NIEUWE GEZICHTEN m RABOBANK INTERNATIONAL RENTESTIJGING STRUCTUREEL OF HOBBEL? Daar voelt iedereen zich thuis Business Weekly Rabobank Rabobank START IN IVOORKUST NETWERK VAN PLATTELANDSBANKEN. Zevenhuizen-Moerkapelle Aandelenresearch Strategie leuke internetsite Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 2 Hart van Holland 8 augustus 1999 lc jaargang nummer 23 Telefoonnummers Algemeen: 0180-63 73 83 Geldzaken: 0180-63 73 70 Hypotheken: 0180-6373 53 Beleggen: 0180-63 73 58 Reizen: 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 is geopend: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle g/m r, - RABOBANK ZEVENHUIZEN - MOERKAPELLE WENST U EEN FIJNE THUISKOMST!!! I'M Euro-Marketing Millennium Sterke groei in omvang van glastuinbouw Rabobank Rob Beentjes en Erwin Boorsma Beleggingsadviseurs De aandelenbeurzen kon den afgelopen week geen richting vinden. De lange rente steeg licht verder, ter wijl er veel nieuws was op het bedrijvenfront. Getronics kwam met hoger dan verwachte winstgroei cijfers. De integratie van Wang Global verloopt redelijk voorspoedig. Getronics verwacht voor de rest van het jaar een 'gezonde' groei. Wel zullen de marges verder onder druk blijven door de inte gratie van Wang. Ook AEGON maakte goede cij fers bekend en verhoogde de verwachting voor de winst per aandeel van 12- 15% naar 15-18%. AEGON maakte gelijkertijd een overname bekend van Guardian Royal Exchange in het Verenigd Koninkrijk. Ahrend kwam met tegen vallende cijfers. De autono me groei valt tegen en de marges op kantoorartike len zijn lager. Ook Besi kwam met matige cijfers, de winst per aan deel nam licht toe, terwijl de omzet fors daalde. Akzo-Nobel kwam deze week in het nieuws door de verkoop van Acordis en de overna me van Hoechst Roussel Vet. Deze verande ringen maken het concern minder con junctuurgevoelig, terwijl ook het conglo meraatkarakter van Akzo Nobel aanzienlijk wordt verkleind. Dit karakter heeft tot op heden gezorgd voor een discount in de aandelenkoers van Akzo Nobel. Performance De Modelportefeuille behaalt een under- performance van 0.3% De modelportefeuille boekte in de verslagweek een rendement van - 0.1 De AEX-index steeg met 0.2%, zodat de modelportefeuille in de verslagweek een under- performance van 0.3% te zien gaf. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rendement op de model portefeuille ±2.8%. De AEX-index steeg in de zelfde periode met 0.3%. Wijzigingen in de porte feuille De weging in Heineken wordt met 2.5% verlaagd en de weging in Akzo wordt met 2.5% opge hoogd. De switch van 2.5% van Heineken naar Akzo wordt ingegeven door het IRIS totaaladvies. Heineken is hierin ver laagd naar Houden ter wijl Akzo is opgehoogd naar Kopen. Met de switch wordt Heineken onderwogen en Akzo overwogen ten opzichte van de AEX-index. Fundamenteel hebben beide fondsen een koopaanbeve ling, het onderscheid wordt echter gevormd door het technisch advies. Akzo heeft een technisch koopadvies terwijl Heineken niet verder komt dan een tech nisch Houden. Hoewel wij top down geen overweging van cyclische waarden advise ren, is het thema conjunctuurgevoelig in de thema-allocatie door de aankoop van Akzo overwogen. Deze aankoop is met name op bottom-up overwegingen geba seerd. Iris-modelportefeuille Week 32 portefeuille performance deze week uit.'98 akzo nobel 13.4 -3.0 woltecs kluwer 8.9 8.3 kon. olie 4.7 1.3 hunter douglas 1.6 17.8 aegon 1.3 -10.5 ahold 0.8 0.2 fortis amev 0.4 -22.4 boskalis 0.3 -26.1 tnt post groep 0.0 -11.3 heineken 0.0 -26.5 nutreco -0.3 -0.6 internatio muller-0.7 44.3 ing -1.0 -9.0 dra ka -2.0 39.9 philips -2.3 55.8 ordina -3.2 7.8 kpn -3.2 -16.2 abn amro -4.2 11.6 vendex -4.5 12.1 unilever -4.8 15.3 modelportefeuille -0.1 aex-index 0.2 V Zevenhuizen-Moerkapelle Zevenhuizen-Moerkapelle Sinds 1 augustus is het team van de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle weer versterkt met twee nieuwe colle ga's. Het eerste nieuwe gezicht is dat van Pieter-Jan van Meerten, die zich als Financieel Adviseur zal toeleggen op de advisering van cliënten op het gebied van sparen, beleggen, pen sioenen, vermogens- en inkomens planning. Het tweede nieuwe gezicht is dat van Rob Beentjes, die het team van beleggingsadviseurs komt ver sterken. Het vakgebied beleggen is hem bepaald niet vreemd. In de laat ste veertien jaar was hij op dit specia listische terrein werkzaam voor diver se banken, voor het laatst voor Cantor Fitzgerald in Londen. Pieter-Jan van Meerten en Rob Beentjes De ontwikkelingstak van Rabobank International gaat aan Afrika's West kust meehelpen aan het opzetten van een nieuw netwerk van agrarische banken. De bank wordt gemodelleerd naar de oorspronkelijke strategie van de Rabobank. Het wordt een platte- landsbank van en voor boeren en bur gers die veelal met hun handen de kost verdienen. Er wordt veel samen gewerkt met boerenorganisaties en particuliere