derboerderij heet "Dierendal" J Leesproject Fantasia feestelijk van start Scouting Sint Victor bouwt eigen zendtoren tijdens JOTA p Minnaars knutselwedstrijd krijgen loekje over natuur 125 jaar Rooms Katholiek Onderwijs in Waddinxveen fan Woudenberg terug aan de kop bij (chaken Diplomazwemmen Senioren-Wandeltocht Hart van Holland/13 oktober 1999 pagina 17 L Fantasia bruist van activiteit Klusjesactie Lnr Karin Jongkind faddinxveen - Afgelopen week was let feest aan het Warnaar-plantsoen Ier gelegenheid van de opening van enieuwe kinderboerderij. Op zater- bij de afsluiting van de feest- jeek werd de nieuwe naam van de |nderboerderij onthuld. In een lijsvraag was door de stichting latuur- en Milieueducatie aan kinde in van de basisscholen gevraagd en naam voor de kinderboerderij te Menken. Uit de inzendingen werd ■e van Jill de Niet gekozen. Voor aan heet de kinderboerderij: Dieren- il. Jill de Niet won daarmee een bek over (hoe kan het anders) die- ,p de afsluitende zaterdag wer- I den overigens nog tal van acti- "viteiten georganiseerd. Door het gehele Warnaar-plantsoen ston- Hen ongeveer twintig kramen met jude ambachten, zoals klompenma- ers en mandenvlechters. Ook wer en er diverse natuurproducten ver- kocht. Een groot springkussen maak te het feest voor vele kinderen com pleet en ook de vrijwillige brand weer gaf acte de présence. Voor kleine en grote mensen was een bok kenwagen beschikbaar om een ritje in te maken. Ook waren er twee grote kamelen in het park aanwezig. Tientallen kinderen stonden in de rij om tussen de bulten van een kameel een ritje door het Warnaar-plant soen te maken. Door Karin Jongkind i Waddinxveen - De werk groep Natuur en Milieue ducatie (N.M.E.) organise- rde ter gelegenheid van Werelddierendag een knut selwedstrijd. Alle kinderen uit de groepen drie tot en met acht van de Waddinx- veense basisscholen waren uitgenodigd om hieraan mee te doen. De opdracht luidde: maak van een oude sok of kous, ver sierd met knoopjes, kraal tjes of stukjes stof een dier in de vorm van een hand pop. Ongeveer honderd kinderen deden aan de wedstrijd mee. Aleid Abels, lerares bij Kreater ^oordeelde de ingeleverde kunstwerken. Zij lette vooral op hoe de hand- gemaakt was en welke uitstraling de pop had. "Daarbij speelde de kwa- leit van de gebruikte materialen niet de grootste rol. Met eenvoudige liddelen kan je iets heel leuks maken," aldus Aleid Abels. De uiteindelijke [innaars kregen uit handen van Aleid Abels en Janny Vermeij, van de werk- Joep Natuur- Milieueducatie een boekje over de natuur. De prijswinnaars |jn: Groep drie t/m vijf: 1. Ilse Vermeij 2. Johan/Julien van der Hoek 3. Merel pmeijn. Groep zes: 1. Pauline van Es 2. Jarno van Klaveren 3. Koen Semeijn. Jroep zeven: 1. Eline Grootendorst 2. Anwar Jamil 3. Ellen van Oostenbrug- fle. Groep acht: 1. Gert-Jan Koetsier 2. Richard van Oostenbrugge 3. Bas van pr Lan. De meeste inzendingen kwamen van de Bethelschool en de Dick ■unachool. faddinxveen - In de zesde ronde van ie onderlinge competitie duelleerde ns van Woudenberg scherp met tap Smit. Hans bleek creatiever: de fgenkansen van Jaap waren venijni- zetjes, die nogal los van elkaar (°nden. Bij het verlies van een pion Papte zijn stelling in elkaar en om IPel te houden offerde hij nog een (uk voor twee pionnen. Dat was te pel achterstand. Barthold Jansen eft zich de laatste jaren tot een Nbietspeler ontwikkeld. Hoewel N van der Haven in de partij nog fen goed terugkwam, verloor hij fgen de grotere dynamiek van Bar- NT Arjan Hennink handhaafde fch een avond lang tegen Peter de °uw. Peter was tevreden over de 'genstand: remise. Ton Kuiper ging Non Wim Hennink tweemaal zo f'ug als meteen het schip in: dame- [orlies door aftrekschaak. Maar Vbert Prins stond tegen Eduard Phi- Ipse op scherp en organiseerde een lanval, die doorsloeg. Jaap van San- |i)k had naar gewoonte een langduri- «5 Partij en bleef overeind tegen uaijesteijn. herman van Offeren zag tegen het fuel met Wim van der Hoek op en ferd volgens zijn verwachtingen ^gemaakt. Ronald Dannis zette Jegen Jasper van Oort al zijn zware ('ukken op de h-lijn tegenover de Narte rokadestelling. De zwarte (tukken konden niets ondernemen, Tiaar toen wit er niet doorkwam, kreeg zwart alsnog tegenspel en won. Theo Goor won een goede