C Barry van Bommel gekozen tot "Hart van Holland sporter van het jaar" Clubkampioenschappen Tennis club Zevenhuizen ptart competitie jeugd v.v. Wad dinxveen fyers start vol goede moed Uitstekende competitiestart v.v. Moerkapelle Jeugdafdeling voetbalvereniging Groeneweg Al Antilope met de Jongens C in landelijke finale Open Huis Badmintonvereniging Clubkampioenschappen TV Waddinxveen Aerobics bij Toos Hart van Holland/8 september 1999 pagina 9 Uitreiking beker Barry van Bommel Magen: Oogstfeest Start competitie finnr Karin Jongkind Zevenhuizen/Waddinxveen - Vorig jaar startte de redactie van Hart van Holland met de rubriek Nominatie voor sporter van het jaar". In totaal werden gedurende het seizoen '98-'99 eenentwintig sporters genomineerd, waarbij verschillende takken van sport aan bod kwamen. De sporters werden genomineerd voor een bijzondere prestatie, zoals het behalen van een kampioenschap. Ook kwamen sporters aan bod, die al jaren op hoog niveau presteren of terugkwamen na bijvoorbeeld een ernstige ziekte. Afgelopen week werd de winnaar van de "Hart van Holland trofee" bekendgemaakt. Voor de jury was Barry van Bommel, Nederlands Kampioen Jiujitsu onbetwist de nummer één. Op de tweede plaats eindigde waterpoloster Gillian van den Berg en op de derde plaats schaatser Rutmer van Weringh. Barry van Bommel was zeer verrast over zijn uitverkiezing tot 'sporter van het jaar'. Enkele uren na aankomst op vliegveld Schiphol, waar hij landde na een vakantie op het Griekse eiland Corfu, werd hij nietsvermoedend, in gezelschap van zijn vriendin Petra Overeem en zijn ouders, Gerard en Anneke van Bommel naar het kantoor van drukkerij Elgersma gebracht. Daar kreeg hij uit handen van Tilly Elgersma de Hart van Holland beker en een grote bos bloemen overhandigd. Barry van Bommel was acht keer Nederlands Kampioen Jiujitsu, eenmaal Europees Kampioen en twee keer tweede bij het Wereldkampioenschap. Zijn voornaamste doel is het winnen van het Wereldkam pioenschap, wat plaatsvindt in november 2000 in Kopenhagen. In de tussenliggende tijd hoopt van Bommel in oktober van dit jaar hoge ogen te gooien bij het Nederlands Kampioenschap in Groningen en bij het Europees Kampioenschap in november in Leeds (Engeland). Van Bommel is een ware ambassadeur voor zijn sport. De sympathieke Waddinxvener komt altijd positief in beeld: hij behaalt goede prestaties en praat vol lof over zijn sport. I Zevenhuizen - Vorige week werden I bij Tennisclub Zevenhuizen de club- I kampioenschappen gehouden. Er I waren dit jaar ongeveer 150 deelna- I mers en er was voldoende baanruim- I te ter beschikking gedurende de hele I week omdat nu alle banen zijn ver- 1 licht waardoor er de mogelijkheid I bestond 's avonds langer door te spe llen. jii Jongens mini: 1. Jeroen Hof- I buis; 2. William de Graaff; I Meisjes mini: 1Nicole van den Bosch; 12. Pascalle Paerel; IJongens lagere school: 1. Thomas ISchmidt; 2. Martijn van der Meer; Meisjes lagere school: 1llona Gritter; 2. Linda Verschoor; Jongens middelbaar onderwijs: 1. Sander Compeer; 2. Steven Hofhuis; Meisjes middelbaar onderwijs: Ja- net Eindhoven; 2. Judith Uittenboog- aard; Mix lagere school; 1. Mark van den Bosch/llona Gritter; 2. Thomas Schmidt/Marisa van Rijs; Mix middelbaar onderwijs; 1. Sander Compeer/Joyce Ssleeuwenhoek; 2. Steven Hofhuis/Janet Eindhoven. Senioren.Heren: 1. Hans Hofhuis; 2. Peter van Rijs; Dames: 1. Mirjam Daniels; 2. Truus van Leeuwen; Mix: 1. Daniels/Daniels; 2. Poorter/ Walter. Uaddinxveen - Afgelopen zaterdag I was voor de jeugd van v.v. Waddinx- |veen het moment waar geruime tijd I naar werd uitgekeken. Na de eerste I worzichtige trainingen en een aantal I oefenwedstrijden werd het nu weer I bjd voor het echte werk. F1 ontving I «to en ging gewoon weer door met I k i.wat ze ^et afgelopen seizoen vaak hebben gedaan: winnen (2-1). Ook F2 I mocht thuis beginnen en dankzij I S°ed samenspel stond het bij rust al r?'