/P r Handbalvereniging Rowah start met MINI-team Nuttige oefenwedstrijden voor Data General dames Tweede overwinning Moerkapelle Clubkampioenschappen "De Gouwe Smash" Jeugdafdeling Groeneweg Coenecooploop op 16 oktober W Waddinxveen start met nieuw jeugdteam! Tennissers BTC slaan vleugels uit Donk dames te sterk voor Floreant r o A§ Hart van Holland/15 september 1999 pagina 9 «tab Volleybal Voetbal Minitennisdag Voetbal Voetbal Voetbal ËL <r >1 Waddinxveen - Vorige week is het sei zoen begonnen voor de handballers van Rowah. Dit jaar komt de vereni ging uit met zes teams in de competi tie van het Nederlands Handbalver- bond. Maar Rowah wil meer! Zo zit er na vele jaren eindelijk een clubhuis aan te komen. In de afgelopen maan den is de club dan ook veel in het nieuws geweest. De (toekomstige) bouw van een clubhuis is mede de aanleiding van een grootscheepse le denwerfactie. Immers, de club kan haar leden straks naast het handbal len meer bieden. De Technische Commissie is samen met een commissie die zich speciaal bezighoudt met ledenwerving begon nen met het formeren van een nieuw mini-team. Mini's zijn jongens en meisjes vanaf ongeveer vijf tot acht jaar, die gezamenlijk trainen en wed strijden spelen. In het verleden na men deze jongste handballers al een prominente plaats in bij de Waddinx- veens Handbalclub. Hoewel verschil lende andere sportverenigingen nu ook starten met zo nu en dan een training voor deze leeftijdscategorie, is mini-handbal al jaren een vast on derdeel bij het Nederlands Handbal- verbond. Er wordt een competitie gespeeld, die speciaal is afgestemd op de mogelijkheden van jonge kinde ren. Zo spelen de mini's op een klein veld met speciale minidoelen. Hand balvereniging Rowah heeft de be schikking over trainers die een oplei ding hebben om deze jonge kinderen op een goede manier te begeleiden. Op dit moment trainen de mini's op dinsdag van 16.00 tot 17.00 uur op het handbalveld van Rowah in sportpark de Dreef. Voor meer informatie: 0182-611066 of 0182-615899. Op zaterdag 25 septem ber om 13.00 uur worden er voor de mini's allerlei spelletjes georgani seerd. Iedereen is welkom om hieraan mee te doen. Ook heeft Rowah op dit moment een leuke actie: iedere nieu we mini, die zich aanmeldt als lid krijgt van de handbalvereniging een leren handbal. Degenen die in een andere leeftijdsgroep vallen en graag willen leren handballen zijn uiteraard ook van harte welkom. Rowah kan nog voor verschillende leeftijdsgroe pen nieuwe leden gebruiken. Zevenhuizen - Door het spelen van vrij zwaar bezette oefentoernooien met pittige tegenstanders bereidt de damesselectie van Data General-VCN zich zo goed mogelijk voor op de start van de competitie in de le divisie. Evenals vorig jaar werd op 4 septem ber deelgenomen aan het internatio nale toernooi in Booischot, België. In de eerste wedstrijd klapte midden speelster Olga van Zaanen na een blokkering bij het neerkomen door haar enkel, wat een forse blessure tot gevolg bleek te hebben. Zij zal mini maal vier weken zijn uitgeschakeld. Er moest dus direct een beroep worden gedaan op de jongere midspeelsters als Angelique van der Meer en Karin Vermeulen. Aan hun inzet lag het niet dat Data General de wedstrijd tegen Kerkhove niet kon winnen, want de tekortkomingen zaten vooral in de pass. De tweede wedstrijd tegen ere- teionist Mikro uit Roosendaal gaf een beter beeld te zien, maar na een spannend verloop trok de ploeg uit Zevenhuizen toch aan het kortste eind en Incasseerde een 1-2 verlies. Op zaterdag 18 september kreeg de selectie van Jan Visser de gelegen heid tot revanche op het toernooi van Mikro in Roosendaal. Nadat de eerste wedstrijd tegen Longa door zeer ma tig, ongeconcentreerd spel met 0-2 verloren was, liet de wedstrijd tegen Mikro een veel beter spelend Data General zien. De eerste set werd met overtuiging gewonnen en de tweede ging eigenlijk onnodig met 26-28 ver loren. De pass was veel overtuigen der dan tegen het hard serverende Longa en de spelverdeling van afwis selend Barbara Knap en Michelle Bijl bracht de