Scouts van Sint Victor houden flessenactie to Capo geeft benefietconcert ijd voor aandacht Harmonie Excelsior 100 jaar Fietsen langs monumentaal groen Nieuw gezicht op Coenecoop College Oosterse cadeaushop in Waddinxveen .Waddinxveen-Boskoop 'Oede verkoopresultaten tijdens Najaars- 'eurs Boskoopse Veiling lennismakingsavond Itój "Singing Vivace" Klaveijassen Passage start met poppenmaakster Japanse kimonoshow Krooshappers sluiten seizoen af Bijeenkomst Passage Stichting Boskoop Creatief Hart van Holland/8 september 1999 pagina 17 •september Nationale Ziekendag 1999 VW kantoor startpunt Enthousiast Samenwerking met Kreater Chinese levenswijze tmr Karin Jongkind fïaddinxveen - De jongste hen van de scoutinggroep int Victor gingen afgelopen I,eekend op pad om lege latiegeldflessen in te zame- k Zij deden dit in navol- Ing op de actie van vorig [ar, die een groot succes las. Op vrijdagmiddag en Iterdagochtend werd bij Ie bewoners van diverse lijken aangebeld, met de hag of ze hun lege statie- Itld flessen wilden inleve- I In totaal haalden de louts voor bijna ƒ1.200,- lalege flessen op. De le ien van Sint Victor die dit Ifdrag bijeenhaalden wa len de bevers (meisjes en longens van 5-7), kabouters, Jsla's en welpen (allen jon- Itns en meisjes in de leef- Itussen zeven en elf. Het leid is bestemd voor het lieuwe clubhuis. De scouts van Sint lictor huizen al veertig jaar in hetzelf de onderkomen. Binnenkort hoopt de vereniging met de bouw van een nieuw clubhuis te kunnen starten. laddinxveen - Gospelkoor Singing livace organiseert op woensdag 15 Member een kennismakingsrepeti- le. Het koor bestaat een jaar en is legonnen met de voorbereidingen por het tweede concert, in maart POO. Singing Vivace is een koor dat Jénof tweemaal per jaar een concert Beften daarvoor elke keer een nieuw ■pertoire instudeert. Voor nieuwe kien is de drempel om te komen zin- len daardoor niet hoog. Op dit mo- ■ent bestaat het koor uit 25 leden, 16 James en 9 heren. Het koor is niet lebonden aan een bepaalde kerk, ie- ■ereen vanaf 18 jaar is welkom. Het ■oor repeteert elke woensdagavond lan20.15-22.15 uur in de Prins Willem Ttanderschool, Oranjelaan 3. Voor Iformatie: 0182-616331 of 618871. Waddinxveen - Speeltuinvereniging De Paddestoel organiseert op vrijdag 10 september een klaverjasavond. De entree bedraagt ƒ2,50 voor leden; niet-leden betalen ƒ3,50. Aanvang 20.00 uur. Waddinxveen - De afdeling Waddinx veen van de christelijk-maatschappe- lijke vrouwenbeweging "Passage" houdt woensdag 15 september haar eerste vergadering van het nieuwe seizoen. Deze avond zal mevrouw L. van Putten-van Doorn te gast zijn. Zij is poppenmaakster en zal iets vertel len over haar hobby. De avond begint om 19.45 uur en wordt gehouden in "De Hoeksteen" aan de Esdoornlaan. loskoop/Waddinxveen - Zanggroep la Capo uit Boskoop, onder leiding I™ jkn Kramer, geeft op vrijdag 8 Ptober een benefietconcert. Dit con- |ert vindt plaats in de ontmoetings- P'kaan de Groenvoorde in Waddinx- pn. Aanvang 20.00 uur. De op- lr®gst is bestemd voor twee goede lui"' name'')k het Ronald Mac Do- I™ kinderfonds en de Stichting Jo- pi Baas Oncologie Support. Naast P aantal eigen muzikanten zal aan P' concert worden meegewerkt door I koperkwintet van de Mariniers Kapel der Koninklijke Marine. Het programma is zeer gevarieerd en be vat onder andere werken van: Tom Parker, Frida Boccora, W.A. Mozart, J.F. Handel, Simon en