Floreant eert trouwe en hard werkende vrijwilligers Lek- en IJsseltochten W'/, Korbis F2 kampioen Raymond Kreder Nederlands Kampioen Jeugdwielrennen Ruud Slappendel Nederlands kampioen midgetgolf PIP- Jan Droog Open Jeugd Toernooi RG pagina 8 Hart van Holland/23 juni 1999 Wielrennende broers Kreder Raymond Pupillenmoeder PERKPLANTEN EN GERANIUMS KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Door Karin .longkind Zevenhuizen - De negenjarige Raymond Kreder werd op 12 juni Nederlands Kampioen bij het N.K. Jeugdwielrennen in Oldenzaal. Hij versloeg zijn directe tegenstander door op het moment dat deze moest uitwijken voor een valpartij, weg te sprinten en ongeveer veertig meter voor sprong te nemen en te houden. Met deze over winning maakte Raymond de 'pechwedstrijden' va'n vorige jaren, toen hij tijdens het N.K. drie keer lek reed én een keer viel, ruimschoots goed. Raymond mag tot het laatste weekend vóór het N.K. van volgend jaar rijden in de trui met de nationale kleuren. Hierna moet hij zijn titel, in een hogere leeftijdsklasse, opnieuw zien waar te maken. Het Nederlands Kampioenschap wordt gereden over zes kilometer en vindt plaats hal verwege het wielerseizoen. Tijdens de winter maanden komen de jeugdige wielrenners in ac tie bij het veldrijden, waarvoor een aparte N.K. gereden wordt. Binnen de wielersport is de familie Kreder geen onbekende naam. René Kreder, vader van Ray mond, komt al jaren samen met tweelingbroer Martin uit voor de Haagse Wielervereniging Trias. Vroeger lag voor de fietsende broers het accent voornamelijk op de eigen prestaties. Te genwoordig is de tweede generatie fietsende Kreders het paradepaardje. Danny en Dennis Kreder werden eerder reeds Nederlands Jeugd kampioen in hun leeftijdsklasse. Nu timmeren Raymond en zijn broer Michel (11 jaar) hard aan de weg. In het dagelijks leven zit Raymond in groep vijf van de openbare basisschool 't Reigersbos. Alhoewel hij korte tijd ook andere sporten uitprobeerde, heeft het fietsen nu weer zijn volledige aan dacht. Twee keer per week wordt er nabij het Haagse schaatscentrum de Uithof een uur lang getraind op onder andere stuurbehendigheid en condi tie. Raymond begon met wielrennen op zijn zesde. "Raymond is een echte doorbijter," vertelt vader René. "Hij is allround, kan goed sprinten, maar haalt ook regelmatig weggelopen renners terug. Daarbij heeft hij in Heerlen, tijdens een plaatsingswedstrijd voor het N.K. laten zien ook goed te kunnen klimmen." Vader Kreder heeft evenals zijn zoons plezier in het fietsen. In het voorjaar togen ze met z'n drieën naar Mallorca. Op initiatief van ex-profwielrenner Fred Rompelberg werd daar een meerdaagse fietstraining georganiseerd. Leontien van Moorsel, Nederlands beste vrouwelijke wielrenner verzorgde hier een training voor een groepje kinderen, waartoe ook de jonge Kreders behoorden. Gezien zijn jonge leeftijd kunnen we nog veel verwachten van Raymond Kreder. "Maar" benadrukt René Kreder, "het feit dat hij plezier heeft in zijn sport is het allerbelangrijkste." Boskoop - Voetbalvereniging Floreant heeft afgelopen week Jac Wognum benoemd tot 'ere lid', en Joke van Soest tot 'lid van verdienste'. Met deze be noemingen eert Floreant twee vrijwilligers die zich geduren de een groot aantal jaren heb ben ingezet voor het belang van de totale vereniging. Beide medewerkers, die nog vaak bij Floreant te vinden zullen zijn, hebben een punt gezet achter hun werk voor commissie en bestuur. De carrière van Jac Wognum is zonder meer imposant te noe men. In 1945 werd hij als tienja rig jochie lid van GDS. Daar ontwikkelde hij zich tot een ta lentvolle speler. In 1964 zorgde hij samen met Joop Vermeulen voor een plaatselijke aard schok door over te stappen van GDS naar voetbalvereni ging Boskoop. Zeker in katho lieke kringen zorgde die over stap voor de nodige beroering. Floreant-voorzitter Sjaak Blaazer noemde deze overstap tijdens de benoeming van Wog num tot erelid 'een daad die goed was voor het Boskoopse voetbal, en de opstap tot de stap om tot Floreant te komen'. Als in 1968 BGC (Boskoop-GDS- Combinatie) Floreant ontstaat, wordt Jac Wognum secretaris van de Zondagcommissie. Ook krijgt hij de verantwoording voor het kantinegebeuren. Bei de functies blijft hij zo'n tien jaar doen. Intussen is hij dan ook scheidsrechter geworden, en fluit hij voornamelijk bij zijn club Floreant. Voetballen doet hij dan op een lager niveau. Hij