aanvallers in goede sco- ringspositie. Vooral de 3-meter aan val van Joske Lucassen was impone rend en scoorde bijna 100%. Coach Visser vond de spelervaring belang rijker dan de punten en bracht zijn voltallige selectie in wisselende sa menstelling in het veld. Op de -vrije- libero positie werden afwisselend Karin van Maat en Fanny Lafeber ge test, maar voor deze positie zal nog stevige concurrentie komen van Jan- neke de Butter die vanwege interland verplichtingen met Jong Oranje nog afwezig is. In de beslissende 3e set nam Data General een voorsprong die het niet meer uit handen gaf. Sterk serveren van Angelique van der Meer en Aafke Verbrugge ontregelde de passing van Mikro, waarna de wed strijd met 2-1 winnend kon worden afgesloten. Vrijwel direct hierna kwam men in het strijdperk tegen pro movendus AT-Sign/HHC uit Horn, dat ook in de competitie tegen Dat Gene ral uitkomt. Deze ploeg heeft weinig lengte, maar brengt daar een goede veldverdediging voor in. Op tempo kon de Zevenhuizense ploeg vrij een voudig afstand nemen en een 3-0 over winning incasseren. Komend zater dag wordt er deelgenomen aan een driekamp in en tegen Abcoude en Sovoco. Moerkapelle - Het standaardteam van voetbalvereniging Moerkapelle wist zaterdag ook haar tweede competitie duel winnend af te sluiten. Met 3-0 werd het Rijswijkse Semper Altius uaar huis gestuurd. Door deze over winning voeren de 'blauw-witten' met «punten de ranglijst aan, samen met Koudekerk en het sterke Sleutels uit Leiden. Moerkapelle moest aantreden zonder de nog steeds geschorste Danny Pols, de geblesseerde Mark Kloos en de afwezige Edwin Zuierveld. Wel was Lennaert Visser weer van de partij, terwijl ook Lennaert Tepper in de ba sis begon. 'n de eerste helft was het duel niet onaantrekkelijk en al in de vierde mi nuut kon de Moerkapelse aanhang juichen; Lennaert Visser soleerde knap door de Rijswijkse verdediging en rondde deze individuele actie be heerst af. Vervolgens ontspon zich een leuk duel, Semper Altius speelde een tegen een,Moerkapelle kon naar hartelust aanvallen en kreeg een be hoorlijk aantal mogelijkheden. De counters van Semper waren beslist niet van gevaar ontbloot en men zag tweemaal een bal op de lat belanden. Ook moest Mark Huisman enkele ke ren optreden, hetgeen hem bekwaam afging. De beste kansen bleven voor de thuisclub, maar vooralsnog mis lukte de afwerking. De verdiende 2-0 kwam echter toch; na een half uur spelen werd Dennis Jager onderuit gehaald en Lennaert Visser faalde niet vanaf de penaltystip. Na rust was het spelpeil van aanzien lijk minder gehalte, al was de hitte hier niet vreemd aan. Semper Altius kwam nauwelijks nog uit de verdedi ging en de thuisclub kreeg tal van kansen. Men speelde echter veel te slordig. Een kwartier voor tijd werd de wedstrijd beslist: 3-0. Al met al een verdiende overwinning, die moed geeft voor de toekomst. Zaterdag speelt het elftal in Katwijk tegen MVKV. Moerkapelle 2 wist haar eerste thuis wedstrijd niet in winst om te zetten; in een zwak duel bleef het tegen CVC Reeuwijk 0-0. addinxveen - In de week van 22 ^gustus tot en met 5 september zijn c'ubkampioenschappen gehou den bij tennisvereniging De Gouwe ■"ash. In de eerste week zijn de gespeeld, de tweede week de nobels. Mede door de prachtige eersomstandigheden was het ge- eel een daverend succes. De dames-singles werden in pou 'es gespeeld, waardoor een ie der minstens drie wedstrijden Peelde. Er waren in totaal zes poules, aarvan de winnaars uiteindelijk in en afvalsysteem kwamen. e poule-winnaars waren: 'cole Dubois - Saskia van der Lans - astuyfzand - Leonie Welting - Linda "yfzand en Diana Gutker. Stivf "na'e kwamen Ria en Linda yizand (moeder en dochter). Lin- J''"n met 6-4, 6-3. De herensingles svt iaar volgens een nieuw eni gespeeld. Hier werd men in ee groepen ingedeeld. Een A groep eengroep. De verliezers van de A eP gingen naar de B groep en de naars van de verliezers van de B JeP Kwamen in een C groep terecht. In de finale van de A groep speelden Alexander Wensink en Jeroen Baars tegen elkaar. De eerste set