inxveen- Vijftig-plussers met computerervaring De verzoeningsleer Koppeltoe rnooi Bijeenkomst alleengaanden en eenouders Openings avond K.V.V. Leerhuis bijeenkomsten Collecteren voor steun aan nierpatiënten Opnieuw topjaar voor Braderie Kano-safari Braderie, ook in de kerk De Trekvogels hervat competitie met winst op koploper Hart van Holland/15 september 1999 pagina 15 Meer niertransplantaties Directe hulp Voorkomen is beter Kindermarkt Muziek Parcour gewijzigd, kom op de fiets Midgetgolf n.«r.Svlvia van Doornen - Om vijftig-plussers gele- I te bieden kennis te maken liet de computer, organiseert de Ka- Itholieke Bond Ouderen (KBO) afde- Boskoop speciaal voor deze lioelgroep een computercursus, lioor deze cursus blijkt enorme be langstelling; er kwamen tot nu toe 51 Iaanmeldingen binnen en de eerste liroep is vorige week donderdag van gegaan. Deze week gaat een I tweede groep van start en vanaf ja- |iiiari 2000 zal zelfs een beginners- ngevorderdencursus worden gege- Iren waarvoor nog enkele plaatsen [rij zijn. Volgens voorzitter me- mraw L. Nieuwensteeg bestaan er I lij de KBO ook plannen om les te I taan geven via een help-desk formu le, waarbij de cursisten ook de digi- Itale snelweg opgaan om te leren I «erken met de schat aan informatie I die het Internet te bieden heeft. Het idee om een computercur sus te gaan geven, ontstond twee jaar geleden toen het I 'erkoepelend orgaan Landelijke linie KBO computeractiviteiten voor |het eerst ter sprake bracht. De afde- Boskoop peilde tijdens haar (eerstvolgende jaarvergadering de in- Iteresse bij de leden en boven ver- Iwachting bleek de animo voor een Icomputercursus groot. Aangezien de [Rabobank dit project van de KBO lan- ondersteunt, werd de Rabo bank Boskoop door de Boskoopse "1 gevraagd om medewerking. De [Rabobank schonk de benodigde com- puters en printers waarna vervolgens Ion worden uitgekeken naar een ge schikte locatie. Het oog viel op het gebouw 'ons paradijsje' aan de A.P. van Neslaan; een gemeentegebouw dat tegenwoordig ook als peuter speelzaal wordt gebruikt. Alleen het meubilair ontbrak, maar ook dit leek in kannen en kruiken toen de gemeen te een en ander beschikbaar wilde stellen. Er kwam echter een kink in de kabel toen deze partij meubilair inmiddels was weggeven aan een liefdadigheid sinstelling die er een bestemming in Oost-Europa voor had gevonden. Door het C. Verboom-fonds, het Mes manfonds en Julianafonds werd uit eindelijk een complete inventaris, in clusief het benodigde serviesgoed bekostigd. Door de bestuursleden werd wekenlang met man en macht gewerkt om meubels en stoelen in elkaar te zetten en de cursusruimte startklaar te maken. Tijdens een feestelijke bijeenkomst op donderdagmiddag 7 september werd het officiële startsein voor de cursus gegeven. Directeur van Rabo bank Boskoop de heer Schoonder- woerd verrichtte de openingshande ling door de eerste computer aan te zetten en benadrukte tijdens zijn toe spraak dat in onze vergrijzende sa menleving, wie of waar je ook bent, je niet meer zonder pc kunt. Door dit project blijven ook ouderen betrok ken en dus deel uitmaken van de maatschappij. loskoop - Op woensdag 22 septem- Itezal prof. H.J. de Jonge, nieuwtes- llamerjicus en hoogleraar aan de uni- [vers/feit te Leiden een lezing houden [overzijn visie op de verzoeningsleer. [Zijn verrassende kijk op dit onder- [»erp is aanleiding geweest tot een [serie lezingen in Leiden tijdens de [studiedag van de Stichting Leidse [Lezingen op 9 maart 1998, waar vele [prominenten reageerden op zijn Ideeën hierover. De lezingen van de leelnemers van die dag zijn gebun- [oeld en uitgegeven onder de titel verzoening of Koninkrijk", leder, die [Wangstelling heeft is welkom op [woensdag 22 september in de kerk [van de Vrijz. Prot. Geloofsgemeen- [schap aan de Burg. Colijnstraat 24. [Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 |uur- Informatie: 0182-394777. I astrecht/Boskoop - Klaverjasvere- |™°lri|g HABO uit Boskoop organiseert I ffl koppeltoernooi op zaterdag 18 [/ptember in De Grote Haven in aastrecht. De inleg bedraagt ƒ12,50 |/r koppel. Er wordt gespeeld vol- l«nKs het N.K.U.