rfc C Langlaufvereniging Gouda heeft regiofunctie Cadenz.nl start competitie met winst Moeizame strijd Team 4 Dames 1 en heren Gouwestaete verliezen Knappe 3-0 overwinning Data General Floreant-dames win nen voor vierde keer op rij Rolling'90 groeit Hart van Holland/13 oktober 1999 pagina 9 O Kunststof-borstelbaan ■Volleybal Ijjadminton Vereniging Zevenhuizen Volleybal Dames-voetbal Waterpolo Dames 1 Heren 1 Hnnr Karin .longkind Gouda - Wie aan langlaufen denkt, heeft daarbij meestal een beeld van wintersporttaferelen, die je niet zo snel in ons land zou bedenken. Toch zijn er in Neder land diverse actieve langlaufver- enigingen. Één daarvan heeft ach gevestigd in het Groenho- venpark in Gouda en heeft een kleine vierhonderd leden. Deze leden komen uit de gehele streek rondom Gouda. Mensen uit Zevenhuizen-Moerkapeile, Wad- dinxveen en Boskoop, maar ook uit Alphen en Woerden vinden hier wekelijks hun vertier. 1 fgelopen zondag hield Lang- laufvereniging Gouda open ikhuis. Dit was de eerste van een serie van drie open dagen die verspreid over het jaar plaatsvin den. Ongeveer honderd belangstel lenden kwamen een kijkje nemen of probeerden de lange latten voor het eerst uit. "De belangstelling voor het langlaufen neemt steeds meer toe," vertelt Hans Hooftman, de P.R. man van de club. "Een aantal jaren geleden waren we bang voor vergrijzing van ons ledenbestand. We zijn toen actief gaan werken aan ledenwerving, waarbij met name jon gere mensen werden gezocht. Met goed gevolg, want vandaag de dag, groeit het aantal jongeren weer gestaag." aldus Hooftman. Het aantal Qonge) kinderen was opvallend groot "tijdens de open dag. "Het zijn dan ook vooral de kinderen, die de borstel langlaufbaan ook goed kun nen gebruiken als voorbereiding op het alpineskiën. Voor een volwasse ne is de techniek van het skiën wel wezenlijk anders dan bij het langlau fen." vult Hans Hooftman aan. Langlaufen in Nederland vindt plaat op kunststof borstelbanen. In Gouda is een parcours van ongeveer vier honderdvijftig meter op de ligweide van het openluchtzwembad de Tobbe uitgezet. Het seizoen van de Langlaufers begint dan ook als het zwembad sluit (september). De lang laufvereniging biedt diverse moge lijkheden aan leden en niet-leden. Er nen bij de club diver- cur- sus- wor welke voor- berei- op het langlaufen in de echte sne- uw. Voor de gevorderden zijn er diverse heuvels bij het parcours getrokken, met een maximaal hoog teverschil van vier en een halve meter. Ook is er een 'schaatsbaan' waar ervaren langlaufers kunnen 'skaten'. Deze zogenaamde skatings- ki's zijn smaller dan gewone lang- laufski's en zijn aan de onderkant gladder. De schaatsbaan wordt op dezelfde manier als het langlauf- parcours uitgelegd, alleen met behulp van groene zeep gladder gemaakt. Iedereen die interesse heeft in het langlaufen maar de eerste open dag gemist heeft kan nog terecht op 7 november of 19 december in het Groenhovenpark in Gouda. Voor meer informatie, telefoon 079-3412493 of kijk op internet www.xs4all.nl/~llvgouda. [Zevenhuizen - Zaterdag speelde het ïvan Cadenz.nl de eerste com- ipetitie-wedstrijd in dorpshuis Swan- Jla tegen ECOstyle/Sudosa uit Assen lea wisten deze wedstrijd via de set- Istanden 25-23, 25-19 en 25-18 met 3- l'j te winnen. |De formatie van trainer Gert Timmer ■moest het zonder Joost Looman Idoen. In de basis stonden Joost van Ider Hoek, Rick Wiggers, Kristiaan Ivan der Wel, Jochem de Gruijter, |Twan