Uitslagen jeugdafdeling Groeneweg NK titel "Endurance Karting" nog niet verzekerd Regen en wind deren Waddinxveense jeugd niet. De Trekvogels tweede na winst in slotwedstrijd Moerkapelle wint in Venlo TZM valt in herhaling Eerste overwinning W.S.E.-1 Geslaagde medewerkersavond voetbalvereniging Moerkapelle Beperkt programma voetbaljeugd Reeuwijkse Hout Loop Clubkampioenschap jeu de boules pagina 8 Hart van Holland/13 oktober 1999 Voetbal Voetbal Senioren Tafeltennis Voetbal Zevenhuizen - Op zaterdag 9 oktober werd er volop gevoetbald bij Groen weg. De uitslagen zijn als volgt: Groe neweg Al-Oudewater Al 2-0; Groe neweg Bl-Berkel BI: 4-1; Groeneweg Cl-Nieuwerkerk C2: 0-12; Groeneweg Dl-Sportlust 46 D3: 2-3; Cabauw El- Groeneweg El 1-5; Olympia E6-Groe- neweg E2: 4-3; Groeneweg E3-Soccer Boys E6: 0-2; DVC E8-Groeneweg E4: 1-9' Floreant F3-Groeneweg Fl: 0-5' Groeneweg F2- DZB/Zevenkamp F4: 4-0; Groeneweg F3-TOGB F4: 3-1; Groeneweg F4-Spirit F6: 2-2; Soccer Boys F6-Groeneweg F5: 3-3; Een redelijke wedstrijd van de Al die verdiend werd gewonnen. Ondanks een minder gespeelde wedstrijd heeft BI toch gewonnen met 4-1 zodat er aansluiting werd behouden met TOGB. De Cl heeft hard gewerkt maar door een te hoge indeling in de competitie is het een moeilijk ver haal voor de jongens. De Dl speelde in de le helft een goede wedstrijd en kwam met 2-0 voor. In de 2e helft werd er onzorgvuldig gespeeld en door posjtie-fouten werd met 3-2 ver loren. De D2 blijft winnen, in de rust was het al 3-0 en door goed spel werd het 7-0. De El kwam na een moeilijk begin en een goede keeper toch nog naar een 5-1 overwinning. De E2 had na een slechte start al met 10 minuten een 3-0 achterstand, gelukkig werd er in de 2e helft beter gevoetbald en werd toch met 4:3 ver loren. Door twee foutjes in de verde diging heeft Groeneweg E3 verloren met 2-0. De E4 had weer een makke lijke overwinning, nu was het DCV die er met 1-9 in ging. De Fl speelde een leuke wedstrijd vooral in de 2e helft. De F2 speelde niet zo goed als anders maar de 4-0 was niet nodig geweest, het had wel 8-0 kunnen zijn. In een gelijkopgaande strijd werd het 3-1 voor Groeneweg F3 tegen TOGB. In een spannende wed strijd, waarin iedereen zijn best had gedaan speelde Groeneweg F4 met 2-2 gelijk tegen Spirit. De resultaten van het nieuwe F5 team vallen zeker niet tegen, een 3-3 gelijkspel tegen het altijd sterke Soccer Boys is zeker niet slecht. De op een na laatste race voor het NK "Endurance karten" uit een reeks van zeven. Het was voor het team van Biz/Indoorkarting Zoetermeer een spannende race daar zij het kam pioenschap definitief naar zich toe konden trekken. Een overwinning was dan noodzakelijk of een niet- overwinning voor de enige concur rent. Door loting werd de startposi tie bepaald. Dit pakte niet gunstig uit voor Philipse en Robert, maar dan een 26 startpositie van 55 zat er niet in. De concurrent vertrok van een derde startplaats. De start nam Robert voor zijn rekening. Dat hij niet van plan was de concurrentie veel voordeel te laten genieten van zijn slechte startpositie werd al in de eerste ronde duidelijk. Robert pakte 15 plaatsen. Dat dit nog niet voldoen de was bleek al snel. Na niet al te veel tijd was hij in een gevecht met een groepje van vier karts om de vijfde