stopt pas als actief voetballer in 1995. In 1992, na de beroemde her structurering, komt Jac weer in de kantinecommissie, en wordt hij verantwoordelijk voor de inkoop. In '995 volgt hij Cees van Drielen op in het bestuur. Achter deze activitei ten heeft Wognum nu een punt gezet. Wel blijft hij actief in de schoonmaak-ploeg, een groep onbetaalbare mensen die er elke week voor zorgt dat de kantine en de kleedkamers er pico bello uitzien. Bij de benoeming tot erelid zei de voorzitter van Floreant: "Jac Wognum wordt erelid, omdat hij zich heeft ingezet voor de totale vereniging. En ook omdat hij voor Floreant en voor het voetbal in Boskoop een bijzonder waardevolle kracht is geweest." Voor Jac Wognum is inmiddels een opvolger gevonden. Ad Verkleij, die lange tijd leider van Floreant-zondag 1 was, komt met ingang van het nieu we seizoen in het bestuur met als taak het runnen van de kan tine. Lid van verdienste werd Joke van Soest. Zij achtte, na ruim achttien jaar actief te zijn ge weest bij de jeugd, een tijdje bestuurslid te zijn geweest en gedurende een tiental jaren de ledenadministratie te hebben verzorgd, de tijd gekomen om ruimte te maken voor jonge ren. Tijdens de slotavond van de jeugd werd Joke van Soest overladen met cadeaus. Joke was bij iedereen bekend als 'de pupillenmoeder' van Floreant. Haar werk in het verleden als leidster, bestuurslid en lede nadministratrice blijft in de schaduw van hetgeen zij jaren lang voor de pupillen deed. Elke zaterdagochtend was zij aanwezig om te zorgen dat de kleinste Floreantjes konden voetballen. Ze hielp bij het or ganiseren van wedstrijden, de samenstelling van de teams, ze loste probleempjes op, troost te kinderen als dat nodig was, plakte pleisters, was gast vrouw voor bezoekende lei ders en deed allerlei zaken die zo vanzelfsprekend lijken dat niemand erbij stilstaat dat het wel elke week weer moet ge beuren. Bij elk pupillenkam- pioenschap zorgde zij voor ge bak, bloemen en niet te verge ten een KUS (met hoofdlet ters). Floreant-voorzitter Sjaak Blaazer herinnerde aan al deze activiteiten die Joke voor Flo reant heeft ontplooid, en som de en passant nog een paar andere zaken op zoals mede initiatiefnemer van het pupil- lenweekend, de pupillen- en schoolvoetbaltoernooien en de Floreant-Rabo-voetbalpro- motiedagen. Redenen te over om Joke van Soest te benoemen tot 'lid van verdienste'. Ook al is het zelfs in een grote vereniging als Flo reant ook wel eens lastig om de juiste vervangers te vinden, is het ook hier weer gelukt om een nieuwe pupillenmoeder te vinden. Komend seizoen gaat Anja van Vliet zich aan deze taak wijden. Zevenhuizen - Elk jaar wordt door Tennisclub Zevenhuizen in juli het Open Jeugd Toernooi georganiseerd; dit jaar van 5 tot en met 11 juli. Het toernooi brengt vele jeugdige leden en niet- leden uit de omgeving naar de tennisclub. Het toernooi is een officieel door de K.N.L.T.B. goedgekeurd toernooi, en wordt zo ook volgens de officiële regels georganiseerd. De categorieën waarvoor kon worden ingeschreven waren jongens en meisjes enkelspel en jongens en meisjes dubbelspel. Gedurende de hele week zijn de wedstrijden zoveel als moge lijk overdag gepland, met hier en daar een uitloop naar de avonden. Buiten de hoog oplopende spanning tijdens de wed strijden is er veel ruimte voor ontspanning en gezelligheid in en om het clubhuis tussen de wedstrijden door. Een aantal activiteiten wordt op dit moment in hoog tempo door de speciale commissie op touw gezet. Iedereen is van harte welkom. Boskoop - Op de banen van midgetgolfclubs De Trekvo gels en Rotterdam is het afgelo pen weekeinde strijd geleverd om het Nederlands Kampioen schap korte baan (afd. 2). Op zaterdag werd onder een stralende zon gespeeld in Rot terdam. Regerend kampioen Roland Klarenbeek (Geldrop) startte prima met 21 -21-21ver volgde iets minder met 24 en maakte het prima af met 19 sla gen. Hij kwam uit op 106 slagen. Ruud Slappendel, oud lid van het Boskoopse De Trekvogels, begon iets minder met 24-22 en 20. Hij had kans op de ultieme ronde van 18, maar miste de allerlaatste slag. Hij kwam uit op 108 slagen. Op zondag werd het geduld van de spelers danig op de proef gesteld. Door de regen werd de wedstrijd meerdere keren onderbroken. Om 14.30 uur werd het sein gegeven om door te starten; er was toen slechts een complete ronde gespeeld. Het werd een tita nenstrijd. Na vier ronden had Ruud één slag