Fancy Fair bij Burgemeester Keijzerschool Regionale actie Woord Daad levert ƒ290.000,-op 290.000 Zomerzang- avond De Stormvliegers Muziek-avonden door Zeven Muzen-cursisten Natuurwandelingen in het Koornmolengat Alle AMV-ers geslaagd Dag van het waterschap Foto's in het Hort van Holland Wandeltocht I voor senioren Hart van Holland/23 juni 1999 pagina 13 iponsorloop voor Ronald McDonaldkinderfonds Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noorde lijke Dwarsweg la te Ze venhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Piano wr.jSm Door Karin Heeren Moerkapelle - Nadat Michael Jackson het startsignaal heeft laten klinken vertrekken de leerlingen van de Burgemeester Keijzerschool voor het afleggen van zoveel mogelijk ronden. Hiermee proberen zij een zo'n groot mogelijke opbrengst te realiseren, waarvan de helft bedoeld is voor het Ronald McDonaldkinderfonds en de andere helft voor eigen materia len. Nadat onder aanmoedigingen van het toegestroomde publiek de kinderen het uiterste hebben gegeven, begint de gezellige fancy fair. In en om de schoot zijn tal van activiteiten voor de kinderen en hun ouders en andere belang stellenden. Waddinxveen - De afdeling senioren- werkvan de Stichting Waddinxveens Wiijnswerk, organiseert op dinsdag pjunide zesde wandeltocht van dit pe/zoen. Bij goed weer kunnen de ndelaars om 10.30 uur starten bij Anne Frank-centrum voor een focht van ruim 10 kilometer. Kosten foor deelname bedragen ƒ4.(inclu sief 3 kopjes koffie/thee). Jvooraf kunnen de wandelaars een P®Pje koffie/thee drinken in de foyer fan het Anne Frank-centrum. De tocht pat deze keer richting de Vlist. De poep gaat met auto's richting Haast recht waar vervolgens de wandel- Pocht begint. Onderweg wordt een Tjistpauze ingelast. pi terugkomst in Waddinxveen is er P10?gelegenheid even met elkaar na te paten onder het genot van een kopje o ie/thee. Voor meer informatie per de wandeltochten kan men con- K,°,pnemen met S.W.W., telefoon p-615555 of 631932. ItQa de ?Jun' 's t'jdens een bijeenkomst met bestuursleden en medewerkers W:jrmeerafa i ^oord Daad de regionale actie voor de vissers in Vadarevu W'^hand °e.s oten- Aon de heerj. Lock van Woord Daad werd een grote cheque ■"rc/us/g/ !f waaroP een bedrag van f290.000,- stond vermeld Dit bedrag is 1/60.00(/. h Sezegde subsidie van f100.000,-. De opbrengst van de actie is Ikoord f)°^r ^an doelstelling. De meeropbrengst wordt in overleg met I Jlie hgn t volledig besteed aan het visserijproject in Vadarevu. De organi- ■''eböerr ina ru%z"f> °P een geslaagde actie waarvoor velen zich enthousiast iHïn/ïen el' regionale comité wil alle betrokkenen hiervoor hartelijk Boskoop - woensdagavond 30 juni is er een koor- en samenzangavond in de dorpskerk van Boskoop. Het is inmid dels traditie geworden dat de vier koren die er aan meewerken hun zangseizoen afsluiten met zo'n avond. Dit keer siert een speciaal tintje de avond. De dirigent van de optredende koren, de heer Siem Cok, viert bij deze zijn veertig jarig dirigentschap. Veel goede krachten hebben hun mede werking toegezegd. Allereerst de vier koren die Siem onder zijn hoede heeft, te weten: Chr. Gem. koor "Con Amore" uit Alphen; Geref. kerkkoor Boskoop; Herv. kerkkoor Boskoop en Chr. Gem.koor "Cantamus" uit Hoofddorp. Solisten zijn: Margret Roest, sopraan; Marijke van Zanten, sopraan; Maaike Pos, alt; Han Kapaan, hobo. De begeleiding is in handen van; Han Terweda op orgel en piano; Marian Jongenburger op piano en Ben Kra mer op piano. De algehele leiding is in handen van jubilaris Siem Cok. De kerk is open om 19.00 uur en de aanvang is 19.30 uur. De toegang is gratis. Zevenhuizen - Postduivenvereniging De Stormvliegers nam op 19 juni deel aan een wedvlucht vanuit Niergnies. De afstand bedroeg 227 kilometer. In concours waren 349 duiven, die om 8.25 uur met zuidwesten wind werden gelost. De eerste duif arriveerde om 10.58.17 uur en haalde een snelheid van 1477.99 meter per minuut. Uitslagen: Jeffrey van de Haak, num mer 1D.C. Brem, nummers 2,4,5 en 9; B. Hertog, nummers 3 en 6; C. Zweere, nummer 7; C.P. Edeling, nummer 8; C. Nobel, nummer 10. Op 19 juni namen De Stormvliegers eveneens deel aan een wedvlucht vanuit Tours. De afstand bedroeg 586 kilometer. In concours waren 206 dui ven, die om 6.30 uur met zuidwesten wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 14.07.28 uur, en haalde een snelheid van 1279.97 meter per minuut. Uitslagen: C. Nobel, nummers 1, 2 en 8; C. van der Graaf, nummer 3; C.P. Edeling, nummers 4 en 6; M. Jongene- len, nummer 5; Joh. Breedijk, nummer 7; R. Brands,-nummer 9; W. Hulzinga, nummer 10. Zevenhuizen - Vrijdag 25 juni spelen blokfluit- en vioolleerlingen