Garfunkel en vele anderen. De kaarten kosten ƒ17,50 in de voorverkoop en bij aan vang van het concert 20,-. Kaarten zijn te reserveren, Familie Drenth, Voorofscheweg 222, Boskoop, tele foon 0172-214661 of bij José Versluis, J. Luykenstraat 9, Waddinxveen, tele foon 0182-618852 Ntoop - Optimistische geluiden Ire,n te horen op de Najaarsbeurs lm, 00Pse Veiling. Het goede J enveer van de afgelopen maan- irht°r^-e voor een uitstekend be- 1 najaarsbeurs. Nu de nieuwe I/,uci'e van de boomkwekers be- in j k°mt> werden er goede za- P Maan. Het aanbod van ruim 400 ito m" de c°öperatie stond over- l^lijk gerangschikt in het hallen complex van de coöperatie; boven dien was daar een tent van 1200 m2 aan toegevoegd. Vijfduizend losse partijen en 500 Deense karren en 1600 lagen werden met boomkwekerijpro ducten aangeboden. Vele klanten uit binnen- en buitenland plaatsten hun orders tijdens de drie beursdagen. Het uitleveren van de orders is inmid dels in volle gang. tu °°PHet dit thema viert De Zon- q°P 12 september de nationa- Ln k°L aS 1999. Aandacht is een Wii Iedereen heeft er h 7 Aandacht, zorgen met ande- lacht ?eeft meer dan lucht. Aan- E" de zie' van de zorg. Waar PDlirhi worden is het TtranH Van de samenleving om hier Pert neri7g in te brengen. Dit jaar inpm ^nnebloem in samenwer- Tsmet de Nederlandse Hervormde PomsLkeref,ormeerde kerk' de p. Kerk, de Vrijzinni- i'ijd 0 ;jlantse Geloofsgemeen- I !lmr^n ?e Zonnebloem afdeling §L J' deze ziekendag. Vooraf- iiilnim0 op zaterdag in het zorg- I.n^aandacht besteed, door een rit Ja de en een bezoekje. Daar- fldao °i o1 de ziekendag gevierd op lz september met de geza menlijke kerken in de dienst van de Hervormde Kerk inde dorpskerk Bos koop. Voorganger is dominee M.D. van der Giessen met medewerking van de heer J. Koetsier, mevrouw A. Hofschulte en dominee J.A. Brostrom. De dienst wordt opgeluisterd door het Hervormd Kerkkoor. De dienst begint om 9.30 uur. Na afloop van de dienst is er gelegenheid tot een sa menzijn onder het genot van een kop je koffie. Voor de kinderen is er limo nade. Ter afsluiting is er voor geno digde gasten een broodmaaltijd in "de Brug". Mocht er in uw omgeving een zieke of gehandicapte zijn die behoefte heeft aan wat extra aandacht, neem dan contact op met De Zonnebloem afde ling Boskoop; Anneke Bollaart, 230453 of Corrie van Schie, 215809. Boskoop - De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen opent het nieuwe seizoen op dinsdag 14 september met een show en demonstratie van Japan se kimono's. Het echtpaar Benoist- Yamanouchi zal verschillende kimo no's tonen met bijbehorend schoei sel en accessoires. Aankleedtechnie- ken en vele bijzonderheden zullen de revue passeren. De avond wordt ge houden in de "Brug" aan het Kerk plein; aanvang 20.00 uur. Voor leden is de toegang gratis, niet-leden beta len ƒ5,-. Boskoop - Carnavalsvereniging De Krooshappers sluit zaterdag 11 sep tember het seizoen af met een feeste lijke avond in De Rozenburcht met de band "Frisse Wind". Aanvang 21.00 uur. Leden hebben gratis toegang; niet-leden betalen ƒ15,-. De avond staat in het teken van de presentatie van het thema voor het nieuwe seizoen. De voorbereiding voor dat nieuwe seizoen zijn reeds in volle gang. Boskoop - De christelijk maatschap pelijke vrouwenbeweging Passage houdt op donderdag 9 september haar eerste bijeenkomst van dit sei zoen. Aanvang 20.00 uur in De Loods. Mevrouw Kaai-Wijngaarden