..O.B. neemt afscheid van voorzitter Herfstwandeling Natuur- en Milieu-Educatie s Sjoelen 25 Jaar Bethelschool Diplomazwemmen Herfsttoernooi jeu de boules Mogelijk beschadigde vloeren zorgen voor onrust Kerkdiensten Slichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen e.o, gecertificeerd als erkend leerbedrijf Bingo in de Boog Kaartavond De Gouwe Rijders Regiovergadering PvdA WRB organiseert jeugd- marathon Bazar Hart van Holland/29 september 1999 pagina 13 [Handelsgeest' Reünie Gemeente komt met informatie »r Karin Jongkind laddinxveen- In een bijzondere ledenvergadering werd op woens- |ag22 september afscheid genomen van twee belangrijke bestuurs- Iden van de Protestants Christelijke Bond voor vijftig plussers. De l-eerH. Huizer legde na achttien jaar"zijn functie als voorzitter van J:e afdeling Waddinxveen van de P.C.O.B. neer. De heer Huizer, ex- liethouder en tevens grondlegger en oprichter van de Waddinx- Iveense afdeling kreeg uit handen van burgemeester Jonkman een ljemeentelijke oorkonde overhandigd. In juni van dit jaar droeg hij lijn taken reeds over aan de nieuwe voorzitter, ex-wethouder Jan lielema. Tijdens de vergadering legde ook de heer van der Meij, Bestuurslid van het eerste uur, zijn functie neer. Hij wordt opge- liolgd door Fokke Veenstra. Ills voornaamste reden om hun bestuursfunctie neer te leggen loeren beide heren de aangekondigde verschuiving naar de 'jonge- le ouderen' aan. Hun hoge leeftijd maakt het voor hen niet langer laogelijk bestuurlijk een voortrekkersrol te vervullen. Be vergadering was geheel afgestemd op het afscheid van beide Iheren. De heer Feij van het gewest Zuid-Holland van de P.C.O.B. I sprak een dankwoord. Een meditatie werd verzorgd door een eigen lid van de Waddinxveense bond, de heer Geel. Ook de nieuwe Ivoorzitter van de bond, Jan Hielema sprak lange tijd over de [verdienste van de heer Huizer voor de P.C.O.B., met name over liens rol om de diverse Protestantse gezindten in Waddinxveen lader tot elkaar te brengen. Daarbij leverde de 'handelsgeest' van deheer Huizer de Bond veel profijt op. Burgemeester Jonkman wist lenslotte op pakkende wijze gebeurtenissen uit verleden en heden naast elkaar te leggen en hield de aanwezigen geboeid met zijn toespraak. Waddinxveen - Belangstellenden kun nen op zaterdag 2 oktober een natuur wandeling onder begeleiding meema ken bij de Voorofsche polder en in het Gouwebos. De wandeling wordt geor ganiseerd door de Waddinxveense werkgroep Natuur- en Milieu-Educa tie. Erwordt gewandeld via het pad op dedijk bij de Voorofsche polder waar inde herfst en winter honderden wa tervogels zijn te bewonderen zoals onder andere smienten, een eenden soort uit het hoge noorden. Na het verlaten van de dijk wordt er gewan deld door het Gouwebos. Daar zijn bomen en struiken in fraaie herfst kleuren te bewonderen. Verder zul len er kleine zangvogels op trek te zien zijn. Omdat er in de herfst de meeste paddestoelen te zien zijn is dit een mooie gelegenheid om ver schillende soorten waar te nemen. De wandeling die om 10.00 uur begint, zal ongeveer twee uur in beslag ne men. Belangstellenden wordt aange raden een verrekijker mee te nemen. Het startpunt van de wandeling is aan het einde van de Alberdingk Thijm- laan. Waddinxveen-Op vrij dag 1 oktober is er een bingo in buurtcentrum De Boog. De zaal gaat om 19.00 uur open, de bingo begint om 20.00 uur. Ieder een is welkom aan de C. Huygenslaan 2. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op donderdag 30 september een kaartavond bij De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Aan vang 20.15 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging om mee te doen; iedereen is welkom. Waddinxveen - Het Landelijk Orgaan Beroepsonderwijs voor de sectoren administratie en veiligheid (ECABO) Beeft de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen e.o. gecertificeerd als erkend leerbedrijf voor administra tieve medewerkers en assistent-se cretaresses. Dat houdt in dat MBO- leerlingen bij Vluchtelingenwerk aan Be slag kunnen om ervaring op te doen, waardoor hun vakbekwaam heid door vaardigheden in de praktijk wordt vergroot. Vluchtelingenwerk Waddinxveen e.o. verzorgt dan de Beroepspraktijkvorming voor een of meer beroepsopleidingen waarvan de eindtermen zijn vastgesteld door de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen (OCW). ECABO werkt in opdracht van het ministerie van OCW en formuleert in nauwe sa menwerking met het bedrijfsleven de exameneisen voor meer dan 30 be roepsopleidingen. Een andere be langrijke wettelijke taak van ECABO is het zorgdragen voor een toereikend aantal leerbedrijven van voldoende kwaliteit. Vluchtelingenwerk Wad dinxveen is de eer te beurt gevallen aan die kwaliteit te voldoen en is offi cieel aangemerkt als leerbedrijf. Manfred en Simone was het leuk in Egypte? Voor herhaling vatbaar? of niet Zondag 3 oktober Waddinxveen Hew. Immanuelkerk 10.00 uur H. "Sscheman. jjöef Ontmoetingskerk 9.30 uur ds LA.C. Bongers. ueref kerk (vrijgem.) 9.30 uur ds E. Br|nk; 16.30 uur ds R. ter Beek, Ca- Pellea/d IJssel. 'f Afgesch. gem. 9.30 en 17.00 uur J-G. van Tilburg. Wdgeref. gem. 10.00 en 18.30 uur P/eeidezen. Heid^ UUr C'S ^c*la"c' ^er "W/ius 10.00 uur R. de Reuver; 18.30 ur ds M. de Boer. Boskoop r? d°' Ge/oo&gem. 10.00 uur ds JA. Broström-Bruin. "Zm Sem- 9-30 uur ds MD vd Gies- n. 18.30 uur ds R. de Reuver. ueJ>tek 9.30 uur ds J.A. v. Hooijdonk. ,Je^erk 9.30 uur ds J.H. Lange- r' '3 30 uur J.A. v. Hooijdonk. teref- kerk 9.30 en 17.00 uur C. ^erhof, Ouderkerk. n' 9-30 uur Gaby Hetyey. ™£usiq 10.00 uur D. Wijker. Oma van Dijk 30 sept. 53 jaar. Hartelijk gefeliciteerd van Esmé Yasmin Zeeuwse babbelaar/agessi/mosselman/ rolmopsje wordt op 1 oktober 40 jaar! Waddinxveen - De ranglijst van de Waddinxveense sjoelers wordt ver rassend aangevoerd door Cees Kui pers met Jan Kersbergen op de twee de plaats. Kampioen André van Gem- eren staat derde. Het algemeen klas sement ziet er als volgt uit; KlasseA: 1 Cees Kuipers 143.100,2Jan Kersbergen 137.400, 3 André van Gemeren 136.700, 4 Wim Slingerland jr 136.200, 5 Dick Dros 135.600, 6 Cor Faay 135.400, 7 Dirk Jan van Drunen 133.600, 8 T. van Leeuwen 133.000 en Henk van Beek eveneens 133.000, 10 Pascal van Gils 132.700, 11 Guus Re- nesse 132.600, 12 Tine Valenkamp 132.200,13Frans Botger 131.300 en 14 Mien van Renesse 130.200 punten. Klasse B: 1 Gerard Vos 129.700,2 Teus Visser 129.100, 3 C. Slingerland 128.400, 4 Frans Bouwmeester 127.600 en 5 Cor van Herk 126.100. Klasse C: 1 Otto Supusepa 199.000, 2 Gert Kersbergen 118.200, 3 Floor van Abshoven 118.100, 4 Jan van Beek 118.000 en 5 Sjaan Faay 117.100. Klasse D: 1 Simon den Oude 108.300,2 Yvonne Sinnema 103.300,3 MC T aktor 102.800, 4 Dick Esveldt 102.400 en 5 F. Feenstra 101.100 punten. Waddinxveen- Op de Bethelschool wordt deze week minder les gegeven dan normaal. Op verschillende mo menten worden de lessen onderbro ken voor speciale activiteiten. De school viert namelijk feest ter gele genheid van het 25-jarig bestaan. Iedere dag is er voor de leerlingen iets bijzonders. Vooral de vrijdag staat in het teken van het jubileum. Na de vossenjacht wordt er met alle kinde ren pannenkoeken gegeten op het schoolplein. Daarna treedt Jeroen van de Berg op met zijn poppenkast. Voor de jongsten is er 's middags een muzikale optocht door de buurt. Za- Waddinxveen - Gemeentelijke afdelin gen van