ingelopen op Klarenbeek (92 om 93). Beide spelers mis ten in de vijfde en tevens laat ste ronde enkele banen die zij nog niet hadden gemist. Met nog vier hindernissen te gaan stonden zij gelijk. Ruud sloeg tegen de punt van de zig-zag, en moest van een heel eind put ten. Hij deed dit goed, en had het geluk dat zijn tegenstander ook miste. Tot op de laatste hindernis bleef het gelijk, en beide spelers eindigden op 221 slagen. De titel moest daarom in de barrage worden vero verd. Roland Klarenbeek start te op baan 1, dubbele heuvel, en wist te scoren. De druk lag bij Ruud, maar hij wist daar goed mee om te gaan, en scoor de ook. Op baan twee, het ven ster, moest Ruud beginnen, en maakte een hole in one. Zijn tegenstander sloeg de bal via de punt, waardoor hij wel in de cirkel rolde. Iedereen keek vol spanning naar de bal, want deze rolde richting hole. Op drie centimeter van de hole stopte de bal, en was de titel voor Ruud Slappendel een feit. Voor Ruud de welverdiende bekroning op een prima wed strijd. Ed van Voskuilen en Leo Jan sen van De Trekvogels eindig den met 251 op een 12e en 13è plaats. Beide heren kenden een matige start in Rotterdam, en hoewel het in Boskoop wel iets beter ging, konden zij niet echt potten breken op hun thuis baan. Bij de dames ging de titel naai Tryntsje Schakel uit Leeuwar- den. In Rotterdam bezette zi na vijf ronden een gedeeld eerste plaats met Monica KI; renbeek, met 112 slagen Boskoop zette Tryntsje tlua tegenstanders op achterstam door sterk met twee rondei van 23 te beginnen. Uiteindelij wist zij met 233 slagen het Ni derlands kampioenschap biir nen te halen. Monica Klaren beek (Geldrop) werd tweedi met 240 voor Natasja Kolst ren (Geldrop) met 244. Els va, der Stroom (De Trekvogels eindigde met 249 slagen op d vierde plaats. Marianne Groi nendijk kon de strijd niet afm; ken en stond na negen rondei op 230 slagen. De dames en heren senioren speelden op zaterdag eerst inl Boskoop. Irene Blanken begonl sterk met 22 en 25, maar k het op haar thuisbaan nietecht| afmaken, en had 130 slagen n de eerste vijf ronden. Corrie| Vermeulen zat voor haar doei iets te hoog met haar scores! en had 135 slagen na de eerstel dag. Voor de senioren was het| weer op zondag niet andersl dan in Boskoop. Het bleef ook] daar lange tijd regenen. Toes de heren senioren met hun| tweede ronde bezig waren! werd er gestaakt vanwege d regen. Daar het bleef regenen] werd besloten de strijd te sta-l ken. Het totaal werd dus bij del heren na zes ronden geteld, enl bij de dames senioren nazevesl ronden. Elly Mulder uit Putten! werd Nederlands kampioenef met 166 slagen. Aly Mesken uit! Appelscha werd tweede met| 178 en Gonny Kolsteren uit| Geldrop werd derde met slagen. Voor De Trekvogels! werd Irene Blanken vijfde met| 194 slagen, en Corrie Vermeu len vierde met eveneens 19- slagen maar een kleiner ver-| schil tussen de hoogste laagste ronde. Bij de heren senioren werdT I nus Hendriksen uit Ede Neder-I lands kampioen met 135 sls-j gen. Feitse Slingerland uit RitJ derkerk werd tweede met 13J slagen, en Mees Bouwman it| Doorwerth werd derde met 11 slagen. Voor De Trekvogel werd Arie Blanken zeventien-I de met 154 slagen en Arievanl der Kooij negende met 146slaJ gen. Alphen aan den Rijn - Toerclub Avanti houdt zaterdag 26) I zondag 27 juni haar jaarlijkse Lek- en IJsseltochten. Zon«s| wordt er gereden in samenwerking met de afdeling Alphen ai-1 den Rijn van het Astma-fonds. De opbrengst van deze dag gaat naar dit fonds. De vrije, gevarieerde fietstochten die door het stroomget» I voert van de Hollandsche IJssel en onder andere naar Goum I de Alblasserwaard, is geschikt voor iedere fietser, ook vo gezinnen. I Start- en aankomstplaats: clubhuis "De Start", Westkanaalwe.il sportpark Zegersloot-zuid te Alphen aan den Rijn. I De starttijden zijn op beide dagen voor: 35 km tussen H l 13.00 uur; 70 km tussen 8.00 en 13.00 uur; 140 km tussen» I 9.00 uur. Meer informatie: 0172-472839. Nog steeds: grote sortering en kwaliteit in en alles voor de groentetuin: o.a. komkommer, tomaten, prei, kool, ijsbergsla, spruiten, andijvie enz. KWEKERIJ fc* Speelzand Sm* Waddinxveen - Het F2-team van korf balvereniging Korbis is ongeslagen kampioen geworden. Het team, on der leiding van Johan Hilgers en Rik Molenaar, werd door Rob van der Plicht op de foto gezet. Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430

Hart van Holland | 1999 | | pagina 8