Echtpaar Versluis-van Wageningen 65 jaar getrouwd Gemeente zoekt meedenkers Eclips-ganger Henk van Houten: "Moment suprème speelde zich af achter een dicht wolkendek" Nieuwe vestiging voor het Opleidingscentrum Kerkdiensten Foto's in het Hart van Holland Hart van Holland/18 augustus 1999 pagina 13 lussen het werk door trouwen Hobby's I Vlekkenplan Programma Omwonenden Ondernemers Procedure Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan haten. Reisverslag van Henk van Houten Open dagen bij Opleidingscen trum Waddinxveen en Oplei dingscentrum Linschoten Leren door doen Computeropleidingen op een tijdstip dat schikt.... De open dagen van het Oplei dingscentrum pnnr Karin Jongkind Waddinxveen - Op woensdag 11 au- I Justus was het 65 jaar geleden dat de heer en mevrouw Versluis in Krimpen aan den IJssel in het huwelijk traden. Zij vierden deze heugelijke dag met hun kinderen, kleinkinderen en de iwee honden Linda en Wendy, in hun huis aan de Prins Bernhardlaan. Het echtpaar Versluis woont sinds 1950 in Waddinxveen en heeft zes getrouwde J tinderen en een grote schare klein- en I achterkleinkinderen. Het merendeel van de kinderen woont in Waddinx- veenofindedirecteomgeving. Burge meester Jonkman was aanwezig om het bruidspaar te feliciteren. Hij nam ruim de tijd om met de heer en me vrouw Versluis en de aanwezige fami- I iieleden over allerlei onderwerpen uit I verleden of heden te praten. De heer en mevrouw Versluis - zeg maar Arie en Marie, hoor - kunnen zich hun trouwdag nog goed herinne ren. "We trouwden gewoon tussen het werk door, zonder poespas," ver telt Arie Versluis. 's Morgens trou wen en 's middags weer gewoon wer ken op het land." Arie Versluis heeft tijdens zijn werkzame leven op veel verschillende plaatsen gewerkt. Tot het echtpaar zich in 1950 in Waddinx veen settelde woonden zij onder an dere in Duitsland, Lekkerkerk en Bergambacht, in 1950 werd ArieVers- luis zetboer aan het kanaal in Wad dinxveen en later werkte hij als arbei der bij het spoor. Marie Versluis werk te in het verleden als gezinshulp en bij een dokter in Waddinxveen. Arie Versluis' grote hobby is vissen en hij is dan ook dagelijks aan de waterkant te vinden. Soms brengt hem dat in hachelijke situaties, zoals een maand of vier geleden. Tijdens 'het hengelen' kwam de motor van zijn werphengel vast te zitten in het riet, waarna hij voorover viel en in het water belandde. Na een half uur lukte het hem om op de waterkant te ko men, waarna hij weer met zijn brom mer naar huis reed. Gelukkig liep het incident goed af en de dag erna was Arie Versluis al weer op zijn gelief koosde plekje bij het water te vinden. Ondanks hun hoge leeftijd leven de heer en mevrouw Versluis nog zelf standig. Het wonen in de nieuwe 'aan- leunflat van Souburgh' bevalt erg goed. Mevrouw Versluis houdt het huis zelf schoon, samen met een huis houdelijk hulp, die eenmaal per week komt. Het echtpaar houdt ook wel van een grapje. Op de voorzichtige vraag hoe hoog de leeftijd precies is ant woordt Mevrouw Versluis met "84", waarna ze onmiddellijk gecorrigeerd wordt door haar man: "Hoe kom je daar nou bij, ik ben pas 84, jij al 85, hoor." Waddinxveen - De gemeente Wad dinxveen is bezig met de ontwikkeling van een visie op het centrumgebied van Waddinxveen, in overleg met be woners en ondernemers. In een folder die huis-aan-huis is verspreid, wor den bewoners uitgenodigd om op maandag 23 augustus om 20.00 uur bun ideeën over de invulling van het gebied kenbaar te maken. De discus sie vindt plaats aan