De brug naar werk in de regio L UITZENDBURO Raadhuisplein 39 - 2914 KM Nieuwerkerk a/d IJssel - Tel. 0180 - 393 555 Hart van Holland/8 september 1999 pagina 5 I SOCIALE ZAKEN OVERIGE VACATURES ZIJN: Allround DTP-er Magaziin medewerkers Electriciën Maaaziin- en Productie medewerkers Houtbewerkin gsmedewerkers Duur: bepaalde tijd. Studenten/scholieren Opperman Schoonmaakmedewerkers T elefoniste Receptioniste Administratief medewerker/ster Boekhoudkundig medewerker/ster Commercieel medewerker binnendienst Assistent Accountant Telemarketeers Algemeen medewerker/ster Administratief medewerker/ster VOOR NAGENOEG ALLE VACATURES GELDT DAT EEN OPZEGTERMIJN GEEN PROBLEEM IS. Voor meer informatie over de inhoud van bovenstaande of andere functies, kunt u contact opnemen met: MEER GEMEENTENIEUWS OP PAGINA 15 I Schuldhulpverlening Kinds 1 januari 1998 wordt de sectie Zorg van de gemeente levenhuizen-Moerkapelle ondersteund door een budgetconsu- liénte van PLANpraktijk. U kunt bij haar terecht voor advies, hulp Lu/of begeleiding op het gebied van geldzaken. Zij geeft bud getvoorlichting, verleent hulp bij schuldproblematiek, betalings achterstanden, en begeleidt huishoudens in financiële proble- lmen. Ikhulden kunnen immers door verschillende oorzaken ontstaan, bijvoorbeeld door terugval in inkomen, overbesteding, onvoor- 'cene uitgaven en verandering in de gezinssituatie zoals een echtscheiding. Een oplossing is soms eenvoudig. Een éénmalig Mies kan dan volstaan. In andere gevallen is de situatie moei- I ker en duurt het langer voordat een oplossing gevonden kan porden. I Werkwijze [:|su in een problematische schuldensituatie verkeert of dreigt I:;raken, klopt u voor advies en bemiddeling aan bij de budget- Iconsulente van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. laar kunt u terecht voor advies over uw bestedingspatroon, of ever hoe u uw huishouden dusdanig organiseert en plant dat de Ltgaven niet groter zijn dan uw inkomsten. j De budgetconsulente werkt globaal als volgt. Eerst gaat ze ramen met de cliënt na hoe de situatie er voor staat. Daarna braakt ze een overzicht van de inkomsten en uitgaven en van eventuele schulden. Tenslotte neemt ze contact op met de schuldeisers om tot een financiële regeling te komen. Het is belangrijk dat u in een zo vroeg mogelijk stadium voor hulp aanklopt. Hoe langer u wacht, hoe moeilijker het vaak is om uit de problemen te komen. Wet Schuldsanering Natuurlijke Personen (WSNP) Per 1 december 1998 is de Wet Schuldsanering Natuurlijke Personen ingevoerd. Deze wet heeft tot doel dat mensen niet meer in lengte van jaren door schuldeisers worden achtervolgd. U moet wel eerst zelf proberen met de schuldeisers een regeling te treffen. Wanneer dat niet lukt, kunt u zich met een verzoek tot de rechtbank wenden. Daarbij moet een verklaring worden overlegd, die door het college van burgemeester en wethouders is afgegeven. Aan de afgifte van de verklaring zijn een aantal voorwaarden verbonden. De budgetconsulente kan u hiervan op de hoogte stellen. C 14 :i:-. 5 i Vïï::i De budgetconsulente, mevrouw A. Smets, is aanwezig op dins dagochtend van 9.00 uur tot 12.00 uur. Voor het maken van een afspraak kunt u vooraf telefonische contact opnemen. Het tele foonnummer is 0180-637758. Categoriale verstrekkingen Om de positie van burgers, die moeten rondkomen van een minimuminkomen, enigszins te ontlasten is in Zevenhuizen- Moerkapelle een plan ontwikkeld om de minima financieel tege moet te komen, ook wel "categoriale verstrekkingen" genoemd. Extra geld voor minima Om iets extra's voor de minima te doen gaat de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle aan ouders met een minimuminko men met schoolgaande kinderen van 5 tot 18 jaar f. 250,- per jaar beschikbaar stellen Ouders met schoolgaande kinderen zijn namelijk jaarlijks een behoorlijk bedrag kwijt aan onder andere ouderbijdragen, boe ken, schoolreisjes of -kampen. Daarnaast is het mogelijk voor de kosten die met de aanschaf van duurzame gebruiksgoederen zijn gemoeid, een tegemoet koming aan te vragen. Deze