Dj 0 Succes voor streekgenoten bij NK "Endurance Karting" Volle winst Team 1 Onnodig puntenverlies van dames Data General-VCN De Nominatie %ers heren 1 karaktervol naar winst Badminton Enthos start nieuw seizoen Cadenz Nesselande start competitie Veel snelle atleten bij Coenecooploop Wisselend succes Moer- kapelse voetbaljeugd Voetbal Kleine teams aantrekkelijk Philippe en Robert Badmintonvereniging Zevenhuizen Volleybal Basketbal Wie wordt sporter van het jaar 2000? Hart van Holland/6 oktober 1999 pagina 7 rinnr Karin Jongkind Zevenhuizen/Waddinxveen - Endu rance Karting, voor sommige men sen wellicht een onbekende tak van sport, voor twee streekgeno ten echter een manier van leven. team van Bowman/Mcdrive. De voor laatste race werd het afgelopen we kend gehouden in Berghem. Hier winnen betekent, dat het team zich nu al officieus Nederlands Kampioen mag noemen. Zevenhuizen - Na enkele achtereen volgende seizoenen bij Somas in Sint Anthonis verloren te hebben, zag het er afgelopen zaterdag naar uit dat de damesselectie Van Data General de volle winst mee naar Zevenhuizen kon nemen. Immers na de le set nog met 15-7 te hebben verloren, knokte de selectie van coach Jan Visser zich terug, won de 2e set met 15-10 en overvleugelde de tegenstander in de 3e met 15-5. De ommekeer kwam echter halverwege de 4e set bij een voorsprong van 12-9, toen het spel van Data General stokte door slechte passing en onvoldoende scorend vermogen. Scheidsrechter van Gom- pel, die tot dat moment uitstekend leidde, zag een duidelijke fout van Naam: Paul van Holst Leeftijd: 17 jaar Woonplaats: Zevenhuizen Vereniging: Mountainbikevereni ging Dirty Hill, Bergschenhoek noten elkaar steeds weer tot een buitengewone prestatie te drijven. Dat dit niet onopgemerkt is geble ven, blijkt wel uit de naamspon- sors, die het team dit jaar wist te contracteren. De kart en de beno digde materialen worden volledig ter beschikking gesteld door B1Z, een engelse kartfabrikant. Het afstellen van alle materialen gebeurt bij Indoor Karting Zoeter- meer, waar de kart van het tweeta gestald staat. een aanvalster van Somas over het hoofd toen deze zich afzette op de schouder van haar spelverdeelster en op die manier de bal hoog over het blok van Data General tikte. De speelsters van Data General waren van slag, zagen Somas langszij komen en met 15-13 de setwinst pak ken. De hierdoor noodzakelijke 5e set volgens het rally-point systeem, bracht veel spanning, maar bij 12-12 deden blok- en aanvalsfouten de Zevenhuizensen de das om, waarna Somas met 15-13 de setwinst en met 3-2 de wedstrijdwinst incasseerde. Zaterdag wacht in Swanla tegenstan der Alterno uit Apeldoorn; aanvang 19.00 uur. fer, v-v Moerkapelle - De senioren van bad mintonvereniging Enthos spelen iedere vrijdagavond van 20.30 tot 23.00 uur in dorpshuis Op Moer. Iedereen (vanaf 18 jaar) is welkom om recreatief te badmintonnen bij deze enthousiaste vereniging. De junioren spelen op vrijdagavond van 19.00 tot 20.30 uur (inclusief trai ning). Ook hier zijn nieuwe leden van harte welkom. De mogelijkheid bestaat een proefa bonnement te nemen; men betaalt ƒ25,- voor zo'n abonnement (3 maan den geldig). Voor meer informatie kan men bel len: 0182-523232 of 079-5932758 of 079-3214028. Zevenhuizen - Zaterdag 9 oktober start het volleybalteam van Cadenz.nl de competitie in dorps huis Swanla met de wedstrijd tegen Ecostyle/Sudosa. De formatie van trainer Gert Timmer heeft de afgelopen weken oefenwed strijden gespeeld, waarin een stij gende lijn in het spel te zien