positie. Het team van Bowman Mcdrive bevond zich toen op een derde plaats, acht seconden voor Biz/Indoorkarting Zoetermeer. De wissels liepen gesmeerd. Ook Philip pe ging als een kogel en zette de opmars verder door. Vlak voor de tweede wissel lag het team op een eerste positie. Deze hielden ook na zijn wissel vast. Maar het team werd een "stop and go" toebedeeld omdat Philippe te hard de pitstraat was ingereden. Bij een "stop and go" moet het betreffende team de pit straat opnieuw in en uit rijden. Dit kost ongeveer 25-30 seconden. Toch reed het team nog op een tweede positie. Toen vijf uur van de race-tijd verstreken was reed het team weer rond op de eerste positie en zag alles ernaar uit dat ze kampioen schap naar zich toe zouden gaan trekken. Totdat Robert zag dat de stuurkolom van zijn kart was losge raakt. Hij gebaarde naar Philippe die aan de kant stond dat het gereed schap klaar gelegd moest worden. Zo kwam Robert iets vroeger dan gepland de pitstraat binnen rijden terwijl Philippe met gereedschap in aanslag klaar stond. Binnen 45 seconden werd de reparatie uitge voerd. Uiteindelijk finishte het team na acht uur op een tweede positie en moest hun directe concurrent op 35 seconden voor zich dulden. Op 7 november in Venray moeten Robert en Philippe aan de bak voor de laat ste en beslissende race. Waddinxveen - Wat weinigen hadden verwacht gebeurde toch: er kon, ondanks de enorme hoeveel heden regen, toch worden gevoet bald. Fl was in Oudewater Unio ruim de baas (0-9). De F2 had ook plezier in het scoren en stuurde NSV met ruime cijfers naar huis (7-2). Ondanks heel goed voetbal lukte het de F3 niet om Donk een nederlaag toe te brengen (1-5). F4 blijft in de strijd voor de eerste plaats en maakte korte metten met Soccer Boys (1-5). Het jongste team van de vereniging, F5 wist deze week 2x te scoren en heeft zelfs met 1-0 voor gestaan! Maar toen trok Gouderak de zaken recht (7-2). Wederom wisten alle E teams het weekend winnend af te sluiten: El gaf Jodan Boys weinig kans (1-4), E2 versloeg in een bloedstollende wedstrijd Nieuwerkerk (2-3) en E3 ontnam Floreant de hoop op een overwinning (2-1). Sportlust was voor de Dl een maatje te groot (3-0), de D2 maakte er tegen Ona een waar spektakel van, maar trok in een doelpuntrijke wedstrijd net aan het kortste eind (6-7). De Cl liet er tegen CVC geen twijfel over bestaan wie de sterkste was (11-0), C2 toonde wel inzet maar kon dit tegen Siveo niet omzetten in doelpunten (0-4). Mj was het enige team dat dit week end vanwege een afkeuring niet in actie kwam. De Al benutte tegen Siveo de kansen optimaal (1-4). Boskoop - De Trekvogels 1 had in de laatste wedstrijd van de competitie nog een minieme kans om de titel in de wacht te slepen. Daarvoor moesten er twee dingen gebeuren. De Boskopers dienden zelf thuis te winnen van Hole Ridders 2, en dan was het nog eens afhankelijk van Hole Ridders 1, dat dan op eigen baan van Rotterdam 2 moest verlie zen. De thuiswedstrijd van Hole Ridders 2 leverde weinig problemen op. Alle ronden werden met ruim verschil door De Trekvogels gewonnen en uit eindelijk leverde dat een eindstand van 409 tegen 449 op. Jan-Kees Vos kuilen was de beste aan Boskoopse zijde met 96 holeslagen. Door deze 3- 0 winst komt De Trekvogels 1 uit op 24 punten. Het