Kindervakantiefeest in de regio Post Getuigenoproep aanranding II Kindervakantiefeest in de regio Kindervakantiefeest In de regio Kindervakantiefeest in de regio Start sjoelcompetitie Ernstig gewond bij verkeersongeval Hart van Holland/18 augustus 1999 pagina 15 Jeugdweek in Moerkapelle VakantieBijbelKlub in Boskoop Tentdagen in Benthuizen Japie's zomerspektakel in Waddinxveen Tentweek in Waddinxveen K 1 ctrvolg van pagina 1 Ook in Moerkapelle hoefde de jeugd ach gedurende de laatste week van de vakantie niet te vervelen. In dorps huis Op Moer werd iedere morgen een bijbelverhaal verteld, gezongen en met elkaar gebeden. Door de vrij willigers van de Hervormde en Gere- lormeerde Gemeente was ook een compleet spelprogramma samenge steld. Favoriet was het pleinspel "Or kest de valse noot", waarbij de kinde ren de juiste volgorde van de muziek bladen moesten zien te vinden van het orkest dat behalve een enkele blokfluit, uitsluitend huis-, tuin- en keukeninstrumenten bespeelde. De jeugdweek werd op vrijdagmiddag afgesloten met pannenkoeken eten waarbij er met elkaar zo'n 1200 pan nenkoeken werden verorberd. Aan sluitend was er een karrenoptocht door het dorp. Volgens vrijwilligster Paola van der Spek was de belangstel lingvoor de jeugdweek dit jaar bijzon der groot. Er meldden zich dagelijks zo'n 200 tot 300 deelnemers en de laatste dag waren er zelfs 400 kinde ren aanwezig. De deelnemers van de jeugdweek in Moerkapelle lieten zich de pannenkoeken goed smaken! Bij de VakantieBijbelKlub gingen de kinderen creatief aan de slag om een mooie posttas te maken. In de tent aan de Mendelweg kon men vorige week dinsdag tot en met don derdag de VakantieBijbelKlub bezoe ken. 's Morgens was er de Kinderklub voor kinderen tussen de 4 en 12 jaar en vanaf 14.00 uur werden er allerlei spelletjes rond de tent gedaan. Op donderdagmiddag konden de kinde ren genieten van het poppentheater van André Verhagen "De wijde wereld in". Voor de oudere jeugd was er 's avonds onder andere een Tienerklub en Stuif in met "The Praiseband". De VakantieBijbelKlub wordt al vanaf 1982 vanuit de Christelijke Gerefor meerde Kerk in Boskoop georgani seerd en met het oog op het thema "Post voor jou" werd dit jaar door de kinderen ondermeer een posttas ge maakt. Verder was er een brievenbus voor de zelfgemaakte brieven en elke dag werd de verzamelde post door I postbode Piet rondgedeeld. "De tentdagen worden al zo'n twintig jaar in Benthuizen georganiseerd en het leuke is dat de jongelui van toen, nu de leiding vormen", merkte één van de leidsters vorige week woens dagavond op, terwijl om haar heen de jeugd zich op het veld verzamelde voor de survival. Het betrof hier een evangelisatieproject van de Hervorm de gemeente Benthuizen en de tent wordt sinds 1996 opgezet op het gras veld aan de Appelgaarde, wat be doeld is om de drempel te verlagen. Vooral buiten-kerkelijke kinderen wa ren weer van harte welkom en afgelo pen week bleek onder hen zelfs meer belangstelling voor de tentdagen dan in voorgaande jaren. Dit jaar was er voor het eerst ook een kerkdag op zondag met na de kerkdienst een Zing mee, waarbij de geleerde liederen ten gehore werden gebracht. Het ochtendprogramma van de tent- degen die afgelopen week van woens dag tot en met vrijdag plaatsvonden, bestond voornamelijk uit zingen, to neel, knutselen en bijbellezen en 's middags werden er spelletjes ge speeld. Op woensdagavond was er een spectaculaire survival, die onder andere op de Ringvaart