I Woonpartners begint aan nieuwe fase Hefbrug tijde lijk afgesloten "WOOP" te boek gesteld Invictus in vorm Stroef begin Flyers dames 1 ïeuws Zilver voor Niels Pereboom op NK Hans van Woudenberg aan de top bij schakers Hart van Hollancl/29 september 1999 pagina 15 [wee bestuursleden voorzien van gemeentelijke onderscheiding Ook een gratis kleintje plaatsen! vul de bon in op pagina 5! Badminton Basketbal Schieten innr Karin Heeren Zevenhuizen/Waddinxveen - De aanvang van een nieuwe tijd, met een andere wijze van besturen: Woonpartners Jlidden-Hoiland is klaar voor een nieuw tijdperk. Woonpartners Midden-Holland is ontstaan door verschillende fusies en samenwerkingsverbanden in de afgelopen jaren, waarbij de woningbouwverenigingen van Zevenhuizen, jloerkapelle en Waddinxveen samen zijn gegaan. In de loop van de jaren is ook het bestuurlijk model veranderd. De aanvankelijke verenigingen, met leden en een jaarlijkse ledenvergadering, zijn een stichting geworden met een aangesteld stichtingsbestuur en die stichting zal verder gaan met het 'raad-van-toezicht-model'. Sinds mei 1999 is je heer Mascini naast directeur ook bestuurder en hij legt verantwoording af aan een raad-van-toezicht. Zowel bij de toespraak in Zevenhuizen door burgemeester Schoots als die in Waddinxveen door burgemeester Jonkman werd de zorg uitgespro ken over de mogelijke neveneffecten van verdere professionalisering. Deze zou kunnen inhouden dat de voeling met de direct betrokkenen, de bewoners, verloren gaat. Het afscheid van de bestuurders betekent ook afscheid van vrijwilligers die bij uitstek kennis hebben van de directe leefom- geving. Directeur-bestuurder R.J. Mascini is zich er echter wel van bewust dat het stevige fundament van Woonpartners diep geworteld is in de geschiedenis van de verschillende woningbouwverenigingen. Hij heeft dan ook de belofte gedaan voeling te houden met de huurders: "Wij verlenen diensten aan de huurders, dat is de essentie van ons bestaan." In Zevenhuizen werd afscheid geno men van de heren R.G.M. Fermont en H. G. van den Dool. Beiden werden bedankt voor hun vele jaren van be trokkenheid en inzet, waarbij altijd een goed evenwicht gevonden werd I ele attenties vielen de heer Fermont ten ieelbijzijn afscheid. tussen het belang van de huurders en de verhuurder. De heer Van den Dool mocht van burgemeester Schoots de eremedaille in goud ontvangen voor zijn inzet sinds 1974. In de 25 jaar heeft hij een grote bijdrage geleverd aan het volkshuisvestingsbe leid. Zowel de heer Van den Dool als Fermont mochten vele atten ties ontvangen. Rob Fermont in zijn af scheidswoord: "Het besturen door vrij willigers is bijna niet meer van deze tijd. Hét wordt steeds moeilijker om vrijwil ligers te vinden die zich in willen zetten op maatschappelijk gebied, verdere pro fessionalisering is daarom een nood zaak. Voor alle huur ders: Bedankt voor het vertrouwen, ik heb het graag ge daan." De heer Van den Dool ontving de eremedaille in goud. fi) Waddinxveen was er aandacht voor de heren Kort en Van der Vlist. Ook zij behoorden tot de vrij willige bestuurders die zich lange tijd hebben ingezet voor de volkshuisves ting. De heer Kort heeft een rol ver vuld als toezichthouder, sinds 1994 verplicht door de overheid.. 