iGeslaagd feest voor Trekker vrienden Kees de Knegt Clubkampioen Oud papier actie Feest voor vrijwilligers De Zevenster Fototentoonstelling gemeentehuis Wereldwinkel op het Oogstfeest De Stormvliegers Fotoclub Moerkapelle naar "Artistique" Hengelsport Bridge- en klaveijasclub voor 55-plussers Hart van Holland/1 september 1999 pagina 17 1 Oproep voor leidinggevenden Clubkampioenschap Ouderencompetitie Rivierencompetitie :*-Z ,r Karin Heeren )|oerkapelle - Het oogstfeest, geor- iseerd door de Trekkervrienden ISloerkapelle, trok zaterdag 28 au- I nustus veel belangstelling. Er was dit liaarveel aandacht voor het feit dat I de Zuidplaspolder 160 jaar droog I ligt. De Stichting Oud Zevenhuizen- I iioerkapelle was aanwezig met veel I fotomateriaal en informatie over het I landelijke gebied, z'n ontstaansge schiedenis en ontwikkeling. Vanaf I een hoogwerker van Bac konden I belangstellenden een kijkje nemen I over de polder, vanaf grote hoogte n de omgeving bezichtigd wor- n. Mede dankzij het goede weer was een kijkje de moeite waard. Vele oude, hele oude en wat nieu were tractoren konden worden bezichtigd. Door de Trekker- I menden worden de machines gerevi seerd en opgeknapt. Tevens konden ie, vaak jonge, eigenaren van de trac toren laten zien wat ze kunnen met hun machine tijdens de behendig heidswedstrijden. Met veel kundig heid werd een aantal voorgeschreven manoeuvres gedaan. Het publiek kon tevens genieten van een dorsdemon- stratie en de kinderen konden tegen een kleine vergoeding een rondje maken op een pony. I Moerkapelle - Maandag 23 augustus werd de finaleronde gespeeld van het elubkampioenschap van Biljart vereniging Moerkapelle. Na twee weken van voorwedstrijden bleven spelers over: J. van de Berg, M. Boe vee, C. Cammeraat, M. Drost, C. Jonkman, C. Knegt, C. van Leeuwen en C. Verstoep. In de kwartfinales kon Verstoep niet winnen van Boevee, die zich in de slotfase het koelbloedigst toonde. Van Leeuwen dolf het onderspit tegen Jonkman in twintig beurten. Van de ■g en Cammeraat waren aan elkaar I gewaagd. Na een spannende partij was het toch de in vorm verkerende Cammeraat die de beslissende ca- I rambole produceerde. De laatste par tij ging tussen de clubkampioen van '97 en '98, M. Drost, en de clubkam pioen van '96, C. de Knegt. Al in het begin van de partij liet De Knegt zien bijzonder gemotiveerd te zijn, 62 ca ramboles in acht beurten. Drost werd op een bijna niet te overbruggen ach terstand gezet. De Knegt liet vervol gens de concentratie iets verslappen zodat Drost dichterbij kon komen, maar ondanks 30 caramboles in de laatste drie beurten was het toch De Knegt die de winst binnenhaalde. De eerste halve finale ging tussen Jonk man en Boevee; ondanks enkele mooie series van Boevee was het toch Jonkman die zich plaatste voor de finale. De tweede halve finale bracht Cammeraat en De Knegt aan het bil jart. Cammeraat die (maar) 33 caram boles hoefde te maken wist dat hij een zware kluif zou hebben aan De Knegt (120 caramboles), de eerste paar beurten kon Cammeraat bijblijven, maar gaandeweg de partij bouwde De Knegt aan een beslissende voor sprong. De kleine finale ging dus tus sen Boevee en Cammeraat. Boevee" was de klap van de halve finale nog niet te boven en verloor nipt van een ontketende Cammeraat, die daar door op de bronzen stek kwam. De finale ging tussen Jonkman en De Kne gt. Beide verdedigende spelers heb ben in het verleden boeiende gevech ten geleverd, en komen elkaar in de zojuist begonnen bondscompetitie weer tegen. Qua trainingsuren ontlo pen ze elkaar ook niet veel. Het meest opmerkelijke verschil is dat Jonkman het "kleine spel" beten beheerst en dat De Knegt de ballen het liefst iets ruimer uit elkaar heeft. Ondanks dat De Knegt drie partijen op één avond te veel vond, wist hij ook de finale winnend af te sluiten. De wisselbeker gaat voor de tweede keer mee naar huize De Knegt. Zevenhuizen - De schoolvakanties zijn afgelopen en dat betekent dat het clubseizoen weer begint, en wel in de week van 12 september. De clubmid dagen/avonden worden georgani seerd door mensen uit de gerefor