afspeelde. Zo WTIF Deelnemen aan de survival in Benthuizen betekende voor velen uit het water krabbelen en nog eens proberen. SS moest men hier over een mat door het water lopen en op eigen kracht per vlot naar de overkant zien te komen. Gelukkig waren de weersomstandig heden gunstig, want sommigen be landden bij een of meerdere onderde len met een plons in het water. Op donderdagavond werd door een aan tal jongeren van de kerk, dat normali ter de koffiebar verzorgd, een toneel stuk opgevoerd dat zich afspeelde in Poppenkastpoppen maken was onderdeel van het programma tijdens "Japie 's zomerspektakel" in Waddinxveen. Door de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (S.W.W.) werd zowel in de eerste als de laatste week van de zo mervakantie een tweedaags spel-, sport- en knutselprogramma georga niseerd. De activiteiten richtten zich voornamelijk op het ontwikkelen van persoonlijke creativiteit met hand vaardigheid en spel. Zo hielden de kinderen zich in de eerste vakantie week bezig met het thema "Tante Toet ontdekt CD-eiland" waarbij mu ziek en dans centraal stonden. In de laatste vakantieweek konden de kin deren genieten van "Japie's zomers pektakel" met ondermeer goochel trucs en een bezoek van Dollie Spier bal. Ook werden die dag door de kin deren zelf poppenkastpoppen ge maakt waarmee later een poppen kastspel werd gespeeld. S.W.W. biedt al jarenlang dergelijke programma's in de verschillende schoolvakanties. De programma's zijn bedoeld voor alle Waddinxveen- se kinderen in de basisschoolleeftijd en directeur Jan Korving hoopt op deze manier met name de kinderen die om wat voor reden dan ook niet op vakantie gaan, een paar fijne dagen te bieden. Verder zou Korving graag zien dat ook gehandicapte kinderen aan het programma kunnen deelne men. Het huidige onderkomen van S.W.W. in het gebouw van Kreater aan de Kerkstraat is echter niet toeganke lijk voor mensen in een rolstoel. Kor ving heeft zich voorgenomen zich het komende jaar hiervoor actief in te zetten door onder andere op zoek te gaan naar een andere of zelfs meerde re locaties. y. een Braziliaanse krottenwijk. Het ging over het leven van straatkinderen, waarbij één kind overlijdt aan een overdosis. Met dit toneelstuk wilden de spelers laten zien wat er aan de andere kant van de wereld zo al ge beurt. Na afloop was er een handteke ningenactie voor Jubilee Campagn, een organisatie die zich inzet voor de straatkinderen in Brazilië. Ook werd er een collecte gehouden. Het optreden van poppenspeler André Verhagen tijdens de tentweek in Waddinxveen. Tijdens de tentweek in Waddinxveen kwamen er vanaf woensdag zo'n 600 kinderen naar de tenten aan de Wingerd en in de Zuidpias. 's Morgens werd er gezongen en een bijbelverhaal verteld, poppenkast gespeeld en geknutseld. Woensdagmiddag bereidden de kinderen zich voor op een avondoptreden voor hun ouders. Onder leiding van 'Koning Kazekaak" presenteerden zij zich als inwoners van verschillende landen. Donderdagmiddag werd een postspel gespeeld over het thema van de tentweek "Post voor jou" en op vrijdag trad poppenspeler André Verhagen op met zijn Hazenbazenwagen. Hij wist de kinderen te boeien met zijn verhaal over Hendrik de haas die allerlei avonturen beleeft in het grote bos. Voor de jeugd van twaalf jaar en ouder stond er de Komlnn tent (dit jaar voor het eerst in de Zuidpias). Hier kon de jeugd gezellig even binnenlopen om spelletjes als tafeltennis en darten te komen spelen, maar ook om te computeren of