Inspraak Startnotities MER/EER Ontwikkeling Nationale Luchthaven lange termijn Kinderkleding en speelgoed beurs Uitleenmagazijn De Vierstroom verdwijnt uit Zevenhuizen Open Bedrijvendag bij Phaff pagina 10 Hart van Holland/29 september 1999 Achtergrond De startnotities Inspraak startnotities Informatieavonden Hoe kunt u inspreken? Van 5 oktober tot en met 8 november 1999 liggen de Startnotities voor het Milieu-effectrapport (MER) en Economisch-effectrapport (EER) 'Ontwikkeling Nationale Luchthaven lange termijn' ter inzage. Tijdens deze periode kunt u inspreken op deze notities. Het kabinet heeft eind 1998 besloten ook voor de lange termijn ruimte te geven aan een beheerste groei van de luchtvaart, onder voorwaarde dat sprake is van een balans tussen milieu en economie en een aanvaardbaar beslag op de beschikbare ruimte. Na onderzoek en afweging acht het kabinet verdere groei van de lucht vaart, binnen de gestelde grenzen, slechts mogelijk op twee locaties: Schiphol en een eiland in de Noordzee. Daarbij kiest het kabinet voor een geconcentreerde ontwikkeling op één locatie. Een volgende stap in de besluitvorming is gericht op het reserveren van ruimte voor de ontwikkeling van een nieuwe nationale luchthaven en het kiezen van de ontsluiting van deze luchthaven. Tevens gaat het om het treffen van maatregelen om een balans te garanderen tussen een beheerste groei van de luchtvaart, de kwaliteit van de leefomgeving, vermindering van de milieudruk en zorgvuldig gebruik van de schaarse ruimte. De besluit vorming zal worden vastgelegd in een Planologische Kernbeslissing (PKB). Ter voorbereiding van de PKB worden eerst de milieu effecten en de economische effecten van de mogelijke uitbreiding van de luchtvaartinfrastructuur onderzocht en vervolgens gerapporteerd in een Milieu-effectrapport (MER), respectievelijk Economisch-effectrapport (EER). De procedure voor onderzoek en rapportage begint met het uitbrengen van een Startnotitie voor MER en EER. De Startnotitie MER geeft aan wat de voorgeschiedenis en de beleidsmatige achtergronden zijn van verdere uitbreiding van de luchtvaartinfrastructuur. Verder schetst de Startnotitie MER de mogelijkheden voor een nieuwe nationale luchthaven op de locaties Schiphol en de Noordzee en is aangegeven welke effecten moeten worden onderzocht. Tenslotte worden de besluitvormings procedure en de inspraakmogelijkheid beschreven. De Startnotitie EER bevat voor een groot deel dezelfde informatie als de Startnotitie MER. In plaats van het onderzoek naar effecten bevat de Startnotitie EER echter informatie over onderzoek naar de kosten en baten van uitbreiding van de luchtvaartinfrastructuur en het gebruik van scenario's. Zevenhuizen - De halfjaarlijkse kinderkleding- en speelgoedbeurs ten bate van Unicef wordt dit keer gehouden op donderdag 30 september en vrijdag 1 oktober in de Gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 106. Goede najaars-/winterkleding, schoon en heel, en goed speelgoed kan worden ingeleverd op donderdag 30 september van 9.00 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 16.30 uur en van 17.30 tot 18.30 uur. Het maximumaantal is 42 stuks. De verkoop is op donderdagavond 30 september van 19.30 tot 21.00 uur en op vrijdag 1 oktober van 9.00 tot 11.00 uur. Men bepaalt zelf de verkoopprijs, eventueel in overleg. Eenderde deel van de opbrengst is voor Unicef, tweederde voor de aanbieder. Voor meer informatie: 0180-632252, 0180-638094 of 0180-631261. De Startnotitie MER doorloopt een inspraakprocedure overeenkomstig de Algemene Wet Bestuursrecht en de Wet Milieubeheer. De totstandkoming van een EER kent geen wettelijke basis. Toch vindt het kabinet het belangrijk dat ook de Startnotitie EER van maatschappelijk commen taar wordt voorzien. Om die reden is besloten aansluiting te zoeken bij de wettelijke procedure voor de totstand koming van het MER. Daarom kunt u tijdens de inzage- periode uw mening over de inhoud van beide startnotities kenbaar maken. Waar kunt u de startnotities inzien? De Startnotities MER en EER 'Ontwikkeling Nationale Luchthaven lange termijn' kunt u van 5 oktober tot en met 8 november 1999, gedurende de reguliere openingstijden, inzien op de volgende locaties: 1. de gemeentehuizen van de gemeenten Aalsmeer, Abcoude, Akersloot, Alkemade, Alkmaar, Alphen a/d Rijn, Amstelveen, Amsterdam, Beemster, Bennebroek, Beverwijk, Bloemendaal, Bodegraven, Boskoop, Breukelen, Castricum, Diemen, Edam-Volendam, Egmond, Graft-de Rijp, Den