louw nieuw onderkomen Van Waay vordert in snel tempo Internet dienstbaar aan boek De Zonnebloem bezoekt Neeltje Jans Amnesty International dit jaar op de markt Kans om in Hollands Midden slachtoffer te borden van criminaliteit neemt verder af Pon voor Gratis Kleintje Nieuws Geslaagden Oranje Nassau College Hart van Holland/23 juni 1999 pagina 15 Basisscholen via Internet naar de Kinderboekenweek jatstraat 6, tel. 217143. Locatie Parkdreef Locatie Clauslaan Wtkomst Politiemonitor toont aan: Naam: Adres: Plaats: |w Svlvia van Doornen jenthuizen - In bijzijn van een aantal «nodigden werd op 28 mei door «thouderde heer F. Uljee de eerste Mal geslagen voor het nieuwe pand van Van Waay speciaalzaken. Op 14 juni werd een groot bord geplaatst waarop de bouw wordt aangekon digd. Deze handelingen vonden plaats aan Verbreepark 27, waar Domenteel hard gewerkt wordt om lenieuwbouw nog voor de eeuwwis seling te realiseren. Deze week werd de fundering gelegd en voor de ko mende bouwvak zal de vloer en een deel van de staalconstructie worden :t nieuwe, 4500 vierkante meter aanvloeroppervlak tellende onderko men, zullen Van Waay woondesign, Classic Home, Total Night slaapcom- t, alsmede het magazijn, onder één dakworden gehuisvest. Van Waay zal daarom economischer kunnen wer ken en onder de naam Van Waay inte rieurs Benthuizen de bedrijfsactivi teiten voortzetten. De verschillende afdelingen van Van Waay zullen ook straks, verdeeld over begane grond en verdieping, weer duidelijk herken baar zijn. De thans beschikbare ver koopruimte zal door de verhuizing «aar het nieuwe pand maar liefst ver- NIEUWBOUW SHOWROOM VAN WAAV INTERIEURS dubbeld worden, waardoor het aan bod aan meubelen verder kan worden uitgebreid. Zo zal aan de klassieke afdeling een jonge, romantische col lectie worden toegevoegd en bij de afdeling Woondesign zal men nieuwe, vooraanstaande merken aantreffen. Aangezien Van Waay als bedrijf dui delijk een streekfunctie vervult, is de verbetering van de bereikbaarheid een ander pluspunt van de verhuizing naar het Verbreepark. Verder biedt het bedrijf straks ruime parkeergele genheid door de realisering van 50 parkeerplaatsen achter het pand. De verschillende panden aan de Dorpsstraat waar de speciaalzaken thans zijn gevestigd, bieden na de verhuizing ruimte aan een hengels portzaak, dierenwinkel, bank, apo theek en huisarts. Volgens de heer Van Waay betekent deze ontwikkeling een pluspunt voor de leefbaarheid van de dorpskern: "Nu liggen deze bedrijven en diensten nog verspreid over het dorp. Hun komst naar de Dorpsstraat zal meer levendigheid met zich meebrengen." De Kinderboekenweek 1999 gaat digi taal. De Stichting CPNB, de organisa torvan de Kinderboekenweek, is hier voor een samenwerking aangegaan met IBM, KPN Telecom, Microsoft en lanet internet. Deze gelegeheids- combinaties biedt basisscholen de "ogelijkheid om op zeer bijzondere «waarden Internet te integreren in iiuj] Kinderboekenweek-activiteiten. Alle scholen worden in de gelegen- I gesteld tegen minieme kosten een pakket te bestellen, waarmee zij Je leerlingen