komt ver tellen en dia's tonen van haar op zijde gemaakte schilderijen met als thema 'de Psalmen'. Leden hebben gratis toegang; niet-leden betalen ƒ5,-. Boskoop - Op maandag 13 september is het 100 jaar geleden dat Harmonie Excelsior in Boskoop werd opgericht. De vereniging thans bestaande uit twee AMV-groepen, een siagwerk- groep, leerlingen-orkest C-Akkoord en harmonie-orkest, viert het 100-ja- rig jubileum op 1 oktober in de Ont- moetingskerk in Waddinxveen met een gratis toegankelijk concert. Alle donateurs van Excelsior zullen persoonlijk worden uitgenodigd dit concert bij te wonen en krijgen vooraf een programma toegezonden in een speciale uitgave van het clubblad "De Vrolijke Noot". Andere belangstellen den worden bij deze van harte uitge nodigd om op 1 oktober naar Wad dinxveen te komen en het jubileum concert bij te wonen. Ook voor hen zal een gratis programma beschikbaar zijn. Bovendien ontvangen alle luiste raars een leuke attentie. Van het concert wordt een CD-opna- me gemaakt, die in de pauze (door middel van een ingevulde bon uit het programmaboekje) kan worden be steld. De CD's kosten 20,- per stuk. Boskoop - Zaterdag 11 september is het landelijke Open Monumentendag. Dit jaar met als thema "monumentaal groen". In verband hiermee heeft het Comité Open Monumentendag Bos koop een fietsroute ontwikkeld die voert langs het vele "monumentale" groen dat Boskoop rijk is, waaronder het Rosarium aan de Parklaan, de col- lectietuin van het Proefstation van de Boomkwekerij, de tuin van het Boom kwekerijmuseum en diverse windak- kers. In de tocht, die ongeveer twee uur duurt, zijn ook rijksmonumenten en monumentale panden opgeno men. Die zijn van binnen niet te be zichtigen. Start en finish van de fietsroute is het VW kantoor, Reijerskoop 54. De VW organiseert op deze dag ook rond vaarten (tegen betaling) langs boom kwekerijen. Daarnaast kan men een bezoek brengen aan het in hetzelfde pand gevestigde Boomkwekerijmu seum. Het Proefstation aan het Rijne- veld 153 houdt op die dag Open Huis in verband met het honderdjarig be staan en is mede om die reden ook in de route opgenomen. Op het Proef station zal een diaserie te zien zijn van de monumentale gebouwen en het monumentale groen in Boskoop als mede de videofilm "monumentaal groen". Vanaf 10.00 uur kan er gestart worden tot 17.00 uur. Zowel het VW-kantoor, het Boomkwekerijmuseum en de col- Iectietuin van het Proefstation zijn dan open. Het Proefstation sluit haar deuren om 16.00 uur. Boskoop - Het Coenecoop College in Boskoop heeft een nieuwe locatielei der. Per 1 augustus 1999 is de heer H.W. van der Panne benoemd. Hij volgt mevrouw Riel op, die een be trekking elders aanvaardde, de heer Van der Panne is bepaald niet onbe kend met de Boskoopse locatie aan de Kievitdreef. In de afgelopen jaren verzorgde hij daar een gedeelte van de lessen Nederlands. Het overige gedeelte van zijn taken verrichtte hij op de Waddinxveense vestiging van de school. De kersverse locatieleider is enthou siast over zijn benoeming. "Het afge lopen jaar heeft mijn voorgangster een aantal ontwikkelingen in gang gezet, die ik bijzonder de moeite waard vind. Zo worden de leerlingen vanaf de eerste klas vertrouwd ge maakt met zelfstandig werken. Niet alleen als voorbereiding op het stu diehuis in de Tweede Fase, maar ook gezien de ontwikkelingen in het vmbo is dat een zeer goede zaak" aldus de heer Van der Panne. De