was afwachten wat er in Ridderkerk gebeurde, maar Hole Ridders 1 liet zich thuis niet ver schalken door de Maasstedelingen, en werden weer kampioen van de le klasse West. De voorsprong was miniem, maar voldoende: 26 punten. De Trekvogels 2 speelden hun laatste wedstrijd in en tegen Rotterdam 1. De Trekvogels 2 begon sterk met winst in de eerste ronde met 102 om 106, maar de twee daarop volgende ronden werden verloren. Alleen de laatste ronde werd nog gelijk gespeeld met 109. Uiteindelijk werd de wedstrijd door De Trekvogels 2 verloren met 412 om 428 en dus 3-0 voor de Rotterdammers. Els van der Stroom was de beste Boskoopse in Rotterdam met 101. Samen met Joep Banken wist zij nog 22 te slaan. Door dit verlies eindigt De Trekvogels 2 met 11,5 punten op de 4e plaats ach ter Hole Ridders 2 met 18,5 punten. Rotterdam 1 bleef steken op 9 pun ten en Rotterdam 2 degradeert uit de eerste klasse met slechts 1 punt. Moerkapelle - Het eerste team van schaakvereniging Moerkapelle heeft de verre uitwedstrijd tegen Venlo 2 met 5,5 - 2,5 gewonnen. Het was de tweede wedstrijd in klasse 3F van de KNSB. De eerste partij, drie weken eerder tegen DJC uit Stein, was geëindigd in een 4-4 gelijkspel. In deze tweede ontmoeting konden de Venlonaren Moerkapelle nooit echt bedreigen. Winstpartijen van Dick Bac, Ben van Geffen, Maarten en Wim Vroegindeweij, samen met remi ses voor Gerard van Ommeren, Jesse van Elteren en Marcel de Haan brachten de 5.5 punt op het score bord. Wouter Vroegindeweij was de enige verliezer. Moerkapelle 3 speelde vrijdag in Waddinxveen tegen WSV 5, het jeugdteam van de Waddinxveners. Ook bij Moerkapelle 3 deed de jeugd van zich spreken. Maar WSV 5 trok met 3,5 - 2,5 verdiend aan het langste eind. Voor Moerkapelle verloren Ger- rit van Meeteren, Michiel Rensen en Marian van Elteren hun partijen. Kevin Bakker speelde remise. Ron Droog en Boudewijn Weijermars wonnen beiden. Onderlinge competitie, uitslagen 5- de ronde: Hugo van Elteren - Ronald Mander- sloot 0-l;'Arie Hoogduijn - Dick Bac 0-1; Jaques de Lange - Stefan Rensen 1-0; Ton van Delden - Jesse van Elte ren 0-1; Cees van Vuuren - Patrick Stam 1-0; Meüs van der Poel - André Corpeleijn 0-1. De stand bovenaan: 1. Ben van Geffen; 2. Marcel de Haan; 3. Ronald Mandersloot; 4. Gerard van Ommeren; 5. Hugo van Elteren. Jeugd, uitslagen vijfde ronde: Groep 1: Freek Hofman-Stefan Ren sen 0-1; Boudewijn Weijermans-Jas- per Kamp 1-0; Ron Droog-Matthias Freeke 1-0; Patrick Stam-Pieter Per- dijk 1-0; Teun Kooij-Dico Reijneveld 0-1; Wietse Wigboldus-Marleen van Vliet 0-1. De stand aan kop: 1. Stefan Rensen; 2. boudewijn Weijermars, 3. Freek Hofman. Groep 2: Jan van de Hoek-Christiaan Noorland 0-1; Roderick Gielisse- Marius van der Torren 0-1; Thijs van der Torren-Bas Pieper 1-0; Job Reij- neveld-Jessica Stam 0-1; Job Noor- land-Christine Rensen 1-0; Mark Pie per-Thomas Roest 1-0. De stand aan kop: 1. Christiaan Noorland; 2. Mari- us van der Torren; 3. Thijs van der Torren. 