De Novib Kalender 2000 Andere koploper bij schakers Knap herstel v.v. Moerkapelle TZM kan de winst nog niet pakken Open dag Langlaufvereniging Gouda Pakketten voor Polen Herfstwandeling Ihloopochtend Slechthorendheid Verzamelbeurs in Ontmoetingscentrum Spijsvertering bij ouderen Opbrengst collecte kankerbestrijding Vrouwenbijbelkring Music.All zoekt leden Naturistisch zwemmen Nieuw seizoen kinderkoor Hart van Holland/29 september 1999 pagina 17 Gratis bij elke kalender: een uniek kleintje om te koesteren Internationale campagne: alle meisjes naar school in 2010 Inspiratiebron tot kunst Hoe te bestellen? peuwe gratis folder Ills IV Tafeltennis Voetbal |ilet de Novib-kalender MO treedt u het nieu- (e millennium bin- ien. Een feestelijke ge- eurtenis die we extra lister bijzetten. Tradi- jegetrouw neemt de ialender u mee naar verre landen en het dagelijks leven daar, in il zijn facetten. De No- vib kalender is al 26 aar ambassadeur van ie Derde Wereld. Een indrukwekkende ka- leader met een eigen- iinnig formaat (26x60 cm). met prachtige lleurenfoto's uit het Zuiden. Een kei jaar lang elke maand opnieuw ten fascinerend uitzicht op een nieuw inzicht. Topfotografen uit de hele wereld stuurden hun beste materiaal in, waaruit een internationale tommissie de meest aansprekende loto's koos. Foto's, die het veelzijdige en boeiende gezicht van de Derde We reld laten zien. Een wereld waar ge leest en gelachen wordt, gehuild en gerouwd, maar bovenal een wereld Haarplaats is voor iedereen. Speciaal vanwege de geboorte van het nieuwe millennium - en op velér verzoek - ontvangt u bij elke kalender weer een mini-uitgave cadeau. We maken u attent op de uitdaging die Novib samen met collega-organisa ties over de hele wereld is aangegaan: in 2010 moeten alle meisjes naar school. Een ambitieus plan, maar haalbaar als iedereen erachter staat. Mogen zij ook op u rekenen? De kunstenaar Kourosh Ajamlou uit Iran maakte drie prachtige kunstwer ken gebaseerd op foto's uit de kalen der 2000. Een set van 2x3 kunstkaar- ten is het resultaat. Met deze kaarten kan men zijn wensen op bijzondere wijze kenbaar maken. Men kan zelfs meedingen naar één van de originele kunstwerken door het overmaken van ƒ10,- extra. De 1.000ste, 2.000ste en 3.000ste inzender krijgt dan het kunstwerk gratis thuisbezorgd. De kalender 2000 (ƒ42,50) en de set kunstkaarten (ƒ16,50) kunnen be steld worden bij Novib. Schriftelijk: Antwoordnummer 10720, 2501 WB Den Haag of telefonisch: 070-342 17 77. Regio-Onder het motto "Er op uit in 't Groen?... Doen!" organiseert Natuur museum Rotterdam samen met Groenservice Zuid-Holland op zon dag 3 oktober een herfstwandeling door de Rotterdamse Stadsnatuur. Deelnemers aaii de wandeling kunnen tussen 11.00 en 15.00 uur starten van- al het Natuurmuseum Rotterdam, Westzeedijk 345 in het Museumpark. Twee wandeltochten zijn uitgezet van respectievelijk 5 (met puzzelop drachten voor kinderen) en 10 kilo meter. De korte route heet "over bruggen" en de lange "De weg naar Kralingen". Het is ook mogelijk onder deskundige leiding van een gids deel te nemen aan een natuurexcursie. Deze excursie begint om 14.00 uur. Meedoen aan de wandeling en/of de excursie kost ƒ2,- voor volwassenen en 1,- voor kinderen tot en met 12 jaar. Iedere deelnemer ontvangt een herinnering. Voor meer informatie: 010-2981060. Gouda - Op woensdag 4 oktober Rondt de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden haar maande lijkse inloopochtend in het Bleuland ZiekenhuisLocatie StJozef van 10.00 tot 12.00 uur. De inloopochtend is voor iedereen, lid of geen lid, toegan kelijk. De NWS behartigt belangen van audi tie! gehandicapten in Nederland: slechthorenden, doofgewordenen, Tinnitus-, Méniëre-, en cochleare-im- plant-patiënten. De