1 it handen van burgemeester Jonk man ontving de heer G. van der Vlist de gemeentelijke legpenning en een bijbehorende oorkonde voor zijn 26- jarige betrokkenheid in de sector volkshuisvesting, waarbij hij vele be stuursfuncties kleed. heeft Tijdens de bijeenkomsten in Zevenhuizen en Wad dinxveen werd het boek 'Gebouwd op een stevig fundament, de geschiede nis van de sociale woningbouw in Waddinxveen, Zevenhuizen-Moerka- pelle 1911-1999' gepresenteerd en op twee locaties werd een fotoexpositie geopend. Het boek dient om de ge schiedenis van de woningcorporaties vast te leggen, het fundament voor het huidige Woonpartners Midden- BHS19 De presentatie van het boek "Gebouwd op een stevig fundament". Holland. Vele markante foto's welke gebruikt zijn in het boek hangen nu tentoongesteld bij het hoofdkantoor van Woonpartners op het Coenecoop te Waddinxveen en het bij kantoor van Woonpartners bij de Rabobank te Ze venhuizen. Jaddinxveen - Na vier ronden wordt e ranglijst van de schakers wat ge woner. Peter de Louw als aanvoerder «as geen afgang, maar Hans van Wou denberg maakt een meer vertrouwde indruk. Na een ongewone opening "ad hij in 9 zetten Wim Hennink ver dagen. Die partij kan zo in de rubriek korte metten" van het clubblad, aarbij verbleekte zelfs een overwin ning van Hans van Offeren, die Theo naar de achterste rij terug- :;ron§' Jaap Smit verdedigde zich te- =en "e(er de Louw secuur en maakte deen dubbele aanval een pion buit. ;a het afwikkelen bleef Jaap in een meneindspel op remise steken. Leo an der Haven had handen vol werk I P van Sandijk te verslaan. Dat L™ein het eindspel. Ryan den Drijver uit h" te^en ®ert van der Knaap goed oe opening, maar speelde het mid- Msch' m'nc'er doeltreffend en g'ng I ^er Haven sr. zat niet goed in 'W: hij raakte tegen Albert Prins BarnPijl en za8 het niet terug, van Jansen kwam in de buurt nv rfo norma'e plaats door van Hen- Hpj ,e U°odt te winnen. Jaap van der je en verloor tegen Herman van Of- aalHr?''n .^ame 'n een penning. Ro- Phü ann's maakte er tegen Eduard 'P^e 'els moois van: een stukoffer twee pionnen. Eduard weerleg- 1llir,e2J: edelmoedigheid met veel ge- 'amk' Stam, anders een echte "o'e^eler' raakte niet in zijn ge- 'oen en won te§en Huib de Bruin rnp n!aar een eindspel met een pion Ve Laurens Ellers werd door Arie u,s 'n wilde complicaties ge bracht, met een remise als resultaat. Kees Alblas kreeg van Eric Hennink in de opening een stuk cadeau, wat ge noeg was. Anton van Nieukerke ver loor tegen Frido Ritter van het vierde een pion. maar haalde een remise bin nen. Wim van der Hoek kwam met een Spaanse partij tegen Ton Kuiper over wegend te staan, maar slaagde niet in het oprollen. Een venijnige tegenaan val had Ton toren tegen paard moeten opleveren, wat wel ernstig is, maar niet afdoende. Maar Wim zag ergere spoken en gaf de partij op. Logischer ging het bij Gerard Torenbeek en Henk Erkelens: Gerard had de keus tussen concentratie op een weinig kansrijke verdediging en een stukof fer tegen een pion. Hij koos het offer en ging strijdend ten onder. Nico Dan- nis had tegen Arjan Hennink beteu terd zitten kijken naar een materiaal achterstand en binnendringende stukken. Evert Hildebrand raakte te gen Tjeerd Wiersma al vroeg op dwaalwegen. Herman Smitskamp had dire keer verloren van goede spelers, maar had nu geen gelijkwaardige te genstander: Van der Veen werd ge veegd. Kraijesteijn zat bij tweede op treden goed in zijn spel en bracht Dirk van Offeren (van het derde) op. John Vaessen gaf Jan Muit een stuk cadeau en kreeg het niet terug. Henk van Erk was tevreden -over een levendige winst op Ton Bronk. Volgens de elektrische secretaris is de ranglijst: 1Hans van Woudenberg, 2. Leo van der Haven, 3. Peter de Louw, 4. Jaap Smit, 5. Albert Prins. 