Orgel-cd van Benthuizenaar Bac nieuwe stijl Nieuws uit de regio Kiep van Kralingen: "Ik ben een echt verzamelmens!" Winnaars gaan met cassette-speler naar huis De zware jongens van Wim Schipper... Vrije avond bij De Schuilplaats Martin Ros over Elizabeth Ü&d Foto's in het Hart van Holland Vrouwen van Nu Iers folkconcert Sjoelen i'S 1-2 <fc Zaterdag verzamelbeurs in Nieuwerkerk a/d IJssel Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Ware metamorfose Hart van Holland/13 oktober 1999 pagina 19 2' - Wt>' watasa»' iSÉ Door Svlvia van Doornen Zevenhuizen - Eén van de slaapkamers op de eerste verdie ping van haar huis, heeft zij ingericht als toonzaal. Langs de muur staan een paar kasten waar zo'n 250 smurfen een eigen plekje hebben. En dan zijn er nog de poppetjes uit de Kinder surprise-verrassingseieren van Ferrero, die keurig per serie in een transparant doosje staan uitgestald. Verder hangen er allerlei attributen van haar favoriete verzamel-items, com pleet in originele verpakking aan de muur. Ook zien we smur fenstripboeken, een oude elpee van 'Vader Abraham en de smurfen' en her en der wat gele surprise-eieren. In het midden van de kamer is Miep's werkplek. Aan tafel knutselt zij de kartonnen displays in elkaar, waar de Ferrero-poppet- jes steeds een ander tafereeltje uitbeelden. Ze zit er graag en brengt er heel wat tijd door met haar hobby. En gaat Miep voor de verzameling op pad, dan laat ze graag haar vrolijk geïllustreerde smurfen-visitekaartje achter. "Je weet maar nooit", zegt Miep. "Wie weet valt er nog eens wat te ruilen!" ra jarenlang verschillende voorwerpen te hebben verza meld, varirend van sleutelhangers tot koffiepotten en olie- I stellen -"Ik ben nu eenmaal een echt verzamelmens!"- ont stond de bijzondere hobby van Miep van Kralingen toen haar dochter een snoepwinkel begon. "We vonden het een sport om aan de hand van het gewicht van zo'n surprise-ei, te raden of er een poppetje of ander speeltje in zou zitten. Mijn dochter en ik besloten eind jaren '80 om die poppetjes te gaan verzamelen en we hebben vanaf die tijd heel wat chocolade gegeten", lacht Miep. "Ook in het verzorgingshuis waar ik destijds werkte, trak teerde ik regelmatig op een stukje chocolade." Ook bezocht zij regelmatig rommelmarkten waar zij immer op zoek was naar de I felbegeerde poppetjes. Toen zij op een gegeven moment haar oog liet vallen op een doosje met daarin een stuk of twintig smurfen die voor een habbekrats te koop werd aangeboden, besloot zij zich niet langer te beperken tot de Ferrero-poppetjes maar meteen ook maar een smurfenverzameling aan te leggen. "Er zaten wel lelijke bij hoor, som mige waren zelfs niet eens compleet," aldus Miep. Hier lag voor haar dan ook een nieuwe uitdaging. Zaterdag 16 oktober wordt er van 10.00 tot 16.00 uur door de Nederlandse vereniging "De Verzamelaar" een grote verzamelbeurs met tentoonstelling gehouden in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10 in Nieuwer kerk aan den IJssel. Voor deze gelegenheid pakt Miep haar complete verzameling in om deze op de beurs te showen. Van de vele dubbele exemplaren die nu nog in dozen op zolder staan, hoopt zij er die dag heel wat te kunnen ruilen. Wie benieuwd is geworden naar de verzameling van Miep van Kralingen en wie wil weten wat er in Nederland verder zo al verzameld wordt, is zaterdag van harte welkom in het Ontmoetingscentrum. De toegangsprijs bedraagt ƒ2,- (6 t/m 12 jaar en 65-plussers ƒ!,-). Benthuizen - Benthuizenaar Kees de Bruin heeft samen met Arjen Uit- beijerse (Nieuwerkerk aan den IJs sel) een cd opgenomen in de Martin ikerk in Bolsward op het Hinz-orgel. De organisten improviseren op deze cd op bekende psalmen en geestelij ke liederen. Kees de Bruin is vaste organist van de Nederlands hervormde kerk in Benthuizen en begeleidt tevens het kinderkoor en het Hervormd Gemengd Koor Immanuel op de piano. Voor meer informatie: 079-3316834. 