Haag, Haarlem, Haarlemmerliede-Spaarnwoude, Haarlemmermeer, Heemskerk, Heemstede, Heiloo, Hillegom, Jacobswoude, Katwijk, Landsmeer, Leiden, Leiderdorp, Leidschendam, Liemeer, Limmen, Lisse, Loenen, Muiden, Naarden, Nederhorst Den Berg, Nieuwkoop, Noordwijk, Noordwijkerhout, Nootdorp, Oegstgeest, Oostzaan, Ouder-Amstel, Purmerend, Rijnsburg, Rijnwoude, Rijswijk, De Ronde Venen, Sassenheim, Schermer, Uitgeest, Uithoorn, Valkenburg, Velsen, Voorburg, Voorhout, Voorschoten, Warmond, Wassenaar, Waterland, Weesp, Woerden, Wormerland, Zaanstad, Zandvoort, Zeevang, Zoetermeer, Zoeterwoude; 2. de stadsdeelkantoren van de gemeente Amsterdam; 3. alle hoofdvestigingen van de openbare bibliotheken in bovengenoemde gemeenten met uitzondering van de gemeenten Haarlemmerliede-Spaarnwoude, Jacobswoude, Liemeer, Nederhorst Den Berg, Schermer en Zeevang (hier inzage in de bibliobus); 4. de filialen van de openbare bibliotheek van de gemeente Haarlemmermeer te Zwanenburg, Badhoevedorp, Hoofddorp (Toolenburg), Vijfhuizen, Nieuw Vennep en de bibliotrailer; 5. het provinciehuis van de provincie Noord-Holland te Haarlem en van de provincie Zuid-Holland te Den Haag. 6. Schipholscope van Amsterdam Airport Schiphol te Schiphol; 7. de bibliotheken van de ministeries van Verkeer en Waterstaat, van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en van Economische Zaken, alle in Den Haag; 8. de bibliotheek van Rijkswaterstaat directie Noord- Holland te Haarlem en de bibliotheek van Rijkswater staat directie Zuid-Holland te Rotterdam. De beide Startnotities blijven na 8 november 1999 voor inzage beschikbaar op de locaties genoemd onder punt 6, 7 en 8. Om u zo goed mogelijk te informeren over de inhoud en de achtergronden van de Startnotities MER en EER en de verdere procedure organiseert de Programma directie Ontwikkeling Nationale Luchthaven, onderdeel van de Rijksluchtvaartdienst van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, in oktober 1999 een aantal informatieavonden. Op deze avonden kunt u een informatiemarkt bezoeken en panelsessies bijwonen. Verder kunt u ter plaatse uw schriftelijke inspraak reactie indienen. U kunt de informatieavonden bezoeken tussen 19.00 uur en 22.00 uur op de volgende locaties: Dinsdag 12 oktober 1999 Provinciehuis Zuid-Holland, Zuid-Hollandplein 1, Den Haag Woensdag 13 oktober 1999 Planetarium Gaasperplas, Kromwijkdreef 11, Amsterdam Zuidoost Maandag 18 oktober 1999 Stadsschouwburg Amstelveen, Stadsplein 100, Amstelveen Dinsdag 19 oktober 1999 Raadhuis Hoofddorp, Raadhuisplein 1, Hoofddorp Woensdag 20 oktober 1999 Gemeentehuis Zaanstad, Bannehof 1, Zaandijk Dinsdag 26 oktober 1999 Concertgebouw Haarlem, Klokhuisplein 2, Haarlem Donderdag 28 oktober Antonius Zalencentrum, Lange Mare 43, Leiden U kunt tot en met 8 november 1999 schriftelijk reageren op de Startnotities MER en EER 'Ontwikkeling Nationale Luchthaven lange termijn'. U moet hierbij duidelijk aangeven op welke van beide startnotities uw reactie betrekking heeft. U kunt uw inspraakreactie sturen naar: Zevenhuizen - Het uitleenmagazijn van De Vierstroom aan de Dorpsstraat 75 zal per 1 november van dit jaar haar deuren sluiten. Voor cliënten die artikelen als krukken en rolstoelen willen lenen heeft de Vierstroom een tweetal alternatieven. Op de eerste plaats kunnen zij terecht bij de Thuis- zorgwinkels/Meditheek te Gouda (Boelekade 1). Het tweede alternatief is de gratis bezorgdienst. Cliënten die de artikelen om wat voor reden dan ook niet zelf kunnen of willen halen, kunnen deze, in principe binnen 24 uur, gratis thuisbezorgd krijgen. De gratis bezorgdienst is een proefproject met als doel ervaring op te doen met de verschillende alternatieven en hoe cliënten deze ervaren. Cliënten kunnen voor meer informatie over de openingstijden van de magazijnen en de gratis bezorgdienst terecht bij De Vierstroom-Zorglijn, telefoonnummer; 0182-594500. Zevenhuizen - Zaterdag 2 oktober wordt voor de derde maal de Open Bedrijvendag georgani seerd. Een ieder kan zijn ogen de kost geven ondernemingen, bedrijven en instellingen di hun deuren open zetten. In Zevenhuizen kan men een kijkje nemen"! Phaff b.v. aan het Nijverheidscentrum 38. Va 10.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom ne procédé van het vervaardigen van kunststo verpakkingen op de voet te volgen. Het Pers°" neel is aanwezig om vragen te beantwoorde Op vrijdag 1 oktober wordt bij de Tros op J een special over de landelijke Open Bedrijve dag uitgezonden van 19.25 tot 20.00 uur.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 10