1 okt. zijn onze opa en oma 35 jaar getrouwd. Hartelijk gefeliciteerd Jacco Elseline Opa Oma Sluimer 40 jaar getrouwd. Gefeliciteerd Joyce Claudia Waddinxveen/Boskoop - In verband met het aanbrengen van technische voorzieningen in de heftorens van de bruggen over de Gouwe in de gemeen te Böskoop en Waddinxveen is het noodzakelijk deze bruggen voor al het verkeer af te sluiten. Tijdens de uit te voeren werkzaamheden blijven de bruggen permanent geopend voor de scheepvaart. De werkzaamheden nemen per hef brug twee avonden en nachten in be slag. Er wordt gewerkt van 21.00 tot 6.00 uur. De hefbrug in Boskoop wordt afgeslo ten op maandagavond 4 oktober en op dinsdagavond 5 oktober. De brug in Waddinxveen op woensdagavond 6 oktober en donderdagavond 7 okto ber. Voor (brom)-fietsers en voetgangers verzorgt een veerpont de verbinding. Waddinxveen..- Alle activiteiten van WOOP (Waddinxveense Onderwijs Ondersteunende Projecten) zijn voor het seizoen 1999/2000 gebundeld in een boekwerkje. In WOOP werken sa men het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater, Kunstgebouw, Ge red Gereedschap, Openbare Biblio theek, gemeente Waddinxveen, Veilig Verkeer Nederland, alle scholen voor het basisonderwijs en de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking. De brochure zal naar alle achttien locaties van de dertien Waddinxveen se basisscholen worden gestuurd. Het grootste deel van de inhoud be helst kunstzinnige vorming. Scholen kunnen door een keuze te maken uit het aangeboden 'kunstmenu' deelna men aan tal van projecten op het ge bied van muziek, toneel en film. Het kunstgebouw heeft een vast aan bod, dat door Kreater, de bibliotheek en andere instanties op wensen van uit het onder kunnen worden aange vuld. Een deel van de activiteiten speelt zich af in de school zelf. Toneel- en muziekuitvoeringen en films wor den vaak elders vertoond. De biblio theek heeft in het geheel een onder steunend karakter. Bij andere zaken, zoals de tweemaal per jaar op het basisonderwijs gerich te kranten van Veilig Verkeer Neder land, wordt door de gemeente subsi die gegeven. Dat geldt ook voor een EHBOcursus. Op het boekje van de kerngroep Ontwikkelingssamenwer king, met tal van interessante projec ten, kan eveneens een korting worden verkregen. In samenwerking met Kreater organi seert de Openbare Bibliotheek het "Annie M.G. Schmidtkinderkorenfes- tival" wat zal uitmonden in een optre den op 3 juni 2000, het Open Huis van Kreater. Binnen het aanbod van de Kunstzinni ge Vorming brengt Kreater met diver se ensembles van docenten een uitge breid pakket aan projecten. Zo wordt er dit jaar speciaal voor alle groepen 1 en 2 een nieuw project rondom de muzikale vertelling 'Peter en de Wolf" ontwikkeld. Binnen Woop wordt voor volgens schooljaar al gedacht over computer ondersteunend onderwijs en uitbrei ding van het aanbod met technische zaken. "Belangrijk is dat alle scholen en vele instellingen elkaar nu hebben gevon den en dat het onderwijs, zonder eni ge vaste verplichting, gebruik kan maken van een veelomvattend, duide lijk gestructureerd aanbod", zegt WOOP-voorzitter Koremans. Dat de gemeente deze aanpak waar deert bewijst de ruime medewerking die wordt gegeven." Waddinxveen - Vorig weekend was het tweede competitieweekend voor badmintonclub Invictus. Het eerste team speelde in De Duikel aar tegen BCR'91 uit Rotterdam. Frank Keizer viel in voor Dennis Steenland. Joeri Kraayestein won in drie sets zijn single terwijl Frank het iets moeilijker had. Hij verloor in twee sets. Bij de dames wist alleen Marloes van Heteren haar single te winnen. De herendubbel was een spannende par tij die pas in een derde set beslist werd. Ondanks dat Joeri en Frank geen vast dubbel zijn wisten ze de derde set met 15-13 te binnen te ha len. Ook de dames wistèn hun dub bels te winnen. Met een tussenstand van 4-2 hoefde er nog maar een partij gewonnen te worden voor de over winning. Dit gebeurde in de eerste mix-dubbel. De overwinning was bin nen. De tweede mix werd verloren; dit zorgde voor een eindstand van 5-3 