ging met 6- 3 naar Alexander. Jeroen vocht terug en pakte met 6-0 de tweede. De derde set werd weer 6-3 voor Alexander en is hij de kampioen van De Gouwe Smash. In de B groep kwamen Cor van Triet en Marco Valkenburg tegen el kaar, dit won Marco Valkenburg met 6-2, 6-1. In de C-groep werd het een hele spannende finale tussen Otto Kempkes en Eric Jan Codee. Otto Kempkes trok daarbij aan het langste eind. Otto won met 6-3, 4-6, 6-2. In het finale-weekend van de singles werd begonnen met de clubkam pioenschappen dames- en herendub- bels. Deze werden allemaal in poules gespeeld. De poules werden op sterk te ingedeeld. Bij de heren waren er twee A-poules, vier B-poules en drie C-poules. Tussen de winnaars van deze poules werden kruis-finales ge speeld. Bij de dames waren er ook twee A-poules, twee B-poules en twee C-poules. De finale bij de dames dub bel in de A-categorie werd gespeeld tussen Ria-Linda Stuyfzand en Nicole Dubois-Diana Gutker, de uitslag was 6-0,6-1 voor moeder en dochter Stuyf zand. De finale in de B-categorie werd gespeeld tussen Wilma Boelee - Kor- rie Kok tegen Marleen de Wit - Annette van Zoelen. Deze werd gewonnen door Wilma en Korrie met 6-4, 6-1. De finale in de C-categorie werd gespeeld tussen Irene van Bergen Henegouwen - Sylvia Rieken tegen Yvonne Versteeg - Sefa Ciere. Irene en Sylvia wonnen met 6-4, 3-6 en 6-3. De finale bij de heren dubbel in de A- categorie werd gespeeld tussen Jeroen van der Hoorn - Alexander Wensink tegen Jan Uitterhoeve - Chris le Comte, deze werd gewonnen door Alex en Jeroen met 6-2, 7-6. De finale in de B-categorie werd ge speeld tussen Piet Houdijk-Willem Plomp tegen Aad Ciere en Marco Val kenburg, de eerste set werd gewon nen door Aad en Marco, in de tweede set bij de stand 2-0 voor Aad en Marco moest Piet Houdijk opgeven wegens een knie-blessure. De finale in de C- categorie werd gespeeld tussen Peter Janmaat - Ben van der Sluis en Rinus de Boer - Leo Oudshoorn. Rinus en Leo wonnen deze partij met 6-4, 6-4. Benthuizen - Na het succesvolle straattennisevenement van don derdag 2 september stond er zaterdag 4 september wederom een tweetal tennisontmoetingen voor de tennissers uit Benthuizen op de agenda. Voor de spelers die dit seizoen aan de competitie hadden deelgenomen stond de jaarlijks terugkerende wedstrijd tegen tennis vereniging TeHaDo uit Hazerswoude-Dorp op de kalender. Onder begeleiding van Bert Everts en Hans van der Ham gingen 23 BTCers 's ochtends op de fiets naar TeHaDo. Ondanks de support van de meegereisde toeschouwers moes ten de tennissers uit Benthuizen dit jaar in TeHaDo hun meerdere erkennen. Voor de groep aankomende talenten organiseerde het district Leiden van de K.N.L.T.B. de jaarlijkse minitennisdag in Alphen aan de Rijn. 's Ochtends was het de beurt aan de 7- en 8 jarigen. In poules van vier werden er wedstrijden gespeeld van 20 minuten. Rowan Charite en Marloes de Ruiter wonnen al hun wedstrijden en kregen een medaille, 's Middags de categorie van de 9- en 10 jarigen. Mylene de Graaf en Michel Heetman waren in deze klasse de sterksten. Boskoop - Floreant dames begonnen hun tweede wedstrijd niet sterk tegen de dames van Donk. Binnen 5 minuten was er kans voor Donk voor open doel, maar door een redding van keepster Monique Kramer bleef een achterstand bespaard. Floreant speelde zeer zwak de eerste helft, de spitsen waren niet aanspeelbaar. In de 30e minuut kon een speelster van Donk vrij door de verdediging van Floreant heen lopen en de bal achter keepster Kramer in het doel depone ren. In de 45e minuut kon Britt Bou- man de stand gelijk trekken na een voorzet van Miranda Kersbergen, maar schoot de bal naast. De eerste helft verliep zeer rommelig, dus trai ner Guido Brand moest in de rust enige aanpassingen inn de opstelling toepassen. Viola de Greef ging laatste vrouw lopen en Karin van de Wel mocht de linksbuiten van Donk be dwingen. In de tweede minuut van de tweede helft had Floreant de kans om gelijk te komen maar de voorzet van Bianca van Elleswijk werd in de 15e minuut gewisseld voor Marja Dort- land. Marsja kreeg een goede kans op 1-1 maar schoot tegen de keepster aan. Donk verloor een speelster in de 20e minuut door een zweepslag. 