Overhandiging collectepenning Woonwensenonderzoek Leerlingen Coenecoop College lopen mee in stille tocht inxvcen-bos Malle gevallen op de schaakclub Kinderboekenweek in bibliotheek Openingsmiddag De Overkant Stichting "Gibraltar" op zoek naar materialen Open Cirkel: Ouder worden een zegen Nog enkele kaarten benefietconcert Da Capo Hart van Holland/6 oktober 1999 pagina 15 Twee versies Wouwen Adviescommissie (VAC) voor de woningbouw houdt woonwensenonderzoek 55+ Kleurwedstrijd Nieuw schoolvak: uitvinden! Leesprogramma Bekroningen ror Karin Jongkind faddinxveen - Op vrijdag 1 oktober reeg burgemeester Jonkman uit landen van de heer Roos van de jereformeerde vrijgemaakte Kruis- terk (Passage), twee collectepennin- overhandigd. De overhandiging i plaats op het gemeentehuis. De penningen werden in 1986 inge- voerd binnen de gemeente van de Huiskerk," vertelt de heer Roos, lid tan de kerkvoogdij van de Kruiskerk, tot die tijd werden bij de collectes ii de kerk, naast het gewone munt geld ook bonnen gebruikt. Deze bon nen vertegenwoordigden een bepaal- de waarde en werden na gebruik vernietigd. Het tellen van de bonnen »asechter een tijdrovend werkje. De tonnen werden namelijk vaak tot propjes gevouwen en moesten nadien weer gladgestreken worden om de waarde te kunnen achterha len. Mijn verzameling oude gasmun- len brachten mij op het idee om ook bij de Kerk collectepenningen in te voeren. Het kerkbestuur moest daar in eerste instantie niets van weten, maar ging later toch overstag. De eerste proefdruk bij de Nederlandse Munt in Utrecht was een belevenis op zich en anno 1999 zijn elfduizend exemplaren van deze collectepen ningen in gebruik." aldus de heer Roos. De collectepenningen, die aan de ene zijde een afbeelding van de Kruis kerk vertonen en aan de andere zijde het Pax Christi-teken, zijn ver vaardigd in twee ver sies. De eerste munt werd geslagen in één kleur en vertegenwoor digde een waarde van ƒ1,10. Later werd ook nog een bi-color versie geslagen, die een dubbe le waarde vertegenwo- rdigde. "De collectepen ningen verdienen zeker een plaatsje in de vitri nekast, die in de hal van het Gemeentehuis opge steld staat," aldus bur gemeester Jonkman. "In deze vitrinekast bevin den zich allerlei voor werpen die met het ver leden of heden van de gemeente Waddinxveen te maken hebben. Deze horen daar, gezien hun unieke karak- penningen I ter zeker thuis." Waddinxveen - De gevestigde orde in de ranglijst is nog niet hersteld. Een remise van Hans van Woudenberg met zwart tegen Leo van der Haven is geen verrassing. Jaap Smit kreeg een vreemde tweede zet van Albert I Prins en ging die op zijn gemak weer- gen. Dat kostte tijd. Toen de dame I van Albert ingesloten was, gaf Albert op: ten koste van mat was de dame te redden. Peter de Louw en Bar- thold Jansen verdeelden hun tijd wonderlijk: na ruim een uur per per- soon beiden elf zetten. Met de nood zaak om de rest haastig af te werken 's®5 Barthold het handigst om. Wim Hennink had werk tegen Henk Erke- 'ens, maar Henk liet zich pardoes I Mt zetten in een stelling die nog kansen gaf. Een zonderling drama van vergissingen voerden Hennie de loodt en Kees Klaassen op. Hennie kwam een toren voor en gaf het stuk terug. Beter was de overwinning van Hans van Offeren op Bert van der Knaap: de zwakke punten in Berts spel wer den zorgvuldig blootgelegd. Henk van Erk was te vrijgevig tegen Arjan Hennink. Jaap van Sandijk had de langste partij van de avond en in een eindspel met toren en pionnen tegen een paard voor Kees Alblas