Boskoopse locatie leent zich in zijn ogen heel goed voor onderwijsver nieuwingen. Het docententeam is groot genoeg om flexibiliteit en diver siteit te garanderen en klein genoeg om overleg soepel te laten verlopen. De kleinschaligheid van de locatie biedt leerlingen de zekerheid van aan dacht en veiligheid. Inmiddels is de heer Van der Panne hard aan het werk gegaan. De computers in de media theek worden vernieuwd en er komen ICT-werkplekken op de gang. "En ik vind het een goede zaak dat er contac ten gelegd zijn met Kreater in Wad dinxveen. De bedoeling is kunst en kunstzinnige vorming de school bin nen te halen. Een absolute plus voor het Coenecoop!". De Stichting Boskoop Creatief heeft dit najaar iets nieuws te bieden. Bin nenkort start een cursus schilderen met acrylverf. Tijdens de basiscursus wordt op verschillende ondergron den gewerkt. De cursus wordt gege ven op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De cursus tart op dinsdag 21 september en omvat tien lessen. Bij de volgende cursussen zijn ook nog enkele plaatsen vrij: Quilten voor gevorderden, tekenen voor kinderen (8-12 jaar), kunstge schiedenis en groendecoratie. Alle cursussen en workshops worden gegeven in het Praathuis. Voor meer informatie en aanmel dingsformulieren is het mogelijk con tact op te nemen met Loes Vermeer, telefoon (0172) 215319. Formulieren zijn ook in de Boskoopse bibliotheek verkrijgbaar. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Op zaterdag 4 sep tember vond de feestelijke opening plaats van de Oosterse Kunst en ca deaushop van Rob Tol aan de Ieplaan 75. Het duurde twee maanden voor de voormalige groetenwinkel van zijn opa naar zijn zin was verbouwd. De winkel werd voorzien van glazen stel lingen, verlichting en een mooi opge stelde etalage. Wie de winkel binnen komt ervaart een oosters mystieke sfeer. Dit komt niet in de laatste plaats door de ontspannen indruk die eige naar Rob Tol maakt. In de winkel wor den tal van cadeau- en kunstartikelen te koop aangeboden. Grote en kleine boeddhabeelden met de hand ver vaardigd uit teakhout, vazen, kopjes en waaiers is zomaar een greep uit het totale aanbod. Ook Chinese meube len, zoals kasten tafels en barretjes zijn bij Rob Tol te koop. De winkel is op woensdag en vrijdag geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Op donderdag kunnen klanten tot 20.00 uur terecht. Op zaterdag is de winkel open van 10.00 tot 16.00 uur. Het is niet toevallig dat Rob Tol voor een winkel in oosterse producten heeft gekozen. Zijn hele levenswijze is gebaseerd op die van de Chinese be- wegingsleer Qigong. Deze Chinese fi losofie is erop gericht mensen te hel pen. Qi is dan ook het Chinese woord voor 'levensenergie'. Rob Tol kwam met deze bewegingsleer in aanraking, toen hij als jonge jongen Kung Fu (oosterse gevechtskunst) ging beoe fenen. Inmiddels heeft hij de oplei ding om cursussen te geven in de Chinese bewegingsleer. Daartoe ver bleef hij diverse malen voor langere tijd in China. Rob Tol geeft samen met magnetiseur Hugo ten Bokkel Huinink lessen in Qigong in Zoetermeer en Pijnacker. Tijdens de openingsdag liepom 12.30 uur de straat ineens vol mensen. Er klonk muziek van trommels en klank schalen. Er werd een leeuwendans uitgevoerd om de boze geesten te verdrijven en het geluk naar binnen te brengen. Een emotionele verrassing voor eigenaar Rob Tol.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 17