Püïrff B.V. gehele dag toegankelijk voor publiek Concert door Gert Oost cvenhuizen-Moerkape Exalto en Oosterhoff golfkampioen Nieuw programma Fotoclub Sensationele schaakwinst Ron Droog Wijzingen ANBO-programma Activiteiten-Agenda Opbrengst collecte Nierstichting ƒ1670,- voor Unicef Opbrengst collecte Nierstichting Collecte kankerbestrijding Hart van Holland/6 oktober 1999 pagina 13 Kennis maken met Phaff Producten van Phaff jnnr Karin Jongkind {venhuizen - Afgelopen weekeinde »nd voor de derde maal de Open iedrijvendag plaats. In Zevenhuizen lelde Phaff B.V., specialist in het reduceren en bedrukken van kunst- itofverpakkingen, haar deuren open iwr het publiek. Door middel van een uitgezette route door het bedrijf, Ion de bezoeker kennis nemen van Set gehele productieproces. Daarbij varen vele medewerkers van het Wrijf aanwezig om de geïnteresse- tden rond te leiden. Aan het eind van Ie rondleiding konden de bezoekers onder het genot van een hapje en oen drankje ook nog kennis maken niet de ontwerptechniek van Phaff. liet behulp van speciaal computer programmatuur ontwerpen de aedewerkers van Phaff, al dan niet in opdracht van de klant nieuwe vor men van kunststofverpakkingen. Bet bedrijf Phaff werd ruim vijfen twintig jaar geleden opgericht als drukkerij. Een belangrijk deel van de werkzaamheden van Phaff bestond de bedrukking van kunststofver pakkingen. Na enige tijd werd steeds vaker de vraag gesteld of Phaff de verpakkingen niet alleen kon bedruk ken maar ook kon produceren. De combinatie van deze twee activitei ten bleek een gouden vondst. In 1990 verhuisde het bedrijf naar het industrieterrein van Zevenhuizen. Anno 1999 is Phaff gevestigd in een gebouw van 11.000 m2 oppervlakte en biedt het bedrijf emplooi aan ruim honderd medewerkers. Phaff maakt kunststofverpakkingen voor bekende merknamen en bedrij ven, waarvan het grootste gedeelte werkzaam is in de levensmiddelen en zoetwaren industrie. Het mayo naisebakje bij McDonald, de Johma- salade bakjes of de Red Band snoep- doosjes zijn hiervan slechts een klein voorbeeld. Ook maakt Phaff veel producten voor de Personal Care-industrie. Hieronder vallen bij voorbeeld zeepverpakkingen, sham poos of luchtverfrissers. Daarbij maakt Phaff gebruik van twee ver schillende procestechnieken. Bij het 'spuitgietproces' wordt een hoeveel heid polypropyleen door middel van zogenaamde matrijzen (mallen) in de juiste vorm gegoten. Door middel van het 'blaasproces' kunnen holle voorwerpen, zoals bijvoorbeeld bidons, flessen en koelelementen vervaardigd worden. Bedrukking van de verpakkingen vindt plaats door offset, zeefdruk, hotprint of tampo- print. De nieuwste vorm van bedruk ken heet 'in-mould-labeling'. Daarbij wordt tijdens het productieproces een label 'ingegoten'. Deze techniek is redelijk kostbaar en wordt daarom nog beperkt toegepast. Algelopen vrijdag zijn Simone Exalto en Claes Oosterhoff de nieuwe Moer- kapelse golfkampioenen geworden de dames en de heren. Op de goed onderhouden golfbaan Greve- lingenhout in Bruinisse kon mevrouw Simone Exalto bij de dames haar in 1997 veroverde titel prolongeren. Na een zeer sportieve I strijd met de dames Pamela Potheca- 01 Nini Sollevelden en Jannie Oosterhoff ging Simone wederom met de eer strijken. Bij de heren kon wederhelft Ad Exalto dit kunststukje niet herhalen. Met de soms hard aan wakkerende Zeeuwse