UL I T I E kamerplanten Leesproject Fantasia gaat zeer feestelijk van start Hart van Mand BROUWER DE KONING INBRAAKBEVEILIGING! deHaij vander Wende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle iet t UITVAARTVERZORGING BERICHTEN ORG BEVSi, I61N6EN 29.000 exemplaren Hart van Holland/18 augustus 1999 pagina 3 TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.o,: Vaddinxveen 3 grote begonia's ƒ12,50 Vele soorten perkplanten en Erica winterbloei Prei, boeren- en winterbloemkool, 4 soorten sla, andijvie Aardbeiplanten, N.A.K. gekeurd in soorten Droog haardhout, meststoffen, tuinaarde 4 zakken ƒ10,- SPEELZAND Prijs voor schrijver Fantasia feestlied Zevenhuizen Boskoop Hazerswoude-Dorp Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitv^artverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Mishandeling; Een 36-jarige medewer ker van de Gemeente Waddinxveen fee/t dinsdag 10 augustus aangifte Bedaart van mishandeling en tevens vernieling van een fotocamera, maan- pagmiddag jl. Uithoofde van zijn func- Jie maakte hij een foto van een woon lagen die zonder vergunning zou porden gebouwd aan de Tweede ploksweg. Een van de bewoners kwam paarop toerennen en eiste de camera tinder toevoeging dat het niet was toe- lestaan foto's te maken zonder toe stemming. Hij nam de medewerker in pen greep, waardoor deze zijn bril Werloor en waaraan hij een bescha- figd jukbeen overhield. Het fototoe stel werd uit zijn zak gehaald en op de |rond gesmeten. Vervolgens werd de pelager door een ander die kwam toe- Snellen, teruggeleid. De politie neemt te zaak in onderzoek. fen 26-jarige medewerker van een I® rijf aan de Coenecoop heeft gister morgen klappen gehad van een colle- Igain tijdelijke dienst. Deze laatste had ^veronderstelling die hij echter L 'U collega toetste, maar direct et de blote vuist op hem zou hebben gevierd. Het slachtoffer hield hier J n pijnlijke neus, schaafwonden en ren hoofdhu|t aan over. De 26-jarige |1nK<:iaanlifte; ziin opponent (leeftijd pn is °P staande voet ontsla- Een 3-jarig jongetje uit Waddinxveen is woensdag 11 augustus 1999 op de Staringlaan gewond geraakt toen hij met fietsstoeltje en al van de fiets van zijn moeder viel. Het jongetje werd met een hoofdwond naar het Bleu- land overgebracht. Waardoor het kwam dat het fietsstoeltje los liet is niet bekend geworden. Op de kruising van de Graanakker en Linzenakker ontstond rond het mid daguur een aanrijding tussen een au tomobilist en een snorfietser. De 17- jarige snorfietser uit Waddinxveen vergat op de kruising voorrang te ver lenen aan de 44-jarige automobilist uit Beverwijk. Bij de aanrijding raakte de snorfietser gewond. Met nek- en hoofdklachten is hij vervoerd naar het Bleuland Ziekenhuis in Gouda. In de ochtend van 13 augustus is een onbekende automobilist op de Nesse na een ongeval doorgereden. Op de Nesse naderde een 35-jarige fietser de wegversmalling aldaar. Uit tegenge stelde richting naderde een witte be stelbus. Op het moment dat deze auto de fietser passeerde kwam de fietser, op nog onbekende wijze ten val. De automobilist bekommerde zich ver der niet over de fietser die bij dit ongeval kneuzingen aan knie en heup overhield en reed door. Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen - Vrijdag 15 oktober, de laatste dag van de Kinderboeken week, wordt het leesproject Fanta sia voor de twaalf Waddinxveense basisscholen op het parkeerterrein bij het zwembad door alle leerlingen van die scholen spectaculair en feestelijk geopend. Fantasia heeft als doel dat kinderen meer en met meer plezier gaan le zen. Hierdoor leren zij de taal beter beheersen en dat heeft goede gevol gen voor hun prestaties in het basis- en later in het voortgezet onderwijs. Het streven is in elke klas twee uur per week aan lezen en voorlezen te besteden en van Fantasia een vast onderdeel in het leesprogramma van het schoolwerkplan te maken. Waddinxveen neemt in de provincie Zuid-Holland een unieke plaats in, omdat alle twaalf basisscholen mee doen. Fantasia heeft de komende twee jaar de steun van een werk groep, waarin de gemeente, de scho len, de Waddinxveense bibliotheek en de Zuidhollandse Bibliotheek centrale Pro Biblio, Kreater en de Schoolbegeleidingsdienst mee doen. Elke school heeft inmiddels een leescoördinator en Fantasia zal in het cursusjaar 1999/2000 op alle scholen worden ingevoerd. Op vrij dagochtend 15 oktober zullen rond de drieduizend kinderen en hun be geleiders op het terrein bij het zwembad samen het startsein ge ven. "De werkgroep Voorbereiding Start Fantasia wil er echt een feest voor de kinderen van maken", zegt Melanie Boegheim, coördinator van Fantasia namens de gemeente. "Vrij dag 15 oktober is de laatste lesdag van de Kinderboekenweek en die aansluiting lijkt ons prima. De ope ning begint om half tien en zal onge veer drie kwartier duren." Alle scho len wordt verzocht de kinderen in optocht verkleed naar het parkeerter rein te laten komen, bij voorbeeld in kleding die iets te maken heeft met een bepaald boek. Op het terrein staat een groot podium, waar een gooche