Vrijdag 3 september, 20.00 uur op het dorpsplein Zoetermeers Kleinkoor "Invasion PROGRAMMA 0-'.r 99 Oogstfeestkrant 1999 - pagina 3 rhe'INIight of*Harmony Een groot podium met sfeervolle verlichting en perfect geluid, muzikale deelnemers \iieer voor gaan, een gezellige bar, een stand met lekkere hapjes, kortom gezelligheid alom. Dit zijn de jaarlijks terugkerende ingrediënten van "The Night of Harmony". Na het succes van vorig jaar, wederom op de vrijdagavond voorafgaand aan het I Oogstfeest een gezellige open-lucht-muziekavond met een zeer gevarieerd programma. Voor dit unieke Vrijdagavond-Oogstfeest-Concert is door de deelnemers een prachtig populair/klassiek programma samengesteld. I The Night of Harmony; dit jaar met de volgende schitterende bezetting: De Harmonie en het Tamboer- en Lyrakorps van De Kleine Trompetter I'HetZoetermeerse Kleinkoor "Invasion" 'Debekende Zevenhuizense meidenband "Van de Straat" 'DeZoetermeerse band "Flower to the People" Voor De Kleine Trompetter is het Oogstfeestconcert intussen een traditie Igeworden. Een traditie van allure. Dirigent Wenceslaus Scheepmaker heeft Ivoor dit gezamenlijke optreden met het koor "Invasion" een aantal speciale jinangementen geschreven. Voorzitter Wout Metselaar heeft veel aandacht :ed aan de organisatie van dit concert en Jo van Gestel zette voor het Igeluid de bekende puntjes op de "i". I Jeugdorkest I De Kleine Trompetter (DKT), 102 ■jaar oud intussen, besteedt veel aan lacht aan de opleiding van de jeugd. 12j heeft naast een Harmonie-vereni- J en het Tamboer- en Lyrakorps look een jeugdorkest. Dit wordt ook Lel een opleidingsorkest genoemd. I la dit orkest zitten dus niet alleen I maar jongeren, ook de wat oudere I jongeren in opleiding maken er deel I van uit. I Het jeugdorkest is net als de harmo- I nievereniging ook op maandag avond in het dorpshuis actief. Van I 19.15 uur wordt er onder I leiding van Wenceslaus Scheepma- tevens de dirigent van de Har- I monie, geprobeerd gezamenlijk mu- tek te maken. Er wordt niet alleen Sezwoegd op "ouderwetse" "saaie" stukken van Strauss of Mozart maar er wordt ook. geswingd tijdens het •pelen van de stukken van Aqua en Spice Girls of gezwijmeld bij de titelsong van "Titanic". Er is voor ie der wat wils. Eigen ideeën zijn na tuurlijk ook altijd welkom. Concerten op school Zoals iedere vereniging is de Kleine Trompetter altijd op zoek naar meer talent en meer jongeren. Om hen te kunnen bereiken heeft DKT in sep tember een twêetal concerten geor ganiseerd op de scholen in Zeven huizen. Hierbij zullen zowel de Har monie als het opleidings- c.q. jeugd orkest te horen zijn. Geïnteresseer den kunnen zich op deze avond in schrijven voor een workshop naar aanleiding van dit concert. Ouders, buurmannen, buurvrouwen, oma's en opa's of wie dan ook... Iedereen is natuurlijk van harte welkom. Ouders van kinderen op de betref fende scholen worden nader geïnfor meerd. Met vragen kunt u terecht bij Danielle van Rijs, telefoon: 0180- 633704. Voor elk wat wils Heb je al een instrument, maar kun je deze niet bespelen, of bespeel je een instrument, maar bezit je er geen, kom dan ook eens langs bij DKT. Laat je informeren over de ver schillende kanten van de vereniging. DKT heeft in de afgelopen jaren al heel wat gezamenlijk ondernomen, zoals een concert met het Volen- dams Operakoor, een concert met Angela Groothuizen en zelfs met de Koninklijke Militaire Kapel. Het is overduidelijk; een Harmonie is echt niet alleen maar marsen op Konin ginnedag. Professionele begeleiding DKT heeft een eigen opleidingspro gramma met professionele leraren. Nadat er een keuze is gemaakt welk instrument je gaat bespelen, wordt je opgeleid door de betreffende leraar. Na ongeveer een half jaar kan je in het opleidings- C jeugdorkest instro men. Naast privé-lessen wordt er dus ook gewerkt aan het samenspel. Het einddoel is natuurlijk de Harmonie of het Tamboer- en Lyrakorps. Om dit te bereiken wordt geprobeerd in on geveer twee jaar zowel met de theo rie als in de praktijk volgens KNFM- normen op muzikaal A-niveau te ko men. Dit wordt getoetst via een exa men bij het KNFM. Ambitieuze men sen kunnen zelfs doorstuderen tot di ploma D. Optredens Behalve studeren treedt het orkest