par tij tegen Bert van der Knaap. Lau rens Ellers kwam in een evenwichti ge partij tegen Henny de Roodt aan remise. Twee wildemannen, Henk Stam en Nico Dannis, kwamen ook tot remise. Kees Klaassen speelde tegen Henk van Erk het damegam biet en Henk probeerde de gambiet pion te houden, terwijl iedereen weet, dat dat niet moet. Het zwarte spel ging dan ook aan flarden. Henk Erkelens pakte de zaken tegen Jaap van der Heiden energiek aan en zijn aanval sloeg door. Nadir Omarzad profiteerde tegen Evert Hildebrand van een foutje in het eindspel. Biniam David kwam in een rustige partij tegen Frido Ritter tot een gelijk spel, wat Frido me- viel. Erik Hennink won een partij, waarin volgens zijn tegenstander, Dirk van Offeren, gekke dingen gebeurden. Herman Smitskamp kreeg van Gerard Torenbeek serieus tegenspel, maar in het einde iets te terughoudend: punt voor Herman. Huib de Bruin begint blijkbaar op temperatuur te komen en won nu van Kees Alblas. De andere spelers hebben ook hun best gedaan. Het tweede achttal heeft zijn eerste wed strijd in de RSB in dezelfde week verloren. Het had twee invallers, die beiden verloren. Stand aan kop: 1. Van Woudenberg, 2. Jansen, 3. Smit, 4. Hans van Offeren, 5. W. Hennink. Waddinxveen - In het Gouwebad de Sniep is op dinsdag 5 oktober voor het B-diploma gezwommen. De beoordelingscommissie bestond uit Rob Hogerbrugge, Wim van Minnen en Guido Linkerhof. 27 kinderen zijn geslaagd: Daisy Kruidenier, Joy Krijgsman, Melanie Schakelaar, Joyce Merkestijn, Peter Hofstee, Lars Geitenbeek, Daphne Schippers, Femke Hulzinga, Jeroen Sonneveld, Jaco Schouten, Steve Moen, Rosa- lien de Jong, Benjamin van Vuuren, Paul Hofman, Adriaan Bout, Geroni- mo Hess, Amber Hoogboom, Mark Paul, Louisa Goor, Ilse Boogerman, Mike van Vliet, Peter van der Spek, Jessica in 't Veen, Leandro Anker, Geerten Schollaart, Maarten Paul en Martijn Peek. Waddinxveen - Op dinsdag 19 okto ber organiseert de afdeling senioren- werk van de Stichting Waddinxveen Welzijnswerk een wandeltocht. Voor af is er gelegenheid om een kopje koffie/thee te drinken in de foyer van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Om 10.30 uur gaat de groep met auto's richting Benthui zen. Daar start de tocht van 10 kilo meter richting Zoetermeer. Kosten voor deelname bedragen ƒ4,- (inclu sief 3 kopjes koffie/thee). Onderweg wordt een rustpauze ingelast. Bij terugkomst in Waddinxveen is er gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. De tocht gaat door indien het goed wandelweer is. Voor af inschrijven is niet nodig. Voor meer informatie: (0182)-615555 of 631932. KERKDIENSTEN - 17 oktober Waddinxveen Herv. Immanuetkerk 10.00 uur ds E.H. Kalkman, Den Bosch. Geref. Ontmoetingskerk 9.30 uur da H.W. den Draak-Kuyvenhoven. Geref. kerk (vrijgem.) 9.30 uur preekle- zen; 16.00 uur ds M. Tel, Bunschoten. Oud geref. gem. 10.00 en 18.30 uur preeklezen. Chr. afgesch. gem. 9.30 en 17.00 uur ds J.G. van Tilburg. De Rank 10.00 uur ds H.W. vd Brink, Den Haag. Ichthus 10.00 uur S.Verkerk. Boskoop Vrijz. Prol Geloofsgem. 10.00 uur ds K.J. Holtzapffel, Oude Wetering. Herv. Gem. 9.30 uur ds R. de Reuver; 18.30 uur ds MD. vd Giessen. De Stek 9.30 uur ds M.D. vd Giessen. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Langelaar; 18.30 uur ds M.D. vd Giessen. Chr. geref. kerk 9.30 en 17.00 uur drs C. Langbroek, Surhuisterveen. Bethel 9.30 uur Gaby Hetyey. Parousia 10.00 uur H.Wulffraat. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Vrijdag 15 oktober is het feest voor alle basisschoolleer lingen van Waddinxveen. Op die dag gaat het 'leesbevorderingsproject Fantasia' van start. Ongeveer drie duizend kinderen van alle twaalf basisscholen in Waddinxveen zullen in Sporthal de Dreef getuige zijn van de opening van dit grootse project. Waddinxveen is de enige gemeente in Nederland waarvan alle basis scholen aan het project deelnemen. "Fantasia" heeft als doel kinderen in de basisschoolleeftijd meer te laten lezen én het leesplezier te vergroten. De organisatoren hopen dat door middel van dit leesproject het aantal kinderen met een taalachterstand kleiner wordt. Ongeveer vijftien tot twintig procent van alle basisschool kinderen in Waddinxveen heeft op enigerlei wijze problemen met lezen. Tijdens de feestelijke opening zingen de