laar en docenten van Kreater vrolijke acts zullen opvoeren. "Het wordt een spetterend geheel", belooft Melanie Boegheim". De scholen wordt ge vraagd zelf een stukje decor voor het podium te maken. Bij de opening van Fantasia wordt nog eens goed de na druk gelegd op de geweldige manier waarop dit project gezamenlijk wordt gedragen. Elke school zal een boek maken dat iets zegt over boeken en lezen. Die boeken worden aangebo den op het podium en het leukste krijgt een boekenbon, waarmee de school boeken voor de eigen biblio theek kan aanschaffen. Alle zelfge maakte boeken zijn daarna te zien op een expositie in de bibliotheek in de Van Mecklenburg Schweringlaan. Bij een feestelijke opening hoort een feestlied. De werkgroep Voorberei ding Start Fantasia heeft de scholen gevraagd een lied te maken dat Fanta sia als onderwerp heeft. Het mag een geheel eigen compositie zijn, of een tekst op een bestaande melodie. Maar ook iedereen in Waddinxveen die het leuk vindt een Fantasialied te schrij ven, wordt hiertoe van harte uitgeno digd. Trefwoorden voor dit lied zijn "Fantasia", "boeken", "(voor)iezen, "kinderen" en eventueel "scholen", geeft jeugdbibliothecaris Janneke Hil- horst aan. Inzendingen dienen voor 3 september aanstaande te worden op gestuurd naar de gemeente, ter atten tie van de coördinator Fantasia, afde ling welzijn, recreatie en educatie, postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Afgeven op het gemeentehuis aan het raadhuisplein kan uiteraard ook. De werkgroep Voorbereiding Start Fantasia treedt op als jury en de maker van het winnende lied mag rekenen op een leuk presentje. Het Fantasialied zal in de weken voor 15 oktober door de leerlingen van de basisscholen worden ingestudeerd en op de openingsbijeenkomst uit drieduizend kelen klinken! Fantasia is een blijvend project. Het gemeen tebestuur heeft voor het opzetten ervan een flink bedrag uitgetrok ken. Het ministerie van OC&W heeft op advies van de Stichting Lezen een bijdrage van twintigduizend gulden gegeven als extra stimulans. In de afgelopen maanden hebben de coördinatoren cursussen ge volgd, hun collega's voorgelicht over Fantasia en verschillende acti viteiten in hun eigen groepen uitge probeerd. Zij zullen elkaar blijven ontmoeten en ervaringen uit te wis selen. Na twee jaar zal Fantasia op alle scholen zelfstandig kunnen draaien. Jeugdbibliothecaris Jan neke Hilhorst en coördinator Mela nie Boegheim blijven ook dan ver der ondersteuning geven. Over eni ge tijd zullen ook ouders bij Fanta sia worden betrokken, want voorle zen thuis en boeken in huis zijn hele belangrijke onderdelen van de op voeding. Het is de bedoeling om in een later stadium een nieuw pro ject: Boekenpret, te beginnen voor de nul- tot zesjarigen. Hierover wordt al overleg gevoerd met de dag- en peuteropvang. ifisen STICHTING LEZEN De politie hield 12 augustus 's mor gens vroeg een 23-jarige automobilist uit Den Haag aan die te veel aan alco hol gedronken had. De politie viel op de Tweemanspolder in Zevenhuizen het rijgedrag van de automobilist aan. Na een ademanalyse kwam de auto mobilist aan een promillage van rond de 1.15. Vanmorgen rond half vier hoorde de bewoonster van een woning aan de Vogellaan in Boskoop beneden in de woning gestommel. Zij begaf zich naar beneden en ontdekte dat zojuist inbrekers haar benedenwoning had den doorzocht. Het slot van de ach terdeur bleek geforceerd. Uit de wo ning wordt een GSM en een portemon nee met pasjes en geld vermist. De gewaarschuwde politie verrichtte nog snel een buurtonderzoek. Dit le verde echter vooralsnog niets op. In de nacht van 12 op 13 augustus werd bij een-woning aan de Tuinflui- ter in Boskoop ingebroken. De inbre kers forceerden daarvoor een slot van een deur. Uit de woning wordt een klein geldbedrag en bruin-lederen damestasje vermist. De politie stelt een onderzoek in. In de nacht van 15 op 16 augustus vond op de Gemeneweg omstreeks 00.45 uur een aanrijding plaats tus sen een personenauto en een vracht auto. Het ongeval gebeurde nabij een flauwebocht in de weg. De bestuur der van de personenauto, een 20-jari- ge inwoner uit Alphen a/d Rijn kwam vermoedelijk met hoge snelheid op de voor hem geldende linkerweg helft. De bestuurder van de vrachtau to, een 19-jarige inwoner uit Alphen a/ d Rijn kon een aanrijding niet voorko men. De vrachtauto raakte van de weg in de berm en kwam gedeeltelijk in een sloot tot stilstand. De perso nenauto sloeg aan het tollen en botste op een lantaarnpaal. De be stuurder raakte bekneld en werd door de brandweer bevrijd. De man liep inwendig letsel en hoofdletsel op. De bestuurder van de vrachtauto liep geen letsel op. De verkeersdienst stelt een onderzoek in naar de juiste toedracht. Hoera, Helene de Graaff wordt 11 jaar. Gefeliciteerd van opa en oma Peugeot 405 Break 5/92 garantie 3 mnd trekhaak alarm zonnedak ƒ9500,- 0180- 315240 Gevraagd: verkleedspullen (jurken,s choenen, hoeden, tassen, kettingen) 0180-632384 ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 16! Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3