van Kuijk en de nieuwkomers Jiob Ebbelaar en als libero fungeren- peCoen Duiverman. In de beginfase ■toten de ploegen elkaar af en hiel pen elkaar goed in evenwicht. Coen Pujyerman speelde een prima wed strijd en was in de eerste set goed op Wreef. Zo ook Rick Wiggers, die de ■verdediging van Ecostyle keer op |>eer wist te verschalken. De set werd pet een keiharde smash van passer- loper Jochem de Gruijter besloten li 'n de tweede set wisten de Iteenaren in het begin aan de goede Pant van scoren te zitten. Vooral de piddenaanval van Dennis van de I "een kwam goed door. Cadenz wist Pa 14-14 de draad goed op te pakken en zorgde met de sterke aanvallen van Twan van Kuijk in het midden en de buiten-aanval van Kristiaan van der Wel dat de score aan Zevenhui- zense kant groter werd. De voor sprong van vier punten werd niet meer uit handen gegeven en de set werd met 25-19 gewonnen. In de derde set kwam aanvoerder Ferry van Hal erin voor Jochem de Gruij ter. Cadenz ging verder met scoren en zorgde dat EcoStyle niet in het spel kon komen. De voorsprong werd door Cadenz niet meer uit han den gegeven. Bij de stand 21-14 gaf coach Gert Timmer, spelverdeler Paul van de Ven ook wat speelminu ten, door hem in te wisselen voor de uitstekend spelende Joost van der Hoek. Deze laatste set werd met 25- 18 winnend afgesloten en bracht zo de eerste overwinning voor Cadenz in de boeken. Aanstaande zaterdag staat de lastige uitwedstrijd tegen Control Techni- ques/Ekspalvo in Dordrecht op het programma. Om 20.00 uur zal de wedstrijd in sporthal de Dijk aanvan gen. henhuizen - Vrijdag 8 oktober Peelde Team 4 haar derde wedstrijd an dit seizoen. Team 4 komt uit in e 'e klasse. Vrijdag werd er thuis fMd tegen B.C. Unicum 9 uit Frans de Wit verscheen als eerste eer aan de start. De heer van Uni- oi bleek een sterke tegenstander, i li.ans ^'am niet in zijn spel en ver lam twee sets (2-15, 1-15). "aid Luijtjes was als tweede aan in de heren-enkel. Zowel de eer- je als de tweede set was niet een- Mig, maar Ronald bleek toch dui- '1 kerker (15-7, 15-8). De eerste 8ii V°0r Zevenhuizen was binnen, lil dames sPeelde Janneke Hoeij- spn 'aar voor het eerst bij de 1wen, als eerste de dames-enkel. J eerste set kwam zij niet goed in r spel (0-11). In de tweede set JVÜ goed terug. Dit was niet vol- M e voor een derde set (6-11). I ifr Koenekoop speelde, als inval- liis' e tweede dames-enkel. Ook bij ï5 de eerste set n'et eenvou- '-11). Maar ook Marjo kwam in uilpiWaede set goed terug. Het werd strii? no2 een spannende itJ maar net niet voldoende voor overwinning (9-11). Inmiddels was het 1-3 in het nadeel van Zeven huizen, maar er waren nog kansen met de mixen en dubbels. Frans en Janneke speelde de eerste mixdubbel. Zij gingen goed van start (12-15), maar konden dit in de twe- de set niet waarmaken (3-15). Ronald en Marjo speelden voor het eerst in wedstrijdverband samen. Dit was echter aan het spel niet te merken. Ze speelden goed op elkaar in en waren, mede hierdoor, de bete re (15-7, 15-3). Tijd voor de dubbels. Het bleef span nend, omdat er nog een gelijkspel te behalen was. De herendubbel werd gespeeld door Rein Verweij en Ronald Luijtjes. Het was in de eerste set duidelijk te merken dat zij vaker samen speelden (15-2). In de tweede set kwamen ze een beetje in een 'dip' en lieten net een punt liggen (13-15). Gevolg was een derde set, waarin ze konden bewijzen dat ze toch beter waren (15-10). Janneke en