de hand van een schets over de mogelijke invulling van het gebied tussen het Stations plein en de Gouwe. De gemeente vraagt meedenkers om het centrum van Waddinxveen zoda nig te ontwikkelen dat het een cen trum wordt waar het prettig wonen, winkelen, werken, wandelen en uit gaan is. Het college voert daarom ge sprekken met alle betrokkenen over bet nieuwe centrumgebied om te kij ken welke ideeën er zoal leven om tot een goede invulling te komen. Niet alleen de direct omwonenden worden bierbij betrokken, maar alle Wad- dinxveners krijgen tijdens een bewo nersavond de mogelijkheid om mee te benken over het nieuwe hart van de gemeente. 0p de avond met de bewoners wordt een vlekkenplan gepresenteerd. Het Plan schetst de mogelijke ontwikke- 'mg in de komende tien jaar van het centrumgebied tussen het Stations- P e'n en de Gouwe. Bewoners kunnen reageren op het vlekkenplan en zelf 'deeën inbrengen. De gemeente zal, I aPle voor stapje, werken aan een nadere invulling van het gebied in I jameilwerking met belanghebben- en. Dit betekent dat bij elke volgende I s aP informatie-avonden zoals deze orden gehouden. Voor sommige ge- eelten van het vlekkenplan zijn al erder ontwikkelingen in gang gezet, P s v°or de Nieuwe Passage en het ouweboulevard. De discussie tij- ons de bewonersavonden gaat daar- I ,.,;;'1tne^ name over het tussengebied wii/u Eelatie met beide genoemde ont- I 'in§en- Het gaat om een totaalvi- I ju„ V|?°,r ^et hele gebied; fasegewijs ordt dit ingevuld. I Li116" van het college van burge- anoSler en wethouders geven op 23 bpft UiS eerst een toelichting op de I kpiir,UUr e aan'e'ding tot de ontwik- v nS van de visie, de mogelijkheden wonen, werken en voorzienin- m "et centrumgebied en de moge- jae verkeersstructuur. In het volgen de programmaonderdeel kunnen be woners in informele sfeer met elkaar van gedachten wisselen over de visie en schriftelijk vragen indienen. Het college reageert vervolgens op de schriftelijke vragen. Daarna is er gele genheid voor bewoners om monde ling te reageren en suggesties te doen. Deze kunnen ook nog in een later stadium schriftelijk worden in gediend, bij voorkeur vóór 26 augus tus. Op 16,17en 18augustus zijn de bewo ners van het centrumgebied uitgeno digd om van gedachten te wisselen over een mogelijke inrichting van het gebied. Zij kennen het gebied het best en hebben direct te maken met moge lijke nieuwe ontwikkelingen. De raadsleden zijn eveneens voor deze avonden uitgenodigd. De ondernemersvereniging Wad dinxveen staat zeker niet afwijzend om een nieuw centrumplan te ontwik kelen waarbinnen de Passage, de Gouweboulevard en het tussenlig gende gebied op elkaar worden afge stemd en er sprake is van een mo dern, goed geoutilleerd winkelge bied, dat voor de consument aantrek kelijk is en voor de ondernemers vol doende toekomstperspectief biedt. De ondernemersvereniging is bereid om hieraan haar volle medewerking te verlenen mits er eerst een goed onderbouwd en haalbaar plan wordt gepresenteerd waarbij een goede oplossing voor de verkeersproble matiek wordt gevonden. De gemeen te heeft inmiddels samen met de pro jectontwikkelaar en de Onderne mersvereniging Waddinxveen hier toe de eerste aanzet gegeven en op dracht verstrekt voor de actualisatie van het eerder uitgevoerde Distribu tie Planologisch Onderzoek. Deze drie partijen betalen elk éénder de van de totale kosten, zijnde totaal f. 18.000,=. Het onderzoek moet in zicht verschaffen in de totale behoef te aan detailhandel en dienstverle ning. De schetsen die