zomaar even te kletsen. Voor hen werd ook een zeskamp en survivaltocht georganiseerd. Waddinxveen - Nabij de Sniepweg is donderdagmiddag 12 augustus omstreeks 16.45 uur een 12-jarig meisje uit Wad dinxveen aangerand. Met een vriendinnetje had ze wat gezeten bij het speeltuintje aan de Meidoornstraat. Toen daar vriendinnetje wegging en zij ook naar huis liep, ging 'e •'oor de brandgang tussen de Lijsterbesstraat en de Vaciastraat. Daar viel een groep van zo'n negen jongens ln de leeftijd van 16/17 jaar haar lastig. Ze werd onder andere beetgepakt en er werd aan haar kleding getrok- dn. Toen de jongens dachten dat er iemand aankwam, fletse6 we8®ef>aan' waarna het meisje naar huis kon j^e politie heeft belang bij informatie over de groep jon- ïetttO°k wanneer mensen vermoeden dat zij eerder ook et deze groep te maken hebben gehad, wordt hen ver- t dit aan de politie door te geven. Het telefoonnum- er van de zedenpolitie in Waddinxveen is: 0182-642666. Waddinxveen - Het belooft een zeer spannende competitie te worden. Woensdag 15 september vanaf half zeven kan men 's avonds in het clubgebouw terecht. De strijd zal gaan om de wisselbeker, op dit moment in bezit van de Boskoper André van Gemeren. Er staan veertien sjoelavonden op het programma. Om mee te doen aan de competitie moeten de deelnemers tien avonden geweest zijn. Komt men alle veertien avonden dan tellen de tien beste avonden. Er wordt gespeeld in vier klassen (A tot en met D). Per avond zijn er in elke klasse drie of vier prijzen te verdelen. Per avond kunnen twee ronden worden gesjoeld. De eerste ronde telt altijd voor de competitie met kans op een prijs. Sjoelt men een tweede ronde dan heeft men bijna altijd prijs. Een ronde bestaat uit het sjoelen over tien van de in totaal 17 opgestelde sjoelbakken. De clubavonden zijn in het gebouw aan de AlberdingkThymlaan. De eerste avond van het nieuwe seizoen (1999- 2000) belooft een bijzondere start te krijgen. De sjoelkampioenen van Berkel en Rodenrijs, Boskoop, Capelle aan den IJssel, Gouda Hendrik Ido Ambacht, Moordrecht, Waddinxveen en Zoetermeer zullen na melijk de strijd met elkaar aangaan. De sjoeldata in 1999 zijn: 15 september, 6 oktober, 27 oktober, 17 november, 8 december en 29 december, in 2000:12 januari, 2 en 23 februari, 15 maart, 5 en 19 april en 10 en 31 mei. Voor informatie: 0182-615421/0182-616349 Boskoop - Zondag 15 augustus om 05.30 uur, is een 26 jarige inwoner uit Boskoop ernstig gewond geraakt bij een ver keersongeval. Het slachtoffer bestuurde een bestelauto en botste tegen een aantal bomen en werd uit de auto geslin gerd. bij het ongeval waren geen andere weggebruikers be trokken. Politie en duikers van de brandweer stelde een onderzoek in naar eventueel meerdere slachtoffers die moge lijk in een sloot of in het water van de Gouwe terecht waren gekomen. Het slachtoffer heeft inmiddels verklaard dat hij de enige inzittende van de auto was. De man liep hoofd- en beenletsel op en is naar een ziekenhuis vervoerd. De man reed in de richting van de gemeente Bosjcoop en is vermoedelijk de macht over het voertuig verloren. Het voer tuig werd totaal vernield. Het motorblok werd door de brand weer uit de Gouwe gehaald. De politie stelt een onderzoek in naar de juiste toedracht van het ongeval en naar het gebruik van alcohol door de bestuurder. In verband met de ravage werd de Boskoopseweg in beide richtingen tot omstreeks 08.15 uur gesloten.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15