NIEUWS REIZEN VERANDERINGEN IN PENSIOENSTELSEL Weeknieum Business Weekly Rabobank Rabobank ONDERNEMERS TEVREDEN OVER DE RABOBANK Aandelenresearch Strategie Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 2 Hart van Holland/21 juli 1999 Voor u> van en door uw bank AANBIEDINGEN MffiBIB rlüüri'j**** vertrek in augustus atjium Telefoonnummers Algemeen: Geldzaken: 0180-63 7383 0180-63 73 70 Hypotheken: 0180-63 73 53 Beleggen: 0180-63 73 58 Reizen: 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079 - 593 5885 is geopend: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle RABOBANK ZEVENHUIZEN - MOERKAPELLE WENST U EEN BIJZONDER FIJNE VAKANTIE TOE Inschrijven op RG RenteMAXX augustus Reiswekkers actie Vakantiegeld onderweg Bloemen LEUKE INTERNETSITES Erwin Boorsma, Beleggingsadviseur Rabobank Uit de Verenigde Staten kwam deze week een reeks van cijfers. De Amerikaanse economie vertoont nog weinig tekenen van inflatie. De producentenprijzen lieten een daling zien in plaats van een verwachte stijging. Ook de consumentenprijzen gedroegen zich zeer gematigd. Zij waren constant in juni, waardoor de inflatie op 2.1% jaar-op-jaar uitkwam.Tenslotte was de stijging van de detailhandelsverkopen minder dan verwacht doordat de auto verkopen tegenvielen. Maar op jaarbasis is de stijging van 7.5% nog altijd zeer hoog. In ieder geval profiteerde de AEX van het goede inflatienieuws uit de Verenigde Staten. De index steeg tijdens de verslagweek met 1.8%. Het grote Nederlandse overnamenieuws kwam deze week van Buhrmann, de 20% steeg. De onderneming maakte bekend in Amerika Corporatie Express voor USD 2.3 miljard te willen kopen. Hierdoor wordt Buhrmann 's werelds grootste leverancier op het gebied van kantoorbenodigdheden voor de zakelijke markt. Door de overname zullen kostenbesparingen ter waarde van USD 100 mil. kunnen worden gerealiseerd. f Iris-modelportefeuille Week 29 portefeuille performance deze week uit.'98 philips 6.1 83.6 boskalis 5.1 12.0 abn amro 3.9 10.7 wolters kluwer 3.6 -20.5 kon. olie 3.1 47.8 heineken 1.2 -1.1 unilever 0.9 -3.8 ing 0.5 0.2 fortis amev 0.3 -11.8 ahold 0.0 11.3 aegon -0.1 -30.3 hunter douglas -0.6 20.4 kpn -0.6 10.3 vendex -1.6 22.5 tnt post groep -1.7 -1.48 ordina -1.8 18.8 dra ka -1.9 54.6 nutreco -4.5 -1.9 vnu -7.0 11.8 modelportefeuille 1.2 aex-index 1.8 V Performance De modelportefeuille boekte in de verslagweek een rendement van 1.2%. De AEX-index steeg met 1.8%, zodat de modelportefeuille in de verslagweek een underperformance van 0.6% te zien gaf. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rendement op de modelportefeuille 5.1%. De AEX-index steeg in dezelfde periode met 9.5%. Wijzigingen in de portefeuille VNU is verwijderd uit de modelportefeuille. Op korte termijn verwachten wij geen outperformance door het verslechterde sentiment rond de mediasector. Het technische beeld rond het aandeel is door dit negatieve sentiment verslechterd. Fundamenteel gezien zijn wij minder positief over VNU omdat de concurrentie op voor VNU belangrijke markten, zoals personeelsadver tenties, toeneemt. Internatio Müller is opgenomen in de portefeuille vanwege het sterk verbeterde technische beeld. Fundamenteel gezien is het aandeel laag gewaardeerd, zeker gezien de goede langetermijnwinstgroei. vertrek in juli/augustus vanaf J 33-]?° kind 3t/m11 jaar J 1)1/, vertrek in juli/augustus tot korting Caroline den Heijer (foto), één van onze reisadviseuzes. De politiek heeft al lang zitten broeden op de wijzigingen in de pensioenwetge ving. De voorstellen van Willem Vermeend -wie kent hem inmiddels niet- zijn per 1 juni 1999 aangenomen en onlangs ook ingevoerd. Wat zijn de hoofdlijnen: In 35 dienstjaren moet in principe een pensioen van maximaal 30% worden opgebouwd. In het middelloonstelsel zal de premie 2,25% bedragen. De franchise ter bepaling van de pensioengrondslag mag uitsluitend op 10/7 maal de enkelvoudige AOW gebaseerd zijn. Dit betekent een verla ging van de pensioengrondslag voor de DGA. Wie langer dan 35 jaar werkt mag maximaal 100% van het eindloon opbouwen. Het nabestaandenpensioen mag maximaal 50% bedragen. Er komen keuzemodules voor individuele pensioenopbouw. De ingangsdatum voor het pensioen kan onbeperkt worden vervroegd, mits