^en ware thriller werd het I oi] F3 dat op bezoek ging bij Haast- I 'echt. Een 4-0 achterstand werd inge- I ;;Pf;n tot 43, maar Haastrecht kwam perk terug (64). De grootste uitslag bij de jeugd kwam op naam van F4. Rohda '76 werd in eigen huis verplet terd: (0-14) El ging naar Reeuwijk (0-8). E2 deed hier niet voor onder (9-1) Bij E3 is het allemaal nog een beetje aan elkaar wennen, in en tegen Oudewater wer den het net dubbele cijfers (10-0). Dl mocht op bezoek bij Be Fair (5-1). Ook voor D2 gingen de punten verloren (0- 8) tegen Donk. Cl ging naar RVC en bracht 3 punten mee terug: (3-4). C2 streed vol overgave maar tegenstan der Sportlust trok aan het langste eind: (1-2) De Al vertrok naar Nieuw koop en moest de gastheren de over winning laten (7-3). Isddinxveen - Basketbalvereniging I Mjrs naakt zich op om goed voorbe- I 'd aan de nieuwe competitie te be- I unen. De trainingen zijn 23 augustus IH°nnen en eerste competitie- I onh r''^en staan v°or 24 september I rp Programma. Voor de start van I Hp ComPet'f'e hebben Dames 1 en I v re.n °P 11 en 12 september beker- I fippM*0 De dames zijn inge- I Jam 'n 6en Pou'e spelend in Amster- I rp;"1 en c'e heren moeten nog verder lp en' want zij worden verwacht in I a»., ®en" Be'de teams hebben een I 'p/e P°u'e geloot en alleen de win- I Jaars gaan door. I ,°oruit'°pend op de competitie zijn j ?'ertkg 11 september en zater- laino N seP'ember zogenaamde ope- J ;at/s'oern°oien in de Duikelaar. Op l;pn 8 11 september zijn de jon- I j, 'sen meisjes in de leeftijd 11/12 en aan de beurt. Er nemen 38 teams I 'oernooi. Op zaterdag 18 I Je hp"1 zi'n de allerkleinsten aan mi. Hier betreft het jongens en meisjes van 8 jaar en jonger. Aantal deelnemende teams is hier 29. Flyers neemt het komende seizoen met 21 teams deel aan de competitie, het grootste aantal in de geschiedenis van de vereniging. Ook is men er in geslaagd enkele gekwalificeerde trai ners te vinden die vol enthousiasme de kneepjes van de sport willen over brengen op de spelers. Het aantal jeugdleden blijft groeien en daar is Flyers best trots op. Seniorle den daarentegen gaat minder goed en adspirantleden in de leeftijdsgroep boven 20 jaar zijn van harte welkom. Vooral de dameskant kan nieuwe le den goed gebruiken. Met ingang van zaterdag 25 september om 9.30 begint de vereniging in de Duikelaar met een trainingsgroep van jongens en meis jes van 8 jaar en jonger. Iedereen is welkom en mag een paar maal mee trainen om te kijken of men er mee door wil gaan. Waddinxveen - De Jongens C, 1415 jaar, zijn na twee voorrondes en een gebiedsfinale doorgedrongen tot de landelijke finale. Deze wordt gehouden op 11 september in Udent. Deze wedstrijden worden inde vorm van een ploegen- meerkamp afgewerkt. De jongens hebben de hele vakantie fanatiek doorgetraind om straks goed voor de dag te komen. Zoals bijvoorbeeld de estafetteploeg, bestaande uit Arnold Toet, Dwight Elburg, Pieter Wijdekop en Gijs van der Knaap. Zij willen, behalve winnen, binnen de 45 seconden op de klok finishen voor een nieuw clubrecord. Dionis Schoenmaker komt uit op het onderdeel discuswerpen. Op de horden komen Pieter Wijdekop en Stefan Graafland uit. Kogelstoten, een onderdeel waar Frank Straver z'r. mannetje moet staan. Hij gaat voor een nieuw