meerde en de hervormde kerk in Ze venhuizen. De club begint met een bijbelverhaal en gebed. Daarna wordt er geknutseld, een spel gespeeld en zovoort. De jeugd is welkom op een van de volgende clubs; Maandagavond 18.45-20.00 uur jongens groep 5 en 6; dinsdagavond 19.00 - 20.15 uur meis- ies groep 7 en 8; woensdagmiddag 13-30-14.30 jongens en meisjes groep i 2tot en met 4; woensdagavond 19.00 20.15 uur jongens groep 7 en 8; vrijdagavond 18.30-20.00 uur meisjes Sroep 5 en 6. bovenstaande groepen hebben club mhet hervormd centrum aan Dorps straat 156. Jongeren van het voortgezet onder wijs zijn welkom op een van de tiener clubs. De tienergroepen hebben club bij de leiding thuis, en wel op vrijdag avond. Jongens en meisjes klas 1 (brugklas) hebben van 19.45-21.30 uur club bij: Ellen Hoogendoorn, Raadhuishof 30 in Zevenhuizen, telefoon 0180- 633380; Netty Bos, Bilderdijkstraat Zevenhuizen, telefoon 0180-631958; Wim-Peter en Diana van de Berg, Bre- deweg 36 Moerkapelle, telefoon 079- 5931252. De eerste keer is de club in het hervormd centrum. Jongens en meisjes klas 2 hebben van 19.45 - 21.30 uur club bij; Corine en Dirk-Jan van Reeuwijk, De Berk 69 in Nieuwerkerk, telefoon 0180-319965; Willem en Ellen van Heusden, Zuidka- Zevenhuizen- Sinds donderdag 26 augustus is erin de hal van het gemeentehuis een collectie luchtfoto's te bezichtigen. De foto's blijven een maand in de hal Kngen en kunnen bezichtigd worden door inwoners van de gemeente Zevenhui- een-Moerkapelle en andere belangstellenden. Bij voldoende belangstelling «unnen de foto 's (in verschillende formaten) worden nabesteld. Hiervoor zijn bij "V gemeentehuis formulieren verkrijgbaar. de 214 in Waddinxveen, telefoon 0182-612016. Jongens en meisjes klas 3 en 4 E.V. hebben van 20.00 tot 21.45 uur club bij: Cor en Elly Meindert, Knibbelweg 3 in Zevenhuizen, telefoon 0180- 632936; Aad en Jacqueline van Sprang, Kratonlaan 49 in Zevenhui zen, telefoon 0180-633445. De organisatie is dringend op zoek naar mensen die leiding willen geven op een van de clubs. Voor meer infor matie: Ineke van de Vlugt, telefoon 079-5931529 of Janneke van de Akker, telefoon 0180-631362. Wie heeft mijn bl. portemonnee gevonden? merk: Xtr. travel Bel snel: 0180-633341 Verl. gouden zegelring met zwarte steen omg. Zvh-Mkp tel. 0180-633033 Zevenhuizen - Tijdens het Oogstfeest op zaterdag 4 september is de We reldwinkel niet, zoals gewoonlijk, op het Dorpsplein voor het gemeente huis te vinden, maar in de Dorps straat bij nr. 110, tegenover "Het Kar- rewiel". Het assortiment is uitgebreid met verschillende nieuwe producten, zoals biologische kruidenthee (ster renmix), zeezout met kruiden, olijfo lie, honing/anijs snoepjes, geschenk pakketjes honing, miniatuurflesjes koffielikorette. Leuk voor verzamelaars van minia tuur-auto's: VW Kever, 2 CV, Renault 4 van gerecycled blik. Ook zijn er zijden sjaals en volop boodschappen manden met leren handvaten. Verder zijn er leuke prijsjes te winnen met het enveloppen trekken, worden er een paar handpoppen verloot onder degenen die de goede naam van de pop(pen) raden en zijn er allerlei "koopjes". Alle producten zijn voor een eerlijke prijs ingekocht bij produ centen die op de rand van het be staansminimum vechten om over eind te blijven op de markt. Zevenhuizen - De Postduivenvereni ging De Stormvliegers nam op 28 au gustus deel aan een wedvlucht vanuit St. Ghislain. De afstand bedroeg 183 kilometer. In concours waren 515 dui ven die om 11.20 uur met W.N.W. wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 13.41.38 uur en haalde een snelheid van 1291.24 meter per minuut. De uitslag van de eerste tien duiven luidt: C.P. Edeling 1; Joh. Stof berg 2, 3, 7, 9, 10; D.C. Brem 4, 5; R. Brands 6; J. v.d. Haak 8; Moerkapelle - Op uitnodiging van clublid Ingrid van de Vlugt begint de Fotoclub uit Moerkapelle het nieuwe fotoseizoen in Atelier en Galerie "Ar tistique". Na 18 jaar in Dorpshuis Op Moer een onderkomen te hebben ge vonden, zijn de leden van de Fotoclub erg enthousiast over de nieuwe ruim te in het voormalig "Artique" aan het Kerkewater achter de