Hart van Mant ca t BROUWER DE KONING De Brug Oom en Adri: schitterend verteld Schaakseizoen Waddinxveen hervat C, Wouter Klootwijk (De brug, de oom en Adri INBRAAKBEVEILIGING! deHaij vander Wende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle TEL. 0182-615055 UITVAARTVERZORGING 8 E V 5 R1G 1 N *3 E N 29.000 exemplaren Hart van Holland/8 september 1999 pagina 3 Opbaargelegenheid o.a.: Waddinxveen Boskoop Duur avontuur Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Bel voor een gratis beveiligingsplan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. I Automobilisten betrapt op te hard rij- 1 ien: Bij snelheidscontroles op maan- 1 30 augustus op de Noordkade I liepen 216 autobestuurders tegen de lamp die het gaspedaal te ver intrap- j ten. Van de 764 auto's die gecontro leerd werden reden 216 auto's harder dan de toegestane 50 kilometer. De hoogst gemeten snelheid was 103 km. Fietser en bromfietser ten val: Op de Kanaaldijk zijn dinsdag 15.30 uur twee Waddinxveners gevallen. De twee reden in dezelfde richting over het fietspad langs de Kanaaldijk in de richting van de Coenecoop. De ach terste bromfietser; een 16-jarige jon- I gen, wilde ter hoogte van het fietspad naar Zevenhuizen inhalen. Juist toen sloeg de 12-jarige jongen linksaf. Bij de botsing vielen bieden op het weg dek. De 12-jarige Waddinxvener is met kneuzingen en schaafwonden naar het ziekenhuis gebracht, maar kon snel huiswaarts. OngevalN207:31 augustus rond 18.30 uur vond op de N207 ter hoogte van ■tet gemaal een ernstig ongeval P|aats. Een 46-jarige vrouw uit Wad dinxveen reed met de auto over de Henegouwerweg in de richting van hoskoop. Doordat de vrouw achter het stuur onwel werd, raakte zij van de weg. De auto kwam tegen een doom tot stilstand, waarbij de vrouw m haar voertuig bekneld raakte. Hulp diensten werden gewaarschuwd, in- elusief traumahelicopter. Met hulp van de brandweer werd rond 19.15 uur het slachtoffer uit het wrak be- \Tlid. waarna zij met armletsel door e ambulance naar het ziekenhuis is gebracht. Vanwege het ongeval is één "istrookvan deN207, vanaf Waddinx- een, tot 20.00 afgesloten geweest. ^fukenbrand - in een woning aan de alalia van Solmstraat is gisteren een eukenbrand uitgebroken. De twee eJaarde bewoners zaten buiten in de Uln hadden in de keuken de aard- PPelen 0p het vuur staan. Vermoe- ko t 'S 6r kortsluiting ontstaan in de in* h bierdoor raakte de gasslang brand, waarna de steekvlammen or de keuken vlogen. Door ade- h aat optreden van een buurvrouw kon erger worden voorkomen. De krand was snel onder controle ge acht door brandweer. Sniepweg is in de vroege avonduren van 4 september ingebroken. De da der wist op vrij eenvoudige wijze bin nen te komen door een raamhor aan de achterzijde van de woning uit te nemen. De bewoonster was op dat moment thuis, doch had niets ge hoord. Zij mistte wel een aantal siera den. Bureau Slachtofferhulp is in ken nis gesteld. Automobilisten betrapt op te hard rij den: Bij snelheidscontroles op maan dag 30 augustus liepen 160 autobe stuurders tegen de lamp die het gas pedaal te ver intrapten. Op het Noor deinde werden 295 voertuigen gecon troleerd. Daarvan reden 61 auto's har der dan de toegestane 60 kilometer. De hoogst gemeten snelheid was 84 kilometer. Op de Boezemlaan werden 134 voertuigen gecontroleerd, 21 re den te hard. De hoogst gemeten snel heid was 86 kilometer. Op de Goudse Rijweg werden 240 voertuigen gecon troleerd. Daarvan reden 42 auto's te hard. De hoogst gemeten snelheid was 88 kilometer. Op de Zuidkade werden 383 