voor Invictus. Waddinxveen - De start van de com petitie voor Flyers Dames 1 verliep stroef en resulteerde in een nederlaag tegen Bourgondie. Heren 1 wist de uitwedstrijd tegen The Hooters dui delijk te winnen. De mooiste wed strijd van het weekend was die van Jongens junioren 1. Zij waren een maatje te groot voor The Dragons. Dames 1 kwam niet lekker in de wed strijd. Alles ging stroef en er moest veel geforceerd worden. De eerste helft kon Flyers met het geforceerde spel Bourgondie nog bijhouden en ging de score gelijk op. Ruststand 26- 26. De tweede helft maakte Bourgon die in de zevende minuut een tussen- sprint en nam een 30-40 voorsprong. Flyers was niet meer bij machte deze kloof te dichten en de nederlaag was een feit. Uitslag 44-49. Topscoorder: Nathalie Gielliet met 14 punten. Heren 1 had een makkelijke avond in de uitwedstrijd tegen The Hooters 2. Rustig spelend werd de wedstrijd steeds onder controle gehouden en het scoren werd niet vergeten. Uitslag 57-75. Topscoorder: Wolter Zwijnen- burg met 30 punten. Jongens junioren 1 speelde een goede wedstrijd. Vooral het teamspel viel op. Hierdoor werd de tegenstander The Dragons bij vla gen weggespeeld. Uitslag 82-47. Top scoorder: Hans Peters met 25 punten. Een wedstrijd van hoog niveau was die van jongens aspiranten 1 tegen Grasshoppers. De strijd ging bijna de volle veertig minuten gelijk op. Alleen tegen het einde liep Grasshoppers iets uit en kon zo de twee winstpunten mee naar huis nemen. Uitslag 42-50. Topscoorder: Jordy Waarts met 14 punten. Vrijdagavond 1 oktober om 21.00 uur in de Duikelaar Heren 1 te gen Grasshoppers. Waddinxveen-Tijdens de Nederland- J se kampioenschappen schieten heeft de vijftienjarige Niels Pereboom met een score van 569 punten een tweede plaats behaald op de olympische dis cipline klein kaliber geweer 60 scho ten liggend (afstand 50 meter). In de aanloop naar het NK lieten de presta ties van Waddinxveense jeugdschut- ter te wensen over. "Het lijkt wel of het verleerd ben" was zeer regelmatig uit de mond van de schutter te horen. Tijdens een trainingsstage in Zwitser land is er gesleuteld aan de houding. Hierdoor werden de resultaten beter en begon ook het geloof in eigen kun nen toe te nemen. Eenmaal terug uit Zwitserland heeft de jeugdschutter deelgenomen aan een tweetal wed strijden die met wisselend succes werden afgesloten. In Haarlem reikte hij met een score 553 punten tot een zesde plaats in de senioren B-klasse, terwijl een week voor de NK de wed strijd in Hengelo met een teleurstel lend resultaat (548 punten) werd afge sloten. Op het oog volkomen rustig begon de, voor de KSVR uit Rotterdam schieten de, Niels Pereboom in Brummen aan zijn 60 schoten serie. De eerste vier schoten waren zogenaamde tienen uit het boekje. Doch op dat moment sloeg de nervositeit toe. In de daarop volgende es schoten verloor Niels maar liefst 8 punten, daarmee zijn eerste serie afsluitend met een score van 92 punten uit de maximale 100. Ook de tweede serie kende een soort gelijk verloop en ook werd een score genoteerd van 92 punten. Vanaf de derde serie ging het, mede door het iets veranderen van zijn houding, aan merkelijk beter. De derde serie werd afgesloten met een score van 99 pun ten! Om vervolgens via tweemaal 94 punten te eindigen met een serie van 98 punten. Met name deze laatste se rie zou later van essentieel belang blijken te zijn. De uiteindelijke score van 569 punten, en daarmee de twee de plaats, stemde de schutter tot te vredenheid. De komende periode staat in het te ken van de discipline luchtgeweer. De doelstelling daarbij is om volgend jaar juni de finale te halen op de NK.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15