Afdeling Midden Holland is één van de circa 50 regiona le afdelingen van de NWS. De vertegenwoordigers van de NWS weten - uit eigen ervaring en oplei ding - wat het betekent een chroni sche ziekte of aandoening te hebben. Een patiëntenorganisatie voorziet in de behoefte aan steun, begrip, op vang, en een andere kijk op de aan doening. Op de inloopochtend zijn vrijwilligers van de NWS aanwezig om u te woord te staan. Er zijn gratis brochures over vele aspecten van slechthorendheid en hulpmiddelen. De inloopochtenden van de NWS vinden plaats op elke eerste woens dag van de maand. De volgende is op 3 november. Voor inlichtingen: 0182- 519343 of 0172-614815. '•ieuwerkerk aan den IJssel - Op zater dag 16 oktober houdt de Nederlandse vereniging "De Verzamelaar" voor de revende keer een grote verzamel aars met een tentoonstelling in de We zalen van het Ontmoetingscen- jwniaan de Bospolderstraat. Publiek welkom van 10.00 tot 16.00 uur. witree ƒ2,-, jeugd 6-12 en 65+ ƒ1,-. p organisatie hoopt veel verzame- ®rsvan Qubix, speldjes, postzegels, telefoonkaarten enzovoort, naar de beurs zullen komen. Er is een ruime ruilhoek aanwezig. Naast een 'beurs' is er ook een ten toonstelling, waarop bezoekers kun nen zien wat er zoal verzameld wordt. Verzamelaars tonen hun eigen verza melingen van onder andere: whisky kannen, grammofoonplaten, buson derneming van Gogh-spullen, parfum flesjes en nog veel meer. ledereen is welkom op 16 oktober. Voor meer informatie: 0180-316117. o-De Maag Lever Darm Stichting I wduceert op 30 september tijdens I esPeciale 50+ beurs in de Jaarbeurs I Urecht de folder Spijsvertering bij I pi-en. De folder is bedoeld voor li» I? (-!'e problemen hebben met IIJn spijsvertering of problemen wil- 11 voorkomen. Wnsen ouder worden, nemen in I. algemeen cje gezondheidsklach- liïr SeWt ook voor de spijsver- l iiTh 'Jlt 's ooder andere het gevolg r® het slapper worden van de spie- 1 1 van het spijsverteringskanaal. |fj]!rnaast zijn er andere oorzaken. De I,! er §aat in op de meest voorko- lürre ^achten en geeft praktische oyer het voorkómen van klach- de spijsvertering bestaan veel misverstanden. Met name de oudere generaties hebben op jongere leeftijd hun kennis opgedaan. Een deel van die kennis berust op oude volkswijs heden die door de voortschrijdende wetenschap achterhaald zijn. Daar naast hebben ouderen een vast leef- en eetpatroon ontwikkeld. In de prak tijk blijkt dat het aanbrengen van klei ne aanpassingen in dat patroon een deel van de spijsverteringsproble men oplost. De folder Spijsvertering bij ouderen wordt op 30 september in de Jaar beurs in Utrecht geïntroduceerd tij dens de 50+ beurs. De folder is gratis en kan ok worden aangevraagd bij de Maag Lever Darm Stichting, Postbus 430, 3430 AK Nieuwegein. Telefoon 030-6055881. E-mail info@mlds.nl. Moerkapelle - De collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds - de kan kerbestrijding - heeft in Moerkapelle ƒ5008,25 opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun medewerking. Regio - Op dinsdag 5 oktober is er een koffieochtend in de Nederlands Her vormde kerk aan de Kerkstraat 1 in Bergschenhoek. Tjitske Lemstra spreekt over het thema "Genade, wat kost mij dat". Vanaf 9.00 uur is er koffie, het programma start om 9.30 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie: Mevrouw Wolff, tele foon 079-5933133. Regio - De musicalgroep Music.All werkt aan haar repertoire voor het jaar 2000. ledereen die wil meezingen in het koor is welkom op een repetitie. De groep repeteert elke woensdag avond in zalencentrum De Brug in Reeuwijk. Voor meer informatie: 0182-539099 of 0182-517902. Oma feliciteren? sleutel verloren? 