natuurlijk ook op. Dit gebeurt tijdens het jaarlijks terugkerende voorjaars concert. Daarnaast wordt er een concert gegeven in zorgcentrum "De Zevenster", wordt er meegewerkt aan het Kerstconcert, is er een voor speelmiddag en voor de rest pro beert DKT zich zoveel mogelijk te la ten zien en vooral van zich te laten horen. Meer informatie Mochten er naar aanleiding van dit artikel vragen zijn, neem dan contact op met de Kleine Trompetter. Iedere maandag- avond zijn wij te Tij"*' vinden in --_j ff-- dorpshuis rFn&- J* "Swanla". C g? Het Kleinkoor "Invasion" staat onder eiding van de bekende Hans de Wit, y He dirigent van Het Westlands Mannenkoor, Westlands Vrouwen- °°r en het Shellkoor.Bij de oprich- n3 is, om redenen van de beoogde ealiteit, gekozen voor een ideale ^verhouding en de wil om "iets "Kuws te brengen. Het koor telt een ®®iniaal aantal leden in de stemver- fuding van 11 sopranen, 11 alten, I jenoren en 7 bassen. De muzikale "geleiding wordt verzorgd door pia- I ton van Gooi. Het repertoire be- at uit musicalsongs, popclassics, 8°spels en close harmony-songs. Tij- I '::sns^le Night of Harmony o.a. met I j p-st Side Story, Free as a bird van J iri Lennon en The house of the ri- II SUn van ~^r>e A™1713'5- Schitte- I repertoire dat het Oogstfeest- t7ncert glans zal geven. Aanvang 20.00 uur op het dorpsplein van Zevenhuizen Presentatie: Nico Perdijk en Robin Metselaar imr Algehele leiding: Wenceslaus Scheepmaker, Dirigent van het koor "Invasion": Hans de Wit 20.00-20.15 uur: Optreden van het Tamboer- en Lyrakorps van de Kleine Trompetter onder leiding van Klaas van Weringh Het Harmonie-orkest en het koor "Invasion": Titel: I will follow him West side story, met zang van Fleur Tolman van Flower to the People The Exodus Song Componist: J.W. Stole/Del Roma Leonard Bernstein Arr. Wenceslaus Scheepmaker Ernest Gold/Pat Boone Het Harmonie-orkest: Die Zauberflöte Wolfgang Amadeus Mozart Arr. Gerard Posch The Magic Flute, ouverture KV 620 The Young Amadeus Wolfgang Amadeus Mozart Arr. Jan de Haan The second Waltz Dimitri Shotakovitch (Wereldberoemd door André Rieu) Arr. Andre Waignein De meiden "Van de Straat": Mijn doos Sopsokken Zeuren jullie maar Liefde, waarom? Het koor "Invasion": Sentimental Journey Play for me a simple melody Free as a bird America Bud Green/Les Brown/Ben Arr. Hawley Ades Irving Berlin, Arr. Kirby Shaw John Lennon, Arr. Ed Lojeski Leonard Bernstein Arr. Flans de Wit Het Harmonie-orkest: Final Countdown Joey Temper:. Arr. Ron Sebregts Een grote hit van de Rockgroep "Europe" Grease, met o.a.: Warren Casey/Jim Jacobs We go together Arr. John Moss Summer Nights Born to hand jive Beauty school dropout Grease lightning Met Ton van Gool, pianist van "Invasion" Gloria Estafette Gloria Estefan/E. Garcia Arr. Peter Kleine Schaars Met Anne Bakker, Ton van Gool en bassist Frank Ong-Alok (van "Flower to the People"): River Deep, mountain high E. Spector/E. Greenwich Arr. Wenceslaus Scheepmaker Het koor "Invasion": The house of the rising sun I know him so well The Rose I dreamed a dream Good morning starshine The Animals, Arr. Hans de Wit Benny Andersson/Tim Rice/ Björn Ulvacus. Arr. Nic. Hare Amanda Mc. Broom Arr. Tina Chinn Claude-Michel Schonberg Arr. Nicolas Hare Gait Mac Dermott Arr. Hans de Wit De meiden "Van de Straat" Toos Eindeloos In de zon Meiden van de straat Het koor "Invasion" en "Flower to the People": Miss you nights Cliff Richard, Arr. Hans de Wit Het Harmonie-orkest: Holland Medley Arr. Louis Neefs Het Harmonie-orkest en de meiden "Van de Straat": Op een mooie Pinksterdag Arr. Wenceslaus Scheepmaker Always look on the bright side of life Malie Babbe Donder en bliksem Eric Idle Arr. M. Schneider Lennart Nijgh, tekst: Boudewijn de Groot Arr. Wenceslaus Scheepmaker Guus Meeuwis Arr. Wenceslaus Scheepmaker Het Harmonie-orkest, meiden "Van de Straat" en "Invasion": Pomp en Circumstance Edward Elgar Arr. H. van Lijnschooten Het beroemde "Land of Hope en Glory", bekend van The last night of the Proms uit de Royal Albert Hall in Londen. NB: tussen het programma door: een speciale act. Programma-wijzigingërï voorbehouden Als afsluiting van de avond: DE BAND "FLOWER TO THE PEOPLE"

Hart van Holland | 1999 | | pagina 23