-reglement. Men kan chook individueel aanmelden. Voor KvSat'e en aanmelding: 0182- 191709 of 0172-213033. Boskoop - op zaterdag 25 september houdt de stichting "buro vrije tijd" de jaarlijkse najaarsontmoetingsbijeenkomst voor alleengaanden en eenouders uit de Randstad. De bijeenkomst wordt gehouden van 14.00 - 17.00 uur in partycentrum De Rozenburcht aan de Rozenlaan. Zo'n 200 mensen komen bijeen en kunnen elkaar in een gezellige sfeer op ontspannen wijze ontmoeten en afspraken maken voor het komende winter seizoen bijvoorbeeld culturele activiteiten, bowlingavondjes, samen uit eten, wintersport, de feestdagen samen doorbrengen, bridgerondjes, wandelgroep jes etcetera. Iedereen vanaf 20 jaar is welkom. Leden hebben gratis toegang, niet-leden betalen 7,50. Voor meer informatie: 0251-232212/227839. Boskoop - De Katholieke Vrouwen Vereniging houdt haar openings avond op dinsdag 21 september. De avond start met een communievie ring in de parochiekerk. Na deze vie ring is er een country-avond met de "Nashvill Express Dancers" in De Loods vanaf ongeveer 20.00 uur. De organisatie verzoekt de dames in 'country-stijl' te komen. De avond is alleen toegankelijk voor leden. En tree ƒ10,-. Boskoop - Voor het komend seizoen zijn "Leerhuis-bijeenkomsten" ge pland door de Vrijzinnig Protestantse Geloofsgemeenschap. Men komt bij een om te spreken over geloofs- en levensbeschouwelijke zaken met een bepaald onderwerp als leidraad. In de komende serie bijeenkomsten staan intrigerende figuren uit de bijbel cen traal, zoals Elia, Paulus, Judas en an deren. Het is niet nodig vorige cursus sen te hebben gevolgd. Ieder kan aan sluiten. Opgave en info: 0172-211408 of 0182-394777 'n de week van 19 tot en met -fember is het de jaarlijkse Na- lui Collecteweek van de Nier- Ltlnk Ruim 65.000 vrijwilligers I om Weer' voor het eerst, op pad |je collecteren voor de Nierstich- collecte-opbrengsten vor- |(j0 een wezenlijke bijdrage voorde lvrifi» jler*.n8 van diverse projecten Ii. "c nierpatiënten in Nederland. I en*"' arv'°or veel verbeterd wor- L.voor de nierpatiënten: grotere I name aan het maatschappelijk nj ,<n een betere medische be- ■nj.. Zolang nierziektes nog voorkomen kunnen worden, zen m,ensen moeten dialyseren of l»mnfiSplanteerd moeten worden de Ni .en te kunnen blijven, blijft Li ers?ctlting ijveren voor L huPP 'ik onderzoek en ind weten- individue- Voor mensen waarbij de nieren niet meer werken is een niertransplanta tie de beste behandeling. Met een nieuwe nier kan iemand weer vol waardig aan het leven deelnemen. De Nierstichting zet zich op breed ter rein in om meer niertransplantaties mogelijk te maken. Ze doet dit door knelpunten binnen ziekenhuizen te helpen oplossen waardoor minder donoren "verloren" hoeven te gaan, door wetenschappelijk onderzoek te financieren naar betere medicijnen tegen afstoting en door voorlichting te geven over het belang van orgaan donatie. De Nierstichting maakt het mogelijk dat nierpatiënten individuele hulp kunnen krijgen wanneer zij nergens anders meer terecht kunnen. Dit kan bestaan uit het verstrekken van een subsidie of lening, bijvoorbeeld voor omscholing, vervoer of vakantie. Of persoonlijke ondersteuning bij het zoeken of behouden van werk. Ook