was. Aanvang 19.00 uur. Waddinxveen - Op zaterdag 16 okto ber wordt voor de elfde keer de Coenecooploop gehouden. Aan het hoofdnummer, de 10 kilometer-wed strijd, doen veel snelle atleten mee. Viervoudig winnaar Greg van Hest, houder van het parcoursrecord, moet wegens een blessure verstek laten gaan. Wel aanwezig zijn Aziz Bougra, Wilfred Kiplagat Samoei, Aden Yusuf Farah, Radjid ben Mezia- ne, Warren Petterson, Jose Peixero, Corrie Saalma en nog veel meer bekende atleten. De regio wordt vertegenwoordigd door Gouwenaar Kanfaoui en het Boskoopse duo Hans van Beek-Fred van Zoest. Gelijk met de wedstrijdloop (14.35 uur) starten de 10 kilometerpresta- tieloop en de halve marathon. De 5 kilometer start om 13.20 uur en de gratis jeugdloop (1,2 km) om 13.00 uur. Start en finish zijn bij het Gront- mijgebouw op bedrijvenpark Coen- ecoop. Voor meer informatie: www.tref.nl/waddinxveen/coen- ecooploop. Moerkapelle - Over het algemeen genomen was het zaterdag voor de Moerkapelse voetbaljeugd geen slechte dag. Van de acht gespeelde wedstrijden werden er vier gewon nen, in drie wedstrijden werd het onderspit gedolven en éénmaal was er een gelijkspel. Voor dit gelijke spel waren de B-junioren verantwoorde lijk, na twee nederlagen werd weer een punt aan het totaal van 6 toege voegd. Tegen Nieuwkoop werd lange tijd een 1-0 voorsprong verdedigd, maar in de slotfase kwamen de gasten langszij. Door dit resultaat nemen de "Blauw-Witten" een positie boven in de middenmoot in. Ditzelf de kan gezegd worden van de C-juni- oren, zij boekten zaterdag jongstle den hun tweede overwinning, met 9-0 werd Jodan Boys verpulverd, in het duel om de bovenste plaats tegen Soccer Boys D3 liet Dl het dit maal afweten, met 0-6 wad e tegen stander duidelijk te sterk. De El pupillen hebben het tot dusverre ook moeilijk, nu was Be Fair El met 5-0 de meerdere. Het team van E2 lijkt daarentegen iets te hoog inge deeld, met 0-18 werd gewonnen van WSE E3, wat meer tegenstand lijkt voor dit team ook niet ongewenst, zal de ontwikkeling van de spelers ook ten goede komen. E3 heeft het tot dusverre niet gemakkelijk; ondanks veel inzet en enthousiasme werd ook nu verloren en wei met 6-1 bij RVC E2. De F-pupillen presteren uitstekend, zowel F1 als F2 voeren in hun poule de ranglijst aan - F1 moest op bezoek bij het ook nog ongesla gen Woerden Fl. In een goed gespe lde wedstrijd werd met 0-6 deze tegenstander opzij gezet. F2 vocht een spannend duel uit met Rohda F5, uiteindelijk' werd met 3-4 aan het langste eind getrokken en de punten mee naar huis genomen. De zb-jange Philippe Kibbens uit Waddinxveen en de 31-jarige Robert de Graaff uit Zevenhuizen zijn bijna verslaafd aan de kleine racewagens, die met een snelheid van meer dan honderd kilometer per uur over de baan vliegen. Wekelijks zijn zij dan ook vele uren te vinden op de kartbaan in Zoeter- meer, waar ze ongestoord kunnen sleutelen aan hun kart. Het sleute len en afstellen van de kart vormt één van de belangrijkste onderde len van de voorbereiding op een wedstrijd. Minimale afwijkingen kunnen grote problemen veroorza ken tijdens een wedstrijd. De wed strijden, die meerdere uren duren, worden vaak beslist op enkele seconden. Een goede voorberei ding is daarom essentieel. Philippe Ribbens en Robert de Graaff nemen onder de naam BIZ/Indoor Karting Zoetermeer als team deel aan de Nederlandse Kampioen schappen Endurance Karting. Momenteel staat het team op de eerste plaats met een ruime voor sprong op de nummer twee, het Endurance Karten is een vorm van de