C Vier-tegen-vier straatvoetbaltoernooi Eenvoudige overwinning voor dames Data General Team 1 goed van start Jeugdafdeling v.v. Groeneweg Doelpuntrijk weekend voor de jeugd w Waddinxveen Nieuwe cursus Jazz- dansen Nic Geers prolongeert zwemtitels Moerkapelle pupillen bezorgen jeugdafdeling veel punten Open Dag Goudse Sportduikers Hart van Holland/29 september 1999 pagina 9 W.S.E. en Floreant SS Voetbal Volleybal Badminton Vereniging Zevenhuizen Voetbal Zwemmen Voetbal Door Karin Jongkind Regio - Op woensdag 22 september vonden bij Sportvereniging Gouda de voorrondes plaats van het 'vier tegen vier straatvoetbaltoernooi'. Dit toernooi wordt al jaren georganiseerd voor jonge voetballertjes in de D- en E-pupillenleeftijd (acht tot twaalf jaar). Ook dit jaar kon de K.N.V.B. zich verheugen over een groot aantal inschrijvingen. Daarbij is het niet noodzakelijk dat de deelne mers verbonden zijn aan een voetbalvereniging, inschrijving via een buurthuis of wijkcomité is ook mogelijk en wordt zelfs door de bond aangemoedigd. Paul Koster van de K.N.V.B.: "Het vier tegen vier toernooi is ooit opgezet om de echte 'straatvoetballers' te ontdekken. Dat veel bekende voetballers ooit begonnen zijn op het pleintje in de buurt is geen onzin. Juist naar die nog onbekende talenten is de K.N.V.B. op zoek. In de Joop der jaren heeft er echter wel een verschuiving plaats gevonden. Nu zijn het met name de leden van de voetbalverenigingen die deelnemen aan het toernooi." Vanuit deze regio namen twee teams van W.S.E. (Waddinxveen) en twee teams van Floreant (Boskoop) deel aan het toernooi. Van beide verenigingen eindigde een team op de eerste plaats en plaatsten zich daarmee voor de komende districtsfinale. Bij W.S.E. was dat het oudste girls- team, bestaande uit Bethel Dawitt (11), Sara Eitjes (11), Esti Martina (10) en Lisa Vliegenthart (12). De coach van de meisjes is Nathalie Sterk. "Vorig jaar zijn we met dit team ook eerste geworden en doorgegaan naar de districtsfinale in Rotterdam. Daar werden we toen ook eerste en pas in de halve finale die daarna gespeeld werd, verloren we nipt." aldus de coach, die er alle vertrouwen in heeft dat 'haar' meiden het nu wél zullen redden. Voor Floreant waren de E-Pupillen het meest succesvol. Het team van coach Edwin van den Berg en begeleidster Bep van Gemeren heeft allemaal laatste jaars E-pupillen. "Dit jaar moet het dus gaan lukken," aldus begeleidster Bep van Gemeren. "Vorig jaar namen we als winnaar van de voorrondes ook deel aan de districtsfinale. Toen verloren we in de finale met 7-2 van een team uit Gouda. Hopelijk hebben we dit jaar meer succes." Het team van Floreant bestaat uit de volgende spelers: Martijn Hogerbrug, Frank van Gemeren, MaxGuldemond, Peter van de Linde en Bob Radder (allen 10 jaar). De districtsfinale wordt op 19 april 2000 gespeeld in Rotterdam. Winnaars van deze finaleronde gaan door naar de grote finale in mei volgend jaar. Waddinxveen - De pupillen van Voet balvereniging Moerkapelle waren za terdag uiterst succesvol en behaal den veel punten. F2 behaalde de hoog ste score van de dag: 0-15 tegen NSO F3. F1 belandde op de tweede plaats: de uitwedstrijd bij Olympia F5 werd 0- 5 gewonnen. Ook de E-pupillen pres teerden naar vermogen. El moest naar WSE El en nam het eerste punt mee naar huis: 3-3. E2 beschikt even eens over een leuk team, dat zich keu rig mengt in de strijd om de bovenste plaatsen, nu