trok htj langzaam de winst naar zich toe. Henk Stam was wat achteloos tegen ton Kuiper en werd daarvoor opge- dracht. Van der Haven sr. zit kenne lijk nog niet goed in zijn spel: tegen theo Goor kwam hij er niet aan te Pas. Huib de Bruin gaf tegen Ronald üannis nodeloos een paard weg, maar speelde overigens heel be hoorlijk. Uiteraard kon dat hem niet redden. Ton Bronk raakte materiaal kwijt tegen Laurens Ellers, die ver moedelijk toch te sterk voor hem is. Nico Dannis had een makkie aan de anders weerbare Eric Hennink. Jasper van Oort bracht tegen Rijan den Drijver zestig jaar meer ervaring in. Adriaan van der Starre en Jan Muit kloven hun partij tot op het bot af, maar kwamen op remise uit. Nadir Omarzad speelde haastig: tegen de geroutineerde Jaap van der Heiden nogal onvoorzichtig. Frido Ritter is al een aantal weken niet in zijn gewone spel en verloor tegen Tjeerd Wiersma. John Vaessen spe lde tegen Arie Kardol de f-pion op en verzwakte daarmee zijn stelling. Uit eindelijk werd hij mat gezet. Dirk van Offeren had de hele avond nodig om de onervaren Johan van der Ree het punt af te nemen: goed werk van Johan. Mare Hillers kon naar ver wachting niet tegen Herman Smits kamp op. Evert Hildebrand van het vierde haalde tegen Jeroen van der Veen zijn eerste punt. De elektrische secretaris 'herbere kent' de ranglijst: als men in de eer ste ronde gelijkspeelt tegen de kam pioen: 50 punten. Als de kampioen in de volgende weken tien plaatsen zakt, devalueert dat gelijk spel tot 45 punten. Wie dat systeem kent, spiedt, hoe de mannen presteren, van wie hij gewonnen heeft: winst van een voormalig slachtoffer helpt de eigen positie, en andersom. Her berekening met de hand gaat haast niet. Stand: 1. Jaap Smit, 2. Leo van der Haven, 3. Hans van Woudenberg. oop - Een VAC is een wooncon- juiïientenorganisatie op gemeente hof regionaal niveau, die bestaat 11 vrijwilligers (met name vrouwen) verschillende politieke en maat- chappelijke achtergronden. De eer- l 'ACwerd in 1946 opgericht. Het pndelijk Contact van de VAC's is de ®delijke service-organisatie waar e 280 VAC's in Nederland bij zijn ""gesloten. De leden van de VAC's "orden door het Landelijk Contact gehooid en begeleid bij de uitvoe- ng van hun werkzaamheden. Daar- dp?v '3evor9ert en bewaakt het Lan- JW Contact op landelijk niveau de S oruikskwaliteit van woningen en onomgeving, ondermeer door Dolt met ^et m'n'st;er'e VROM en in T en C'oor vertegenwoordiging i 'verse landelijke organen en stellingen. Als ervaringsdeskundi- toetsen de VAC-leden plannen °r de woonomgeving en voor I, IfJJSbouwprojecten op praktische 'Jaarheid en doen - indien nodig V«en v°or verbeteringen. Boskoop wil in samenwerking met de gemeente en de plaatselijke woningcorporaties een woonwen senonderzoek houden onder de (toekomstige) senioren van ons dorp. Het aantal 55-plussers zal immers in de komende jaren flink toenemen. Met de uitkomsten van deze enquête hopen wij een indruk te krijgen, wat de woonwensen zijn van deze groepering in de komende eeuw. Een dezer dagen ontvangen 500 inwoners van Boskoop van 50 jaar en ouder, verspreid over heel Bos koop, per post een brief met vragen lijst. De verzending hiervan wordt verzorgd door de gemeente Bos koop. VAC-Boskoop weet dus niet wie de lijsten ontvangen, waardoor de anonimiteit van de personen die de lijsten terugsturen is gewaar borgd. Men wordt verzocht de inge vulde vragenlijst voor 15 oktober aanstaande in bijgevoegde antwoor- denvelop aan VAC-Boskoop te retourneren. Hieraan