Marjo speelden ook voor het eerst samen in de dubbel. De eerste set was dus wel even wennen (6-15). In de twe- de set kwamen ze aardig in hun spel, maar dit bleek niet voldoende (8-15). Team 4 verloor uiteindelijk met 3-5 Van B.C. Unicum 9. Zevenhuizen - Voor de eerste thuis wedstrijd van de nieuwe competitie gold voor de dames van Data Gene ral de vraag hoe sterk de tegenstan der Alterno uit Apeldoorn moest worden ingeschat. Immers deze debutant in de le divisie had de week ervoor het zeer ambitieuze Vrevok met 3-1 verslagen, terwijl de selectie van coach jan Visser zelf een onnodig 3-1 verlies bij Activia had geleden. Visser begon toch weer met dezelfde opstelling, met Michelle Bijl als spelverdeelster en Janneke den Butter als vrije libero. Hoewel den Butter ook nu met enkele onzekere passes begon, herstelde zij zich anders dan de vorige wedstrijd goed en zorgde de verdere wedstrijd voor zeer degelijke passes en goede ver dediging. Data General legde vanaf het begin een grote servicedruk op de tegenstander. Vooral de services van Hedda Meijer en Angelique van der Meer scoorden regelmatig. Gevoegd bij regelmatige scores op de buitenkant van Karin van der Maat en Joske Lucassen zorgde dit in de le set voor een vlotte 15-5 winst. Een matige start in de 2e set met enkele aanvalsfouten en zwakke middenblokkering bracht Data Gene ral op een 0-4 achterstand. Coach Visser greep in met een time-out en bracht Fanny Lafeber in als passer/loper. Opnieuw de service oefende veel druk uit op de passers en spelverdeelster van Alterno en Data General zette de achterstand om in een 8-4 voorsprong. Michelle Bijl varieerde in aanvalscombina- ties, waarbij de omloop op rechts voor regelmatig scoorde. Op 9-8 nam spelverdeelster Barbara Knap dit ritme over waardoor Data Gene ral kon uitlopen naar een 15-10 set winst. In de 3e set bij een 8-2 voor sprong verviel Data General in de oude fout van concentratieverlies. Eerst wat nonchalant uitgeslagen aanvalsballen, gevolgd door een serie passfouten brachten Alterno weer in de race. Het probleem is dat je na zo'n inzinking vrijwel nooit meer het oude ritme kan oppakken. Visser probeerde zijn selectie tij dens time-outs weer scherp te krij gen, maar zelfs een 13-8 en 14-9 vo- rsprong bleken niet voldoende om het zelfvertrouwen te herstellen. Alterno rook z'n kans en kwam punt voor punt langszij op 14-14. Dankzij lepe plaatsingsballen van Aafke Ver- brugge en een uitstekend blok van de goed spelende Angelique van der Meer kwam de setwinst toch met 16- 14 aan Zevenhuizense kan terecht, waarmee een mooie en verdiende 3- 0 overwinning werd bezegeld. Dit resultaat moet het team sterken voor de volgende wedstrijd tegen HHC in Horn. Op zaterdag 23 okto ber om 19.00 uur wordt thuis in de grote hal van Swanla voor de 2e bekerronde gespeeld tegen VSTS uit Bodegraven. Boskoop - Ftoreant- Boskoop - Floreant-dames hebben de zesde wedstrijd winnend afgesloten tegen de Kaap-Verdische dames van Badios-Boys uit Rotterdam. De eer ste kans was er al na 5 minuten voor Bianca van Elleswijk, die net naast schoot. Grootste kans om te scoren de eerste helft was voor Irene den Hertog. Zij liep door na een diepe bal en omspeelde de keeper. Irene kon de bal niet onder controle houden en liet de bal achterlopen. Katja Blaaze schoot van 25 meter afstand op het doen van Badios omdat de keepster veel te ver uit haar doel was geko men. De hoge bal kon nog net wor den gepakt door