k.LITIE Hartvan Holland Prima Medicijnman en griezelen op niveau ia 't BROUWER DE KONING BERICHTEN KINDERBOEKENWEEK 6-16 OKTOBER 1999 VAN ©PENSTAARTJE TOT APENKOOI Foto's in het Hart van Holland INBRAAKBEVEILIGING! TiiiiLfljsafryM BEVERIG! MGEN deHaij van der Wende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle UITVAARTVERZORGING Gespreksgroepen Humanistisch Verbond Hart van Holland/6 oktober 1999 pagina 3 TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Waddi Hnxveen Zevenhuizen De medicijnman Vrienden van de maan GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting 1 Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Bel voor een gratis beveiligingsplan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 Smé 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. _o - Het Humanistisch Verbond I Midden-Holland gaat starten met [gespreksgroepen. Tijdens de gespreks- I avonden zullen actuele humanistische I thema's worden behandeld. Deelne- I mers kunnen discussiëren onder prik- I kelende leiding van twee bestuursle- I den van het Humanistisch Verbond. De afdeling Midden-Holland komt met te activiteit in navolging van Woer- nen Waddinxveen, waar al enige tijd succesvolle gespreksgroepen lopen, eerste humanistische gespreks- ep zal worden gehouden op dins dagavond 12 oktober in de Zuidrand flat (hoek Krugerlaan/De la Reylaan). Aanvang 20.00 uur. Geïnteresseerden zijn van harte welkom. Wie vragen heeft, kan terecht bij Marry van den Brink, telefoon 0182-523778. Verder zal in het komende wintersei zoen de programmering van het Huma nistisch Verbond anders zijn dan in voorgaande jaren. In plaats van elke maand een avond, zullen voortaan ongeveer drie avonden per seizoen worden georganiseerd in de vorm van een publiek debat. Inbreker aangehouden: Woensdag 29 september om 1.45 uur heeft de poli tie op heterdaad een 25-jarige man uit Boskoop aangehouden. Bij een slijterij in winkelcentrum Snijdelhof was het alarm afgegaan. Toen de Politie arriveerde stond de man juist net een tv-toestel in zijn handen. De ®en, die drugsverslaafde is, ver klaarde niet de bedoeling te hebben Weren te stelen, maar gaf aan op je politie te hebben gewacht en dat 'j tiet de inbraak aandacht voor fin problemen vroeg. Hulpverlening K ingeschakeld. 'eersongeval: Woensdagmiddag september heeft een 85-jarige fiet- ser uit Boskoop bij een verkeerson geval een hersenschudding en een schouderkneuzing opgelopen. De "tan wilde vanaf de Brederolaan 'nksaf de Staringlaan oprijden en gaf aarbij geen voorrang aan een 24- JT'8e automol#iist*»uit Reeuwijk. De an is overgebracht naar het Groe- e"artziekenhuis in Gouda. onder invloed: Woensdag- °nd29 september heeft de politie -^-jarige man uit Capelle a/d IJs- 1 aangehouden nadat hij even da- j °or met zijn auto in een singel l"-s. de Zuidplaslaan was gereden. I Nst zwemmend de kant te berei i weggerend. Een getuige zag I ken en is I Dol f waarschuwde de politie. De hn j 'lee": de drijfnatte man aange ven in de wijk Zuidpias. Uit de ffnanalysetest bleek dat hij een «"alcoholgehalte had van 940 (u ,'s het maximum toegestane), rijbewijs is ingevorderd en er is proces verbaal opgemaakt. Inbraak: In het weekeinde werd aan gifte gedaan van inbraak in een woning aan de Visserhoeve. Men kwam de woning binnen door het forceren van een slot in de voordeur Uit de woning werd onder andere een videorecorder weggenomen. Tas ontvreemd, politie zoekt getuige- Zaterdagmorgen omstreeks 9.15 liep een 74-jarige inwoonster uit Wad dinxveen langs een flatgebouw aan de Tollenstraat. De bejaarde vrouw maakte gebruik van een zogenaamde rollator. Uit het mandje op de rolla- tor werd door een passerende jonge man de handtas met onder andere een portemonnee weggenomen. De jongen hield zich op in een portiek van de flat. De verdachte was te voet, pakte de tas uit de rollator liep vervolgens eerst rustig en daarna hardlopend weg in de richting van de Bosboom Toussaintsingel. Van de verdachte is het volgende signale ment bekend: blank, 18-20 jaar oud, ca. 1.80 lang, mager smal postuur, lichtblond tot roodachtig haar opge schoren model, gekleed in een don kere dikke jas en een donkere broek. De politie zoekt getuigen en anderen die informatie hebben over deze diefstal. Politie Waddinxveen, tele foon 0182-642666 Inbraak: Aan de Staringstraat werd op eenzelfde wijze als in Waddinx veen ingebroken in een woning. Ook hier werd een videorecorder wegge nomen. Door Julia Pengirim 'De medicijnman' van Wim Kohier is nog net geen beknopte opleiding tot huisarts, maar is wel een prima handboek voor jonge mensen, die wat meer over hun lijf te weten wil len komen. 