wegwijs kunnen maken op Internet. Met dit pakket kunnen scholen rondom de Kinderboeken week gratis internetten. Achttien da gen lang betalen zij geen Internet- abonnementskosten en geen tele foonkosten voor de Internetverbin ding. Eenleerlingenboek, een handlei ding voor onderwijzers en software °m eigen sites te bouwen wijzen de weg. Na het aanklikken van www.kinderboekenweek.nl kunnen leerlingen ondermeer chatten met schrijvers, leeservaringen uitwisse len, boekenlijstjes downloaden, mail- tjes sturen naar schrijvers en titels van favoriete auteurs vinden. Het pro ject vindt plaats met financiële steun van het ministerie van OCenW op ad vies van Stichting Lezen. Circa 85% van de basisscholen in Ne derland besteedt jaarlijks aandacht aan de Kinderboekenweek. De 45e editie van dit kinderboekenfeest wordt gehouden van 6 tot en met 16 oktober 1999. Het thema is dit jaar Van@penstaartje tot apenkooi - ver halen over school. BRS Premsela Vonk DC3 interaction design ontwerpt de site www.kinderboekenweek.nl Deze wordt op maandag 6 september geopend. Rijnwoude - Op dinsdag 8 en woens dag 9 juni hebben ruim 100 gasten en vrijwilligers van de Zonnebloem geno ten van een bezoek aan "Neeltje Jans", het hart van de Deltawerken. Na de koffie was er gelegenheid de Delta Expo te bezoeken. Deze exposi tie gaat over 2000 jaar waterbouw in Nederland, met de Deltawerken en de stormvloedkering als thema. Na de lunch kon er een film bekeken worden over de bouw van de storm vloedkering; anderen konden buiten dolfijnen en bruinvissen zien zwem men. Hierna werd een boottocht on dernomen. Het was voor het eerst dat de Zonne bloem, afdeling Rijnwoude, een be zoek bracht aan Neeltje Jans. Vanwege brandschade aan de voorraad boeken zal deze keer de jaarlijkse boekenmarkt van Amnesty kleinschaliger ziin- In plaats van twee dagen in gebouw De brug is de locatie nu op de zaterdagse markt voor de fa. Colpa. Doordat mensen hebben gereageerd op de oproep van Amnesty kan men nu een interessante collectie aanbieden. De oeken zijn te koop op de markt op zaterdag 26 juni voor 3,50 per kilo. Voor meer informatie: Cathy Boerma, Atheneum: Stefan Bal, Gerben Barendregt, Joost van den Berg, Rianne van den Berg, Laila van den Besselaar, Jiska de Boer, Wendy Bos- ker, Eduard de Bruijn, Pamela Bruijn, Wing Man Chan, Maryse Chappin, Eliane Craai- kamp, Marieke Folkerts, Ciska van der Garde, Eelco Haeser, Esther Hamoen, Mirjam Harkes, Mark Hay, Arjan Heeringa, Lidy Hertog, Linda den Hollander, Marnix Huizer, Jan de Jonge, Peter de Jonge, Jacqueline Jonker, Thea Klum- per, Marieke Landman, Bart Lems, Gerdine Lindhout, Frans van der Meer, Pieter de Me ijer, Elles Mensinga, Michelle Niggebrugge, Johan Roeleveld, Marjolein Schotte, Ineke Sonneveld, Wilma Suurland, Marianne Teu- nisse, Saskia Toet, Nathanaël Vellekoop, Berlinda Wagenaar en Rein Zwolsman. Havo: Natascha Abdoel, Sharuna Abdoelle, Ester Alewijnse, Martine Arkeveld, Mirjam van Asperen, Marieka Baars, Justin Bal, Mar- tijn Bal, Erik Jan Beerlage, Daan Blaauwgeers, Silvia Boender, Joost Boone, Marloes