l NIEUWS J REIZEN Daar voelt iedereen zich thuis Rabobank Rabobank Weeknieuw Zevenhuizen-Moerkapelle Aandelenresearch Strategie J herfstvakantie Uitnodiging Algemene Vergadering van de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle Rabobank leuke internetsites izen-Moerkapelle pagina 2 Hart van Holland/29 september 1999 lc jaargang nummer 29 voor u, van en door uw bank - Telefoonnummers Algemeen: 0180-63 73 83 Geldzaken: 0180-63 73 70 Hypotheken: 0180-63 73 53 Beleggen: 0180-63 73 58 Reizen: 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 maandag t/m donderdag 09,00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle r Training beieggen in opties voor beginners Antwoordcoupon: GRAN CANARIA .18/10 en 24/10 v.a. COSTA DEL SOL v. 16/10 en 23/10 .....M v.a. ff MALLORCA v. 17/10 en 24/10 v.a Millennium-probleem nog niet overal in het MKB onderkent Introductie Euro Stoxx 50 GarantFund Lokale activiteiten: Rabobank Rob Beentjes en Erwin Boorsma Beleggingsadviseurs Modelportefeuille aandelen Nederland De Nederlandse aandelenbeurs is afgelopen week fors gedaald met -3.2%. Meevallende groeicijfers in verschillende Europese landen (Spanje, Engeland) en gematigde inflatie in de EMU landen konden de beurs niet inspireren. Vooral op dinsdag liet de Nederlandse beurs een sterke koersdaling zien. Op deze dag besloot de centrale bank van Japan, tegen de marktverwachting in, om het monetaire beleid niet te verruimen. Hierop was aangedrongen door de politiek, om zo de yen minder aantrekkelijk te maken. Het uitblijven van ingrijpen door de centrale bank leidde tot een verdere stijging van de yen. Koninklijke Olie had te leiden onder de daling van de olieprijs. In afwachting van de OPEC meeting deze week verloor het aandeel meer dan 6%. Ook Philips lag fors onder druk. Door de aardbeving in Taiwan werd de chip producent gedwongen de productie tijdelijk stop te zetten. Unilever maakte bekend dat de onderneming een acceleratie in de omzetgroei wil behalen door zich op een kleiner aantal sterke merken te gaan richten. Unilever wil het aantal merken gaan terugbrengen van 1600 naar 400 merken, die op dit moment 90% van haar omzet genereren. Unilever was een van de sterkste stijgers afgelopen week. KLM kondigde deze week aan een budget luchtvaartmaatschappij te beginnen, die zal Zevenhuizen-Moerkapelle gaan concurreren met bijvoorbeeld Easyjet en GO. Performance Modelportefeuille behaalt een outperformance van 0.3% De modelportefeuille boekte in de verslagweek een rendement van-2.9%. De AEX-index daalde met 3.2%, zodat de modelportefeuille in de verslagweek een outperfor mance van 0.3% te zien gaf. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rendement op de modelportefeuille 1.6%. De AEX-index steeg in dezelfde periode met 4.8%. Wijzigingen in de portefeuille Hunter Douglas verwijderd, Randstad opgenomen. Met enige pijn in ons hart hebben wij afscheid genomen van Hunter Douglas in de modelportefeuille. In de IRIS- systematiek heeft de onderneming nog maar drie punten, zodat het fonds niet meer in de modelportefeuille te handhaven is. Fundamenteel is er echter niets veranderd bij Hunter Douglas in de laatste weken. Als vervanger voor Hunter Douglas is Randstad opgenomen. Wij zijn positief over dit aandeel aangezien de integratie van Strategix sneller en beter verloopt dan verwacht.Tevens zijn wij positief over de expansiestrategie van Randstad in Duitsland, Italië en Spanje. is geopend: Zevenhuizen-Moerkapelle Iris-modelportefeuille Week 38 portefeuille performance deze week uit.'98 getronics 2.7 20.3 unilever 1.6 -9.0 wolters kluwer -0.4 -23.1 aegon -1.0 -21.6 fortis nl -1.1 -10.1 ing -1.3 -2.0 vendex -1.4 33.2 nutreco -1.4 -0.2 boskalis -2.1 16.4 kpn -2.3 0.8 abn amro -2.5 21.7 macintosh -2.9 13.3 numico -3.5 -1.6 draka -4.1 50.3 ahold -4.6 2.1 heineken -5.2 -0.8 akzo -6.0 4.8 kon. olie -6.3 33.2 philips -6.5 66.9 hunter douglas -7.9 -5.4 modelportefeuille -2.9 aex-index -3.2 v Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle organiseert op donderdag 11 novem ber een bijeenkomst voor mensen die geïnteresseerd zijn in het beleggen in opties. De bank komt hiermee tege moet aan de sterk toegenomen inte resse onder beleggers voor dit boei ende beleggingsinstrument. De bijeenkomst is vooral bedoeld voor klanten die weinig ervaring heb ben met het beleggen in opties. De meer ervaren optiebelegger zal deze bijeenkomst weinig nieuws horen. Voor hen volgt er in een later stadium een bijeenkomst voor gevorderden. Indien u nader kennis wilt maken met de boeiende materie van opties, dan is dit uw kans. Deze bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk, klant of geen klant van de Rabobank. U kunt zich aanmelden door onderstaande coupon in te vullen en op te sturen naar of af te geven bij de Rabobank