zijn geen kosten verbonden, de porto is reeds betaald. Waddinxveen/Boskoop - Zanggroep Da Capo uit Boskoop, onder leiding van Ben Kramer geeft op vrijdag 8 oktober een benefietconcert. Voor dit concert zijn al flink wat kaarten verkocht. Het concert vindt plaats in de ontmoetingskerk aan de Groen- voorde in Waddinxveen. Aanvang 20.00 uur. De kerk is open vanaf 19.30 uur. De opbrengst van dit concert is bestemd voor twee goede doelen, namelijk het Ronald Mac Donald kin derfonds en de Stichting Johan Baas Oncologie Support. Naast een aantal eigen muzikanten zal aan dit concert worden meegewerkt door het, in binnen- en buitenland bekende koperkwintet van de Mariniers Kapel der Koninklijke Marine. Het pro gramma is zeer gevarieerd en bevat onder andere werken van: Tom Par ker, Frida Boccora, W.A. Mozart, G.F. Handel, Simon en Garfunkel, Miss Saigon en nog vele anderen. De kaar ten kosten ƒ17,50 in de voorverkoop en bij aanvang van het concert ƒ20,-. Kaarten zijn te reserveren, en ver krijgbaar bij: familie Drenth, Voorof- scheweg 222, Boskoop: 0172 214661 of bij José Versluis, J. Luykenstraat 9, Waddinxveen: 0182 618852. Verloren: gouden naam-armband, naam Dana 0180-631965 KERKDIENSTEN - 10 oktober Waddinxveen Herv. Immanuelkerk 10.00 uur ds C. de Jong; 18.30 uur ds F. Bos (Souburgh). Remonstr. kerk 10.00 uur drs C. Schey- grond. Geref. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds E. van Dalen, Den Haag. Geref. kerk (vrijgem.) 9.30 en 16.30 uur ds E. Brink. Oud geref. gem. 10.00 en 18.30 uur preeklezen. Chr. afgesch. gem. 9.30 en 17.00 uur ds J.G. van Tilburg. De Rank 10.00 uur ds M. de Boer. Ichthus 10.00 uur G.van Engelenhoven; 18.30 uur avonddienst. Boskoop Vrijz. Prot Geloofsgem. 10.00 uur dr E.P. Meijering. Oegstgeest. Herv. Gem. 9.30 uur prof dr G.G. de Kruijff,Alphen a/d Rijn; 18.30 uur ds M.D. vd Giessen. De Stek 9.30 uur dsTj. Doesburg, Lei derdorp. Geref kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooij- donk; 18.30 uur ds J.H. Langelaar. Chr. geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds J. de Jong.Veenendaal. Bethel 9.30 uur Dolf de Voogd. Parousia 10.00 uur D. van Roode. Waddinxveen - Van 6rtot en met 16 oktober is de kinderboekenweek. Dit jaar staan onder de titel "Van apen staartje tot apenkooi" verhalen over school centraal. Woensdag 6 oktober van 14.00 tot 16.00 uur is er voor kinderen van 3 tot 6 jaar een kleurwedstrijd. In de bibliotheek liggen kleurplaten, potlo den en viltstiften klaar.... In de bibliotheek hangen voorbeel den uit het Kwartetspel der Opmer kelijke Uitvindingen. Bijvoorbeeld de spaghettislurper, de opblaasspijbel- poop en de handenthuistrui. Wad- dinxveense Willy Wortels van 7 tot 12 jaar kunnen hun eigen uitvindin gen inleveren en maken zodoende kans op een verrassingsmiddag in Amsterdam. Een deelnameformulier ligt klaar in de bibliotheek. Het jaarlijkse leesprogramma gaat op 6 oktober van start en duurt tot 1 december. Onder het motto "Pippi, Pluk en Pietje Bell: lees de sterren van de eeuw" staan beroemde kin derboekfiguren van vroeger nu in het zonnetje. Deelnemers lezen 4 boeken rond dit thema en een boek van de schrijfster Mieke van Hooft. Met 5 gelezen boeken wordt een klein cadeautje verdiend plus een uitnodi ging voor het bezoek dat Mieke van Hooft op 11 december aan de biblio theek brengt. Kinderen van 6 tot 12 jaar krijgen alle informatie uit de bibliotheek. De met Griffels en Penselen bekroon de boeken, alsmede de boeken die bekroond zijn door de Nederlandse Kinderjury liggen