Broer- se, Arjan Bruin, Ellen Bruin, Andrew Chandler, Marleen van Dam, Bram Dekker, Jeltje Doe- ven, Gijs den Duik, Paula Ebeli, Arthur van Eeden, Jeroen Elings, Silke van der Ende, Tys- ke Engelberts, Fabian Groenbast, Erik Groene- veld, Iris den Haan, Corrien van Haastert, Maarten van der Heijden, Sabine Hendriks, Monique Hofman, Heidi Hoogma, Joke Hui- zenga, Naomie Jansen, Mark Jap-A-Joe, Brigit te de Jong, Marloes de Jonge, Remko Kammin- ga, Caroline Kloots, Emilie Kokshoorn, Chris- tiaan van der Kooij, Arjan Koonincks, Astrid Krijnen, Andreas Lachman,-Johannes Lach man, Bart Laurense, Coen van Leeuwen, Petra Lindeman, Kimberley van der Meer, Annemie- ke Molenaar, Raymond de Mooij, Aad van Musscher, Sayda Nurie, Sangeeta Oemraw, Klaas-Jan Oosterop, Nithin Paltan, Anika Pronk, Martin Ramp, Remco Schouten, Ian Smith, Micha Sterke, Raimon Steven, Hans Stofregen, Marije Strampel, Ingrid Timmer man, Micha van Tol, Robbert Turfboer, Sean Vella Critien, Hans Verboom, Rianne Verhoe ven, Marjan Visser, Marianne Vooijs, Elbert Vosselman, Tanya Wesbeek, Noor van de Wetering, Richard Wiggers, Jessica de Wit en Jonathan Wortelboer. Mavo: Miranda van Baaien, Priya Bajnath, Claudia Berdowski, Laura Berkel, Nanne Bier man, Corinne Bijkerk, Grietje de Boer, Mar loes van den Bos, Giovanni Bragaputra, Vi- kash Chedi, Rick van der Deen, Suzanne Dere- maux, Mariska van Dijk, Marcel Dijkhuizen, Dennis Dijkmans, Rina Doeves, Stephan Du- quesnov, Rishi van Emden, Mark Fiering, Ca roline Fijen, Meivin Flanders, Laura Fuchs, Margarita Gielisse, Debby van Gorp, Maarten de Graaf, Martine Groothuis, Mariene ten Ham, Rick Hebly, Nathalie van der Heide, Mi chelle van der Hoeven, Arjan van Hooijdonk, Willeke Huizer, Geert Jan Junte, Joan Kadiks, Kirsten Klijn, Mandy Knoester, Els Krabbe, Jesse van der Kruyk, Maartje Kuipers, Cindy van der Laan, Sven Lintelo, Floyd van Lith, Hester Louwersheimer, Niels Louwershei- mer, Martijn van de Luijtgaarden, Sander Manche, Jessica Manniesingh, Lady Maronie, Marianne Meesters, Etiënne Moe A Soi, Mari na Moerman, Marijke Mons, Rick Mons, Bar bara Mulder, Yvette Mulder, Jurri den Oude, Wesley Overman, Martine Paats, Jessica Persad, Nathalie Plugge, Freek Prins, Arjan Ramakers, Marcel de Ridder, Tom Roeleveld, Jurian Romeijn, Jeroen de Rooij, Dimitri van Schilt, Dennis van Stijn, Bas Straver, Dominic Stuart, Mai-Li Tseng, Nathalie Verbaan, Mat hijs Verhaak, Dominique Verzijde, Anko Vooijs, Orpheo Wijsman, George Wildenberg, Simone Wortelboer, Chantal van der Zwan en Emilie van der Zwan. Afdeling Administratie: Perlita Alibux, Jessica iaa/ bidden is de afgelopen twee D ?ers geworden. Mensen lo- imJ111 er kans om slachtoffer te (I en va? crirninaüteit. Deze posi- iaaMWe?ding heeft zich nog niet ver- buró 'n rf vei''gheidsbeleving van de h|j[ de beleving van onveiligheid sip^rnerijkgelijk. Tot deze conclu- na J politie Hollands Midden nsten van de Politiemonitor 1999. r °Kderzoek werd uitgevoerd in op- lanrlco de Ministers van Binnen- en In in en koninkrijksrelaties kornqtn 6en groot aantal P°litie- P en en