepen van elk ongeveer tien Wad dinxveense ouderen discussiëren in september 1999 over hun mogelijkhe den om deel te nemen aan de maat schappij. iddinxveen - De Stichting Waddinx- rns Welzijnswerk organiseert in de pende zomervakantie activiteiten N kinderen van 4 tot en met 12jaar. de eerste week van de schoolvakan- fzijn er activiteiten op dinsdag 6 en jensdag 7 juli. Het thema van deze f iteiten 's 'Tante Toet ontdekt CD- r Twee dagen lang gaan de kin- Fen met muziek op avontuur. In epjes doen ze allerlei spelletjes en Ptselactiviteiten. feiten vinden plaats bij de I W. aan de Kerkstraat 13. Er wordt porgens om 10.30 uur gestart, en de piteiten lopen door tot 15.00 uur. e name kost ƒ2,50 per kind per dag. Zondag 27 juni 'addinxveen fvf °n"noetingskerk 9.30 uur ds IDurnki j0rn; '8-30 uur (huize Sou- rgn)-ds. F. Bos. Den uur ds A.J. v. Zuylekom, f^fseschgëm. 9.30 en 17.00 uur Iftii Ti'burg. |preeUezengem' 10 00 C" 1830 UUr 10 00 UUr ds M' de Boer- ■man R em ^^0 uur R- Speel- |H«,P 0 ïUurds-R-deReuver; e Ae/ie 9 M D ,vd Giessen. *ref bpl non MD vd Giessen. l18-30 uur^iJh ds JH Langelaar; ir r!i/,e herv- gem. |.'X.c Z, u 9,39 en 18.30 uur ds 10.00 nur gezinsdienst. uur H. Walffraat. Het is de bedoeling dat de kinderen zelf een lunchpakketje meenemen. Kinderen kunnen tot 2 juli worden opgegeven bij de administratie van de S.W.W., telefoon (0182)-631932. In de laatste vakantieweek zijn de ac tiviteiten op woensdag 11 en donder dag 12 augustus. Het thema voor deze twee dagen is 'Japie's zomerspekta- kel'. Opgeven kan tot 6 augustus. Op tijd opgeven is van belang, want er is een beperkt aantal plaatsen beschik baar. De S.W.W. is nog op zoek naar vrijwillig(st)ers die willen helpen bij de activiteiten. Ook jongeren vanaf ongeveer 14 jaar zijn welkom om te komen helpen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Astrid de Weerd. Waddinxveen - De afdeling senioren- werk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, organiseert op dinsdag 29 juni de zesde wandeltocht van dit seizoen. Bij goed weer kunnen de wan delaars om 10.30 uur starten bij het Anne Frank-centrum voor een tocht van ruim 10 kilometer. Kosten voor deelname bedragen ƒ4.(inclusief 3 kopjes koffie/thee). Vooraf kunnen de wandelaars een kopje koffie/thee drinken in de foyer van het Anne Frank-centrum. De tocht gaat deze keer richting de Vlist. De groep gaat met auto's richting Haast recht waar vervolgens de wandel tocht begint. Onderweg wordt een rustpauze ingelast. Bij terugkomst in Waddinxveen is er nog gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. Voor meer informatie over de wandeltochten kan men con tact opnemen met S.W.W., telefoon 0182-615555 of 631932. Waddinxveen/Moerkapelle - De onlangs gehouden ANGO-col- lecte heeft in Waddinxveen ƒ9356,05 opgebracht. In Moer- kapelle bracht de collecte ƒ1742,40 op. De organisatie bedankt collec tanten en gevers hartelijk voor hun medewerking. Waddinxveen - Het is tijd voor mu ziekvereniging Concordia om met zo mers weer buitenoptredens te geven of mee te doen aan buitenactiviteiten. Zo geven het opleidingsorkest en het harmonie-orkest op donderdag 24 juni hun laatste buitenoptreden voor de vakantie in het winkelcentrum de Passage. Van 19.00 tot 20.00 uur zal C- akkoord, het opleidingsorkest, een concert geven, waarna van 20.00 tot 21.00 uur de harmonie zal volgen. Bei de orkesten staan onder leiding van Jeroen Wentel. De orkesten zullen een gevarieerd programma ten gehore brengen. Zo zal C-akkoord te horen zijn met onder andere Disneys Magic Kingdom, Rock the House, Soldiers Song, Shalom Ale- chem en Carnaval de Paris. In deze muziekwerken wordt niet alleen op blaasinstrumenten gespeeld, maar er wordt ook in gezongen. Het harmonie-orkest zal te horen zijn met onder andere Arsenal, een con certmars, Liverpool Sound Collec tion, een medley van Engelse songs, Killing me softly, Sinatra in Concert, Sing Sing Sing en de mars Stars and Stripes. Op vrijdagavond 25 juni verleent C- akkoord medewerking aan de einduit voering van Kreater in de Ontmoe- tingskerk. Vanaf 19.30 uur is C-ak- koord, onder leiding van Jeroen Wen tel, te horen met Friends for life, Sha lom Alechem en Carnaval de Paris. Op donderdag 1 juli houdt Concordia de laatste repetitie, waarna de vereni ging met vakantie gaat. Deze laatste repetitie wordt afgesloten met een barbecue. Na de zomerstop zullen beide orkesten hun repetities hervat ten op donderdag 19 augustus. Waddinxveen-Op dinsdag 15juniisin Gouwebad de Sniep voor het A-diplo ma gezwommen. De beoordelings commissie bestond uit Wim van Min nen, Rob Hogerbrugge en Jacco Rijns burger. Er waren 37 kandidaatjes, die allemaal zijn geslaagd: Bernice Havenaar, Robina de Jong, Daan de Graaff, Sven Pranger, Joost Rotteveel, Rinske van Ede, Eva Mon ster, Timo van Kersbergen, Babette Zimmerman, Sander Heij, Lindsey Veel, Daniëlle Vermeulen, Thirza de Jong, Gilène Burger, Melissa van Rij nen, Fabiana