de PvdA uit Rijn- en Gouwe- streek komen op 5 oktober bijeen om over een gezamenlijk sociaal beleid te spreken. De bijeenkomst is openbaar en vindt plaats in het Anne Frankcen- trum aan het Jan van Bijnenpad 1. Aanvang 19.30 uur. Waddinxveen - Op vrijdagavond 29 oktober organiseert de Waddinx veense Reddingsbrigade een jeugd- marathon voor kinderen van 9 t/m 14 jaar in Gouwebad de Sniep. Een ploeg van vijf zwemmers moet gedurende 2,5 uur, om beurten, 10 minuten zwemmen. De ploeg die de langste cifstand zwemt is winnaar. Elke ploeg heeft een ploegleider die minimaal 18 jaar oud is. Ploegen kunnen zich voor informatie of inschrijving richten tot Danny Berlijn; 0182-618633). Het in schrijfgeld bedraagt 25,- per p'loeg. Op 29 oktober kunnen de deelnemen de ploegen zich vanaf 18.45 uur mel den. Waddinxveen - Op zaterdag 9 oktober van 9.00 tot 16.00 uur wordt een grote bazar/rommelmarkt gehouden in en om de Immanuelkerk aan de Bea- trixlaan 2. Het motto is "Voor een kerk en ander werk". Ander werk is een bijdrage voor de Hooge Burch, de Stichting Interhelp, het Nederlands Bijbelgenootschap en de Stichting Gered Gereedschap. Er is voor elk wat wils: een kleding- en rommelmarkt, een bloembollen- kraam, kinderspelen en speelgoed. Ook zijn er oliebollen, boeken en pla ten te koop. Bij het rad van avontuur zijn mooie prijzen te winnen. Er is een restaurant waar hapjes en drankjes te verkrijgen zijn en er is een nieuw- markt volop in bedrijf. De voorverkoop van boeken en platen is op vrijdag 8 oktober van 19.00 tot 20.30 uur. Iedereen is welkom. terdag wordt 's morgens een jubi- leum-kindermarkt gehouden, 's Mid dags is er om 15.00 uur met ouders, oud-leerlingen en genodigden een dankdienst in de Bethelkerk. Voor alle oud-leerlingen wordt op za terdagmiddag vanaf 16.30 uur een reünie gehouden in de school. Samen met onder andere (oud-)leerkrachten en (oud-)bestuursleden kunnen zij in informele sfeer herinneringen opha len. In de lokalen worden dia's van vroeger vertoond terwijl er ook oude foto's te bekijken zijn. Waddinxveen - In het Gouwebad De Sniep is op dindag 22 september voor het A-diploma gezommen. De beoor delingscommissie bestond uit Rob Hogerbrugge en Erwin Arnold. Er waren deze keer 33 kandidaatjes die allemaal zijn geslaagd: Anneloes van Klaveren, Kimbery Rijsbergen, Jalisa Hendriks, Francis Oudijk, An ouk van der Wal, Iloy Runtuwailan, Nathasja van Luyn, Milou de Koning, Lars van der Drift, Thom Jonker, Thijs Groenendijk, Bart de Jong, Wilco van der Lee, Nathalie Slingerland, Linda Markus, Naomi Kuyers, David Ber- kouwer, Michael Vernes, Laura van Ooi, Maaike van der Lee, Lisette den Hertog, Ben Vermeij, Bobi Kenbeek, Xander de Rooij, Marielle Dijkshoorn, Gabriella Teunisse, Jairo van Laar, Gerlof Luhoff, Tim van den Dop, Ri- cardo Houweling, Patricia Houweling en Marco Olieman. Waddinxveen - Zaterdag 25 septem ber werd onder uitmuntende weers omstandigheden het herfsttournooi gehouden. Dit toernooi werd gehou den volgens de reglementen van de Nederlandse Jeu de Boules Bond. Der halve mochten alleen houders van een wedstrijdlicentie hieraan deelne men. 36 Teams uit heel het land had den zich ingeschreven. Hieronder bevonden zich teams die nationaal op een zeer hoog niveau presteren. Der tien equipes van de Waddinxveense vereniging gaven acte de presénce. Gespeeld werd de spelvorm doublet- te (2 tegen 2) in 5 partijen die door middel van voorafgaande loting wa ren vastgesteld. Er waren 5 geldprij zen te verdienen. Na 5 partijen eindig den 6 teams met 5 gewonnen partijen. De Nummers 5 en 6, een team uit Waddinxveen en Gouda, hadden een gelijk saldo, zodat er een barrage, in een partij over 13 punten, gespeeld moest