ter inzage in de bibliotheek. Ze fcunnenna de Kinder boekenweek geleend worden. Waddinxveen - Speeltuinvereniging De Overkant houdt op zaterdag 9 oktober haar openingsmiddag voor kinderen. Deze middag is een voor proefje van het nieuwe seizoen. De vereniging heeft op woensdag middag en woensdagavond diverse kinderclubs. Hier kunnen de kinde ren spelletjes doen en wordt er geknutseld. Voor de peuters tot en met 4 jaar is er op maandagochtend een peuterclub. Voor tieners is er 'eenmaal per twee weken een inloop avond. Jongeren van 12 tot en met 16 jaar kunnen hier terecht om films te kijken, te biljarten of darten. Voor meer informatie: 0182-611398. Waddinxveen - De Stichting "Gibral tar", is een stichting die verschillen de activiteiten organiseert voor de Marokkaanse bewoners van Wad dinxveen. De activiteiten vinden plaats in de voormalige Prof. Kohn- stam mavo aan de Mauritslaan 55. Het bestuur van de stichting is druk bezig met het inrichten van de ruim te. In de zomervakantie is deze ruim te geschilderd en zijn er nieuwe gor dijnen opgehangen. Bovendien is de verlichting veranderd waardoor de ruimte gezelliger is geworden. Voor de activiteiten is het bestuur nog op zoek naar materialen zoals een tafel tennistafel, gezelschapsspelen, een kamerbiljart, computers en compu terspelletjes en een aantal kantoor- kasten. Wie dergelijke materialen over heeft en ze wil afstaan aan de stichting kan contact opnemen met de voorzitter van de Stichting "Gibraltar", de heer Ifrandi, telefoon 06-20173554. Men kan ok contact opnemen met de S.W.W., telefonisch bereikbaar op nummer (0182)- 631932 of via email: sww@stww.nl. Waddinxveen - Op woensdagavond 13 oktober zal tijdens de open cirkel avond dominee Verboom ingaan op de vraag of ouder worden een zegen is. Met name ouderen worden uitgenodigd om deze avond te bezoeken. Ver voer hoeft geen probleem te zijn; wie gehaald wil worden kan contact opnemen met Ilona Nuyten: 0182-619404. De avond wordt gehouden in gebouw De Schaapskooi, achter de Brugkerk. Aanvang 20.00 uur. Door Karin Heeren Waddinxveen - Op de middag van dinsdag 28 september worden op het Coenecoop College de voorberei dingen getroffen voor deelname aan de Stille Tocht in Den Haag. Het Leer lingen-Platform van het Coenecoop College heeft ervoor gezorgd dat iedereen die wil deelnemen aan de tocht met de bus mee kan. Spandoe ken worden gemaakt en de witte rozen worden bij de bloemist geha- ld. De betrokkenheid van de leerlin gen met de doelstelling is groot: een einde aan het geweld. De vraag 'Is er zinvol geweld?' op hun t-shirts wordt door Bastiaan de Jong van het Leer lingen Platform met een volmondig 'Nee' beantwoord. Nadat de spandoeken zijn gemaakt, vertrekt het gezelschap naar Den Haag waar de leerlingen zich aanslui ten bij de Stille Tocht georganiseerd door de Stichting 'Gorcum tegen geweld' waar na het openingswoord van de Haagse burgemeester Deet- man de Nationale Stille Tocht van start ging. Bij het Ministerie van Justitie werd een petitie aangeboden aan minister Korthals van Justitie. In die petitie dringt de Stichting Gor cum tegen Geweld aan op een gene raal pardon voor het inleveren van wapens, meer aandacht voor slacht offers en het tegengaan van groeps gedrag. Minister Korthals heeft toe gezegd zo snel mogelijk te reageren op de suggesties uit de petitie, nadat hij overleg heeft gehad met de ministers Peper van Binnenlandse Zaken en Van Boxtel van Grote ste den- ,en Integratiebeleid.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15