'Wat je wilt weten over je-iijf' is de ondertitel dan ook en zo is het maar net. Jeugdpuistjes: wat zijn dat voor dingen en wat doe je er aan. Wat is koorts en waarom krijg je dat. Hoe maak je nep-snot. Waarom hoef je niet altijd een dikke jas aan als het wat kouder wordt en waarom wordt je niet ziek, van een beetje kou. Waarom moet je eten, waarom moet je na overgeven veel drinken en waarom geef je over. Bij de apotheek is anti-uitdrogings- vloeistof te koop en smaakt niet lekker. Waarom win je geen Ronde van Frankrijk op boterhammen met pindakaas en waarom zijn zoemen de muggen - altijd vrouwtjes - meer hinderlijk dan erg? Kohier legt het allemaal in goed en voor kinderen begrijpelijk Neder lands uit, een beetje laconiek, maar niets omzeilend. Wil je in de tuin niet gestoken worden door wes pen, eet of drink je zoete spullen direct op, dan vliegen ze door naar de buren. In die trant. 'De medicijnman' legt pit over geboren worden en waarom je wordt geboren, daar begint het Wat je wilt weten over je lijf boek mee, waarna vrijwel alle vra gen, gebundeld in hoofdstukken, aan bod komen die kinderen over hun lijf te stellen hebben. Ook alles over aids, over diarree en hoe dat ont staat. Kohier is niet iemand, die voor elke niesbui naar de huisarts gaat en hij legt goed uit waarom. Veel wordt gerelativeerd, van sommige ziekten legt Kohier uit, waarom er niets tegen kan worden gedaan en dat art sen ook niet alles weten. Over de keuze van de onderwerpen kun je van mening verschillen. Ik had graag wat meer over vitamines wil len lezen. Kohier volstaat zo onge veer met de mededeling, dat je er weinig van nodig hebt. Maar als je er niets van krijgt, dan loopt het niet goed met je af. Een. extra hoofdstuk over gevarieerde voeding zou in een herdruk wat mij betreft mogen wor den ingeruild tegen de kloom met vier ouders of de Whoopy-hoest. Maar dat is een persoonlijke keuze. Verder is het een erg gezond werk, vind ik. En ook goed voor volwasse nen. De griezel-mode van de laatste jaren mag dan een opvallende opleving hebben ondergaan, griezelen is van alle tijden. Het begon, geloof ik, met Pieter Smeerpoets, of was het Soep Hein - 'mager wordt hij tot zijn straf, broek en kousen zakken af' - tot Henk van Kerkwijk werd bekroond voor zijn 'Griezelgolf'. Kort daarna kreeg ook Mensje van Keulen de Nienke van Hichtumprijs (1991) voor 'Vrien den van de maan'. Beide titels bete kenen griezelen op niveau, wat niet altijd kan worden gezegd van meer recent en al te nadrukkelijk griezel- werk. 'Vrienden van de maan' legt uit wat het is om 1. vampier te zijn, 2. gebe ten te worden en 3. wat tegen vampiers misschien ondernomen moet/kan worden. Bij Mensje van Keulen komen deze bloeddrinkende wezens, halfdoden, er genadig van af. Okee, Bella is een vampier, maar ook een goede moeder, hoewel vampiers geen gevoel zouden hebben. Bella heeft dat wel. Waar om zou ze anders een boek vol moeite doen, om voor haar zoon een schoon meisje te vinden? Want 't maanzieke jong doet niets anders dan dichten, houdt nooit eens z'n kop, tot moeders op pad gaat. Zij zal wel met een meisje terugkomen, jong en pril. En dat komt ze en Anneke is het slachtoffer. Het wordt wel een race tegen de klok en Anneke is maar een paar dichtregels verwijderd van de fatale beet in haar hals, waarna ze nooit meer de oude lieve Anne ke zal zijn. Maar een getrouwde vampier, onder soortgenoten. Het reddende gezelschap, waar onder vader en de jaloerse moe der (want vampier Bella was letterlijk stinkend mooi) neemt de trein waar Bella dat ook deed en eind goed, al goed, natuurlijk. Want Anneke wordt gered en Bella krijgt geen staaf dwars door haar hart, want ook een moedervam pier is een moeder en vader wil het bovendien niet hebben. Een aardig einde van een aardig geschreven griezelboek, vol humoristische aantekeningen, als achteloos in het werk opgeno men. Wim Kohier: De medicijnman; uit geverij Leopold, f34,90. Mensje van Keulen: Vrienden van de maanuitgeverij Querido, 14,95. De Gedenkteken Specialist 18 Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Hiep hiep hoera, (o)ma de Keijzer is 12-10 60 jaar! Gefeliciteerd Theo Yvon Jesse Davey Paul, niet bang zijn, we doen alles binnenshuis! Felicitaties van het thuisfront Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moérkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur SI u i tings te rm ijn a d ver ten ties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3