worden om de definitieve rang schikking vast te stellen. Na een span nend begin trok de Waddinxveense equipe uiteindelijk op een vrij gemak kelijke wijze aan het langste eind. De einduitslag van het bijzonder geslaag de toernooi werd: Ab v.d. Steen, Gouda; Gert Jan v.d. Veen, Den Haag; Roy Hulskamp/Nel Oudijk, Waddinxveen; P. Tas, Nieuwe- gein; Hans Cammeraat/Marco van Wageningen, Waddinxveen. Aanstaande zaterdag worden er op het complex aan de Alberdinck Thijm- laan de wedstrijden voor de afdelings kampioenschappen 4 tegen 4 ge speeld. Het gaat hier om wedstrijden in de le, 2e en 3e klasse van de afde ling. De teams komen uit de wijde regio en er worden zo'n 150 deelne mers verwacht. Het spel is niet gebon den aan leeftijd of sekse en ook men sen met een lichamelijke handicap, bijvoorbeeld krukken of rolstoel, kun nen er aan deelnemen. Door Karin Heeren Waddinxveen - Naar aanleiding van een recente commissievergadering is in de regionale pers een bericht verschenen over de mogelijke beschadiging asm betonnen vloeren, zogenaamd 'betonrot', in de wijk Groenswaard. Archiefonderzoek bij de gemeente heeft geleid tot de conclusie dat in betreffende wijk betondelen zijn gebruikt van de firma Kwaaitaal. De schade aan Kwaaitaal- en vergelijkbare vloeren bestaat uit afgedrukte stukken beton door ernstige corrosie van de wapening. De corrosie aan de vloerlelemen ten wordt in de meeste geval len veroorzaakt door een te hoog gehalte aan chloride in het be- tonmengsel. Tijdens het productie proces zijn deze chloriden door de fabrikant toegevoegd om het verhar dingsproces te versnellen. Doordat de fabrikant vaak alleen bij bepaalde partijen chloride heeft toegevoegd, kan het aantal aangetaste liggers sterk verschillen per woning. Het handmatig repareren van de aange taste liggers heeft meestal geen zin, omdat dit de oorzaak van de schade, het te hoog chloridegehalte, niet kan wegnemen. Een aantal bewoners in de wijk Groenswaard is dermate geschrok ken van de eerdere berichtgeving dat zij inmiddels hun vloeren in de kruip ruimte hebben gecontroleerd. In veel gevallen is er inderdaad sprake van aangetaste vloerelementen. Het ar chiefonderzoek bij de gemeente Wad dinxveen heeft geleerd dat de elemen ten van de firma Kwaaitaal voor zowel koopwoningen als huurwoningen zijn gebruikt. De gemeente heeft inmiddels een in formatiebrief klaar die alle inwoners die mogelijk Kwaaitaal vloeren in hun huis hebben, zullen ontvangen. De brief geeft duidelijke informatie over de corrosie van de vloeren en bevat tevens een enquêteformulier, waarbij het invullen van de vragen gelijk dui den of en sprake is van corrosie van de vloerlementen. De gemeente is voornemens om voor alle betrokke nen een informatieavond te organise ren, waar huiseigenaren en huurders geïnformeerd zullen worden over de gevolgen en de mogelijkheden. Vanuit de gemeente is er inmiddels ook contact met een landelijke com missie van deskundigen op het ge bied van beton. Binnen deze commis sie wordt gezocht naar een afdoende manier om de corrosie te verhelpen, welke minder kostbaar zal zijn dan de huidige manieren. Op dit moment worden de klachten vaak verholpen met zogenaamde naspankabels, waarbij de vloer extra ondersteund wordt. De ontwikkeling van een nieu we methode is in volle gang maar zal eerst getest moeten worden.. Alle betrokkenen zullen door de gemeen te hierover worden geïnformeerd. Het verhalen van dekosteniseenheel ander aspect. De firma Kwaaitaal is inmiddels failliet dus die kan niet aan sprakelijk worden gesteld. Door de gemeente wordt ook aan dat aspect aandacht besteed en worden de mo gelijkheden nader onderzocht.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13