van de Zeven Muzen in de gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat. Zowel de jongste als de wat oudere leerlingen laten horen wat zij het afgelopen jaar hebben geleerd. Er zijn cursisten bij die nog maar kort les hebben, maar ook kinderen die al een paar jaar les hebben. De avond begint om 19.00 uur. Iedereen is welkom om te komen luisteren. Woensdag 30 juni laten de pianoleer lingen van docente Rita Boshart ho ren wat zij het afgelopen jaar hebben geleerd. Voor het eerst wordt dit op treden verzorgd in zorgcentrum De Zevenster. De bewoners van de Ze venster zijn dan ook van harte wel kom. Er zullen eenhandige, tweehan dige en vierhandige muziekstukken ten gehore worden gebracht. Ieder een is welkom op deze avond die om 19.30 uur begint. Zevenhuizen - Op vrijdagavond 25 juni beginnen de wandelingen door en om het Koornmolengat. Gestart wordt bij het informatiebord naast de brug over de Hennipsloot tussen de camping en "De Roerdomp". Het Koornmolengat is een natuurre- servaatje dat min of meer in de staat is gebleven die de hele omgeving had na het uitvenen van de polders er om heen. Tijdens de wandeling maken de deelnemers kennis met een veenmoe- ras, de planten en de daar broedende vogels. Gidsen van natuur- en vogelwacht Rotta vertellen iets over het ontstaan, de huidige staat en het onderhouds werk. y Iedereen is van harte welkom. De wan deling vindt elke week plaats. Aan vang 19.00 uur. Groepen dienen zich vooraf aan te melden in verband met het nodige aantal gidsen. De laatste wandeling van het seizoen is op vrijdag 27 augus tus. De deelnemers wordt aangeraden goed schoeisel te dragen; een verre kijker is altijd makkelijk! De wandeling duurt anderhalf a twee uur. Voor in formatie en aanmelding: Aad Deurloo, telefoon 010-521.42.91 b.g.g. 079- 59.312.62. Boskoop - Harmonie Excelsior meldt met trots dat al haar AMV-ers zijn geslaagd. Op woensdag 16 juni was het de beurt aan de jongsten, de AMV- 1-ers, die hun examen op verrassend goede wijze aflegden. Op vrijdag 18 juni kwamen de AMV-2-ers (de gevor derden) aan de beurt. Beide groepen werden gejureerd door een drie-kop pige vakjury, en alle kinderen kregen behalve een getuigschrift ook een ju ryrapport mee naar huis. Daarin stond niet alleen wat ze goed hadden gedaan, maar ook de aanbevelingen van de jury. Ondanks de gebruikelijke zenuwen bij de kandidaatjes, waren beide examens leuke evenementen. De 21 geslaagden bij AMV-1 zijn: Wou ter van de Burg, Ayke Damsma, San- der van Eeuwen, Mascha van Ettinger, Alex Sewalt, Johan Stolwijk, Inge Teu- nissen, Marianne Vonk, Anna de Vries, Tim Jonkers, Maarten van de Kooy, Rosanne de Langen, Thierry van Leeuwen, Linda Groenestein, Se- bastiaan van de Nieuwendijk, Koen van Haastert, Ward van de Hoogen, Mariska de Heer, Rick de Jong, Daph ne van de Willik en Lizzy van Zalingen. De vijf geslaagden bij AMV-2 zijn: Ger ard Benkhuysen, Marlein van de Hoo gen, Denise Rodenburg, Joep Ver- baanderd en Tim Vermeent. Na de AMV-2 kunnen de kinderen een vervolgopleiding kiezen. Denise gaat bij een jeugdkoor zingen, maar mis schien later dwarsfluit spelen. Mar lein gaat hobo spelen, Tim bas-saxo foon (als hij tenminste groter groeit, dus eerst een kleinere saxofoon), Ge rard gaat klarinet spelen, Joep gitaar (dat mag pas als hij negen wordt, dus in september). Door Karin Heeren Zevenhuizen - Met de schittering van de zon op het water, was het zaterdag 19 juni een genoegen om een rond vaart te maken over de Rottemeren. Tijdens de 'Dag van het Waterschap' was deze mogelijkheid er voor be langstellenden om op te stappen op de Croosboot of de Meerval vanaf de aanlegsteiger bij Café de Roerdomp. De tocht voerde langs de molenvier gang bij Zevenhuizen en de Een- drachtsmolen aan de Rottekade. De strijd tegen het water, waarbij molens vele generaties lang onmisbaar zijn geweest, en het op peil houden van het waterniveau is inmiddels overge nomen door elektrische gemalen. Dat water een belangrijke recreatieve functie vervult werd gedemonstreerd tijdens de rondgang met de boot over de Rotte. Vanaf De Roerdomp konden belangstellenden mee met een rond leiding door het natuurgebied 'Koor nmolengat', verzorgd door de Natuur- en vogelvereniging Rotta. In het kader van de landelijke 'Dag van het Waterschap' waren er in de regio meerdere activiteiten. Het gemaal mr. U.G. Schilthuis in Rotterdam en het gemaal Abraham Kroes in Moord recht waren opengesteld voor pu bliek. Ook de AWZI, AfvalWater Zui- verings Installatie, Kralingseveer was toegankelijk. Er waren op alle locaties tal van activiteiten met muziek, schminken en poppenkast voor de kinderen.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13