de uitkering actuarieel wordt herrekend (vanaf 60 jaar zonder actu ariële herberekening). De diensttijd bevat ook ouderschapsverlof en sabbatical leave. Zowel een hoog als een laag pensioen is aan zekere grenzen gebonden. Een restbegunstiging voor erfgenamen is niet meer toegestaan. Voor individuele regelingen (directeuren) wordt er een collectiviteits- toets ingevoerd. Heeft u geen goed inzicht in uw huidige pensioenvoorziening, gun u zelf dan eens de tijd om samen met een financieel adviseur van de Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle een inventarisatie te maken van de consequenties die het nieuwe stelsel voor u heeft. Laat u informeren over maatregelen die u nu kunt treffen om straks onaangename verrassingen te voorkomen. Belt u voor een afspraak met de afdeling Financieel Advies: 0180-637358. Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen-Moerkapelle Zakelijke relaties zijn tevreden over de dienstverlening van de Rabobank. Ook zal de Rabobank niet snel worden ingeruild voor de concurrent. In driekwart van de gevallen is de klant loyaal. Dit blijkt uit een telefonisch onderzoek onder bijna 2.000 ondernemers in het midden- en kleinbedrijf en de agrarische- en non-profitmarkt. De adviseur speelt een heel belangrijke rol in de relatie tussen klant en bank. Ontevredenheid over de adviseur of het ontbreken van wederzijds vertrouwen heeft directe consequenties voor de totale tevredenheid over de Rabobank. Met het productaanbod van de organisatie kunnen de ondernemers goed uit de voeten. Een aantal service-aspecten kan volgens de ondervraagden worden verbeterd. Met name het actief opstellen naar de klant en meer initiatieven nemen, het snel en soepel oplossen van problemen en het vergroten van de branche-deskundigheid. Wilt u reageren: bel Jan Heijdra, tel.: 0180-637342. Klanten die willen inschrijven op het RG RenteMAXX Fund voor augustus hebben hiervoor tot en met vrijdag 23 juli de gelegenheid. Het RG RenteMAXX Fund vergoedt een rente die gekoppeld is aan de AEX index. Stijgt deze index, dan ontvangt u een rente die kan oplopen tot ongeveer 6% op jaarbasis. Daalt de index dan is de ingelegde hoofdsom in ieder geval gegarandeerd. U kunt dus nooit tegen een verlies aanlopen. Instappen kan iedere maand. Uw inleg is na drie maanden weer opvraagbaar. Wilt u meer informatie. Neemt u dan contact op met uw adviseur of bei 0180-637370. Wacht u nog op uw reiswekker? Van Rabobank Nederland hebben wij begrepen dat u binnen enkele weken de reiswekker zal ontvangen. Als beloning voor uw geduld zult u tevens een kortingsbon ontvangen van f 10,= per persoon op de toe gangsprijs van Walibi Flevo (maxi maal vier personen per bon). Voor hen die graag eerder de reiswekker willen ontvangen hebben wij er een aantal op voorraad liggen, zodat toch tijdens uw vakantie gewekt kan worden door de reiswekker. (zolang de voorraad strekt). Veel complimenten krijgen we over de prachtige boeketten op de balie in ons reisbureau en in Moerkapelle,het grote boeket in de bankhal en de stukjes in de geldwinkel. Dit wordt verzorgd door twee bloemisten uit Zevenhuizen te weten: "De Bloemenstulp" en Bloemen Kado shop "De Para Sol'.' Met iedere wisse ling van het seizoen of met feestda gen weten ze er een kunstwerk van te, maken www.ib-groep.nl Dit is de site van de Informatie beheergroep. Hier kom je alles te weten over studiefinanciering w de OV-jaarkaart. Een onmisbare site voor de studenten en hun ouders. www.scoot.nl Zoekt u iets, maar weet u niet waar het te koop is dan kunt u via deze site een zoekopdracht plaatsen- Heel handig als u iets bijzonders zoekt. www.i-pay.com Deze site is een initiatief va Interpay. Interpay is opgericht doo de gezamenlijke banken in Ne derland om het betalingsverkeer l soepel te laten verlopen. Op de I site wordt veel informatie 9e9eve, s over de nieuwe manier van virtue I shoppen op Internet en hoe veilig te betalen. http://www.kidsplanet.nl De ideale site voor kinderenen volwassenen. Er is echt van alles te doen op de internetsite voor jong en oud vormgeving is zeer gebruikers I vriendelijk. E-mail adres Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle- rabo3750@tref.nl.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 2