Actie verkeersveiligheid Rehobothschool Balletles in dorpshuis Swanla Vrouwen van Nu Van der Kooij en Zwemer neemt intrek in politiebureau ovpnhuizen-Moerkapellc Herfstvakantie in De Koornmolen Oproep van El Jakim D Activiteiten-Agenda Expositie bij Verheul Hart van Holland/13 oktober 1999 pagina 15 Programma j*ik»il7iïlim«ïï7ï7Ti jw>r Karin Heeren Moerkapelle- Vorige week maandag lot en met woensdag is er door ouders van de Rehobothschool actie gevoerd tegen bestuurders die in de nabijheid van school hun auto structureel verkeerd parke ren. Het betreft in alle gevallen de tigen ouders die, zonder zich daar van bewust te zijn, de verkeersvei- teid in gevaar brengen. Al enke le" jaren probeert de medezeggenschapsraad van de Rehobothschool dit thema onder de aandacht van de ouders te bren- gen. Eerdere verzoeken hebben tot vorige week echter niet het gewenste resultaat bereikt. Er I wordt dubbel geparkeerd, geparke- I rdop plaatsen met slecht zicht en op I plaatsen waar het verboden is te I parkeren. Bij controle door de politie wordt dit parkeergedrag beloond 1 met een boete van 90,-. I Verschillende ouders van de Reho bothschool vonden dat het tijd werd dit probleem eens wat duidelijker aan te pakken. Met oranje vesten aan surveilleerden zij op breng- en haaltijden bij de school en deelden 'de gele kaart' uit aan ouders die hun auto verkeerd parkeerden. Dinsdag 5 oktober zat de schrik er goed in. Op enkele hardnekkige verkeerd-par- keerders na, was het doel van de actie duidelijk: de veiligheid van de eigen kinderen. De actie-voerende ouders van de Rehobothschool heb ben hiermee een duidelijk signaal afgegeven. I Zevenhuizen - Zwembad de Koorn molen organiseert in de herfstweek van 18 tot en met 22 oktober allerlei thema activiteiten voor de jeugd. De kinderen zijn elke middag welkom I van 13.30 tot 16.30 uur. Maandag: de gehele middag staat in het teken van kikkers. Er is een kik kerwedstrijd, de kinderen kunnen kikkers maken, er zijn kikkersnoep jes, kikkermuziek, een videofilm en Voorlezen. Dinsdag: clownsmiddag met clownsact, een videofilm van Bassie en Adriaan, schminken en clownmaskers maken. Woensdag: pofiertjesmiddag met allerlei leuke spelen als touwtrekken. De kinderen tonen hun hart ophalen aan nieu we materialen in het water. Donder dag: herfstdag, de gehele middag staat in het thema van de herfst, herfst stukjes maken, herfstbladeren kleuren en plakken, leuke spelen en diverse video films. Vrijdag: aquapy- amadancedag swingen en zwemmen in pyjama, slaapmutsen maten, lek kere muziek en echte disco. In de herfstweek is er iedere avond recrea tief zwemmen van 19.00 - 21.00 uur. In deze week zijn er geen lessen. De activiteiten op woensdagmorgen (ouder en kind) en donderdagmor gen (MBvO en zwemmen met medi sche indicatie) gaan door. Inlichtin gen: 0180-631860. Moerkapelle - Bij kapsalon Verheul zijn tot en met 15 november aquarel len te zien van Tineke van Rijs. Aan de aquarellen is te zien dat zij gebruik maakt van verschillende technieken. Bloem- en stillevenaquarellen spre ken haar het meest aan. Belangstel lenden zijn welkom tijdens de ope ningsuren van de kapsalon. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelie Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-63 1733 I I Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein Woensdag 20 oktober: Herv. Centr.: ouderenmiddag; de heer Schinkel houdt een dia-lezing over 'bijbelverspreiding'. Dinsdag 11 januari: start nieuwe cursus EHBO; info: 0180-631376. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 6371 I Ikoffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur: Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelie: openstelling historisch centrum "Ons Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagen van 19.00-21.00 uur: 30 nov.; zaterdagen van I 3.30-16.00 uur: 30 okt., 18 dec. De Zeven Muzen: 6 nov.: 20.00 uur geref. kerk: amateur-muziekavond. Vogelvereniging Zang en Kleur: kaartavonden op: 22 okt., 19 nov., 17 dec.; 2 dec: sinterklaaskaarten; 23 dec.: kerstkaarten. Oud Verlaat DeVierkap: klaverjassen: 15,29 okt., 12,26 nov., 10 dec.; De Schakel: 10 nov., 30 nov., 21 dec..Voorlichtingsavond gemeente Zevenhuizen-Moerkapelie: 19 okt.; Soos: 19 okt., 2, 16 en 30 nov, 14 dec.; Bingo: 13 nov. Moerkapelle Ouderensoos in Op Moer: 14 okt., I I nov., 9 dec., 13 jan., 10 febr.,9 mrt., 13 apr. en 11 mei. Donderdag 28 oktober: 19.30 uur: geref. gem. kerk: Reformatie-herdenking m.m.v. jongerenkoor Nethanja. Zevenhuizen - De leden van het Inter kerkelijk Gospelkoor "El Jakim" zijn begonnen met het repeteren van kerstliederen. Er staan voor de komende kerstperiode drie evene menten op het programma. Op 18 december zal medewerking verleen worden aan de Ouderenmiddag die georganiseerd wordt door de Neder landse Hervormde diaconie in Zevenhuizen. Vervolgens organise- rt het koor zelf een Volkskerstzang op 22 december. Deze avond kan gezien worden in de reeks "Zeven huizen zingt". Dit betekent veel samenzang en een aantal nummers door het koor. Aan deze avond zal worden meegewerkt door het kin derkoor "Levi" onder leiding van Rie- kelt Korf. Verder zal het koor instru mentale ondersteuning krijgen van een dwarsfluit en een trompet. Daar na zal het koor op 24 december me- werken aan de Kerstnachtdienst in de Gereformeerde Kerk in Zevenhui zen. Het koor wil een oproep plaatsen aan til die mensen die er wei voor voelen om mee te komen zingen bij deze uitvoeringen. Vooral de heren (in het bijzonder de tenoren) die nog aarzelen worden verzocht eens te komen kijken/luisteren/meezin gen. El Jakim repeteert elke donderdag avond tussen 20.00 en 22.00 uur in de Gereformeerde Kerk in Zeven huizen. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Onder leiding van balletlerares Regina Gortat krijgen elke maandagmiddag drie kinder groepen les in de verfijnde kunsten van het ballet. Aan de bar worden oefeningen gedaan in buigen, strekken en draaien. Nadat de kin deren de pasjes hebben geoefend wordt op muziek het geheel nog eens herhaald. De Zeven Muzen organiseert de cursus voor de kin deren. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor kinderen die graag kennis willen maken met het ballet. KERKDIENSTEN - 17 oktober Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 pur B. Evertse, Moer kapelle; 18.30 uur drs A.J.G. Dronkert, Gouda. Herv. kerk 10.00 uur ds J.F.Tanghe.Vrie- zenveen; 19.00 uur ds GJ v Beek. Oud Verlaat 10.00 uur ds B. Duisterhof, Bergschenhoek. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur dr J. Broekhuis, Voorthuizen; 18.30 uur ds A. Schaap. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zip pro. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 16 oktober: dokter W.Voorthuy- zen. Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, telefoon 010- 521.52.41. Zondag 17 oktober: dokter E.B.C.D. van Vliet, Dorpsstraat 16, Bleiswijk, telefoon 010- 521.1 1.66. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw.J. Snoep, 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). e balletlessen worden gegeven door Regina Gortat, die zelf al jarenlang met ballet bezig is. In Ber lijn heeft zij haar eerste dansoplei ding gevolgd. Hierna heeft zij in Rot terdam nog zeven jaar gestudeerd en is inmiddels afgestudeerd aan de docentenopleiding. Inmiddels geeft Regina een aantal jaren les. Het les geven aan kinderen bevalt haar heel goed, zij zou het echter ook heel leuk vinden om met een groep volwasse nen te beginnen. Iedereen die wellicht vroeger iets aan ballet heeft gedaan of op andere wijze geïnteresseerd is in ballet kan hieraan deelnemen. De cursus zal georganiseerd worden door De Zeven Muzen. Zevenhuizen - De Vrouwen van Nu (voorheen plattelandsvrouwen) heeft voor de komende periode enkele activiteiten op het programma staan. Op dinsdag 19 oktober gaan de dames herfststukjes maken in het clubgebouw van De Stormvliegers. Opgeven kan tot 18 oktober bij mevrouw de Groot, telefoon 633541. Op woensdag 27 oktober komt mevrouw Meerschout ver tellen over de Indiaanse Mayavrouwen. De avond wordt gehouden in De Zevenster vanaf 20.00 uur. Op dinsdag 23 november gaan de dames de kerstmarkt van De Driesprong bezoeken. Vertrek 13.00 uur vanaf het plein bij het gemeentehuis. Opgeven voor 15 november bij mevrouw Kruis, telefoon 632283. Door Svlvia van Doornen Zevenhuizen - Tijdens een Open Huis op vrijdagmiddag 8 oktober, pre senteerden de heren Van der Kooij en Zwemer het nieuwe onderkomen van hun gelijknamige bureau voor Advies Bouwmanagement. Circa 100 genodigden kwamen een kijkje nemen in het voormalige politiebureau aan de Burg. Klinkhamerweg 28a, waar Van der Kooij en Zwemer vorige maand haar intrek nam. Na een grondige verbouwing, waarbij onder andere de ver bindingsgang naar de dienst woningen werd dichtgemaakt en de vroegere verhoorkamer zelfs hele maal werd gesloopt, kon op 31 augustus de verhuizing plaatsvin den. Resultaat is een modern, fris ingericht kantoorpand en bijzonder detail is dat de vroegere politiecel intact gebleven is en nu wordt gebruikt als documentatie-archief. Relaties en opdrachtgevers lieten zich afgelopen vrijdagmiddag met belangstelling door het pand leiden en buiten in de partytent werd onder het genot van een hapje en een drankje nog heel wat nagepraat. Voor Van der Kooij en Zwemer was de verhuizing naar het pand aan de Klinkhamerweg pure noodzaak. Het kantoor aan de Bredeweg waar het bedrijf precies twee jaar geleden startte, bleek namelijk al snel te klein. Fred van der Kooij en Rien Zwemer maakten immers al vanaf het begin van hun samenwerking een gestage groei door doordat er duide lijk behoefte is aan advies en begelei ding bij zowel nieuwbouw- als onder- houdsprojecten. Van der Kooij en Zwemer is op dit gebied als een spin in het web en houdt view-control over het hele bouwproces. Zo ver woordt het bureau de wensen van de opdrachtgever naar de architect toe en tijdens de uitvoerende fase wordt er opgetreden als coördinator en toezichthouder op kwaliteit. Ook de architecten, aannemers en installa teurs worden door het bureau gese lecteerd waardoor de opdrachtgever een grote zorg uit handen wordt genomen, in deze omgeving zijn de personeelsaccommodatie "Het Honk" (Beth-San) en de uitbreiding van de Rehobothschool in Moerka pelle, nieuwbouwprojecten die onlangs onder begeleiding van Van der Kooij Zwemer Advies Bouw management zijn gerealiseerd.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15