5 minuten voor tijd maakte Brenda van der Stad 0-2. Zevenhuizen - De uitslagen van de wedstrijden van zaterdag 11 septem ber: Schoonhoven Al-Groeneweg Al 1-4; Zwervers Bl-Groeneweg BI 1-2; Bergambacht Cl-Groeneweg Cl 16-0; VEP D3-Groeneweg Dl 0-4; DCV D4- Groeneweg D22- 9; Groeneweg El- Gouda E2 1-1; Groeneweg E2-Jodan Boys E7 5-3; Spirit E4-Groeneweg E3 5-3; ONA E4-Groeneweg E4 2-5; Groe neweg Fl-Jodan Boys 1-1; Perkouw Fl-Groeneweg F2 0-15; Nieuwerkerk F10-Groeneweg F3 0-1; Berkel F2- Groeneweg F4 9-1; Groeneweg F5- Groeneweg F5 6 - 2 Op deze zeer warme zaterdag speelde Al een uitstekende wedstrijd. Door een tomeloze inzet werd met 4-1 ge wonnen. Ook BI speelde een goede wedstrijd en won met 2-1. De Cl is te hoog ingedeeld, de uitslag van 16-0 zegt voldoende. DeTJl blijft goed presteren, twee wed strijden gespeeld en 6 punten. De D2 boekte weer een goede overwinning, nu op DCV. Alle E-teams maken een solide indruk dit seizoen, de El speelde 1-1 gelijk tegen een goede tegenstander, de E2 won goed met 5-3 evenals de E3 die met 5-0 achter kwam en toch nog terugkwam tot 5-3. Groeneweg E4 speelde een degelijke uitwedstrijd en nam 3 punten mee naar huis. Bij de F-jes zijn de uitslagen wat wisse lender: F1 speelde 1-1 tegen Jodan Boys en de F2 won overtuigend met 15-0 van Perkouw Fl. F3 won met 1-0 na een gelijk op gaande strijd en F4 bleek dit keer niet opgewassen tegen de tegenstander en verloor met 9-1. Het nieuwe F5 team blijft verrassen; ook de tweede wedstrijd werd gewonnen met 6-2. Waddinxveen - Op zaterdag 16 okto ber wordt 11 e Coenecooploop gehou den. De organisatie heeft gekozen voor een nieuw 5 kilometerparcours, dat twee ronden beslaat over het Coe- necoop-bedrijvenpark. De hoofd nummers zijn de tien kilometer wed strijdloop en de massale tien kilome ter prestatieloop. De starttijden zijn: kinderloop 1,2 kilometer om 13.00 uur, 5 kilometer om 13.20 uur, 10 kilo meter 14.35 uur; halve marathon (21,1) kilometer) om 14.35 uur. Start en finish zijn bij het gebouw van Grontmij. Inschrijfformulieren zijn te verkrijgen bij Rabobank Waddinxveen. Ook is het mogelijk via internet in te schrij ven. Het adres is: www.tref.nl/wad- dinxveen/coenecooploop Er zal een groot aantal binnen- en buitenlandse toplopers van start gaan. Vorig jaar kwamen Greg van Hest en Irma Heeren als winnaars over de streep. Waddinxveen - Een primeur voor het sportpark aan de Sniepweg: voor het eerst werd er gespeeld met maar liefst 5 F-teams. Dit jongste team on derging zijn vuurdoop op de thuisvel- den en wist warempel direct te sco ren. Verder bleek Nieuwerkerk iets te sterk (1-20). Fl wist de verdediging van Floreant te kraken, creëerde een hoop doelkan sen en sloot winnend af: 0-5. F2 ging op bezoek bij Nieuwkoop en wist na een 2-0 ruststand ardig terug te ko men, maar de gelijunaker zat er niet in (2-1). F3 wilde .niet herinnerd wor den aan de bittere pil van een week eerder en maakte thuis korte metten met Linschoten: 11-1. F4 zette in de derby tegen Be Fair zijn zegereeks voort (9-0). El speelde niet alleen tegen RVC'33 ,maar vooral tegen zichzelf. Dit hoef de de doeltreffendheid niet te beïnvloeden:7-2. Olympia was de gastheer voor de E2. De heertjes uit Waddinxveen speelden prima sa men en brachten de punten mee naar huis (3-8). Tot aan de rust wist de E3 goed stand te houden tegen VEP, maar daarna liep de tegenstander behoorlijk uit (2- 8). Dl duldde tot aan de rust Floreant op gelijke hoogte, maar daarna werd de tegenstander door ijzersterk spel met de rug tegen de muur gezet en eiste El dat op waar ze recht op had den (3-1). D2 ging op bezoek bij Floreant en red de het net niet (7-5) C1 moest in Linschoten zijn meerdere erkennen en Esto was een maatje te groot voor de C2 (9-0). Mj was in Bleiswijk sterker dan Soccer Boys: 0-1 De Al toonde vechtlust tegen Esto en kwam na een achterstand knap terug (<W).

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9