kartsport die buiten plaatsvindt. De races duren Aeestal acht uur, waarbij de teamgenoten elkaar na twee uur afwisselen. Een team kan bestaan uit twee of meerdere perso nen. Philippe Ribbens en Robert de Graaff hebben er bewust voor geko zen hun team zo klein mogelijk te houden. "Meerdere personen in één team betekent ook rekening houden met meerdere meningen," vertelt Philippe. "En afhankelijker zijn van elkaar," vult Robert aan. "Er zijn teams, die bestaan uit vier of vijf mensen. Drie daarvan zetten tijdens de race een toptijd neer, maar omdat nummer vier nét geen goede dag heeft, worden ze geen winnaar." Philippe Ribbens is in het dagelijks leven manager bij een meubelspuite- rij. Robert de Graaff is accountmana ger. Beiden combineren ze een druk ke baan met hun kart-activiteiten en zijn aan het eind van het seizoen (medio november) dan ook blij het vizier even op iets anders te kunnen richten. "Endurance Karten is top sport," vertellen ze openhartig. "Tij dens een race ben je twee uur achter elkaar zo geconcentreerd bezig, dat je verkrampt uit de kart stapt. Na een half uur ontspan je wat, maar begint meteen de voorbereiding voor de volgende sessie. Soms lijken je vingers er af te vallen, zo koud worden ze." Toch weten de teamge- Zevenhuizen - Vrijdag 1 oktober speelde team 1 haar tweede wed strijd thuis tegen Orbiton 6 uit Leid- schendam. Ted Hogerwaard ging als eerste heer van start. Meteen al bleek dat de heer van Orbiton een goede speler ws. Hoewel er flink werd gestreden, Ring de eerste set naar Orbinton met M5. In de tweede set kwam Ted terug en won met 15-9. De derde set moest uitkomst brengen. Ted kwam met 10-3 voor, maar zijn tegenstan der wist terug te komen tot het uit eindelijk 16-16 werd. Met 17-16 ging de winst net naar Zevenhuizen. Ondertussen was ook de tweede heer van start. Joop Koole speelde, Ja een blessure, zijn eerste wed strijdvan dit seizoen. Overigens was dit niet te merken. Zijn spel was jjoed en hij won dan ook overduide- tjk (15-7, 15-3). Bij de dames startte uesbeth Poot. Hoewel zij meer 'egenstand kreeg dan vorige week, #as ook dit geen zware partij (11-4, 11-7). Ook Wendie Hogerwaard kreeg het niet moeilijk (11-0, 11-1). Joop en Wendie speelden de eerste mix. Orbiton bood goed tegenstand, maar dit bleek niet voldoende. De winst ging naar Zevenhuizen (15-9, 15-8). Ook Ted en Liesbeth haalden winst. De herendubbel werd een zware strijd. De eerste set werd nog door Zevenhuizen gewonnen (15-10), maar in de tweede set konden de heren dat niet meer waar maken (11- 15). Een derde set was nodig. Flier pakten de heren de draad van de eerste set weer op en wonnen met 15-8. De dames wisten na de over winning in de singels ook in de dub bel de winst met gemak te behalen (15-6, 15-5). Zevenhuizen won uitein delijk met 8-0. Team 2 speelde ook thuis tegen Schollevaar 6 en verloor met 2-6. De overige teams hadden geen wed strijd. 1 -Idinxveen - Heren 1 behaalde een jjvaarbevochten overwinning op '«shoppers. Dames 1 had niet al te W moeite om bij Westland Stars in bravenzande te winnen. Jongens '■acetten 1 en Jongens benjamins. Gloren werd door Meisjes kadetten [jet begin van de wedstrijd van Heren tegen Grasshoppers leek uit /'braaien op een debacle voor Fly- s De eerste tien minuten was het Trfh wat ^'ok s'oeS- ctl gaf Flyers de moed niet op en gzaam kwam men meer' in het spel; ruststand 21-30. De tweede t kwam Flyers terug tot drie pun- maar toen ging het weer even ,en Met een stand van 31-44 in de e m'nuut gaf niemand meer een Si v°°r