aan de bewoners worden voorgelegd, zijn op 28 juni jongstleden besproken in een beslo ten vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening en Economi sche Zaken. Deze commissie be spreekt op dinsdag 31 augustus het vlekkenplan en de reacties erop in het openbaar en kan deze informatie betrekken bij het raadsvoorstel over de voortgang van de bestemmings planprocedure van het ontwerp-be- stemmingsplan "Centrum 99" dat op 9 september tijdens de raadsvergade ring wordt behandeld. Zondag 22 augustus Waddinxveen Herv. Immanuelkerk 9.30 uur ds C. de Jong. Remonstrantse gem. 10.00 uur G.J. Martini. Geref. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds E. v. Dalen, Den Haag. Geref. kerk (vrijgem.) 9.30 uur ds E. Brink; 16.30 uur ds O.W. Bouwsma, Gouda. Chr. Afgesch. gem. 9.30 en 17.00 uur ds J.G. van Tilburg. Oud geref. gem. 10.00 en 18.30 uur nrpp|z|p7pn De Rank 10.00 uur ds J.K. Verbree, Maassluis; 18.30 uur dsC. Bregman, Zoetermeer. Boskoop Vrijz.Prot Geloofsgem. geen dienst. Herv. gem. 9.30 uur ds H.G. de Graaff, Maarssen; 18.30 uur ds R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds MD vd Giessen. Geref. kerk 9.30 ds J.H. Langelaar; 18.30 uur zie herv. gem. Chr. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur student H.P. Keuter, Apeldoorn. Bethel 9.30 uur Suzanne Hetyey. Parousia 10.00 uur D. Wijker. vervolg van pagina 1 Ondanks de in meer of mindere mate aanwezige bewolking, was men vori ge week woensdag op veel plaatsen in Nederland getuige van een gedeelte lijke zonsverduistering. Er bleek ook grote belangstelling voor dit natuur verschijnsel, want velen onderbra ken het werk of andere bezigheden om, al dan niet met het speciale eclipsbrilletje op de neus, te aan schouwen hoe de maan langzaam voor de zon schoof en deze op een klein randje na bedekte. Echt donker werd het niet, hooguit een beetje schemerig. Wel werd het merkbaar koeler. Diegenen die een volledige zonsverduistering wilden meema ken, waren veelal ruim van tevoren naar elders in Europa getrokken in de hoop om daar de zon werkelijk volle dig achter de maan te zien verdwij nen. Henk van Houten, van Mega-Co- lor fotoshop in Waddinxveen, be hoorde tot deze groep van naar schat ting 150 miljoen mensen die zich op de 100 km strook in Europa verzamel den waar dit spektakel te zien zou zijn. Voor Hart van Holland maakte hij een reisverslag. "Na drie weken eclipsbrilletjes in de winkel te hebben uitgedeeld, kon het niet uitblijven dat we er zelf ook naar gingen kijken. En waar kon je het be ter zien dan in Frankrijk... dus vol goede moed gingen we op weg. He laas was het weer de grote onbekende factor. Na een hele avond surfen op het internet, waarbij de eerste keus Metz of Reims afvielen, vertrokken we om 12.00 uur 's nachts naar Compièg- ne (70 km boven Parijs) waar we om 06.00 uur arriveerden. Het weer was op dat moment redelijk bewolkt met hier en daar wat opklaringen. Tot onze grote schrik nam de bewolking al snel toe en- om ongeveer 08.30 uur begon het ook te regenen. Daar sta je dan. En wat nu? De vooruitzichten voor heel Noord-Frankrijk waren op dat moment niet best, dus toch maar weer de auto in richting belgisch-fran- se grens waar we rond 11.30 uur in Seneffe bij Mons aankwamen. Op dat moment was de verduistering al be gonnen en brak daar de bewolking gelukkig open. Als een speer een parkeerplaats opge zocht en nog voor de auto goed en wel stil stond, met de brillen op kijken naar het spektakel. Ondanks de be wolking hadden we een goed zicht op de