werd Nieuwerkerk E6 met 3-1 opzij gezet. E3 was het enige pupillenteam, dat een nederlaag moest incasseren: 0-6 tegen Oudewa ter E3. Dl keerde na de grote neder laag van vorige week op het pad der overwinningen terug: met 8-0 werd Rohda D3 verslagen. In tegenstelling tot de pupillen waren de junioren min der succesvol. BI moest met 4-1 haar meerdere erkennen in Siveo. Cl leed een nederlaag tegen Nieuwerkerk C3: 1-4. Gouda - De Goudse Sportduikers star ten het verenigingsjaars met een open dag op zondag 3 oktober. Tij dens deze open dag wordt uitleg ge geven over aanschaf en kosten van materiaal, lidmaatschap, medische verklaring, opleidingsduur, activitei ten enzovoort. Aansluitend kunnen belangstellenden een proefduik ne men. De vereniging heeft tevens di verse mogelijkheden voor mensen die reeds in het bezit zijn van een duikbrevet. Geïnteresseerden zijn welkom in zwembad De Tobbe in Gouda van 13.30 tot 15.30 uur. Men dienst zich van tevoren aan te mel den: 0182-524121. Zevenhuizen - In de eerste bekerron de moest de volleybalselectie van Data General in Schoonhoven de strijd aanbinden tegen DOS. Vanwege de latere aansluiting door Eredivisieteams moet de bekercom petitie volgens de nieuwe internatio nalespelregels worden gespeeld, dus volgens het rally-point systeem. De ploeg uit Zevenhuizen ondervond niet veel tegenstand van DOS, vooral door het verschil in tempo en de per fecte passing van libero Janneke de Dutter. In de eerste set debuteerde Floortje Kok niet onverdienstelijk. De aanval van Joske Lucassen en Fanny uafeber scoorde veelvuldig, wat bij droeg aan de setwinst van 25-14De 2e set liet aan beide kanten veel service- fouten zien. Spelverdeelster Barbara Knap onderhield een hoog tempo en verdedigde enkele ballen met blik semsnelle reacties. De middenblok kering vormde de enige dissonant aan Zevenhuizense zijde en DOS profi teerde hier regelmatig van. Met 25-18 werd de 2e set gewonnen. De coach van DOS probeerde met wis sels en time-outs het tempo te druk ken, wat aanvankelijk lukt. Snel spel van Karin Vermaat en een lange servi ce serie van Michelle Bijl deed het tij echter keren, waarna ook de 3e set winnend met 25-14 werd afgesloten. De 3-0 overwinning werd binnen 50 speelminuten bereikt, wat goed uit kwam, omdat er nog een oefenwed strijd in Swanla wachtte tegen DAK uit Zevenhuizen - Hoewel de districts- competitie al weer de tweede week ingaat, speelde team 1 afgelopen za terdag pas haar eerste wedstrijd, 'earn 1 is vorig seizoen net niet ge promoveerd en speelt dit jaar in de 5e ™sse. Zaterdag speelde het team uit Ie§en Shuttlewoude 4 in Zoeterwou- de. Terwijl de heren later aan de start Afschenen, startten de dames vast ®ctde dames-enkels. Liesbeth Poot, it jaar nieuw in Tearn 1speelde als ^rste dame. In de eerste set moest ze len warm draaien. Toch had de te- Scnstandster uit Zoeterwoude weinig "tebrengen. Liesbeth won overtui gd met 4-11 en 2-11Wendie Hoger- km? sPee'de de tweede dames-en- o. De eerste set verliep vlot, echter e 'aatste punt in de tweede set liet ven °P zich wachten. De winst ging a*r Zevenhuizen (4-11, 8-11). Ma 's arriveerden ook de heren, aat zij gelijktijdig aan de slag kon- n red Hogerwaard speelde eerste men ?e ^eer uit Zoeterwoude gaf Imks rake klappen, maar was niet d jt°ePeltjes in de benen. Ted speel- op in en won gemakkelijk 'ussenhjd ging het enkelen bij en Hartog, invaller, in de eer- 'eset