erste paal nieuwbouw Zilverberk onumentaal groen in Open Monumentendag Gemeentelijke hulp voor Turkije Aandacht is de ziel van de zorg Shantykoor op Monumen tendag bij houtzaagmolen Kerkdiensten Activiteiten -Agenda De Stormvliegers Oud papier WLTO op het Oogstfeest Zanglust zoekt leden Cursussen bij Artistique Buurtfeest in De Vierkap Workshop De Kleine Trompetter Hart van Holland/8 september 1999 pagina 11 Medische weekenddienst 'Tijd voor aandacht' thema Nationale Ziekendag 1999 Fundamenteel Obstakels Brochure ■ir Karin Heeren ivenhuizen - Met het slaan van de tra- jionele eerste paal is er een start ge- "1 met de uitbreiding van de huis- stingvan de Zilverberk. Met een kopje iffie en gebak voor iedere bezoeker en a aantal genodigden stond de familie tGier even stil bij dit feestelijke mo lt De heer T.J. de Gier, oprichter ia het bedrijf, mocht plaats nemen in hei-installatie, terwijl de rest van de lie toekeek. e Zilverberk is sinds 24 jaar geves tigd in Zevenhuizen. Hoewel de heer de Gier zijn loopbaan begon in tuinbouw, omdat zijn vader ook in de inbouw werkzaam was, bleef de detail- andel trekken. Toen hij de gelegenheid dom 'voor zichzelf te beginnen' heeft jerookniet over getwijfeld en deze kans jvolle benut. In de eerste jaren werden ij de Zilverberk cadeau-artikelen en tinten verkocht en mevrouw De Gier, dlcoupeuse, begon al snel met de ver- »p van stoffen en hobbymaterialen. In- iddels is het bedrijf uitgegroeid tot een ïkoopcentrum met drie belangrijke tak- een tuincentrum en hoveniersbe- djf, een Novalux winkel met huishoude- een cadeau-artikelen en speelgoed en ;n hobby- en stoffenwinkel waar vele leatieve artikelen te koop zijn. Het huidige gebouw van de Zilverberk is dringend aan vervanging toe. Door het lage dak van de voormalige kassen is klimaatbeheersing een terugkerende bron van ergernis en bovendien is de huidige huisvesting te klein geworden. Het nieuwe onderkomen van de Zilverberk zal in het totaal zo'n 4200 vierkante meter bedragen en het koopcentrum zal nog steeds nadrukkelijk bestaan uit de drie huidige onderdelen. De nieuwbouw wordt in twee gedeelten gerealiseerd. De Novaluxwinkel en de hobbywinkel krijgen eerst een nieuw onderkomen, daarna is het tuin centrum aan de beurt. De eerste fase wordt naar verwachting rond december afgerond, terwijl in het voorjaar van 2000 de totale afronding plaats zal hebben. Door deze fasegewijze aanpak zal de verkoop bij de Zilverberk gewoon door kunnen gaan. evenhuizen-Op zaterdag 11 septem- er is het nationale Open Monumen- "JiDag. Dit jaar staat deze dag in het ken van "Monumentaal Groen". De lichting Oud Zevenhuizen-Moerka- Je, de vereniging Rotta en de ge rente Zevenhuizen-Moerkapelle ebben dit thema opgepakt. Zij orga- ■seren deze dag rondleidingen in het atuurgebied het Koornmolengat. Onder leiding van een gids kan de liefhebber dit unieke natuurgebied waar de oorsprong van Zevenhuizen ligt, bezoeken en bewonderen. De gids geeft uitleg over de historie van dit gebied en over de bijzondere en gevarieerde vegetatie. De rondleiding gaat ook langs een opgegraven histo rische sluis. Ook aan de kinderen is gedacht: speciaal voor hen is een leu ke en leerzame zoekopdracht in de herkenning van bomensoorten uitge zet. De rondleidingen zijn om 10.00, 11.00, 14.00 en 15.00 uur en starten vanaf café De Roerdomp aan de Twee manspolder. Voor meer informatie kan men bellen: 079-5931262 of 0180-631445. «KERK- [~~fj j~ Gwesoaï®® maaloehu STRAAT VLET LEIDSCHt KADE wis de houtzaagmolen van molenaar Graaf te vinden. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-631 733. Zevenhuizen/Leidschendam - Op Monumentendag, za terdag 11 september, is molenaar Giel de Graaf uit Oud Verlaat, actief op 'zijn' houtzaagmolen in Leidschen- dam. Een ieder is welkom om een kijkje te komen nemen bij het zagen van boomstammen. Tussen 11.00 en 12.30 uur is er tweemaal een optreden van het Zevenhuizense Shantykoor Het Kraaiennest. Dan zijn bezoekers gelijk in staat een aantal binnen vaartschepen uit vroeger tijden te bewonderen. Vanaf 13.00 uur is er een stoombrandspuit, die daar onder stoom wordt gebracht en gaat spuiten. Zo is er op deze dag bij de houtzaagmolen nog veel meer te bele ven. Iedereen is welkom. Ceef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op éen plaatsvinden!! venhuizen edere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. oensdag 15september: ouderenmiddag in Hervormd Centrum: lezing over egem. van Christus en de Engelen; spreker: de heer Olbertijn. ^venster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van W-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare Nawerken elke dinsdag 14.00 uur. u?