persoonlijk record. Topper bij het verspringen is Arnold Toet. Daar naast zal hij Antilope ook vertegenwoordigen op de 100 meter sprint. Dwight Elburg heeft onlangs zijn persoonlijk record bij het hoogspringen scherper gesteld, namelijk tot 1.55 meter. Hij gaat zeker een aanval doen op z'n eigen p.r. Bastiaan Blokland is van plan z'n speer richting de dertig meter te werpen. Rik Wisgerhof en Wouter Muis worden ingezet op de diverse loopnummers. Als laatste mag Gijs van der Knaap van start gaan op de 800 meter. Zevenhuizen - Ter kennismaking voor nieuwe jeugdleden organiseert Bad mintonvereniging Zevenhuizen jaar lijks een open dag. Deze dag biedt de mogelijkheid kennis te maken met de sport en met de leden en de sfeer binnen de club. De open dag is dit jaar op 11 september van 9.00 tot 12.00 uur. Geïnteresseerden zijn van harte welkom in de grote sporthal van dorpshuis Swania. Wie niet in de gele genheid is die dag te komen, kan tele fonisch contact opnemen met Peter Alkemade telefoon 631826. Voor in formatie over het senioren-gebeuren: Jane Hiemstra, telefoon 633360. Voor zowel jeugd als senioren geldt dat men altijd een paar keer mag komen meespelen voordat er definitief be slist moet worden om al dan niet lid te worden. Waddinxveen - Onder perfecte weers omstandigheden zijn de afgelopen weken de laatste onderdelen van de clubkampioenschappen (de doubles en de mixed doubles) gespeeld op het park van de TV "Waddinxveen" aan de Alberdingk Thijmlaan. Door het mooie weer konden alle partijen nor maal gespeeld worden. Het aantal deelnemers bedroeg dit jaar 210 in 150 koppels. Er zijn in totaal 375 par tijen gespeeld. De kampioenen zijn: DD: L. Stuyfzand/Spruitenburg; MD: G. Boere/M. Boere; HD: V. Boere/T. ter Meer. B-poule: DD: M. Elsholz/F. Wagenmakers; MD: A. Evers/R. Klomp; HD: C. Knieriem/Westerink. C- poule: DD: R. van Arnhem/F.Boer; MD: Klaverveld/Steenbergen; HD: H. Luiten/R. Vlasveld. Waddinxveen - Op donderdag 9 sep tember start een nieuw aerobics uur bij Toos, van 20.15 tot 21.15 uur. De les wordt verzorgd door Wendy van Hoek. Om 21.15 uur start een begin- nersles jazz. De lessen worden gege ven in de zaal aan de Staringlaan. Voor inlichtingen 0182-520621. fitnessbank 'Svenn' voor alle spiergroepen pr.n.o.t.k. opklapbed 50,- 079-5931392 Kibofa box met lade, wit ƒ100,- 079-5932554 Moerkapelle - Het standaardteam van voetbalvereniging Moerkapelle is de nieuwe voetbal jaargang uitstekend begonnen; met 0-2 werd in Benthui zen het altijd lastige BSC'68 opzij ge zet. In Benthuizen bleek dat de "Blauw-Witte" formatie van nieuwe trainer Arie van der Laan er in de afgelopen zomer in kwalitatief op zicht vooraf in de breedte op vooruit is gegaan. Zaterdag waren vaste krachten' Danny Rols (geschorst), Mark Kloos (geblesseerd) en Lennae- rt Visser nog afwezig. Maar de vervan gers deden het uitstekend en vooraf in de eerste helft vormde de ploeg een sterk collectief, waarbij ook de nieu welingen Dennis de Jager en Alexan der Hertog in positief opzicht opvie len. Bovendien werd één dag voor de wedstrijd Rob van Leeuwen door de KNVB speelgerechtigd verklaart. Deze van Smitshoek (2e klasse) af komstige speler liet al in z'n eerste officiële wedstrijd zien een aanwinst voor de Moerkapelse formatie te kun nen worden. Moerkapelle startte zeer sterk en zette de gastheren al direct onder druk, al in de eerste minuut soleerde Peter Zijderhand fraai door de Benthuizer verdediging, maar de afronding was ongelukkig. In de tien de minuut was het echter wel raak, Peter Zijderhand gaf een uitstekende dieptepass op Rob van Leeuwe, die fraai afrondde en