in Zevenhuizen en Moerkapelle. Uw aan melding wordt schriftelijk bevestigd. U kunt zich ook telefonisch aanmel den op telefoonnummer 0180- 637365 of via Email naar Rabo3750@tref.nl. Ja, ik kom naar de bijeenkomst Beleggen in opties op donderdag 11 november ik kom alleen ik kom inclusief mijzelf met personen Naam Adres Woonplaats Telefoonnummer Deze coupon kunt u afgeven op ons kantoor in Zevenhuizen of Moerkapelle of opsturen naar: Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle T.a.v. Afdeling effecten, Postbus 5 ,2760 AA Zevenhuizen nk Vrijdag 24 september was het dan eindelijk zover. Jaap Breugem, directeur van de Rabobank wordt Drs. J. Breugem. Na 2 jaar zwoegen breekt er nu weer een" rustige tijd "voor hem aan. Dacht u altijdhij heeft het zo druk, laat ik hem maar niet bellen" vanaf heden kan dat weer. Bestuur, Raad van Toezicht en medewer kers hebben het feest al in besloten kring gevierd. De Rabobank is een coöperatieve bank die opkomt voor de belangen van haar leden. Via het Bestuur en de Algemene Vergadering oefenen de leden invloed uit op het beleid van hun plaatselijke bank. De Rabobank kiest bewust positie als een dienstverlener die nauw betrokken is bij de lokale gemeenschap waarvan de leden deel uitmaken. Midden in de samenleverlng Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle houdt op maandag 11 oktober 1999 haar jaarlijkse Algemene Vergadering. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats in Zorgcentrum "de Zevenster" te Zevenhuizen. De belangrijke statutenwijziging van vorig jaar heeft de weg vrijgemaakt naar een open coöperatie met méér en meer betrokken leden. De Algemene Ver gadering van 11 oktober 1999 wordt de eerste waarin onze bank in haar nieu we coöperatieve vorm naar buiten treedt. Verkorte agenda: Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 1998 Decharge Benoeming leden Bestuur en Raad van Toezicht Mededelingen en rondvraag Na de pauze zal Tom van 't Hek, bondscoach van het dameshockeyteam een inleiding verzorgen. De volledige agenda, de notulen van de vorige Algemene Vergadering, de jaarrekening 1998 en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor leden ter inzage in ons kanoor aan de Dorpsstraat 190 te Zevenhuizen. Het Bestuur Coöperatieve Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle U.A. gevestigd te Zevenhuizen Moerkapelle Uit kredietrapportages van banken blijkt dat veel ondernemers het mil lenniumprobleem onderkennen en maatregelen nemen.Toch verwach ten onderzoeksinstituten dat onge veer 15% van de bedrijven proble men krijgt. Voor ondernemers die het probleem nog niet hebben aangepakt, begint de tijd te drin gen. Hoewel de aard en de omvang van de problemen lastig zijn in te schatten houden banken, op voor schrift van de Nederlandse Bank, met de beoordeling van hun kre dietportefeuille rekening met deze problematiek. Dit kan voor onze cliënten inhouden dat zij door de bank reeds benaderd zijn of nog benaderd worden om te informe ren hoe zij zich hebben voorbereid op het millennium. Robeco introduceert RG Euro Stoxx 50 GarantFund okt. 99/06 Een belegging waarbij u profiteert van de stijgingen van de Dow Jones Euro Stoxx 50, een toonaangeven de index in Euroland. Uw risico blijft beperkt. KoersKliks stellen namelijk uw winst veilig, zodra de Euro Stoxx 50 met een van te voren bepaald percentage is gestegen. Uw winst kan u dan niet meer ontgaan, zelfs al daalt daarna de index. Bovendien zorgt de minimum garantiewaarde (EUR 50) ervoor dat een groot dee! van uw inleg wordt beschermd. Inschrijven kan tot en met 11 okto ber 1999,17.00 uur. Het aantal par ticipaties is echter gelimiteerd. Informeer dus snel bij een van onze beleggingsadviseurs of kijk op internet: www.rabobank.nl 6 oktober Plattelandsvrouwen MKP Internet- avond 9 oktober Reizenafdeling Rabobank gesloten 11 oktober Algemene Ledenvergadering 18 oktober - 22 oktober jeugd spaar feest 1 november - 30 november foto expositie Jan van Woerden. www.autototaal.nl Een gebruikte auto via interne!; kopen is een van de mogelijkhe-i den. Particulieren kunnen ook gra tis een advertentie zetten voor hunj eigen auto. www.internetcollege.nl Voor zowel scholieren in het mid delbaar onderwijs als voor studen ten is dit een site met veel informa tie. Ook werkstukken of boekversla gen kan je hier gratis ophalen De ouders die het huiswerk voor hun kinderen maken kunnen hier ook ideeën opdoen. www.moppen.net Leuke moppen zijn op deze site te vinden. Dan ben je voor de eerstko mende verjaardagen weer voorzien van de nieuwste moppen. www.webstyle.net Het laatste internetnieuws of l|nK naar leuke websites ontvangt dagelijks als email. Op deze si kunt u zich gratis abonneren. E-mail adres Rabobank Zevenhuizen Moerkapelle: rabo3750@tref.nl. i

Hart van Holland | 1999 | | pagina 2