Flyers, behalve de spelers, er n°S 'n> kromden de «gen en verdedigen werd bijna als tier verheven. Grasshoppers had ■op geen pask]aar antwoord en J°°n fouten 'e maken. Flyers ging ook scoren en puntje voor puntje kh er naderbij geslopen. In de 5i'encie minuut kwam men langs- Utt ei r en ^et eindsignaal kwam Upj 56. Topscoorder: Edwin van J(jlngen met 11 punten. Dames 1 ondanks het gemis van twee crs - tegen Westland Stars een h. ,en'start en stond in een mum l)d met 0-17 voor. Hierna kwam de tegenstander iets beter in het spel en er ontstond een gelijkwaardi ge strijd. Flyers hield echter, gecon centreerd spelend, de voorsprong vast. Ruststand 23-40. Na de rust was het Westland Stars dat beter uit de startblokken kwam en het de Waddinxveense dames nog knap moeilijk maakte en tot drie punten terug kwam. Maar in de slotfase her vond Flyers zich en mede door het goede spel van de aanwezige centers werd beheerst de winst gepakt. Uit slag 47-60. Topscoorder: Anita van Unen met 25 punten. Jongens kadet ten 1 had geen moeite met Oegstge- st. De vraag alleen was hoe hoog de uitslag zou worden. Dat was 94-46. Topscoorder: Johan Walhout met 29 punten. Jongens benjamins hadden ook een makkelijke wedstrijd en gaven Grasshoppers geen enkele kans. Uitslag 69-22. Topscoorder: C- Roy Nimako Sarkodee met 30 pun ten. Meisjes kadetten 1 liet het de eerste helft afweten tegen Voorburg en kwam zodoende op een 9-33 achterstand. In de tweede helft ging het gelijk op en was er sprake van een echte strijd. Maar dichterbij kwam Flyers niet meer. Uitslag 25-58. Topscoorder: Maaike van Herpen met 9 punten. Vrijdagavond 8 okto ber om 21.00 uur Dames 1 tegen Niels Stensen uit Utrecht. Zaterdag om 19.00 uur Jongens junioren 1 tegen Binnenland. In 't dagelijks leven: leerling Thor- beckecollege Rotterdam, waar hij het Topsportprogramma van Havo- 5 volgt. Reden nominatie: Paul van Holst is een ambitieuze mountainbiker, die ondanks zijn jonge leeftijd al een aantal mooie 'mountainbike-over winningen' op zijn naam heeft staan. Hij behaalde die overwinnin gen bij de Junioren, een leeftijdsca tegorie waar hij nog één jaar in uit mag komen. Ondanks dat Paul pas twee jaar actief bezig is met het wedstrijdmountainbiken, begint hij al een vaste waarde te worden in de Nederlandse Juniorenselectie van bondscoach Leo van Zeeland. Paul van Holst werd afgelopen zomer derde bij het Open Luxem burgs Kampioenschap Mountainbi- ken. Begin september nam hij deel aan een wereldbekerwedstrijd in Houffalize (Frankrijk), waar hij hoge ogen wilde gooien. Na zes minuten echter kreeg hij een lekke band, maar wist desondanks nog aan te sluiten. Vervolgens kreeg hij pro blemen met zijn ketting, waarna definitief het doek viel voor de Zevenhuizenaar. Een week daarna verliep de koers gunstiger. Bij een 'thuiswedstrijd' in Bergschenhoek eindigde hij als vijfde, wat gezien zijn slechte start een prestatie was. In de Rabobank Topcompetitie staat Paul van Holst op dit moment op de zesde plaats. Een podium plaats behoort nog tot de mogelijk heden. Vorig jaar nog moest Paul van Holst bij deze serie wedstrijden een kleine dertig renners voor zich laten. Dit illustreert de ontwikke ling, die de veelbelovende moun tainbiker het afgelopen jaar door maakte. Tips voor "De Nominatie" kan men melden bij de sportredactie, tele foon 0182-615899. Eenmaal per seizoen wordt uit alle genomineerden een winnaar gekozen. Deka Sportprijzen uit Waddinxveen stelt een sportieve prijs beschikbaar.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 7