®: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per lagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 tjien' verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnas ia gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad ^Aoornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 en 14.30 uur. ^thting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch cen- 2| jj! 0ns Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagen van 19.00- luur: 28 sept., 30 nov.; zaterdagen van 13.30-16.00 uur: 30 okt., 18 dec. ^kven Muzen: 9 okt.: 20.00 uur geref. kerk: orgelconcert; 6 nov.: 20.00 uur el kerk; amateur muziekavond. ^Verlaat: lept. seP' klaverjassen; 21 sept.: soos; 11 sept.: buurtfeest; 14 ff"erkapelle: Uudi ton ei|?nsoos 'n Op Moer: 9 sept., 14 okt., 11 nov., 9 dec., 13 jan., 10 febr., 9 ^"Hapr. en 11 mei. Stichting I^JePtem^er '9-30 uur geref. gem. kerk: dia-avond van de 18 september: de Rechte Straat over Peru, Mexico en Guatamala. Dondi erdag 28 oktober: 19.30 uur: geref. gem. kerk: Reformatie-herdenking jongerenkoor Nethanja. Zevenhuizen - Postduivenvereniging De Stormvliegers nam op 4 septem ber deel aan een wedvlucht vanuit Niergnies. De afstand bedroeg 227 kim. In concours waren 432 duiven die om 8.50 uur met oostenwind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 11.57.45 uur en haalde een snelheid van 1210.30 meter per minuut. De uit slag van de eerste tien duiven luidt: C. Zweere: 1, 7, 8; B. Hertog 2; Joh. Stofberg 3, 4, 6; C. Nobel 5; N. Kop- pendaal 9; D.C. den Hartog 10. Zevenhuizen - Op donderdag 9 en vrijdag 10 september staat de papier container op het plein van basis school De Eendragt. De Wereldwinkel en De Eendragt zorgen dit jaar samen voor de inzameling van het oud pa pier. Oud papier, gebundeld of in do zen verpakt, kan een ieder op donder dag vanaf 12.00 uur brengen. De con tainer staat er vrijdag tot 13.15 uur. Daarna wordt er geen papier meer aangenomen. Zevenhuizen - Dit jaar was de WLTO afdeling Zuidpias voor het eerst met een kraam aanwezig op het oogst feest. Er kwamen veel mensen bij de kraam, kinderen om te melken of staartje prik te doen en volwassenen deden mee aan de prijsvraag. Onder de goede oplossingen zijn zes boeren- kaasjes verloot. De prijswinnaars zijn: P. Moerman uit Bleiswijk, C. van der Bas uit Nieuwerkerk aan de IJssel, Joh. Dam uit Zevenhuizen, J. van Vliet uit Zevenhuizen, D. de Jong uit Stol wijk en J. de Beukelaar uit Zevenhui zen. Zij hebben het kaasje inmiddels ontvangen. Zevenhuizen - De gemengde zangver eniging Zanglust waagt nog een po ging: "Ons koor is op zoek naar nieu we leden. Zowel dames als heren kun nen wij goed gebruiken." Zanglust re peteert op dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur in dorpshuis Swanla. Iedereen is welkom om eens een kijkje te komen nemen. verloren op oogstfeest: rood stoffen popje met gele vlechtjes (ca. 20 cm) 0180-634080 Wie heeft mijn gouden schakelarmband gevonden? 0182-617699 Henny de Laat heeft Sarah ontmoet; zegt het voort! Gevonden: portemonnee met rijbewijs en id kaart Bvd 0180-633418 Edith en Klaas van harte en een fijne dag op 7 okt. Familie 0. Gefeliciteerd met jullie 10-jarig huwelijksdag van tante lien en pa en ma acht-negen-negen-acht; dat is een jaar geleden! zolang alweer? Gefeliciteerd! Zevenhuizen - Burgemeester en wet houders van de gemeente Zevenhui zen-Moerkapelle hebben onlangs ƒ5.000,- beschikbaar gesteld voor de rampsituatie in Turkije. Het bedrag is gestort op gironummer 797 van de samenwerkende hulporganisaties. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten stelt een meldpunt voor ge meentelijke hulp aan Turkije in. Het Bidoc Informatiecentrum van de VNG verzamelt hiervoor initiatieven van gemeenten om ervaringen uit te wis selen en gemeenten met elkaar in con tact te brengen om samenwerking te stimuleren. Voor hulp op langere ter mijn denkt de VNG aan een model Gemeentelijke Samenwerking Ont wikkelingslanden (GSO), dat is toege spitst op de versterking van de capa citeit van gemeenten in Turkije. Bij voorbeeld het opstellen van bouw voorschriften, controle op naleving, vergunningenuitgiften en het opstel len van rampenplannen. De VNG roept gemeenten op hun deskundig heid beschikbaar te stellen. Zondag 12 september Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur J. Seele, Nieuwer kerk a/d IJ; 18.30 uur drs A.L. v.d. Dries, Den Haag. Herv. kerk 10.00 uur ds GJ v Beek; 19.00 uur ds E. Bouman, Schevenin- gen. Oud Verlaat 10.00 uur ds A. Christ, Rijsoord. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur ds R. Thie- me-Tiesing. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur. ds A. Schaap. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 11 september: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moer kapelle, telefoon 079-593.16.87. Zondag 12 september: dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, telefoon 010-521.52.41. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Camme- raat, 079-5932149 (18.00-20.00 uur). Moerkapelle - Vanaf 30 augustus zijn de teken- en schildercursussen be gonnen in Artistique te Moerkapelle. De cursussen zijn voor beginners en gevorderden. Volwassenen en kinde ren (op vrijdag) kunnen er aan deelne men. Voor de kinderen is er een spe ciaal programma samengesteld. De cursus bestaat uit 15 lessen. Tijdens de lessen worden de cursisten door Ingrid van der Vlugt begeleid om de talenten, zelfstandig en persoonlijk te ontwikkelen. Éénmaal per maand word er een gezamenlijke opdracht georganiseerd, er word dan gewerkt naar een stilleven, de resterende tijd kan men zelf een onderwerp kiezen. Er kan gewerkt worden met diverse materialen: potlood, houtskool, pas tel, aquarelverf, acrylverf, acrylverf of olieverf. Voor meer informatie: 079- 5931708/mobiel: 06-22638817. Oud Verlaat - Op zaterdag 11 septem ber wordt in De Vierkap een buurt feest gehouden. Voor de kinderen is er een rommelmarkt. Verder zijn er diverse verenigingen die een stand 'bemannen'; de opbrengst is voor een goed doel. Ook het Koningin Wilhel- mina Fonds is met een stand aanwe zig. Tijdens het feest kan men genie ten van life muziek. Aanvang 14.30 uur. Zevenhuizen - Op zaterdag 11 sep tember organiseert De Kleine Trompetter een workshop voor geïn teresseerde aanstaande muzikanten. Van 15.00 tot 17.00 uur in dorpshuis Swanla. Tijdens deze workshop kan men alle instrumenten van De Kleine Trompetter proberen. De dirigent, de docenten en een aantal muzikanten zullen tijdens deze workshop paraat staan om vragen te beantwoorden of te helpen bij het bespelen van een instrument. Voor informatie: Daniëlle van Rijs 0180-633704. 'Tijd voor aandacht' is het thema van de 26e Nationale Ziekendag,d ie op zondag 12 september wordt gehou den. Initiatiefnemer de Zonnebloem wil met deze jaarlijkse 'dag voor ieder een' zieken en gezonden inspireren om met elkaar in gesprek te gaan en te blijven. Door oog en hart voor elkaar te hebben, gaan mensen elkaar begrij pen. Het thema 'Tijd voor aandacht' sluit naadloos aan op het jubileum thema van de 50-jarige Zonnebloem. 'Aandacht is een mensenrecht'. Aandacht is een fundamentele le vensbehoefte, meent de Zonne bloem. Iedereen heeft er recht op. Zeker als ziekte, handicap of ouder dom het dagelijks leven minder van zelfsprekend maakt. Of als eenzaam heid, aftakeling of afhankelijkheid be nauwt. Aandacht, zorgen met ande ren delen, geeft dan meer lucht. "Aan dacht is de ziel van de zorg", stelt de Nationale Ziekendag-brochure 1999. "Van professionele zorg, mantelzorg en vrijwilligerszorg. Daarvan mag nie mand verstoken blijven. Waar men sen buitengesloten worden of dreigen te worden, is het de plicht van de samenleving om hierin verandering te brengen." In de brochure komen uiteenlopende aspecten van aandacht aan de orde. De waarde die aandacht heeft, maar ook de obstakels. Want aandacht mag dan een fundamentele levensbehoef- te zijn, erom vragen of het geven er van is gemakkelijker gezegd dan ge daan. Er zitten heel wat haken en ogen aan. De tienduizenden Zonnebloem vrijwilligers, die regelmatig bij zieken en gehandicapten op bezoek gaan, kunnen daarover meepraten. De Nationale Ziekendagbrochure 1999 werd geschreven door Hans van Dam, van huis uit verpleegkundige en sinds 1989 werkzaam als publicist voor diverse dagbladen en tijdschrif ten. Belangstellenden kunnen de gra tis brochure schriftelijk bestellen bij de Zonnebloem, Postbus 2100, 4800 CC Breda.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 11