gemeenten. heui:>mk! d« 'anctelijke trend daalde nie s achto ferschap over de hele li- telfqnit jands Midden kwam dit de Pr on^er het landelijk gemiddel- daiino vL narnaaSt een °Pvallende «lanHW-v glng met geweld, iets Mogelijk dit h6" stij,g<fnde "in kende- resultdeze daling een eerste Pak van 'S van de beleidskeuze aan ban geweld. Ondanks dat er minder kans is om slachtoffer te worden van criminali teit, bleef het gevoel van onveiligheid gelijk. Wel blijft dit onder het landelijk gemiddelde. Buurtproblemen wer den minder ervaren. De stijgende trend rond dreiging, zoals dronken mensen op straat, bedreiging, ge weldsdelicten en drugsoverlast, stopte zelfs onder het landelijk ge middelde. Wel plaatst de politie Hol lands Midden een kanttekening bij de verloedering in de buurt die hoger stijgt dan het landelijk gemiddelde. Terwijl de meldingsbereidheid gelijk bleef, daalde de aangiftebereidheid tot onder het landelijk gemiddelde. Het oordeel over de politie in contac ten vanwege aangifte of melding bleef achter bij het landelijk gemiddelde. De gevoelens over optreden en func tioneren van de politie in de buurt wijzigde de afgelopen twee jaar nau welijks. De zichtbaarheid liep iets te rug. Meer bewoners namen preventieve maatregelen aan of bij hun woningen, zoals inbraakalarm of extra buiten verlichting. Het capaciteitenprobleem waarmee Holland Midden de afgelopen twee jaren te kampen heeft gehad is zeker een factor bij de verklaring van de uitkomsten. Tegelijkertijd wordt duidelijk dat de door de politie Holland Midden inge zette koers naar een gebiedsgebon den aanpak goed is gekozen. Ook de aandacht die in de meerjarenplan ning is gegeven koers naar een ge biedsgebonden aanpak goed is geko zen. Ook de aandacht die in de meer jarenplanning is gegeven voor verbe tering van de kwaliteit in de dienstver lening wordt ondersteund. Het korps ziet op basis van de uitkom sten van de Politiemonitor alle aanlei ding aanwezig om de ingezette koers met kracht door te zetten en waar nodig te versterken. Antonisse, Maltie Bechoe, Avinash Binda, Karin Blauw, Angelique Borgmeijer, Alexan der Buitenweg, Arzu Coskun, Susanne Cra mer, Joany Eilbracht, Nilgun Erkogu, Audrey Gill, Yolanda Hilgersom, Jasper Hofland, Chris de Hoog, Arshad Jabbar, Sander Loch- mans, Tamara Meijer, Jacky van der Meulen, Luciën Muskiet, Esther Nieuwveen, Chantal van Ommeren, Ferdi Ralan, Marleen van Rijn, Monica SampatSheila van Schenk Brill, Ricar- do Sjaam, Felicia Soselisa, Clayton Toers Bijns, Ronald Vink, Debora Vrolijk, Melanie Welther, Rutger Wolters en Sandra Yap Heng Teng. Afdeling Bouwtechniek: Jurgen Bossink, Den nis van Brandwijk, Joey Bruijnis, Rino van Dooren, Edwin van der Geest, Lars Klom, Mar tin Metz, Michel Metz, Kars Mikkelsen, Danny Opdam, Mike Out, Jeroen Pronk, Martijn de Roos, Michel Sentel, Jimmy van der Velde, Rik Vons en Daniël Westenberg. Afdeling Elektrotechniek: Lars Bergkotte, Rick de Bruijn, Vidjai Doerga-Misier, Leon Everaars, Rene Kipp, Youri Kreunen, Bart Nahon, Dennis van Rijs, Dennis Rombout, Danny Spaans, Ivo Verheul, Michael