14-10 echt waar Elly Ron een echt paar de d B-tjes Unicef wenskaarten en kalenders 2000 B. Bloom, 079-5932462 Hoera, Natasja heeft zwemdiploma A Gefeliciteerd van opa's en oma's B en R Reeuwijk - Op zaterdag 30 oktober organiseert Sportclub Reeuwijk een prestatieloop in de Reeuwijkse Hout. Aanvang 14.00 uur. De te lopen afstanden zijn 3, 6, 9, 12 en 15 kilo meter. Voor meer informatie: 0182- 392135. Moerkapelle - De jeugd- en pupillen- teams van voetbalvereniging Moer kapelle kwamen zaterdag maar beperkt in actie. Alle thuiswedstrij den werden afgelast, terwijl van de uitspelende teams alleen de E-junio- ren en de D-pupillen hun wedstrijd zagen doorgaan. Beide teams wisten echter wel te winnen, zodat er spra ke was van een 100 procent score. Moerkapelle C speelde een goede en spannende wedstrijd tegen Cabauw C1Na een 0-0 ruststand, waarin het vooral verdedigend in alle opzichten klopte men een sterke doelman als sluitstuk, trokken de Moerkapellena- ren in de tweede helft de winst n 3-2 naar zich toe. Door dit resultd werd opgeklommen naar de vier plaats op de ranglijst. De D-pupii weren zich dit seizoen ook uits kend, zaterdag werd voor de vier keer gewonnen nu was Olympia met 3-6 het slachtoffer: een gedeeldi tweede plaats was het logisc gevolg. Bij de senioren werd ok weii gespeeld, het le, 2e en 3e kwamen hun thuiswedstrijden niet in acl Moerkapelle - In de uitwedstrijd tegen Papendrecht 3 heeft het le team van TZM wederom de winst niet kunnen pakken. Voor de derde keer werd met 6-4 verloren. Ad van Heijningen won deze keer drie partij en. Guus van Amerongen één. Dico Bac won nog geen partij. Team 2 speelde een thuiswedstrijd tegen Smash 3 uit Schoonhoven en verloor met 3-7. Patrick van der Meer won twee partijen. Coerd van Kasteel won er één. Sander van der Meer won geen partij. Ook werd de dubbel verloren. Team 3 speelde een thuiswedstrijd tegen vriendenschaar 15 uit Gouda. Er werd met 4-6 verloren. Geral Reijm won twee partijen, Hans 1 en Kees de Wilde beiden een par! Het 4e team speelde een uitwedstrf tegen TTVN 8 uit Nieuwkoop en v| loor met 7-3. Bart Klos en John M rer wonnen beiden een partij. Anl Duursma won geen partij. De dubbf werd wel gewonnen. Team 5 speelde een thuiswedstri tegen Vriendenschaar 36 uit GouJ Harm Rodenboog won twee partija Adrie Bout en Walter Micke wonnl beiden een partij. De dubbel lever! ook een punt op, waardoor de ein| uitslag 5-5 werd. Waddinxveen - Zondag 10 oktober kende W.S.E. een flitsende start tegen Excelsior. Binnen 5 minuten kwam de thuisclub op 1-0. Een cor ner van Justin Sterk werd in eerste instantie afgeslagen door doelman Veulings. Hij dropte de bal voor de voeten van Ferdy Schenk. Schenk lege de bal op het hoofd van Guido Hack, die 1-0 binnenkopte. Hierna had Excelsior veel overtredingen nodig om W.S.E. te stuiten. Voor de thee voorkwam de sterk keepende Rene Boekhorst de gelijkmaker na een uithaal van Etterkoven. W.S.E. legde een prima spel op de mat tegen het toch sterke en snelle spel Moerkapelle - Op vrijdagavond 8 oktober werd in de kantine van voet balvereniging Moerkapelle de jaar lijkse medewerkersavond georgani seerd. Dit jaarlijks terugkerende evenement staat in het teken van de zeer talrijke medewerkersschare, die de voetbalvereniging rijk is, Ook nu hadden 100 personen gevolg gege ven aan de uitnodiging. Vrijdag avond werd een en ander bovendien een extra feestelijk tintje gegeven met de officieuze opening van t onlangs gerenoveerde kleedkamers waarbij eveneens sprake was val een zeer grote mate van zelfwerl zaamheid. In z'n openingstoespraij