Monumentaal groen in Koornmolengat :rstichting OP NAAR DE VOLGENDE EEUW Rosbief Varkenshaas ^2érstr 18.98 16.98 Champignons 0.99 Col] Millenniumprobleem? Brandweerwedstrijden Expositie I Herman Durenkamp Zomerexpositie bij Laerken Oproep collectanten Welkom bij uw woonspecialist in de regio! Informatie-avond Reiki 1 kilo 1 kilo 250 gram Open Monumentendag in Zevenhuizen mésm i wmsi Bezoek vrijblijvend onze sfeervolle toonzalen A makelaardij o.g. Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar NVM ook voor horloges: DIJKSHOORN BRILLEN Albert Heijn Zevenhuizen Dorpsstraat 129, 2761 AL Zevenhuizen ïaddinxveen - Op zaterdag 25 sep tember vinden de jaarlijkse brand- I «eerwedstrijden plaats. Daarnaast zijner allerlei kramen op het gebied van veiligheid en (brandpreven tie. De wedstrijden worden gehou- jden op het bedrijventerrein Coene- toop 53-33 en duren van 9.00 tot 16.00 uur. Tien gemeenten uit de omgeving van Gouda strijden om de beker, die wordt uitgereikt aan het beste jbrandweercorps in de omgeving. jDeze spectaculaire wedstrijden gaan vergezeld van allerlei, soms Adembenemende nevenactivitei ten. De brandweer houdt eveneens ieen open dag op deze zaterdag. le idereer! is welkom. Boskoop - In de Boskoopse VSB- bank aan de Zijde 10 is van 14 sep tember tot 10 december werk te zien van de kunstschilder Herman Durenkamp. Voor deze expositie heeft hij een bijzondere serie aqua rellen vervaardigd van locaties op Texel, in Groningen en in de Vauclu- se (Frankrijk). Het is vooral de sfeer van de locatie die Herman vastlegt. Door vereenvoudiging van vormen en in kleur ontstaan sterke impres sies. Opvallend zijn daarnaast de werken met gemengde techniek. De tentoonstelling is te zien tijdens de openingsuren van de bank: maan- pran 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 9.30 tot [12.00 uur en 13.00 tot 17.00 uur. Hazerswoude-dorp - Tot en met 18 oktober is bij galerie Laerken aan het Bent 2 een zomerexpositie met schilderijen van Marjan Nagtegaal on beelden van Eppe de Haan en Karei Gomes. De galerie is open op donderdag en vrijdag van 14.00 tot .00 uur en op zater-, zon- en feest dagen van 13.00 tot 17.00 uur. Voor informatie: 0172-589837. Üevenhuizen-Moerkapelle - De jaar lijkse collecte van de Dierenbe- scherming afdeling Gouda en om streken vindt plaats in de week van 'ot en met 9 oktober. Het resultaat Van de collecte komt vooral ten goe de aan het Dierentehuis Midden- wlland te Gouda. In het Dierente- nis worden per jaar gemiddeld "'hl afstands- en zwerfdieren opge- va"gen uit Gouda en de regio dus nok uit Zevenhuizen en Moerkapel- e' ^'ijna alle dieren krijgen een "ieuw tehuis of gaan terug naar hun ei§enaar. Ook de nazorg verliezen ze niet uit het oog. Voor de medi sche controle en de verzorging van e dieren zijn twee dierenartsen vwbonden aan het dierentehuis. De opbrengst van de collecte is onmis- aar v°or het in stand houden van et Dierentehuis en het uitvoeren Van diverse dierenbeschermings- ac'iv'teiten. Om een zo goed moge- 'I resultaat te behalen doet de or- ganisatie van de collecte een be- '°eP ÜP u om u aan te melden als J'l'.i'liger voor de collecte. Voor aa ere informatie en opgave: tele- lo°n 0180-632881. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Aansluitend op het landelijke thema 'monumentaal groen' is er tijdens de Open Monu mentendag op 11 september een rondleiding georganiseerd door het natuurgebied Koornmolengat. Le den van de vereniging Rotta gaven rondleidingen door het 'monumen taal groen' van Zevenhuizen waarbij het ontstaan van het Koornmolengat centraal heeft gestaan. De rondlei ding eindigde bij het opgegraven sluisje, het Catgesverlaat, nabij de dijk van de Rotte. Tijdens de Open Monumenten dag konden belangstellenden informatie krijgen over het ont staan van Zevenhuizen. Door de Stich ting Oud-Zevenhuizen-Moerkapelle is onderzoek gedaan naar de opgegra ven sluis. De eerste waterbouwkundi ge werken in de omgeving van Zeven huizen zijn mogelijk al meer dan 1000 jaar geleden tot stand gekomen waar bij het hebben en houden van droge voeten de belangrijkste reden was om deze voorzieningen te treffen. Vanuit de Rotte kon men rond de vijf tiende eeuw op een aantal plaatsen vanuit de Rotte het achterliggende land bereiken, waarvan de sluis bij het Koornmolengat er een was. Op die plaats stond de kapel van Zevenhui zen, het dorp aan de Rotte. Rond de vijftiende of zestiende eeuw heeft de leefgemeenschap zich verplaatst naar het oosten: het huidige Zeven huizen. BW» De sluis bij het Koornmolengat, het Catgesverlaat, is een stille getuige van het leven van weleer. Wanneer het Catgesverlaat is gebouwd is niet be kend, wel is bekend dat deze in de vijftiende eeuw reeds aanwezig was, rkapelle - De nationale coljj r de Nierstichting we 'n van 19 tot en met 25 oerkapelle heeft veel trouv Actanten, maar on^ftftftttfoce i erhuizingen kon l de collecte nu te kort. Aann uw van Heu vs-'-r -s' Antwerpseweg 9 Gouda Telefoon 0182 - 69 21 11 h ovens Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 ra MAKELAAR Een stille getuige van weleer. de sluis bij het Koornmolengat. overigens tezamen met nog vier ver laten of sluizen. Nabij het Catgesver laat stond de Catgesmolen waarmee de polder werd bemalen. Naast de sluis en de molen stond in de directe omgeving ervan ook nog de korenmo len van Zevenhuizen. Het landelijke thema van de Open Monumentendag sloot prima aan bij het 'monumentale groen' van Zeven huizen. Belangstellenden konden, onder prachtige weersomstandighe den, een kijkje nemen in het prachtige natuurgebied en kennis maken met de restanten van de sluis, welke her innert aan het oudste stukje geschie denis van Zevenhuizen. Ook de kinde ren konden zich op deze dag prima vermaken in het natuurgebied. Voor hen was er een zoekopdracht naar verschillende bomen in het gebied, welke zij konden herkennen aan de bladeren, de bast en andere kenmer ken. Burg. Boerstraat 2 Zevenhuizen Tel. 0180-633050 Hazerswoude-Dorp - Dinsdag 21 sep tember wordt in de Egelantier aan het Raadhuisplein 1-2 een informatie avond over Reiki gegeven door Yvon ne van Berkel. Aanvang 20.00 uur; zaal open 19.45 uur. De toegang is gratis. Het is voor iedere bezoeker mogelijk een kennismakingsbehandeling té ondergaan. Voor informatie: 0182- 619360 of 06-22804933.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 1