Verweij, Alex Vredenborg en Elwin de Zwaan. Afdeling Mavo: Rias Abdoelbasier, Lizzy Beek huizen, Gaby van Berg, Mylène Berkel, Soerin Bipat, Desirée Boutkan, Esmeralda Cooij- mans, Oette van Dael, Deidre van Dael, Judith Demeijer, Bianca Dijkstra, Tamara Ettouti, Arjan van der Heijden, Ellen Jalving, Nadia Jansen, Sabine Krom, Mariëlle de Kruijff, Cor- tessa Leider, Richelly Leonora, Arnold Mas- kat, Michael Meerpoel, Laura Ohmann, Joyce Oudshoorn, Kiran Paltan, Marlies Penseel, Erik van Rijswijk, Michelle Roelofs Heyrmans, Merle de Römph, Mischa Smal, Ronald Struijk, Soesma Tikai, Robert Tjin, Brenda van der Valk, Wouter de Waal, Dennis van Weele en Michelle Westerdijk. Afdeling Metaaltechniek: Stephan Boeve, Ri- cardo Bronkhorst, Arnould Cijntje, Joep Gra- vesteijn, Hubert van der Maas, Berry van der Meer, Laurens Post, Roland Termaten, Marijn Treurniet en Stefan Vogel. Afdeling Uiterlijke verzorging: Mirtel Abeelen, Marije Baneman, Rachida Boussebaa, Sybren- ne Bregman, Patricia van Buytene, Angelique Cannemeijer, Corianne Dekkers, Corinne van Denderen, Manon van Dijk, Wendy Dorst, Gaby Groothuizen, Sabine van der Heijden, Melanie Kauderer, Laura Lequin, Jacqueline van der Meer, Miranda van der Meer, Esmeral da de Prouw, Sabina de Schepper, Astrid Schouten, EsmeraldaSchultz, Debbie Soonius en Priscilla Winter. Afdeling Verkoop: Bart Jan van den Bosch, Michelle Bout, Vanessa Brandwijk, Mario Buijs, Giovanni Haltman, Vincent van den Hoogen, Bianka de Jager, Jeroen Jansen, Frans Jung, Erich Laroy, Anouk Meertins, Da niël Toet, Sander den Uijl, Monique van Veen, Pascal van de Velde en Mark Welbedacht. Afdeling Verzorging: Janneke Beekenkamp, Bianca Beekhuizen, Gisella Besuijen, Judith van Boekei, Naomi Bouwmeester, Nancy Burgstad, Brian Chehin, Anouk Cornelissen, Esmeralda Drop, Richard Groen, Agnes Haak man, Priscilla Hazebroek, Miranda Heins- broek, Laura Hofenk, Ilse Hopman, Jolanda Jacobs, Markde Jong, Jeanine Kerklaan, Chan tal Kneppel, Jeffrey Kuiper, Yvette van der Laan, Susanne Lenting, Sander Loof, Nadine Ludgen, Danielle Onderwater, Wijnand Peere boom, Nelson Reyes Ruiz, Renate Ronda, Con- ny de Roos, Mandy Ruchti, Mascha Smulders, Connie van der Spek, Nancy van der Tas, Miranda van der Toorn, Yvonne Tromp, Colin- da van der Velden en Martine Vervloed. uitsluitend voor particulieren (te koop aangeboden of gevraagd, verloren of gevonden voorwerpen en felicitaties) max. 4 regels, plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden één vakje open laten! Inleveren bij, of opsturen naar: HART VAN HOLLAND - Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen, of inleveren bij: Bac mode Dorpsstraat 1 Moerkapelle Gé de Slijter Puttelaan 146 Boskoop Heemskerk electra Dorpsstraat 33 Waddinxveen Cl000 Passage Waddinxveen Slagerij Buijs Dorpsstraat Benthuizen De redactie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in Hart van Holland te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Kleintjes per fax of telefoon worden geweigerd!

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15