organiseert de Nierstichting, in sa menwerking met een gespecialiseerd reisbureau, vakanties met dialysefa ciliteiten voor nierpatiënten en hun familie. Hoe langer dialyse en transplantatie uitgesteld kunnen worden, hoe beter. De Nierstichting financiert daarom projecten die gericht zijn op preven tie en behandeling van nierziekten. Voor de mensen die geen nierfunctie meer hebben financiert de Nierstich ting projecten ter verbetering van de dialyse- en transplantatiemogelijkhe den. Werk dat door kan gaan dankzij de giften van het Nederlandse volk. Boskoop - Met 55 Boskoopse bedrij ven, 20 verenigingen en 55 standhou ders van buiten moet de Boskoopse Braderie weer een gezellige afsluiting worden van het zomerseizoen. En dat zal best wel lukken want de organisa tie heeft kans gezien om een groot aantal topattracties naar Boskoop te halen. Elk jaar heeft de braderie een thema en dit jaar is dat "Op Safari" Blikvanger blijft natuurlijk de enorme (opblaas-)olifant die het thema "Op Safari" nog eens duidelijk onder streept. De opening van de 21e braderie wordt verricht door burgemeeser Rijsdijk en zoals gebruikelijk zal dat op ludieke wijze gebeuren. Plaats van handeling is de Burg. Colijnstraat. Op het laatste moment heeft men nog beslag weten te leggen op een "Hout hakkersfestival", hier zal Nederlands kampioen boomfiguurzagen Bert van de Belt laten zien wat er allemaal mo gelijk is met hout. Om in het safari-sfeertje te blijven kunnen de bezoekers zich volop ver maken op bijvoorbeeld de rodeo-ka meel of meedoen met het Sumo-wor- stelen in apenpakken. Wellicht is dit tevens een leuke gelegenheid voor werknemers van bedrijven om hier mee een competitie te houden. De Braderie-commissie werkt hieraan graag mee; gewoon even bellen met (0172) 218507. Voor de kinderen staan twee springkussens klaar waar onder één in de vorm van een aap. Jong en oud kan zich vermaken op de Super Grote Jungle Party, een acties pel waar het recht van de sterkste geldt. De kermis-attracties horen bij de bra derie en staan ook dit jaar verspreid over het parcour. Blikvanger is het 18 meter hoge reuzenrad. Verder zijn er de oliebollenkraam, schiettent, kinderdraaimolen, kinderautobahn en een zuurstokken-paradijs. Op zaterdag zal de traditionele kindermarkt achter de Rabobank worden gehouden. Ome Ko, de liefste clown van Nederland, zal aanwezig zijn om de kleintjes te verwennen. Daarnaast zijn er diverse bewoners van het oerwoud die figuur-belenen maken. Een belangrijk onderdeel van de bra derie is de muziek. Ook dit jaar zullen de UITblazers over het parcour strui nen. Het muziek-podium op het Gouweplein wordt op vrijdagavond gevuld door de superfeestband de Roadies. Zaterdagmorgen vullen Bigband klan ken het podium en zaterdagmiddag komt Pipeline '61 aan de beurt. Deze band met muiek uit de jaren '60 oogst te vorig jaar veel succes en is op ver zoek van het publiek opnieuw aanwe zig. Op het programma staan ook op tredens van het Boskoopse Pop-In Koor en Die Gouwe Sanghers. De afgelopen weken is Boskoop een ware bouwput geworden met name aan de kant van de Zuidkade/Zuid straat. Hierdoor zal het parcour enigszins worden gewijzigd ten op zichte van andere jaren. Deelnemers die op een bijna vaste plaats stonden vinder elders een plekje. Dit jaar zal het parkeerterrein achter de Gerefor meerde kerk ook bij het parcours worden betrokken. De organisatie vraagt alle bezoekers om met de fiets te komen. Boskoop - De Boskoopse braderie commissie had geen beter thema kun nen bedenken. Een safari is helemaal op het lijf geschreven van een kano vaarder en zeker op dat van de Bos koopse kanovereniging. Er opuit trek ken in een kayak heeft altijd iets