voertuigen gecontro leerd. Daarvan reden 36 auto's te hard. De hoogst gemeten snelheid was 88 kilometer. Deze controles wer den mede in het kader van het motto "De scholen zijn weer begonnen" uit gevoerd. Gaatjesboorders actief: Een drietal woningen aan de Spoorhaven/Ber- kenweg is bezocht door gaatjesboor ders. In de kozijnen worden gaatjes geboord, waarna men probeert om de hefboompjes van het raam te openen Deze manier van inbreken is eenvou dig te voorkomen: zet een slotje op de hefboompjes, in een tweetal wonin gen kon men binnenkomen. Audio- en video-apparatuur werden meegeno men. De derde woning was voorzien van het slotje. Bij deze woning is het dan ook bij een poging gebleven! t.k. voor ƒ50,- 2 cheq. a ƒ100,- v. Gran Dorado geldig t/m 31-12 0180-634058 na 19 u hometrainer 0172-218379 t.k. tafelmodel koelkast, vrieskist 4 pits gasstel combi magnetron 0182-631742 de inmiddels aanwezige ndinbraak In een woning aan de elektr. seniorenstoel makkelijke opstaan t.e.a.b. 0180-=633463 bouwtek. ZH achtkant polder (tuin) molen 110 cm hoog ƒ35,- 010-4201183 Als Wouter Klootwijk binnenkort de Staatsprijs voor Jeugdliteratuur mocht ontvangen, dan voeg ik daar van harte en onmiddellijk de Julia Pengirim-prijs bij. Dat komt, omdat ik de drie titels in één band 'De brug, de oom en Adri' zo verschrikkelijk goed geschreven vond. Geen nijdige moeders, geen gescheiden vaders, maar drie kinderen die zelfs in de winter nog zomervakantie lijken te hebben. Het is niet alleen de zorge loosheid die dit boek uitstraalt, dat 'De brug' tot een verrassend prettig jeugdboek maakte. Of het schrijfta lent van Klootwijk; dat zijn dingen die er noodzakelijkerwijs bijhoren. Belangrijker vond ik, dat Wouter Klootwijk voor ruim honderd pro cent vanuit het kind denkt en schrijft. En dat met een gevoel voor humor, waar kinderen en volwasse nen nog jaren om na kunnen gniffelen. De passage bijvoorbeeld, ik citeer uit het hoofd, waarin Wim, Adri en Mar- tje, de hoofdpersonen, bij een oom mogen logeren. Nee, angst dat ze bij oom iets stuk maken is onnodig, want alles bij oom IS al stuk. Dan Adri, die niet met zijn ouders mee wil de bergen in. Het advies van Wim om een week van te voren al zo verve lend te worden dat hij niet mee mag is nutteloos, want zijn vader wordt nooit boos en moeder let er niet op. De drie in elkaar overlopen de verhalen beginnen aan een rivier, waar Martje, Wim en Adri een huis bouwen en een kip houden die geen eie ren legt omdat de kip een haan is. Ze maken een kachel die te veel rookt, ze worden nat, krijgen alledrie op hun donder. Toch kan en mag alles in dit boek, in een cara van waarin ze mogen wonen als het mag van iedereen en zeker bij de oom van Adri die een even zotte vriendin heeft en voor bijna niks een bus koopt waarmee de drie kinderen en de oom naar zee rijden en een kampioen-pa tatbakker letterlijk uit de brand helpen. De tekenin gen van Philip Hopman slui ten uitstekend aan bij de ver halen. Ook voor heel jonge kinderen die nog maar net kunnen lezen, zijn boeken te vinden over avonturen die het lezende kind zelf niet snel zal beleven. 'Duur avontuur' van Cor- rie Hafkamp is zo'n boek, waarin de broers Dolf en Guus niet meegaan met een georganiseerde speur tocht, maar zelf aan het speuren gaan. Ze komen terecht in een grot waarin ze verdwalen en waar het water ze soms naar de lippen stijgt. Heel eng allemaal, maar de broers zijn dapper en steunen elkaar zelfs onder de meest duistere omstan digheden. 