4/ej^ de 3, Moerkapelle - Wie kent ze niet, de sierpompoenen die in deze tijd van het jaar menig tuin en huiska mer sieren? In alle kleu ren, soorten en maten worden ze gekweekt. Bij Wim en Nel Schipper aan de Zesde Tochtweg 3 lig gen wel héle grote in de voortuin te pronken. Ze komen allemaal uit eigen tuin, waar ze van half maart tot september heb ben kunnen groeien. De grootste heeft een omtrek van 191 centimeter en een gewicht van maar liefst 61.2 kilo! Zijn er nog zwaardere in de omge ving??? Benthuizen - Op 13 oktober is er een bijeenkomst van de Vrouwen van Nu, afdeling Benthuizen, in De Tas. Aanvang 19.30 uur. Tijdens deze avond zullen enkele politici vertellen over het tot stand komen van het bestuursakkoord waarbij in Rijnwou- de drie politieke partijen de basis vormen. De avond is georganiseerd in het kader van het thema van de bond "Vrouwen in lokale besturen". Op 14 oktober organiseert de afde ling een fietstocht van 9.00 uur. Voor de cursus kaarten-maken op 28 okto ber en 9 november kan men zich opgeven bij mevrouw Schotte, tele foon 3311656. Benthuizen - Zaterdag 16 oktober staat een vrije avond op het pro gramma van koffiebar De Schuilpla- ts. Jongeren vanaf 14 jaar zijn wel kom om te komen tafeltennissen, tafelvoetballen, biljarten of gewoon gezellig kletsen. Aanvang 20.00 uur in De Bron. Hazerswoude-dorp - De werkgroep Hulp Noord-lerland organiseert op zaterdag 16 oktober een folkconcert in het Dorpshuis. Aanvang 20.30 uur; zaal open 20.00 uur. Tijdens de avond treden op Darran Byrne en Sherbart. Voor inlichtingen en/of reserveringen - kaarten kosten 20,-- kan men bellen: 0172-212793. Waddinxveen - De prijzen bij de Wad- dinxveense sjoelers zijn gegaan naar Dirk Jan van Drunen, Teunie van Leeuwen, Tine Valenkamp, Dick Dros, Jan Schouten, Peter van Leeu wen, Bas Koppenaal, Erwin Pleus, Marius Kersbergen, Ceron van Beek, Otto Supusepa, Floor van Abshoven, Greet Brouwer, Dick Esveldt, Maria Schouten, Gerrie Bosch. In de tweede ronde naar: Cees van Wijk, Jaap Ridder, Jan van Beek, Sjaan Faay, Rinus Taktor, Cor Kers bergen, Riet van Wijk, Mien van Renesse. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op donderdag 4 november is auteur, uitgever en radiocommentator Martin Ros te gast in de Openbare Nutsbibliotheek aan het Raadhuisplein. Hij spreekt dan over zijn opmerkelijke biografie Eli zabeth (Sissi), zijn openhartige autobiografie "Herinnering aan het rijke Roomse leven en zijn levendige beschrijvingen in boekvorm van het wiel rennen en vooral van de wielrenners. Aanvang 20.00 uur; toegang ƒ3,50. BaaLSylvia van Doornen ^venhuizen - Samen met mama en papa kwamen de zeven winnaars van de '-urpiatenwedstrijd die Bac onlangs organiseerde, afgelopen zaterdagmorgen 'aar het 'pleinvan Bac waar omstreeks 9.45 uur de prijsuitreiking plaatsvond. de zitjes in de winkel, werd allereerst een kopje koffie en voor de kinderen l'teraard een glaasje limonade ingeschonken. Vervolgens kregen de uit maar 'dst 200 inzendingen geselecteerde winnaars, hun pakje overhandigd door vac's verkoopadviseur Peter, die daarbij opmerkte dat alle inzenders ver rukkelijk hun best hadden gedaan. Het was volgens hem dan ook moeilijk <ezenVan de kleurplaten die uiteindelijk als allermooisten werden gekozen, ifas Ricardo Kastart (22 maanden) de jongste inzender. Volgens zijn ouders is et al de derde keer dat hij met een kleurwedstrijd in de prijzen valt en ze zijn an ook apetrots op hun talentvolle zoon. De andere prijswinnaars die net als tiicardo met een cassette-speler naar huis gingen, waren: Lineke Hoeijmakers tl), Devin Schep (10), Vera Bruggeman (6), Ellen van Dusschoten (8), Pieter 