avon tuurlijks. Spannende en onverwachte voorvallen, je weg zoeken door bijna ondoordringbare moerasbossen en rietlanden, ervaringen waarmee een kanovaarder met enige regelmaat te maken krijgt. Kanovereniging 't Schouwtje is pre sent op de braderie. Op de vertrouw de locatie aan de Gouwe kan men er informatie inwinnen over materialen, kano's en interessante safari-bestem mingen. De vereniging heeft een kano- safari-aanbieding. Men wordt in de gelegenheid gesteld om vier avonden onder subtropische omstandigheden de techniek van het kanovaren te oe fenen. Op de Braderie zelf kan men al een voorproefje nemen. Stap gerust in de kingsize Canadese kano voor een onvergetelijke kano ervaring op de Gouwe. Boskoop - Tijdens de Braderiedagen op vrijdag 17 en zaterdag 18 septem ber zijn er in en om de kerk van de Vrijzinnige Protestantse Geloofsge meenschap allerlei activiteiten. Er is een boeken- en rommelmarkt, er wordt een goede wijn, pompoenen en zo goed als nieuwe kleding verkocht en vele andere zaken. Deelname aan het "Rad van Avontuur" kan leuke prij zen opleveren en voor een klein be drag kan er iets verrassends worden opgedoken in de grabbelton. Een sjoelbakcompetitie zorgt voor het wedstrijdelement. In de ontmoetings ruimte achter in de kerk kan koffie/ thee worden gebruikt met cake/ge bak. Hier worden tevens schilderijen geëxposeerd van de schilder Co Gerts. De opbrengst wordt gebruikt voor een verbeterde geluidsinstalla tie in de kerk en een deel is bestemd voor de Tilapia Foundation, een stich ting die aan de ontwikkelingslanden de eiwitrijke Tilapia-vis levert, een vis die zich bovendien snel vermeerdert en zodoende een goede voedings bron vormt. Ook bij de aanleg van vijvers voor het kweken van deze vis wordt geholpen. Boskoop - In de eerste wedstrijd na de zomerstop heeft De Trekvogels 1 zichzelf een goede dienst bewezen. Koploper Hole Ridders uit Ridderkerk kwam op bezoek, en dat is voor de Boskopers al jaren een lastige tegen stander. De openingsronde was voor de thuisploeg met 95 om 101, waarin Leo Jansen goed voor de dag kwam met 22 slagen. De tweede ronde lever de geen probleem op doordat René Huuksloot voor Hole Ridders op 31 uitkwam. Zijn teamgenoten wisten dat niet goed te maken en zo werd ook de tweede ronde in winst omgezet met 96 om 108. In de derde ronde wist Jan-Kees van Voskuilen zijn team op het goede spoor te houden met 21en was daarmee veruit de beste die ron de in het Boskoopse kwartet. Hole Ridders kwam dichterbij met 103, maar de Trekvogels zat met 98 slagen nog aan de goede kant. De laatste ronde werd wel verloren door de thuisploeg met 110 om 97 voor de gasten. Maar de belangrijke 3-0 winst was binnen, want de totaalscore was met 399 om 409 in het voordeel van De Trekvogels 1Jan-Kees van Voskuilen was de sterke man in het team van De Trekvogels met 92 slagen. De Trekvogels 2 diende de lastige uit wedstrijd tegen Rotterdam 2 af te werken en haalde 2,5 punt binnen. Door deze resultaten leidt Hole Rid ders 1 met 20,5 punten, de Trekvogels 1 staat tweede met 18,5 punten. De Trekvogels 1 staat tweede met 18,5 punten en Hole Ridders 2 staat derde met 15,5 punten. De Trekvogels 2 staat op de vierde plaats met 11 pun ten, voor Rotterdam 1 en 2 met resp. 6 en 1 punten. Aanstaand weekend staat er een sleu telwedstrijd op het programma. Het is dan de taak voor De Trekvogels 2 om in het hol van de leeuw, bij Hole Rid ders 12,5 punt weg te slepen. Het lijkt een onmogelijke taak, want op hun thuisbaan zijn de Ridderkerkers nau welijks te kloppen. De Trekvogels 1 speelt dan thuis tegen Rotterdam 1 en dat moet voor de Boskopers te doen zijn.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15