'Duur avontuur' is aardig geschreven, er gebeurt veel in, met weinig woorden. In sommige passa ges kunnen kinderen goed meebele ven, wat de broertjes overkomt, de sfeer van het verhaal, zeker als het in de grot helemaal donker wordt, is soms tastbaar echt. Bovendien wordt het duidelijk, dat sommige avonturen slecht kunnen aflopen. Met Dolf en Guus loopt het allemaal goed af, maar dat ze bij thuiskomst erg op hun falie zullen krijgen, mag worden aangenomen, al laat Haf kamp dat over aan de fantasie van de lezer. Wouter KlootwijkDe brug, de oom en Adri; uitgeverij Leopold, f34,90. Corrie Hafkamp: Duur avontuur; uit geverij Zwijsen, 17,95. Waddinxveen - Op donderdag 2 sep tember was er weer het lichte geroe zemoes van enige tientallen schakers in het Anne Frankcentrum. Bij zo'n eerste ronde worden de spelers zo goed mogelijk volgens de ranglijst van het vorige seizoen ingedeeld: de kam pioen tegen de vicekampioen, en zo omlaag. Het hele seizoen wordt ver deeld in drie parten: in een part mag men een keer tegen dezelfde tegen stander ingedeeld worden. Bijgevolg is de ranglijst na de eerste ronde nogal wonderlijk: als de kampioen gelijk speelt tegen de vicekampioen, komen aantallen spelers, die in de eerste ron de winnen, boven deze twee te staan. Eduard Philipse, de kampioen, speelde gelijk tegen vicekampioen, Hans van Woudenberg. Gelijk spelen doet hij wel vaker dan anderen, maar verliezen zelden. Berthold Jansen speelde volgens gewoonte konings- ambiet, ditmaal tegen Theo Goor. Blijkbaar stond Theo niet helemaal op scherp: na een wisselvallige partij werd hij ingerekend. Hennie de Roodt gaf Ronald Dannis een beurt; Peter de Louw was blijkbaar attenter dan de altijd gevaarlijke Herman Smitskamp; Nico Dannis had een blad uit het boek van Jaap Smit geleend: f4 als eerste zet. Dan komt er in ieder geval een ongewoon spel op het bord. Hij won ermee tegen Anton van Nieukerke. Bert van der Knaap rokeerde lang te gen zijn oude rivaal Biniam David, die tegen de lange rokade een open toren- lijn had, maar zelf in het centrum hardhandig aangepakt werd en ver loor. Leo van der Haven raakte naar gewoonte in extreme tijdnood tegen Wim van de Hoek, maar kwam op een gelijk spel uit. Tjeerd Wiersma nam tegen Henk Stam het Englundgambiet aan, maar niet op de juiste manier: in tijd van ja en nee stond Tjeerd mat. Jan van der Born maakte zijn reputa tie nog niet helemaal waar met een gelijk spel tegen Ton Kuiper. Arie Kar dol had wat nagekeken over het gam biet van From en probeerde met deze kennis Jaap Smit te vloeren. Jaap won met een venijnige dameruil een loper en hield zijn voordeel vast. Albert Prins won een levendige partij tegen Jasper van Oort. Jaap van der Heiden was tevreden met gelijk spel tegen Arjan Hennink. Erik Hennink pakte Adriaan van der Starre vanaf de ope ning hard aan en won snel. Van der Haven senior zette na langdurige aan wezigheid een nette prestatie neer door Evert Hildebrand op te brengen. De Bock was naar verwachting te sterk voor Ton Bronk. Voor lezers die geen vaktermen ken nen: bij een gambiet offert een speler in het begin van de partij een pion. De bedoeling is, dat zijn tegenstander tijd verliest met het nemen van de pion en dat de offeraar gelegenheid krijgt om zijn stukken zo snel te ontwikkelen, dat zijn aanval door de verdediging van de pionnenvreter heenslaat. Zulk spel ligt niet iedereen. In de laatste jaren zien we op WSV vaker gambieten, wat de partijen verlevendigt. V,;" De Gedenkteken Specialist Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aansprake lijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3