micro-finance instellin gen. Het belangrijkste dat volgens Rabobank International moet gebeu ren is het herstellen van het vertrou wen onder de bevolking. Door teleur stellingen in het verleden verloren velen het geloof in banken. De nieuwe naam voor deze bank is: Bank Agricole Privé. ABRAHAM Joop van Horssen Onze collega Joop van Horssen, bij u uiteraard bekend als de relatiebeheerder van uw bedrijf en tevens redactielid van deze pagina weet eindelijk waar Abraham de mosterd haalt! Joop namens al je collega's van harte gefeliciteerd. Banken en hypotheekverstrekkers kon digde de laatste weken diverse rente verhogingen aan. Oorzaak hiervoor ligt in de voortdurende stijging van de kapitaalmarktrente. De vraag is echter of we te maken hebben met een struc turele ontwikkeling of is de stijging slechts van tijdelijk aard en blijkt het slechts om een rentehobbel te gaan. Dennis Kellner, manager Financieel Advies van de Rabobank Zevenhuizen-Moer kapelle verklaart de oplopende rente van uit de verkoop van obligaties door vooral Amerikaanse beleggers. De Amerikaanse economie draait nog steeds op volle toe ren. En ondanks de laatste renteverhoging komen er steeds meer signalen die duiden op een oplopende inflatie. Amerikaanse beleggers zijn er van overtuigd dat de FED -het Amerikaanse stelsel van Centrale Banken- de rente opnieuw zal gaan verho gen. Beleggers hebben hierop gereageerd door massaal hun obligaties van de hand te doen. De koersdalingen die dit tot gevolg had leidt tot een oplopende marktrente in de Verenigde Staten. In Europa zien we een zelfde ontwikkeling; dalende koersen van obligaties en daar door een oplopende rente. Dit laatste is op zich vreemd, aangezien er in Europa in tegenstelling de VS geen sprake is van inflatieangst. De economieën van de Eurolanden draaien lang niet zo goed als de Amerikaanse economie. De rentestij ging in Europa lijkt in feite dus meer geba seerd op emoties van beleggers dan op fundamentele economische ontwikkelin gen. De verwachting is dan ook dat de rentestijging de komende tijd zal stabilise ren om vervolgens licht te dalen. Het sce nario van een rentehobbel lijkt daarmee waarschijnlijk. Maar dan wel een hobbel in de categorie van de Mount Everest. Met name de winkeliers in Nederlandl lopen op euro-marketinggebied achter bijl collega's in bijvoorbeeld Duitsland, Belgiel en Frankrijk. In deze landen worden artikel len in de winkel al volop dubbel geprijsd terwijl dat hier en daar ook al in niet-euro 1 landen gebeurd (bijvoorbeeld in Schotlandl en Denemarken). Toch behoort de samen met produkt, plaats en promotie to: de 4 grote marketing "P's'f En de psycholo-1 gisch prijzen eindigend op 95 en 99 een: komen in eurobedragen natuurlijk te ver-1 vallen. Omdat de prijzen van artikelen nie: aangepast mogen worden in verband metl de overgang naar euro, zou je verwachter I dat zowel winkeliers als producenten nue I zouden gaan voorsorteren op de euro pn] I zen, door eerst dubbel te gaan prijzen enl daarna langzaam naar psychologische! eurobedragen toe te gaan werken (heb door andere produkt inhoud, hetzij bi; 1 introductie van nieuwe produkten). Ook I voorde 14 miljoen buitenlandse bezoekers A die ons land jaarlijks telt zouden euro pij-1 zen een uitkomst zijn! Vanaf vandaag 18 augustus 1999 is hetnog I 136 dagen ofwel 3.264 uur of 98 werk#! gen tot 2000! Rabobank samen op we<j»| een nieuw millennium. Nooit eerder was er in Nederland zo vedl glastuinbouw als in 1999. In de twaa l maanden tot april is het totale areaal oré' I glas toegenomen met 5%. Kassen beslat'I nu 10.800 hectare. Voor bloemenkwekersl was 1998 een goed jaar, hun inkomstel namen toe met 45.000. Deze voorspoed 51 terug te vinden in de groei van het aantal! door hen gebruikte hectaren. De bloffj kwekers kochten van april 1998 tot a 1999 dit jaar 6,5% meer kasoppervlak.i l gebruiken hun kassen met name om sn.-l bloemen te verbouwen. Groentenkweke J namen van april 1998 tot april 1999 2Jk| extra grond in gebruik. In hun kassen wo l den paprika's steeds populairder. Dffil groente wordt nu bijna even vaak aange-1 troffen als Nederlands meest glasgroente: de tomaat. www.cartoentje.nl Grappige, leuke animaties dief! mee kunt sturen met een email.Dt omschrijving op de website is o ook "Email met een knipoog" www.GSM.nl www.telefoon.nu Vergelijkingen van telefoontap ven en aanbiedingen van de divef se GSM apparatuur kunt u terugvinden. Dus voor het aan o pen van een GSM'tje abonte ment eerst even op deze website kijken. www.eurocampings.net Misschien 'n beetje te laat 'a om de camping voor volgend ja alvast uit te zoeken heb je 1 informatie over 7600 Europe - campings. www.sportdreams.com Hier kun je meespelen v°°r e prijzen met spelen als Formu e Champions league. Voor de e sportliefhebber een uitdaging- E-mail adres Rabobank Zevenhuizen - Moerkape"e' rabo3750@tref.nl. Rabobank

Hart van Holland | 1999 | | pagina 2