wat moeizaam (15-2). Echter in van •ec'e set kree8 hij het spelletje tegenstander door en dat 15ï r\ r-de vee' in zijn voordeel (7- Dok in de derde set hield hij het heft in handen (12-15). Aan het eind van de singels werd het zo 0-4 in het voordeel van Zevenhuizen. Verliezen zat er toen al niet meer in. Ted Hogerwaard en Liesbeth Poot speelden vervolgens de eerste mix. De eerste set ging snel en eenvoudig (1-15). Echter in de tweede set ging het helemaal mis en raakte zij uit het ritme (15-11). Een derde set was no dig om weer voeten aan de grond te krijgen (6-15). Henk den Hartog en Wendie Hoger waard speelden de tweede mix. De linkshandige tegenstander bleek in de mix erg onvoorspelbaar. Het lukt Henk en Wendie niet om goed in het spel te komen. Zoeterwoude behaal de hier het eerste punt (15-3, 15-6). Tenslotte werd het tijd voor de dub bels. Ook deze werden gelijktijdig ge speeld. Bij de heren werd er in de eerste set nog aardig geknokt (13-15), echter in de tweede set werd duidelijk dat de winst voor Zevenhuizen was (7-15). De dames hadden het een stuk eenvoudiger. Zij wonnen met 5-15 en 1-15 vrij gemakkelijk. Team 1 ging zo, na haar eerste wed strijd, met 1-7 winst naar huis. Ook de overige teams speelden deze week. Team 2 speelde haar eerste wedstrijd en won thuis met 5-3 van Sla U Fit 1. Team 3 speelde ook thuis, maar verloor met 1-7 van Fikzo Lek- kerkerk 2. Team 4 verloor uit met 1-7 en van B.C. Ouderkerk 5. Hoogezand. Omdat Data General de thuiswedstrijden in de komende com petitie op centre-court gaat spelen was een oefenwedstrijd op dit veld gewenst vooral om de mogelijkheden van de lange service te ondervinden. Beide ploegen matten elkaar af in maar liefst 7 sets. Zo'n 50 toeschou wers zagen Data General wisselvallig spelen, zelfs een 12-2 voorsprong kon niet in winst worden omgezet. Service en aanval waren goed verzorgd, maar pass, blokkering en middenaanval lie ten veel steken vallen. Vooral de mid denpositie blijft beneden het noodza kelijk niveau en het is te hopen dat Olga van Zaanen snel herstelt van haar enkelblessure. Inmiddels heeft zij de training hervat. Komende zater dag start de competitie met een uit wedstrijd tegen Somas/Activia in St. Anthonis, al jaren een grote opgaaf voor de Zevenhuizensen, vooral van wege de zeer krappe zaal en het mati ge licht. Op zaterdag 9 oktober om 19.00 uur wordt de eerste thuiswed strijd tegen Alterno afgewerkt in de grote hal van Swanla. Ja het is echt waar, Marianne is 30 sept. 42 jaar! Felicitaties van ons allemaal Beloning! bij het terug bezorgen van mijn bril tel. 079-5932668 Papa, mama en Roberto gefeliciteerd met jullie verjaardag. Kusjes Dominique Zevenhuizen - Wegens het succes van de cursus jazzdansen voor kinderen, georganiseerd door gymvereniging OSS/Be Fit, is het cursusaanbod uitge breid met een uur jazzdansen voor volwassenen. De volwassenengroep kan nog enkele leden gebruiken. Vrij wel wekelijks worden nieuwe dansen uitgeprobeerd zodat het geen enkel bezwaar is als iemand halverwege het seizoen nieuw in de groep komt. Leef tijd speelt geen rol, iedereen kan dan sen. Het accent ligt op het plezier in bewegen, zeker in het begin gaat het niet om ingewikkelde choreografieën en wervelende draaien. De cursus is in de gymzaal aan de Dorpsstraat. De cursustijd op maan dagavond is van 20.30 tot 21.30 voor de volwassenen. Voor informatie: 0180-633002. Zevenhuizen - De uitslagen