kinderen een lied, wat speciaal voor deze dag geschreven is. Verder staan een optreden van een aantal docenten van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming Kreater en nog een verrassingsact op het pro gramma. De muzikale omlijsting- wordt verzorgd door het Combo van Kreater. Het project Fantasia wordt ondersteund en georganiseerd door een aantal verschillende organisa ties. Het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap is initiatief nemer van het project. De gemeente heeft vervolgens het project opge nomen in haar onderwijsachter standbeleid. De Schoolbegeleidings dienst Midden Holland en Rijnstreek en de Stichting Probiblio zorgen voor directe ondersteuning van de basisscholen. De Waddinxveense Bibliotheek en Kreater zorgden ten slotte voor de nodige inspiratie bij de invulling van het project én de feestelijke opening. Fantasia is dus niet alleen uniek door deelname van alle basisscholen, maar ook door de voorbereiding, waarbij zoveel ver schillende organisaties eenduidig samenwerkten. Waddinxveen - In het weekend van vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 oktober doet scouting Sint Victor mee aan Jamboree On The Air (JOTA). Gedurende dit weekend kunnen scoutinggroepen uit de hele wereld via radioverbindingen met elkaar zenden. Zoals ieder jaar wordt door leden op vrijdag een hoge toren gepionierd waarin meerdere antennes worden bevestigd. Hoe hoger de toren, hoe verder de radioverbindingen over het algemeen reiken. Dat de St. Vic- torgroep op deze manier grote afstanden kan overbruggen, is de afgelopen jaren bewezen. In de voorgaande jaren hebben de scouts onder andere ver bindingen gemaakt met Italië, Portugal, Malta, Libië en zelfs West-Verginia in de Verenigde Staten. Belangstellenden zijn ook dit jaar tijdens dit weekend van harte welkom in het scoutingclubhuis aan de Jan Willem Frisoweg. Op vrijdagavond en zaterdag kan men daar, onder het genot van een drankje, de zendamateurs en de diverse speltakken aan het werk zien. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Voor de leerlingen, leerkrachten en het schoolbestuur van de drie katholieke basisscholen van Waddinxveen was vorige week een bijzondere week. Op acht oktober werd het 125-jarig bestaan gevierd van het Katholiek Onderwijs in het Gouwedorp. Om die reden gingen alle kleuters uit de groepen 1 en 2 van de Kameleon, de Kardinaal Alfrinkschool en de Regenboog naar een poppenkast voorstelling van het Toneelgezel schap "Toi-Toi". De oudere kinderen gingen op bezoek bij goochelaar Hil- bert Geerling in Sportzaal de Duike laar. Op zondag 10 oktober vond er een jubileumeucharistieviering pla ts in de Ontmoetingskerk. Hierna werd voor iedereen die tegenwoor dig of in het verleden bij het Rooms Katholiek Onderwijs in Waddinxveen betrokken was een receptie gehou den. De activiteiten waren ook bestemd om de start van een nieuwe bestuursvorm te vieren. Het Katho lieke Schoolbestuur Sint Victor is het afgelopen jaar gefuseerd met het Katholiek Schoolbestuur Gouda. Het Schoolbestuur gaat nu verder onder de naam Regionaal Katholiek School bestuur Gouda (RKSG). Het jubileum betekende niet alleen feest voor de leerlingen van de drie R.K. basisscholen in Waddinxveen, maar werd gecombineerd met een actie voor kinderen die in Brazilië R.K.-onderwijs volgen. De actie bestond uit het uitdelen van klusjes- kaarten aan alle leerlingen, met daar op diverse bedragen. De kinderen konden thuis, bij opa en oma of bij bekenden een klusje doen, waar dan een kleine vergoeding tegenover stond. Op deze manier werd door achthonderd Waddinxveense leerlin gen een bedrag van bijna ƒ4000,- opgehaald, bestemd voor de kinde ren in Brazilië. Via een zendingsorga nisatie was het Schoolbestuur in Gouda in contact gekomen met Pater Anton Vermey in Brazilië. Deze Pater heeft vroeger in Waddinxveen gewoond en begeleidt nu kinderen in zijn parochies in Brazilië. Deze kin deren volgen met groot enthousias me onderwijs, maar hebben vaak te maken met een groot tekort aan schoolmaterialen. Tijdens een recent bezoek van Pater Vermey aan Nederland bracht hij de oudste leer lingen van de drie Waddinxveense basisscholen een bezoek om ze te vertellen over de kinderen in Brazi lië.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 17