15 (4) en de driejarige Maurice Willemsen. Door Svlvia van Doornen Moerkapelle - Na een grondige renovatie en aanpassing van het assortiment, gingen vorige week vrijdagmiddag de deuren weer open van Bac Wonen en Slapen aan de Dorpsstraat in Moerkapelle. Het resultaat mag er zijn; een moderne en met smaak ingerichte speciaal zaak waar het prettig winkelen is! Vertegenwoordigers van verschil lende leveranciers en andere zake lijke contacten, waren uitgenodigd om die middag tijdens een 'Open Huis' het resultaat te komen bekij ken. Het winkelend publiek werd een dag later warm onthaald met een leuke attentie en aantrekke lijke 'Open Huis' aanbiedingen en het springkussen voor de kinderen bleek een schot in de roos. De belangstelling voor het 'Open Huis' was overweldigend.- Tijdens de renovatie, die overigens in eigen beheer werd uitgevoerd, heeft het pand een ware metamorfo se ondergaan. Op de vloer treft men een opvallend groen tapijt, show- vloeren van parket en vinyl en in de hoek waar de diverse stalen van tapijten en de harde soorten vloer bedekking zoals parket, kurk en laminaat worden gepresenteerd, is zelfs een in patroon gesneden mar- moleum vloer gelegd die door Daco Bac is ontworpen. Nieuw bij Bac's vestiging in Moerkapelle is een com plete beddenafdeling waar men to- naangevende merken aantreft. Ook voor leuke woonaccessoires en cadeau-artikelen is een speciale afdeling ingericht. Gezien de sfeer van deze afdeling -veel artikelen staan op originele oude kisten uitge stald- heeft met name mevrouw Bac haar creativiteit hier goed tot uiting weten te brengen. Aan de muren hangen her en der in de winkel ove rigens fraaie aquarellen van haar hand, alsmede die van andere aqua rellisten. De aquarellen worden ook te koop aangeboden. Afgelopen vrij- Vier generaties Bac: links Jelke en haar ouders Daco en Boukeline Bac, de heerA. Bac, zijn echtgenote mevrouw Bac-Hoogendoorn en geheel rechts mevrouw Bac-van der Spek die de zaak destijds oprichtte. dagmiddag uitte eigenaar de heer A. Bac grote waardering voor al zijn medewerkers en bedankte hij ieder een persoonlijk voor zijn of haar inzet bij het realiseren van de nieu we inrichting van het pand. Zijn zoon Daco, die de zaak binnen enke le jaren zal overnemen, complimen teerde hij nog eens extra aangezien hij zich niet alleen als ontwerper, maar ook als architect en schilder van zijn beste kant heeft laten zien. Het feit dat men bij Bac's vesti ging in Moerkapelle nu alles onder één dak vindt op gebied van woning- en projectinrichting, parket, zonwering, slaapcomfort en cadeau-artikelen, heeft tot gevolg gehad dat Bac's kleding en schoenen zich nu beperkt tot de vestiging aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Reden hiertoe was het feit dat de verkoop van dames-, heren en kin derkleding in Moerkapelle niet lan ger rendabel bleek. De winkels lig gen immers op slechts drie kilometer afstand van elkaar verwij derd en voerden tot voor kort bijna een gelijk assortiment, terwijl de meeste gezinnen tegenwoordig de beschikking hebben over één of meerdere auto's waardoor een ritje naar Zevenhuizen of Moerkapelle niet al te veel tijd meer in beslag neemt. Het feit dat de nieuwe opzet inkooptechnisch en administratief gezien veel efficiënter werkt, heeft hier ook toe bijgedragen. Het mag duidelijk zijn dat de geheel vernieuwde en uitgebreide winkel van Bac zeker een bezoek waard is. Bovendien profiteert men deze week nog van speciale openingsaan biedingen! Tot slot benadrukt de firma Bac dat het aanbod in Zeven huizen op gebied van woninginrich ting, als vanouds zeer uitgebreid te noemen is. Ook wat parket, lami naat, zonwering, waterbedden en ledikanten betreft, heeft men hier ruime keuze.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 19