Dorpsstraat. Daar organiseert Ingrid allerlei crea tieve cursussen, waarbij de fotoclub natuurlijk heel goed aansluit. Het be stuur heeft een programma samenge steld voor het nieuwe foto-seizoen. Dit biedt voor iedereen voldoende uitdagingen om enthousiast aan het fotograferen te gaan. Naast de prak tijk van de fotografie wordt er ook veel aandacht geschonken aan de theoretische kennis van de leden. Elke maand is er een clubavond, meestal op de tweede maandag van elke maand, behalve in september. Ook worden er regelmatig fototoch- ten georganiseerd, waarbij de theorie in praktijk gebracht kan worden. De eerste clubavond wordt gehouden op dinsdag 7 september. Omdat de leen op deze avond eerst hun materialen gaan verhuizen van het Dorpshuis naar Artistique zijn belangstellenden van harte welkom vanaf 21.00 uur. Zevenhuizen - De tiende wedstrijd werd gevist in de Oude Rijn ter hoogte van Koudekerk aan den Rijn. Deze wedstrijd werd samen gevist met de Hengelvereniging Waddinxveen. Er deden 17 deelnemers mee. De vangst was slecht; in totaal werd er 18.340 gram vis gevangen. Eerste werd H. Kraan met 2.660 gram, tweede werd L. Pouwer met 2.590 gram en derde werd A. van Leeuwen met 2.380 gram, allen van de Hengelvereniging Wad dinxveen. de volgende wedstrijd van deze competitie is op zaterdag 18 sep tember. Vertrek om 6.00 uur vanaf Hotel Vos. De tiende wedstrijd van de ouderen- competitie werd gevist in het Balke- gat (Rotte). De vangst was goed; J. Klomp werd eerste met een gewicht van 10.550 gram, tweede werd J. de Zwart met 7.150 gram en derde werd mevrouw C. de Zwart met 7.000 gram vis. Er werd in totaal 31.360 gram vis gevangen door vijf deelnemers. Op zaterdag 21 augustus werd de zes de wedstrijd gevist in de IJssel ter hoogte van Nieuwerkerk aan den IJs sel. De vangst was redelijk; de zeven deelnemers vingen in totaal 17.220 gram vis. Eerste werd A. van Erk se nior met 4.620 gram vis, tweede werd J. Klomp met 4.160 gram en derde Adr. van Erk met 3.500 gram vis. De volgende wedstrijd is op zaterdag 25 september; vertrek vanaf de parkeer plaats Hotel Vos om 6.00 uur. Voor meer informatie: J. Wiersma, telefoon 0180-632654. Zevenhuizen - Op donderdag 2 sep tember wordt in zorgcentrum De Ze venster een bijeenkomst gehouden om te komen tot de oprichting van een bridge- en klaverjasclub voor 55- plussers. Alle belangstellenden zijn van harte welkom vanaf 13.15 uur. Voor meer informatie: Seia van den Berg, telefoon 0180-634101 of Teun ter Haar, telefoon 0180-632487. Moerkapelle - Op zaterdag 4 septem ber kan er oud papier ingeleverd wor den in de containers naast de kerk van de Gereformeerde Gemeente. De con- tainerdienst is van 8.00 tot 12.00 uur aanwezig. Na 12.00 uur kan er geen papier meer worden gebracht. Op 3 september kan men, na afspraak, ook papier inleveren. Hiervoor kan men bellen: 079-5931629 of 079-5932402. De opbrengst van de maand juli was 14.100 kilo papier. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Voor het vierde ach tereenvolgende jaar werden alle vrijwilligers van zorgcentrum De Zevenster feestelijk onthaald door Freek Wijnans en zijn vrouw. Uit eerbetoon voor het vrijwilligers werk, want zonder vrijwilligers stelt de maatschappij niets voor, zo is de overtuiging van Freek Wijnans. Hij hoopt met zijn geste voor de vrijwil ligers van De Zevenster een voor beeld te stellen en door middel van zijn dank aan hen symbolisch alle vrijwilligers te bedanken voor hun inzet, op welk gebied dan ook. Met een uitgebreide barbecue, volop eten en drinken maakt de familie Wijnans duidelijk dat zij oprecht is in de overtuiging dat vrijwilligers nooit genoeg bedankt kunnen worden. Zo'n driehonderd mensen waren aanwezig op het erf van Wijnans en genoten van optre dens van het Shantykoor, 'De Meiden van de Straat' en het viswijvenkoor 'Sootje Visch'. De heer Leon de Knegt van De Zevens ter overhandigde een cadeau namens de vrijwilligers aan mevrouw en mijn heer Wijnans waar uit blijkt dat deze feestelijkheden door de vrijwilligers erg worden gewaardeerd.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 17