van de jeugd van voetbalvereniging Groene weg: Donk Al-Groeneweg Al 0-4; Groeneweg B 1-Unio B1 4-0; CW Zwer- vers-Groeneweg C1 6-3; Gouderak D1- Groeneweg Dl 0-9; Lekkerkerk D2- Groeneweg D2 2-5; Groeneweg El- Schoonhoven E4 9-0; Nieuwerkerk E9- Groeneweg E2 0-4; Groeneweg E3-SPV 81 El 1-6; Olympia E9-Groeneweg E41- 18; Dillitant F2-Groeneweg F1 0-11; Groeneweg F2- DCV F3 7-1; Groene weg F3-Ommoord F5 6-0; ONA F3- Groeneweg F4 0-7; Floreant F7-Groe- neweg F5 0-9; Van de veertien teams die het afgelo pen weekend in het veld kwamen heb ben èr twaalf hun wedstrijd gewon nen. Al hoefde zich niet extra in te spannen om te winnen van Donk met als aardigheidje dat de jarige Arnout scoorde. BI haalde een moeilijke maar verdiende overwinning. Cl had een zware wedstrijd tegen een hard spelend team van de Zwervers. Dl blijft winnen, nu tegen Gouderak, waar veel kansen werden geschapen. Met een hattrick in de le helft en nog een doelpunt was de ruststand 0-4. De 2e helft bleef er degelijk gespeeld worden en werd verdiend met 9-0 ge wonnen. D2 blijft ook winnen, Gou derak werd met 5-2 verslagen. Bij de E-teams verliepen de wedstrij den perfect; El won met 9-0 van Schoonhoven. E2 haalde een degelij ke overwinning bij Nieuwerkerk: 0-4. E3 had het moeilijk; SPV 81 speelde te goed. E4 liet van zich spreken:18-l! Alle F-teams hebben dit weekend ge wonnen. Waddinxveen/Boskoop - Tijdens de nationale zwemkampioenschappen voor masters in Oldenzaal heeft Nic Geers, na de prolongatie vorige maand van zijn titel op de 5000 m in Open Water nu ook met succes titels verdedigd op de korte afstanden in een 25 m bad. Vanwege de grote belangstelling mochten de deelnemers hooguit op vier onderdelen inschrijven. De Boskoper noteerde op zijn vier nummers de snelste tijden maar op de 100 m wisselslag met de altijd moeilijke keerpunten ging het bij het laatste keerpunt - van schoolslag naar borstcrawl - niet vlekkeloos waardoor diskwalificatie volgde. Op drie onderde len werd de 61-jarige Geers in zijn groep 60-64 wel opnieuw kampioen van Nederland. De 100 m rugslag ging in 1 min 23.0 sec, de 50 vlinder in 35.5 sec en de 100 vrijeslag in 1 min 8.2 sec. Op dë 100 m rugslag verbeterde hij tevens zijn nationale record waardoor ook een Deventer koek zijn deel werd. Waddinxveen - F1 ging op bezoek bij WSE een haalde fors uit. (0-13). F2 ontving Siveo en kwam helaas na rust net iets te kort. (1-2). F3 wist er tegen Cabauw bijna een gelijk spel uit te slepen, maar kwam één doelpunt te kort (3-4). F4 blijft met grote cijfers winnen, deze week werd medekoplo per Floreant het sl. ichtoffer (0-8). F5 kwam weer tot scoren, echter tegen stander BVCB was iets sterker (1-9). Alle drie de E teams kwamen (ruim) tot winst. El zette met goed spel Sportlust aan de kant:(7-l), E2 gaf Jodan Boys voet balles (1-8) en E3 behaalde tegen Esto zijn tweede overwinning (6-4). Dl kreeg tegen Zevenhoven veel kan sen, maar bleef uiteindelijk steken op (5-1). D2 was een maatje te klein voor Jodan Boys (2-7). De grootste uitslag van deze week komt op naam van de Cl, met maar liefst 21-1 werd Zevenhoven naar huis gestuurd. De C2 moest in VEP zijn meerdere erkennen: (6-1). Mj gingen tegen Zevenhoven pas na de rust goed voetballen, maar kon het tij niet meer keren: (4-0). Al ging op bezoek bij NSV en vergat te doen wat de tegenstander wel deed: scoren (8-3).

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9