1 Locatie 'Hotel Vos' houdt gemoederen bezig Regiobijeenkomst Hodgkin Moerkapelle start schaakseizoen Samen Sterk Tegen Kindermisbruik 1 Kerkdiensten Adrie Meijer 25 jaar in dienst bij Benning Activiteiten -Agenda De Stormvliegers Moerkapelse Golf- kampioenschappen Van verdrinkingsdood gered Buurtfeest Oud-Verlaat groot succes 1 II 1 Medische weekenddienst De Jeugd Kledinginzameling Fa. Benning en medewerkers feliciteren Adrie Hart van Holland/15 september 1999 pagina 11 ir Karin Heeren Henhuizen - Nadat voor het zo- perreces van de gemeenteraad van je gemeente Zevenhuizen-Moerka- tlle, binnen de commissie- en ladsvergadering verhit is gediscus- ietrd over de invulling van de loca le'Hotel Vos' heeft deze kwestie jok de belangstelling gekregen van tie inwoners van Zevenhuizen, let verdwijnen van gezichtsbepa- inde panden in de kern van het orp vinden vele ongewenst en de (tiebereidheid is groot. Tadat er in dit biad een ingezon V den brief van mevrouw M.M. 1 1 Krijgsman is geplaatst is er bij laar een stroom van reacties binnen komen. "De telefoon stond rood- joeiend," zo vertelt zij en dat beves- tkjde haar eigen gevoel van spijt van kt verdwijnen van monumentale panden. Ook tijdens het koffiedrin- len van de badmintongroep op laandagochtend in dorpshuis Swan- 2 kwam het onderwerp meer dan teas op 'Hotel Vos'. 'Moet die gevel verloren gaan?" en "Is ns dorp nog herkenbaar?" zijn veel «ehoorde leuzen tijdens deze weke- jkse bijeenkomsten. Al snel werd jaar het idee geboren om op 4 sep tember, tijdens het oogstfeest waar- 'lijjuist de historie van Zevenhuizen tntraal stond, aandacht te vragen an het publiek voor deze kwestie, eze spontane actie werd echter door de eigenaar van hotel Vos be ilist niet op prijs gesteld en op het aatste moment werd deze afgebla- het was immers beslist niet de Woeling om eigenaar Willem Baas persoonlijk te grieven of om op welke wijze dan ook tekort te doen. Het gele- genheidscomite had zich niet gereali seerd dat de eigenaarzich persoonlijk 'aangevallen' voelde. Het gaat dan ook beslist niet om het behoud van het oude hotel. Het is duidelijk dat er nieuwbouw of renovatie moet plaats vinden en de bestemming mag ook zeker veranderd worden. In die zin hoeft er voor Willem Baas niets te veranderen. Het gaat de actievoer ders slechts om het gezichtsbepalen de beeld van Zevenhuizen: sloop het oude pand en zet er iets nieuws voor terug dat dezelfde uitstraling heeft maar wel voldoet aan de eisen van deze tijd. Ook binnen de gemeenteraad is de discussie over de bestemming 'loca tie Vos' nog niet beëindigd. In de eerstvolgende commissievergade ring zal de invulling van de locatie opnieuw aan de orde komen. Het ad- hoc actiecomité beraadt zich over mogelijkheden om een signaal af te geven, naar de gemeenteraad, de pro jectontwikkelaars en de inwoners van Zevenhuizen. Uit de vele reacties die mevrouw Krijgsman ontving na haar ingezonden brief blijkt dat vele Ze- venhuizenaren bereid zijn hun hand tekening te zetten voor het behoud van gezichtsbepalende panden in Ze venhuizen. legio - Hodgkin-Contactgroep, voor nensen met kanker in het lymfeklier- felsel, houdt voor leden en belang- tellenden op maandagavond 20 sep- «ber een regiobijeenkomst in de ullage etage) van het Medisch Cen tra Haaglanden, locatie Westeinde 'iekenhuis, Lijnbaan 32 te Den Haag. invang 20.00 uur. Zaal open vanaf 9.30 uur. Het onderwerp van deze ivond is "Vermoeidheid tijdens en na 'e behandeling van kanker en hoe "in je hiermee omgaan". De ziekte p Hodgkin of non-Hodgkin-lymfo- jnen is een vorm van kanker in het pifestelsel, dat het afweersysteem js in het lichaam. Tijdens deze bijeen- ®st zullen mevrouw Karen Rut- gers-van Wijlen, medisch maatschap pelijk werkster en mevrouw Ina van der Brand, ervaringsdeskundige en lid van de werkgroep "Vermoeidheid" van de Nederlandse Federatie van Kankerpatiënten (NKF), als inleiders fungeren. Ook zal de internist-haema- toloog dr. H.L. Haak, werkzaam in het Leyenburg Ziekenhuis, alle medische vragen proberen te beantwoorden. De Hodgkin-Contactgroep is één van de verenigingen van mensen met kan ker. Door middel van zogenoemd lot genotencontact streeft de vereniging ernaar mensen met de ziekte van Hodgkin en non-Hodgkin met elkaar in contact te brengen opdat men erya- agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw C. Beunder, 0180-631 733. Jeef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege «ermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op éen "atum plaatsvinden!! uizen: hoenh. were zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. mdag 26 september: 16.00 uur: Geref. kerk: Ontmoeting over drempels "een met Rob Favier en zijn kinderen. umsdag II januari: start nieuwe cursus EHBO; info: 0180-631376. U(vfvenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van -00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare fandwerken elke dinsdag 14.00 uur. ^80: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 1 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 agen) verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnas ia gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad eKoornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 en 14.30 uur. Richting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch cen- ?T(-)ns Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagen van 19.00- 'U«uur: 28 sept., 30 nov.; zaterdagen van 13.30-16.00 uur: 30 okt., 18 dec. j1/Zeven Muzen: 9 okt.: 20.00 uur geref. kerk: orgelconcert; 6 nov.: 20.00 uur kerk; amateur muziekavond. Verlaat: 'erkap: 17sept.: klaverjassen; 21 sept.: soos; erkapelle ,n rensoos 'n Moer: 14 okt., 11 nov., 9 dec., 13 jan., 10 febr., 9 mrt., 13 en 11 mei. september: 19.30 uur: geref. gem. kerk: dia-avond van de Do jy 'n c'e Rechte Straat over Peru, Mexico en Guatamala. 'i'J'rdag 28 oktober: 19.30 uur: geref. gem. kerk: Reformatie-herdenking jongerenkoor Nethanja. Onbekende bromfietser:heel erg bedankt voor de hulp aan Oma vd Linden; ook de Zevenster Opa Oma - 'Cobie Wim: een fijne vakantie in Canada G M en de kleinzonen/neven ringen kan uitwisselen. Uitwisselen van ervaringen maar ook goede infor matie over de ziekte kunnen ertoe bijdragen dat men zich minder een zaam voelt en minder angstig is onder het motto: "gedeelde smart is halve smart". Leden, partners en overige belangstellende zijn van harte wel kom. Deze voorlichtingsavond is gra tis te bezoeken. Voor nadere informa tie kan men bellen: 0174-621462 Zevenhuizen - De Postduivenvereni ging De Stormvliegers nam op 11 sep tember deel aan een wedvlucht van uit Peronne. De afstand bedroeg 259 kilometer. In concours waren 267 dui ven die om 10.20 uur met O.Z.O. wind gelost werden. De eerste duif arri veerde om 13.38.00 uur en haalde een snelheid van 1307.56 meter per mi nuut. De uitslag van de eerste tien duiven luidt: Cees Nobel 1, 4; Comb. Ton en Ank 2; C. Zweere 3; Joh. Stof berg 5; J.S. Heykoop 6, 9; N. Koppend- aal 7; M. Jongenelen 8; Jeffrey v/d Haak 10. Moerkapelle - Evenals vorig jaar wor den dit jaar de golfkampioenschap- pen van Moerkapelle gehouden. Op vrijdag 1 oktober zullen op de Zeeuw se golfbaan Grevelingenhout inwo ners van Moerkapelle hun krachten kunnen meten. Belangstellende Moerkapellenaren, die tenminste een Golfvaardigheidsbewijs dienen te hebben, kunnen zich telefonisch aan melden: 079- 5931876. Inschrijving sluit op 22 september en behoeft niet gedaan te worden door personen die reeds schriftelijk zijn benaderd. Zondag 19 september Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur ds J.C.W. van 't Hoff, Boskoop; 18.30 uur ds W. Da- vidse. Herv. kerk 10.00 uur ds J. Voordouw, Driebergen; 19.00 uur ds Z. de Graaf, Katwijk. Oud Verlaat 10.00 uur ds GJ v Beek. R.K. 10.150 uur communieviering in dorpshuis Swanla. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds A. Schaap. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. Zaterdag 11 september: dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Ze venhuizen, telefoon 0180-63.17.83. Zondag 12 september: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon 010-521.25.00. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Camme- raat, 079-5932149 (18.00-20.00 uur). Gevonden: rood kinderjack blauw-witte voering 0172-214740 Hiep hiep hoera, 21 sept. wordt mijn opa 51 jaar. xxx Kelly Zevenhuizen - In de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 september heeft een Zevenhuizenaar, uit de Bos- gracht naast zijn woning, een man gered van de verdrinkingsdood. Op het hulpgeroep is de man naar de sloot gegaan en zag daar luchtbelle tjes, geen persoon. De man ging on middellijk het water in en haalde het, naar later bleek zwaarbeschonken, slachtoffer uit het water. De drenke ling is voor nader onderzoek meege nomen naar het ziekenhuis. Oud-Verlaat - Zaterdag 11 september was het in de kern Oud-Verlaat een drukte van belang. De kinderen hiel den rommelmarkt en er waren kinder spelen georganiseerd door de Stich ting Jeugd en Jongerenwerk. De op brengst ging naar verschillende goe de doelen, zoals bijvoorbeeld het ju bilerende KWF, de kinderen van Mexi co, de Soos en een kerkelijk doel. Ook de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle was aanwezig met een stand. Met de aanmelding van vijf nieuwe leden en het uitreiken van veel infor matie hadden ook zij een goed beste de middag. Onder prachtige weers omstandigheden konden de bezoe kers en andere belangstellenden ge nieten van gezellige muziek, verzorgd door een jonge dj uit Oud-Verlaat. Moerkapelle - Bij schaakvereniging Moerkapelle werd vrijdag een begin gemaakt aan de onderlinge competi tie, zowel bij de jeugd als bij de senio ren. Bij de senioren ontbraken nogal wat topspelers en dat terwijl zaterdag 18 september het eerste team van SV Moerkapelle moet aantreden in zijn eerste wedstrijd in de competitie van de landelijke derde klasse. Tegen stander op 13.00 uur in Op Moer zal zijn "De Juiste Combinatie" uit het Limburgse Stein. Het meest interessante duel van de eerste ronde was de partij tusse Jesse van Elteren en Wouter Vroegindeweij die door laatstgenoemde werd ge wonnen na een foutje van wit in een Franse partij-opzet. Hierdoor is Wou ter Vroegindeweij de eerste koploper in het nieuwe seizoen. Maarten Vroegindeweij had het zwaar te ver duren tegen André Corpoleijn, maar hij won wel het eindspel. Arie Hoogdwijn won tegen Jacques de Lan ge vrij snel een stuk en dat was genoeg voor het volle punt. Nieuwkomer Meüs van der Poel was in een aardige partij nog niet opgewassen tegen Ben van Geffen. Marian van Elteren ver sloeg na een moeilijk begin Stefan Rensen in het eindspel. Ron Droog startte bij de senioren met een vlotte overwinning tegen Kevin Bakker. De enige remise van de avond kwam op naam van Henk Doornheim en Michiel Rensen. Uitslagen eerste ronde, Groep Wiet- se Wigboldus - Freek Hofman 0-1Mar leen van Vliet - Pieter Perdijk 0-1; Jas per Kamp - Dico Rijneveld 1-0; Boude- wijn Weijermars - Stefan Rensen 0-1. Groep 2: Marius van der Torren - Thijs van der Torren 1-0; Job Noorland - Roderick Girlisse 0-1Thomas Roest - Job Reijneveld 0-1; Christine Rensen- Jan van de Hoek 0,5-0,5; Jojanneke Weijermars - Christiaan Noorland 0-1 Zevenhuizen-Moerkapelle - De Stich ting Samen Sterk Tegen Kindermis bruik (SSTK) houdt op donderdag 16 september een kledinginzamelings- actie. In speciaal hiervoor bestemde zakken - die vooraf huis aan huis wor den verspreid - kan kleding en schoei sel worden gedaan. Deze zakken die nen om 9.00 uur duidelijk zichtbaar langs de straat te worden gezet. Wie om welke reden dan ook géén zak van de stichting heeft ontvangen, kan de kleding in een eigen verpakking bui ten zetten. De stichting Samen Sterk Tegen Kindermisbruik stelt zich ten doel het beschermen en ondersteu nen van kinderen die het slachtoffer zijn geworden van seksueel, fysiek en/of geestelijk misbruik. De stichting SSTK is landelijk actief en de finan ciële opbrengst van de inzamelings actie komt geheel ten goede aan de volgende instanties: Stichting Nationaal Fonds Kinderhulp (NFK), Stichting Voorkoming van Kin dermishandeling (VKM), Defence For Children International, afdeling Ne derland. Genoemde instellingen heb ben hulp hard nodig en de stichting SSTK maakt zich daar sterk voor. Van daar de oproep "STEUN DE KINDE REN". Dat kan heel eenvoudig door het geven van gedragen kleding, de kens, schoeisel enzovoort. Informatie over de stichting SSTK: telefoon 0183- 562870/562713. «r«> Zevenhuizen - Direct na de schoolbanken kwam Adrie Meijer als huishoude lijke hulp in dienst bij de familie Benning. Steeds vaker stond zij in de winkel en nadat Elly Kouwenhoven stopte kwam zij voor vast in de winkel. Adri Meijer wordt namens alle medewerkers en de familie Benning, van harte gefelici teerd. Mevrouw Benning: ""Na al deze jaren waarin Adrie altijd klaarstond en bereid was om te werken behoort zij eigenlijk tot de familie.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 11