5 straattegels te koop? Plaats een kleintje (zie bon op pagina 5!) Zevenhuizen - Na de zomerstop is in september het naturistisch zwem men begonnen. De naturistische zwemvereniging "Puur Natuur" huurt ten bate van het naturistisch zwem men onder andere het zwembad de Koornmolen in Zevenhuizen. Hier kan men zaterdags van 16.30 uur tot 18.00 uur zwemmen. Voor informatie: 079- 3613305. Benthuizen - De koorrepetities van het interkerkelijk kinderkoor "Zingen maakt blij" zijn van start gegaan. Kin deren vanaf 6 jaar zijn welkom bij het koor. Belangstellende kinderen kun nen (eventueel samen met een ouder) vrijblijvend tijdens een repetitie ko men luisteren of meezingen. Het koor repeteert iedere vrijdagmid dag van 16.15 tot 17.00 uur in De Hoek steen een de Dr. Albert Schweizerlaan 2. Voor meer informatie: 079-3420768, 079-3315667 of 079-3419671. Moerkapelle - In de derde ronde van de onderlinge competitie bij de senio ren van schaakvereniging Moerkapel le was er veel vuurwerk op de borden. Koploper Maarten Vroegindeweij redde het niet tegen de aanvallende Ben van Geffen, die middels een dub bel kwaliteitsoffer de strijd besliste. De twaalfjarige Ron Droog maakte het de grote Gerard van Ommeren erg lastig. De gelijkopgaande strijd werd pas in het verre eindspel door Gerard gewonnen. Wouter Vroegindeweij speelde tegen Cees van Vuuren niet geheel overtuigend. Cees blunderde zijn dame weg toen hij op het punt stond remise te maken. Hugo van El- teren is dit seizoen goed uit de start blokken gekomen. Hij klopte, toch nog iets te moeizaam, nieuwe aan winst Sjaak Kouwenhoven. Wim Vroegindeweij en Ronald Mander- sloot speelden hun eerste onderlinge competitiepartij tegen elkaar remise na correct spel. Opvallend is dit prille seizoen het frisse spel van Ar'ie Hoog- duyn. Hij won fraai van Jan Blok, die nog niet is warmgedraaid. Jacques de Lange overrompelde in zijn bekende stijl de arme Gerrit van meeteren. Ste fan Rensen verkeek zich op de rustige routine van de winnende Henk Doorn hein. Broer Michiel Rensen versloeg Marian van Elteren, die toch zeer goed uit de opening was gekomen. Dick Bac klopte André Corpeleijn en is dus wat laat aan zijn opmars naar de bovenste regionen van de ranglijst begonnen. De stand bovenaan: 1Ben van Geffen; 2. Gerard van Ommeren; 3. Wouter Vroegindeweij; 4. Hugo van Elteren; 5. Arie Hoogduyn. Bij de jeugd de uitslagen van de derde ronde: groep 1: Stefan Rensen-Ron Droog: 1-0; Pieter Perdijk-Freek Hof man: 0-1; Dico Reijneveld-Boudewijn Weijermars: 0-1; Teun Kooij-Marleen van Vliet: 1-0. De stand aan kop: 1. Stefan Rensen; 2. Freek Hofman; 3. Ron Droog. Groep 2: Marius van der Torren- Christiaan Noorland: 0-1; Job Reyne- veld-Mark Pieper: 1-0; Jessica Stam- Thijs van der Torren: 0,5-0,5; Rode- riek Gielisse-Jan van de Hoek: 1-0; Thomas Roest-Bas Pieper: 0-1: De stand aan kop: 1. Christiaan Noor- land; 2. Marius van der Torren; 3. Job Reyneveld. Moerkapelle - Het eerste team van TZM kan net als vorige week de winst nog niet pakken. Werd het vorige week een nipt verlies van 4-6, deze week werd er met dezelfde cijfers ver loren. Dit keer in de thuiswedstrijd tegen Flamingo's 1 uit Góuda. Guus van Amerongen won twee partijen. Ad van Heijningen één. Dico Bac kon geen partij in winst omzetten. De dub bel werd wel gewonnen. Team 2 speelde een uitwedstrijd te gen TOP 6 uit Haastrecht en verloor met 7-3. Coerd van Kasteel won twee partijen, Patrick van der Meer één. De dubbel werd ook verloren. Team 3 speelde een uitwedstrijd te gen Ilac 8 uit Gouda. Er werd met forse cijfers gewonnen. Kees de Wilde won drie partijen, Gerard Reijm twee en André Te Paske één. Ook de dubbel werd gewonnen: 3- 7. Het 4e team speelde een uitwedstrijd tegen TTVN 7 uit Nieuwkoop en won met nog grotere cijfers: 1-9. Het 5e team won met maar liefst 10-0. Harm Rodenboog, Walter