Marfella, René Slag boom, Kirsten van Luxemburg, Ra mon Konijn, Jeroen Kruse, Jordy Ver kerk, René de Waal, Sabri Kalai, Paul Kaandorp, Joël van de Speld, Rolf Boers, Rosalie de Lange, Marc van de Neut, Brigida Keizer, Edwin Molenaar, Brian Verheij, Meivin Krijnen, Cindy de Haan, Jantine van de Knijff, Floor- tje van de Born, Thamar Oosterom en Julia Lamoree. Waddinxveen - Op maandagavond 28 juni 1999 is er een uniek zomeravondcon cert in de Bethelkerk aan de Biiderdijklaan te Waddinxveen. Het 135 leden tellende mannenkoor "De Gouwestem" zal dan het zangseizoen afsluiten met een concert waarvan het programma door het publiek zelf zal worden samen gesteld. Een dergelijk verzoekprogramma is uniek en heeft een speels, onvoor spelbaar karakter en omvat het gehele, uitgebreide repertoire van het man nenkoor welke bestaat uit geestelijke muziek. Ook is er de mogelijkheid om een instrumentale bijdrage te vragen aan de organist Martin Mans. Voor een goed verloop zal een overzicht van het brede repertoire aan het publiek worden uitgereikt waaruit men de graag gehoorde muziek kan kiezen. Met dit zomer avondconcert wordt het zangseizoen 1998/1999 afgesloten. Het seizoen 1998/1999 was zeer druk, elke maandagavond is enthousiast gerepeteerd, vele concerten werden gegeven in allerlei grote kerken en meerdere malen is het mannenkoor opgetreden bij TV- en radioprogramma's. Ook voor het nieuwe seizoen 1999/2000 is weer een prachtig concertprogram ma opgesteld. In september zal worden gezongen in Rotterdam en Schoonho ven, in oktober hoopt het mannenkoor op concertreis te gaan naar Praag in Tsjechië, de gouden stad aan de Moldau. Voor deze reis hebben zich al veel mannen opgegeven, maar ook gaan er veel introducés mee om een week te genieten van de schoonheid van dit prachtige land. Ook zullen de mannen meerdere concerten geven in Praag en in Pelhrimov, de zustergemeente van Waddinxveen. Na terugkomst uit Tsjechië wacht het koor weer de drukke decembermaand met vele kerstconcerten. In 2000 zijn weer vele optreden gepland met als hoogtepunt in november 2000 een optreden met het bekende "Jostiband Orkest". Het zomeravondconcert op maandag 28 juni begint om 20.00 uur, de toegang is vrij. Waddinxveen - Het college van Burgemeester en Wethouders stelt voor om de besluitvorming over de bouw van de Nieuwe Passage uit te stellen tot na het zomerreces. Het college wil in de tussenliggende maanden samen met de ondernemers zorgvuldig de mogelijkheden rond de Nieuwe Passage nader bekijken. Daarnaast wordt de beschikbare informatie aan alle betrokkenen zo duidelijk en volledig mogelijk aangeboden. Het voorstel is inmiddels voorgelegd aan de fractievoorzitters; zij hebben hiermee ingestemd met de grootst mogelijke meerder heid. Het college baseert zich bij dit voor stel tot uitstel van de besluitvorming op twee belangrijke overwegingen. Er zij n momenteel gesprekken gaande tussen de Ondernemersvereniging Waddinxveen (OVW) en het college over de Nieuwe Passage. Deze ge sprekken vinden plaats naar aanlei ding van de reactie van het OVW op de bestaande plannen. Zij verlopen naar de mening van het college in een con structieve sfeer. Op grond van die discussie heeft het college geconsta teerd dat er behoefte aan bestaat om de discussie te verbreden, en ook de ruimtelijke mogelijkheden van het gebied tussen de Passage en de Gou we bij de overwegingen te betrekken. De zomermaanden kunnen gebruikt worden voor een verkenning van deze mogelijkheden. Een tweede overweging is dat het col lege het belangrijk vindt dat iedereen over dezelfde informatie beschikt. Deze informatie betreft het aantal parkeerplaatsen, de parkeernorm en de juridische aspecten over de te vol gen RO-procedure. De informatie dient zo gepresenteerd te worden dat deze inzichtelijk en overzichtelijk is, gelet op de belangen van de betrokke nen. In de zomermaanden kunnen de nu beschikbare gegevens op een doorzichtige manier worden gerang schikt, gepresenteerd en verder on derbouwd. Al eerder is binnen het gemeentebe stuur het idee geopperd om als aan vulling op het geplande Passagege- bied de mogelijkheden te bekijken voor invulling van het gebied tussen de Passage en de Gouwe. Hiervoor dient echter eerst een bestuurlijke visie te worden ontwikkeld. De dis cussie over deze bestuurlijke visie staat onder andere vermeld in het beleidsplan 1999-2002 van mei 1998 en in de beknopte versie van de be groting voor 1999 uit oktober 1998. Uitwerking van deze bestuurlijke vi sie stond gepland voor 2001; dit is inmiddels in het beleidsplan naar vo ren gehaald naar het jaar 2000. Het college hecht er aan om na het zomerreces tot een zorgvuldig be sluit te komen. De argumenten voor de besluitvorming dienen daartoe compleet in het juiste kader te wor den geplaatst. Alle betrokkenen en belanghebbenden bij de ontwikkeling van het gebied worden na de zomer hierover geïnformeerd.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 11