benadrukte voorzitter Cor Rutgrinj vooral het belang van zelfwerkzaai heid voor een vereniging als devoe balvereniging Moerkapelle. Hiern werden de gerenoveerde kleedq mers symbolisch door wethou®| Zijderhand geopend. Waddinxveen - Dinsdag 5 oktober was de slotavond van de clubwed strijden 4 tegen 4. Als er geen aan zienlijke verrassing in de uitslagen van die avond zou plaatsvinden, stonden de eerste 2 plaatsen vast. De strijd om de derde plaats was vol ledig open en ging tussen de teams Betsy Lanting/Hans Cammeraat/Piet van der Made/ Jan Kooistra (nr.3) en Nel Oudijk/Rob en Fred van Dij- ken/Wim van Bockom Maas (nr.4). Het onderlinge verschil was miniem. De nummer 4 liep echter een afgete kende 6-1 nederlaag op tegen de nummer 2. Zij kwam hierdoor een winstpartij te kort om de 3e plaats te pakken. De eindstand kwam er daardoor als volgt uit te zien: 1. Toos Wubben/Stephan Tabben/Nobert Schifferling/Wout Versluis; 2. Jopy en Ton Hulskamp/Hans van Wouden berg/Peter Rubeling; 3. Betsy Lan- ting/Piet v.d. Made/HansCamm- raat/Jan Kooistra De tussenstand van het individuele puntenklassement, dat wordt bepa- ld aan de hand van de eindklassering in de diverse interne wedstrijden van de vereniging, is: 1. Stephan Tab ben 60 punten, 2. Toos Wubben 55, 3. Roy Hulskamp 49, 4. Ton Hulskamp 46 en 5. Hans van Woudenberg 44. Voor de definitieve eindstand moe ten nog twee competities worden afgewerkt. Dit zijn de najaarscompe titie doublette, die momenteel op de dinsdagavonden wordt gespeeld i het komende Sinterklaas toernoi Afdelingskampioenschap 4 tegen t zaterdag 9 oktober werd de aigj lasting van vorige week alsnof gespeeld: de laatste wedstrijden ij de le, 2e en 3e klasse van de afcM1] op het complex aan de Alberdintj Thijmlaan. De teams van Waddnij veen presteerden met wisselend sua ces. In de klasse IA behaalde team Jopy en Ton Hulskamp/"3' van Woudenberg/Peter Rubeling" 4e plaats en stelde daarmede na plaats in die afdeling zeker. In d 1 klasse moet het team Arnold Jat j sen/Imca Matla/Luc van Krieken/^ man Wielinga in een promotie/W datie toernooi zijn plaats veilig 1 te stellen. In de klasse 1B betiaR1 het team Nel Oudijk/Wim vaF..J kom Maas/Fred en Rob van1 een prachtige le plaats. Zij zulle 23 oktober in een extra wedstrij j VlaSrdingen met de nummer 1 klasse IA moeten uitmaken wi afdelingskampioen wordt. In de se 2A zal het team Barend en t J Monster/Jan Josiasse/Ron van Hl in een promotie/degradatie toe moeten vechten voor het beno deze klasse. In de klasse 2B ee rieuze winnaar in de vorm van Waddinxveens team bestaan Wout Versluis/Toos Wubben/Mep 1 Tabben/Elly Nieuwland. Zij Pr0 1 ren rechtstreeks naar de le van Excelsior. Evenals doelman E khorst van W.S.E. hield ook de sliil post van Excelsior, Veulings, zil team in de wedstrijd. Na rust moef Fouad Belkadi het veld ruimen vw Tobias Wolfgram. Dit bleek een e den greep. Wolfgram stuurde Piel op avontuur. Deze ontweek benend tackles en speelde in de 16 meter! goed meegelopen Schenk ad Schenk bleef cool en scoorde behel rst 2-0. Ook al liepen de combinatil niet allemaal vlekkeloos, bij vlag! zag men het "oude" W.S.E. spel tenl komen. Het bleef 2-0. Na 90 minute! kon W.S.E. de eerste 3 punten in on| vangst nemen.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 8