Micke en Adrie Bout wonnen al hun partijen. De dubbel werd ook gewonnen, waar door de maximale score tot stand kwam. Zondag 10 oktober tussen 12.00 en 16.00 uur organiseert Langlaufvereni ging Gouda open huis. Belangstellen den zijn van harte uitgenodigd om kennis te maken met een tak van sport die zich mag verheugen in een groeiende belangstelling. De vereni ging beschikt over een prachtige kunststofbaan met zowel vlakke loipes als mogelijkheden afdalings-, skating- en telemarkingtechnieken te beoefenen. Voor ƒ5,- kunnen belangstellenden gebruik maken van het langlaufmate- riaal voor een proefles onder begelei ding van een deskundige leraar en wordt voorlichting gegeven over de vele mogelijkheden van de vereniging en de langlaufsport. Ook voor kinde ren is er in diverse maten materiaal beschikbaar. De kunststofbaan be vindt zich op de ligweide van zwem bad "De Tobbe" in het Groenhoven- park aan het Tobbepad te Gouda. Regio - Donderdag 30 september is er gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden, kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij: PPE Inzamelpunt, Agaat 10 te Zoetermeer van 17.00 tot 20.00 uur. Voor informatie: 079-3615682. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen ook brieven, tijdschriften en dergelijke bevatten, echter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilogram, de kosten zijn 7.50 per pakket plus 2.50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. Moerkapelle - Het standaardteam van de voetbalvereniging Moerkapelle le verde zaterdag een keurige prestatie door het Leidse LSW met een 4-2 nederlaag naar huis te sturen, daar mee nam de ploeg revanche op de vorige week geleden nederlaag. Door deze overwinning bezetten de "Blauw-Witten" een met Koudekerk gedeelde tweede plaats. Het was Za terdag een uiterst spectaculaire wed strijd tussen twee technische en aan vallend voetballende ploegen. Boven dien was het scoreverloop sensatio neel te noemen. Moerkapelle kwam flitsend uit de startblokken en over rompelde in de beginfase LSW totaal dit ging gepaard met goed combina tievoetbal. Al na 10 minuten stond de 1-0 op het scorebord. Langzamer hand kwam ook LSW beter in haar spel en het bezorgde de Moerkapelse defensie de nodige problemen. Toch werd in de 20e minuut de voorsprong verdubbeld na een combinatie tussen meerdere spelers belandde de bal bij Lennaert Visser, die heel fraai afrond de. Kort hierna kwam LSW goed te rug; hun spits soleerde knap door de verdediging en schoot beheerst de 1- 2 binnen. Nauwelijks was er afgetrapt of de stand stond al gelijk. Nadat Alexander Hertog een goede kans op 3-1 miste, schoot een LSW'er uit de counter tegen de lat, de Moerkapelse verdediging was niet alert en alsnog werd de 2-2 binnengeschoten. Direct hierna kwamen de gastheren heel goed weg toen LSW een toegekende penalty miste. De tweede helft was het aanzien eveneens meer dan waard. Nauwelijks begonnen scoorde Danny Pols al 3-2 met het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Van zeker 30 meter schoot hij de bal snoeihard in de uiterste linkerbovenhoek. Hier na werd Moerkapelle steeds sterker, maar verzuimde het de voorsprong uit te breiden. Er sloop een bepaalde onrust in de ploeg, waaraan Lennaert Visser in blessuretijd een eind maak te. Na een goede combinatie kapte hij een drietal spelers uit en passeerde vervolgens de keeper, kort daarna, floot de scheidsrechter af, waarmee een einde kwam aan een leuke en zeer sportieve (geen kaarten) ontmoeting. Zaterdag aanstaande Koudekerk - Moerkapelle, aanvang 14.30 uur. Moerkapelle 2 verstevigde haar kop positie door met 4-0 WDS 3 te ver slaan. René Stormbroek en Peter Paul Breedijk scoorden ieder twee maal.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 17