wind als belangrijke tegenstander, ging Claes Oosterhoff met de winst er vandoor. De deelnemers hebben afgesproken voortaan ieder jaar om dit kampi oenschap te strijden. Help, bril verloren! tegen beloning terug te bezorgen; tel. 0182-619190 Hoera (o)pa wordt 6 okt. 61 jaar. H.G. Ed Mar- rie Danissa, Jordy; ps: geniet van de VUT! Zevenhuizen - In het onlangs ver schenen informatie-bulletin van de ANBO, afdeling Zevenhuizen, zijn enkele verkeerde data gepubliceerd. •Zo zijn de soosmiddagen niet op 6 en 20 oktober maar op 13 en 27 okto ber. De thema-maaltijd os op 20 oktober vanaf 12.00 uur. De Welfare-verkoop, die in het bul letin op 13 oktober stond, is een maand later, en wel op zaterdag 13 november. Deze activiteiten vinden plaats in De Zevenster. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein Woensdag 20 oktober: Herv. Centr.: ouderenmiddag; de heer Schinkel houdt een dia-lezing over 'bijbelverspreiding'. Dinsdag II januari: start nieuwe cursus EHBO; info: 0180-631376. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 6371 I l;koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw Seref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum Ons Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagen van 19.00-21.00 uur: 30 nov.; zaterdagen van 13.30-16.00 uur: 30 okt., 18 dec. De Zeven Muzen: 9 okt.: 20.00 uur geref. kerk: orgelconcert; 6 nov.: 20.00 uur ?eref. kerk: amateur-muziekavond. Vogelvereniging Zang en Kleur: kaartavonden op: 22 okt., 19 nov., 17 dec.; dec: sinterklaaskaarten; 23 dec.: kerstkaarten. Oud Verlaat De Vierkap: klaverjassen: 15,29 okt., 12,26 nov., 10 dec.; De Schakel: 12 okt., 0 nov., 30 nov., 21 dec.Voorlichtingsavond gemeente Zevenhuizen-Moerkapel- 'e: 19 okt.; Soos: 19 okt., 2, 16 en 30 nov, 14 dec.; Bingo: 13 nov. Moerkapelle Ouderensoos in Op Moer: 14 okt., I I nov., 9 dec., 13 jan., 10 febr., 9 mrt., 13 aPr- en 11 mei. Donderdag 28 oktober: 19.30 uur: geref. gem. kerk: Reformatie-herdenking m.m.v. jongerenkoor Nethanja. Zevenhuizen - De onlangs gehouden collecte voor de Nierstichting heeft in Zevenhuizen ƒ3120,35 opge bracht, waarvan ƒ350,20 in Oud Ver laat. Het afdelingscomité bedankt gevers en collectanten voor hun medewerking. KERKDIENSTEN - 10 oktober Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur dra K.W. Broos, Rotterdam; 18.30 uur ds W. Davidse. Herv. kerk 10.00 uur ds G.J. v. Beek; 19.00 uur ds W. Radstake. Oud Verlaat 10.00 uur ds G.J. v. Beek. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur rev. drs F.H. Sachs. R.K. 10.15 uur eucharistieviering in dorpshuis Swanla. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds A. Schaap. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zip pro. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 9 oktober: dokter R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon 010- 521.25.00. Zondag 10 oktober: dokter W.J. van Brug gen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, telefoon 0180-63.17.83. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw.J. Snoep, 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Zevenhuizen - Op 9 oktober geeft dr. Gert Oost, organist te Utrecht, een concert op het Van Leeuwenorgel van de gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 156. Aanvang 20.00 uur; de toegang is vrij. Sinds 1991 zorgen de commissie Kerkmuziek van de gereformeerde kerk en de culturele stichting "De Zeven Muzen" dat er aan het eind van de zomer een bekende organist een concert geeft op het in dat jaar in gebruik geno men orgel. In voorgaande jaren waren dit onder andere Aart Berg- werff van de Lutherse Kerk in Den Haag, Herman van Vliet van de Sint Joriskerk in Amersfoort en Jaap Kro nenburg van de Grote Kerk in Maass luis. Dit keer komt dr. Gert Oost'. Hij stu deerde orgel aan het Amsterdamsch Conservatorium bij Dr. Anthon van der Horst en bij Albert de Klerk. In 1968 slaagde hij met onderscheiding voor het einddiploma solospel orgel. In 1970 behaalde hij de Prix d'excel- lence voor zijn orgelspel. Ook stu deerde hij muziekwetenschappen aan de Rijksuniversiteit Utrecht. Voor het doctoraalexamen slaagde hij in 1968 cum laude. In 1975 promo veerde hij opeen proefschrift over "De orgelmakers Batz (1739 - 1849)". Gert Oost is als universitair docent verbonden aan de vakgroep muziek wetenschap der Universiteit Utrecht. Zijn specialisatie is de Nederlandse muziekbeoefening in de 18e en de 19e eeuw. Hij publiceerde op dit terrein van de muziekweten schap diverse studies, muziekuitga ven en cd's. In 1994 verscheen van zijn hand een biografie over zijn leer meester Anton van der Horst met enkele daarbij behorende cd's. Als organist is Gert Oost verbonden aan de Aula van de Universiteit Utrecht; tevens is hij aangesteld als organist bij de Raad van State en bespeelt hij in die functie het Batz-orgel in de Gotische zaal te Den Haag. Zijn con certpraktijk omvat een breed reper toire uit diverse stijlperioden. Ook als componist laat Gert Oost zich gelden. Voor de "Schola Davidica Utrecht" een in Engelse kerkmuziek gespecialiseerd koor, waarvan hij de vaste begeleider is, schreef hij een groot aantal composities, onder meer een volledig Psalter. Voorts schreef hij werken voor orgel en koperblazers, een opdrachtwerk van de Raad van State voor klarinet en orgel, een liederencyclus voor Vrou wenkoor a capella én liederen voor sopraan, fluit en piano op teksten van Tagore. Zijn recent voltooide Kerkopera "Visions of Heaven" beleefde in 1998 zijn première. Op het programma van 9 oktober staan werken van Johann Sebastiaan Bach, Anton W. Rijp, Jean Alain, Georg Friedrich Handel, Richard Hol, Béla Bartok en Bram Bruin. Moerkapelle - Het bestuur van de Fotoclub uit Moerkapelle heeft op haar eerste clubavond het nieuwe programma 1999-2000 gepresente- rd. Voorzitter Beppie Roos: "Het pro gramma omvat zowel clubavonden, alsmede fototochten. Er wordt veel aandacht geschonken aan fototech nieken omdat de fotoclub weer een aantal nieuwe leden mocht verwel komen. Ook zijn er avonden gereser veerd voor het maken van goede portretten en er is aandacht voor zowel stereofotografie en digitale fotografie. De leden gaan zelfs een gehele dag besteden aan het gebruik van digitale technieken. De clubcon tacten en de daarbij behorende gezelligheid staan hoog in het vaan del van de Fotoclub. Deze komt tot uiting in het traditionele Nieuwjaars gourmet en in het organiseren van diverse Fototochten. Er staan toch ten gepland naar dierenparken, het in aanbouw zijnde tunnelcomplex in Terneuzen onder leiding van een gids en als klap op de vuurpijl gaan de leden in juni 2000 tijdens een foto weekend vrijwillig droogvallen op de Waddenzee. Dit gebeurt met een gerestaureerde zeiltjalk uit 1891. De