mogelijkheid is bestemd voor huishoudens met één of meer thuiswonende kinderen tot 21 jaar en die tenminste 3 jaar een minimuminkomen of een bijstandsuitkering ontvangen. Deze voorzieningen zijn bedoeld voor inwoners met inkomen tot 110 procent van de bijstandsnorm die voor van toepassing is. Inwoners die hiertoe behoren kunnen bij de gemeente een aan vraag voor een categoriale verstrekking indienen. In belangrijke mate zijn dat de cliënten van de sectie Zorg, die een uitkering Algemene bijstand ontvangen. Indien van toepassing krijgen cliënten van de sectie Zorg vóór 15 september aanstaande automatisch een aanvraagformulier toe gestuurd voor een tegemoetkoming in de kosten van school gaande kinderen van 5 tot 18 jaar. Heeft u een minimuminkomen dan kunt u zich voor nadere inlichtingen wenden tot de sectie Zorg, telefoon 0180-637756. Voor een organisatie te Zevenhuizen zoeken wij per direct een fulltime: De werkzaamheden bestaan o.a. uit het indelen en opstellen van advertenties, het voorbereiden van brochures en periodieken met Apple Macintosh. De juiste kandidaat beschikt over een grafische opleiding en een uitstekende beheersing van de Nederlandse taal, met kenmnis van Photoshop en Illustrator en Quark X-press. Tijden: 08.30 -17.00 uur. Duur: onbepaalde tijd met uitzicht op contract. Voor een constructiebedrijf te Nieuwerkerk a/d IJssel zoeken wij per direct fulltime: of timmerlieden. Heb jij een opleiding timmeren of affiniteit met hout en ben je bereid in een leuk team de handen uit de mouwen te steken, dan hebben wij een leuke functie. Tijden: 07.00-17.00 uur Duur: onbepaalde tijd met uitzicht op contract. Voor diverse organisaties te Nieuwerkerk a/d IJssel en omgeving zoeken wij per direct: Die één of meerdere ochtenden, middagen of hele dagen tijdens werkdagen kunnen werken. Wil je wat bijverdienen torn dan langs of neem contact met ons op voor een leuke 111 wvöi icy Voor een organisatie te Nieuwerkerk a/d IJssel zoeken wij gemotiveerde fulltime: Voor het uitvoeren van diverse voorkomende werkzaamheden voor het onderhoud aan ski's en snowboards. De juiste kandidaat kan zorgvuldig en zelfstandig werken, weet van aanpakken en heeft kwaliteitsbesef. Tevens zoeken wij voor deze organisatie een chauffeur met rijbewijs B/C. Tijden: 08.30 - 17.00 uur. Duur: bepaalde tijd. Voor diverse organisaties te Nieuwerkerk a/d IJssel en omgeving zijn wij op zoek naar gemotiveerde: De werkzaamheden bestaan vnl. uit het verzendklaar maken en controleren van bestellingen, in- en uitpakken van orders en het bedrukken van artikelen. Tijden: dag- en avonduren. Duur: bepaalde of onbepaalde tijd. Voor een technisch automatiseringsbedrijf te Nieuwerkerk aan den IJssel zoeken wij per direct een fulltime De werkzaamheden bestaan naast telefoon aanname, het maken van afspraken met klanten, orders aannemen en factureren uit het notuleren van vergaderingen, het voorbereiden van mailingen en het sturen van info naar klanten. De juiste kandidaat heeft een opleiding MAVO/MBO/HAVO en ervaring met WordPerfect en/of Word. Ervaring in de computerborduur-branche is een pré. Tijden: 08.30 - 17.00 uur. Duur: onbepaalde tijd met uitzicht op contract. Voor diverse organisaties te Nieuwerkerk a/d IJssel zoeken wij per direct een fulltime: De juiste kandidaat beschikt over een MTS/LTS opleiding en heeft ervaring met installatietechniek. Tevens zoeken wij een leerling electriciën. Ben jij leergierig, dan hebben wij een uitdagende functie. Tijden: 07.45 - 16.30 uur. Duur: onbepaalde tijd met uitzicht op een contract. Voor een organisatie te Nieuwerkerk a/d IJssel vragen wij een parttime Naast aanname van de telefoon bestaan de werkzaamheden uit het opzetten en up to date houden van een data bestand, het uitvoeren van voorkomende administratieve werkzaamheden en het verzorgen van correspondentie en uitgaande offertes. De juiste kandidaat kan zelfstandig werken en heeft kennis van geautomatiseerde systemen. Tijden: in overleg. Duur: onbepaalde tijd met uitzicht op contract. ANIMO Uitzendburo

Hart van Holland | 1999 | | pagina 5