verduistering en de maan schoof langzaam voor de zon. Op deze breed tegraad was de verduistering 99%, dus net niet totaal. Het licht nam spec taculair af en het werd erg donker, dit in tegenstelling tot in Waddinxveen en omgeving waar een hoop mensen teleurgesteld constateerden dat het met het donker worden wel mee viel. Op het moment van de maximale ver duistering voelde je de temperatuur snel lager worden en viel de stilte gewoon op. Maar helaas; één minuut voor het maximum sloot de bewol king zich en konden we niets meer volgen. Direct nadat het licht terug kwam, vlogen hele scholen vogels enigszins verward uit de bomen. Om 13.00 uur vertrokken we uit Seneffe en na een voorspoedige rit waren we om 15.15 uur weer in Waddinxveen. On danks de vele bewolking hebben we toch wat fraaie foto's kunnen maken die deze week in de winkel te bekijken zijn." (De foto op de voorpagina is van Mega- Color/B. van Helden Waddinxveen - Het "Opleidingscen trum Waddinxveen" geeft sinds 1997 cursussen "algemene ondernemers vaardigheden", diverse administra tieve opleidingen en met name com puteropleidingen. De cursisten zijn ondernemers, medewerkers of lei dinggevenden uit het bedrijfsleven, docenten van scholen, senioren in het kader van een samenwerkingsver band met de St. Waddinxveens Wel zijnswerk en particulieren. De onder nemers achter het Opleidingscen trum, Jan Rozema en Hans van der Ham, werken als docent fulltime voor deze sterk groeiende onderneming. Om nog beter aan de sterk toenemen de behoefte te kunnen voldoen is per één augustus een tweede vestiging geopend namelijk het "Opleidings centrum Linschoten". De manier waarop cursisten het meest prettig en effectief studeren is in de visie van het Opleidingscen trum zeer verschillend. Het individue le leerproces van de cursist is voor de docent het uitgangspunt. De cursus sen van het Opleidingscentrum gaan uit van het principe "leren door doen". Op deze manier kan elke cur sist, van beginner tot gevorderde, in een eigen tempo en op een persoonlij ke wijze de lesstof doorwerken. Dit betekent dat zo min mogelijk "klassi kaal" wordt gewerkt. De lesblokken zijn als het ware werkcolleges. Het lesmateriaal wordt zelfstandig door genomen. Daarnaast is er uitleg, indi viduele hulp, toelichting en begelei ding. Voldoende persoonlijke aan dacht is gewaarborgd omdat het aan tal cursisten per docent voor het Op leidingscentrum tussen de acht en twaalf ligt. Uit de enorme groei blijkt dat deze werkwijze van het Oplei dingscentrum door de cliënten niet alleen als prettig maar ook als doel treffend wordt ervaren. Dit is vrijwel altijd te regelen door middel van de "inloopcursussen". Zo kan de vader of moeder met zorgt aken, de werknemer met al dan niet wisselende werktijden of de zeer druk bezette ondernemer of leiding gevende altijd wel een tijdstip kiezen waarop de lessen kunnen worden af gesproken. Zo zal de voorkeur van de ene cursist uitgaan naar een vast tijd stip van één les per week. Een ander zal kiezen voor acht lessen binnen vier weken. Wisselende werktijden, schoolvakanties of een periode "tijd- over" zijn geen probleem. Opleidingscentrum Waddinxveen (0182-645444), Zuidplaslaan 19; Maandag 23 augustus van 9.30 tot 21.30 uur; woensdag 25 augustus van 9.30 tot 21.30 uur; zaterdag 28 augus tus van 9.30 tot 13.00 uur. Opleidingscentrum Linschoten (0182-645444), Dorpsstraat 50: Dinsdag 24 augustus van 9.30 tot 21.30 uur; donderdag 26 augustus van 9.30 tot 21.30 uur.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13