Fotoclub komt elke tweede maandag van de maand om 20.00 uur bijeen in Galerie Artistique aan het Kerkewa- ter. Zevenhuizen - Afgelopen donderdag en vrijdag werd de halfjaarlijkse kin derkleding- en speelgoedbeurs gehouden. Het batig saldo komt toe aan Unicef. Deze keer bracht de beurs ƒ1670,- op. Hoera, Andries vd Kraan 2 jaar! Heel veel liefs van opa, oma Remon Gevonden: een sleutelbos met 2 oranje sleu telhangers 079-5932537 Hiep hiep hoera, Mathijs wordt 6 okt. 5 jaar. Hartelijk gefeliciteerd van opa en oma eiken eethoek, rond model vraagprijs ƒ400,- 0180-631894 Gevonden: Quinny buggy bij begraafpl. aan de Roemer - tel. 215985 Moerkapelle - De collecte van de Nierstichting, die van 19 tot en met 26 september gehouden werd, heeft in Moerkapelle ƒ2694,75 opgebracht. De organisatie bedankt collectanten en gevers voor hun medewerking. Oud Verlaat - De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kankerbestrij ding/Koningin Wilhelmina Fonds - heeft in Oud Verlaat ƒ1630,- opge bracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun medewerking. Moerkapelle - In de vierde ronde van de onderlinge competitie bij de seni oren van schaakvereniging Moerka pelle heeft de twaalfjarige Ron Droog gewonnen van niemand minder dan Wim Vroegindeweij. Wim had, met zwart spelend, het aangeboden pion netje via het Morra-gambiet van bord gesnoept, maar kreeg nooit prettig spel. Wit won de kwaliteit en het eindspel. De glunderende Ron, die al een jaar begeleid wordt door Jesse van Elteren, mag volgende week "gewoon" in het derde spelen. Ben van Geffen en Gerard van Ommeren speelden om de eerste plaats van de ranglijst. Gerard speel de niet sterk en werd door Ben in een Scandinavische partij snel opge bracht. Hugo van Elteren, met zwart tegen Wouter Vroegindeweij, had weer eens het Lettisch gambiet van zolder gehaald. Hugo kreeg goed spel en won materiaal via een venij nig schijnoffer. Later bleek dat vol doende voor de volle winst en de tweede plaats in de rangschikking. Op de derde plaats verschijnt Marcel de Haan, die Jaques de Lange - natuurlijk met de Aljechin-verdedi- ging - de baas was. Maarten Vroegin deweij kreeg in een Konings-Indische opening ruimtevoordeel tegen Arie Hoogduijn en bouwde dat uit naar winst. Ronald Mandersloot verplet terde Cees van Vuuren met zijn spe cialiteit tegen de Pirc. Michiel Ren- sen won bijzonder fraai van Sjaak Kouwenhoven en broertje Stefan Rensen klopte Patrick Stam. Voor vader en zoon Van der Poel was er nog geen succes weggelegd, maar zij troffen' sterke tegenstanders: Meüs verloor van Jesse van Elteren en Hans was niet opgewassen tegen Dick Bac. Marian van Elteren kwam in het nadeel tegen Gerrit van Meete- ren. In een leuk toreneindspel knokte zij nog lang voor remise, maar Gerrit gaf de winst niet meer uit handen. In een lastige partij was Jan Blok ten slotte sterker dan Henk Doornhein. De stand bovenaan: 1. Ben van Gef fen; 2. Hugo van Elteren; 3. Marcel de Haan; 4. Gerard van Ommeren; 5. Maarten Vroegindeweij. De jeugd, uitslagen vierde ronde: Groep 1: Matthias Freeke - Stefan Rensen 0-1; Ron Droog - Boudewijn Weijermars 0-1; Jasper Kamp - Teun Kooij 1-0; Pieter Perdijk - Dico Reijne- veld 1-0; Marleen van Vliet - Patrick Stam 0-1. De stand aan kop: 1. Stefan Rensen; 2. Freek Hofman; 3. Boude wijn Weijermars.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13