daarmee z'n debuut met een goal bekroonde. Daarna kwam er wat onrust in het Moerkapel se spel, er werd onnodig balverlies geleden, eveneens leek de ploeg angst te hebben voor een tegentreffer. Ver dedigend liet men enkele steekjes val len, maar bij gevaar toonde Mark Huisman zich een goede doelman. Aanvallend bleef Moerkapelle gevaar lijk, waarbij vooral Peter Zijderhand en Edwin Zuierveld regelmatig de BSC'ers in verwarring brachten. Na een half uur viel dan de logische 0-2, Peter Zijderhand bracht met een steekpass Edwin Zuierveld in stelling en deze passeerde vervolgens met een droog schot de BSC doelman. Overigens miste dezelfde spelers op slag van rust nog een riante kans op 0- 3. De tweede helft was van minder gehal te, al verdiende een prachtige op de lat komende vrije trap van Zijderhand een beter lot. Dennis de Jager moest zich geblesseerd laten vervangen door de jeugdige Lennaert Tepper, die echter liet zien mee te kunnen spelen op dit niveau, ditzelfde gold ook voor de nog jongere Jeroen Her tog. Trainer van de Laan bracht ver volgens enkele tactische omzettingen aan; zo werd Ron Kievit als laatste man geposteerd, terwijl ook Rob van Leeuwe naar achteren werd gehaald. BSC werd niet echt meer gevaarlijk en de "Blauw-Witten" speelden de wed strijd vervolgens rustig uit Zaterdag wacht de eerste thuiswed strijd tegen het Rijswijkse Semper Al- tius, aanvang 14.30 uur. Ook Moerkapelle 2 startte goed, met 0-1 werd van Joden Boys 4 gewonnen, Edwin Regters zorgde voor de enige en winnende treffer. 0. Zaterdag 4 september was de start van de competitie 1999/2000. Een voor Groeneweg elk jaar lastige dag want de start van de competitie valt altijd gelijk met het Oogstfeest, waar de jeugdafdeling ook altijd flink uit pakt. Het oogstfeest werd voor Groeneweg een groot succes met het "Rad van Avontuur" en de biertap. Na afloop hebben de jeugdleden de Dorps straat geveegd. Groeneweg Al-CKC.l-l. Groeneweg en CKC begonnen uitermate slecht. Met als gevolg een niet al te beste eerste helft. In de tweede helft kwam Groeneweg voor door een doelpunt van Michel. Het werd 1-1 door een buitenspel doelpunt van CKC. Groeneweg Bl-Schoonhoven BI: 6-3/ Na een gelijkopgaande eerste helft 3- 3. Met doelpunten van Rick en Menno besliste Groeneweg door doelpunten van Ewoud, Menno en Maurice 2x de wedstrijd. Groeneweg Cl-Spirit: 1-6. Na een voor spoedig begin kwam Groeneweg Cl met goed combinatiespel voor met 1- 0. In de 2e helft zakte het goede spel weg.. Groeneweg Dl-Rohda D2: 8-0. Na vele oefenwedstrijden nu een sterke op stelling en de spelers liepen over de tegenstander heen. GroenewegD24-3. De 1 e helft met 2 - 0 achter maar in de 2e helft na een donderspeech in de rust, werd met 4 - 3 gewonnen. GroenewegEl-AmmerstolEl:2-0. Inde le helft was Groeneweg de betere ploeg, een snelle voorsprong met 1 - 0 en net voor de rust 2-0. Groeneweg E2-Dillitant E3: 9-2 Groeneweg E3 - Jodan Boys: 7- Ruststand 1-0. Groeneweg E4- Olympia E10:9-0. Door goed overspelen werd er gemakkelijk gewonnen. Groeneweg Fl- ONA Fl: 5-0. De eerste wedstrijd gewonnen. Doelpuntenma kers: Jan-Douwe 3x, Jeroen en Virgil. Groeneweg F2- Bergambacht F2: 21-0. Door een te lage indeling in de compe titie is deze monsteruitslag tot stand gekomen. GroenewegF3-Spirit: 1-7. De le com petitiewedstrijd verloren; na 30 mi nuten was de stand nog 1 - 2. Daarna scoorde Spirit er hevig op los. Groeneweg F4-Dillitant: 9-1. Groeneweg F5- Jodan Boys F13: 5-1. Een nieuw team met allemaal hele jonge spelertjes, die voor het eerst op het veld stonden.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9