de kleine keepster. In de 35e minuut was er een corner van Miranda Kersbergen. Bianca kopte de bal in bij de le paal, maar de bal gaat via een tegenstander net naast. Op slag van rust kon Britt Bouman de score openen maar haar schot van 20 meter afstand ging net naast. Na rust een agressiever Flore- ant, waardoor er meer kansen waren. Na de 52e minuut was het zover. Kitty van der Hoven loopt goed door met de bal en alleen voor de keepster passte zij de bal op Bian ca. Bianca omspeelde een verdedig ster en kon de bal in het doel schie ten: 1-0. In de 75e minuut stuurde de Badios-spits na een geweldige actie dire boskoopse dames het bos in. Het schot van 12 meter ging maar net naast. Vlak voor tijd kon Floreant de score uitbreiden. Britt Bouman ging alleen op de keeper af maar werd onderuit gehaald. Bianca van Elleswijk mocht de strafschop nemen: 2-0. In blessuretijd maakt Margreath Koster 3-0 wat tevens de eindstand werd. Aanstaande zondag speelt Floreant-dames uit tegen DWO dames 2 uit Zoetermeer. Aan vang 12.00 uur. Moerkapelle - De rolschaatsvereni- ging uit Moerkapelle is groeiende. Het aantal leden is sinds het bestaan nog niet zo hoog geweest. Momen teel zijn er 60 leden ingeschreven tussen de 4 en 20 jaar. Om al deze leden les te geven was het wenselijk dat het kader uitgebreid werd met trainsters. Naast de gediplomeerde trainsters Ciska Dijkema en Jolanda Bonnet is sinds afgelopen zaterdag ook Wanda van Hoven gediplomee rd. Evenals Wanda, die sinds 1990 actief lid is van de vereniging, zullen in de toekomst meer oudere leden de trainerscursus gaan volgen. Momenteel helpen deze leden als assistenttrainers bij de lessen van de beginnende rolschaatsers. Niet alleen door trainers probeert Rol- ling'90 haar kader te vergroten, maar ook door ouders van leden cursus sen te laten volgen voor de organisa tie van wedstrijden. Drie weken gele den zijn Lenie van 't Wout, Marian Krispijn en Wim Oskam geslaagd als Rekenmeester. Zij kunnen en mogen bij wedstrijden de uitslagen bereke nen en verzorgen. Waddinxveen/Boskoop - In het gevecht om de eerste plaats in poule A van de hoofdklasse heeft dames 1 van Gouwestaete een stapje terug moeten doen. In Gouda was Assu- ron/Donk te sterk. Heren 1 deed het thuis niet veel beter: 7-4 verlies tegen De Dolfijn. De wedstrijden tussen Gouwestaete en Assuron/Donk spreken voor velen tot de verbeelding. Er is altijd spektakel, alhoewel de rol van Gou westaete tot nu toe beperkt blijft tot 'lastige opponent'. Ook deze keer was Assuron/Donk de sterkste of beter gezegd de slimste. Gouwestae te startte uitstekend en creëerde véél kansen, waarvan er slechts twee in gingen. Natascha Baatje scoorde 0-1 en Sandra Berckenkamp 0-2. Halverwege de eerste periode leek Assuron/Donk wakker geschud en nam even het heft in handen en scoorde drie keer op rij. Mirjam Overdam wist Gouwestaete langszij te brengen; 3-3. Vanaf de tweede periode werd de strijd wat directer beheerst door het arbitrale duo of liever gezegd trio in de persoon van Robin van Galen die nadrukkelijk aan de kant aanwezig was. Noblesse oblige. Assuron/Donk kreeg steeds meer het voordeel van de twijfel. Dit resulteerde onder andere in het derde P-tje voor Nata scha Baatje en uiteindelijk een nogal discutabele verhouding P-tjes; Assu ron/Donk 7, Gouwestaete 15! Niette min werd de tweede periode afgeslo ten met 4-3 voor Assuron/Donk, waarbij keepster Francine Lankhuy- zen keer op keer haar klasse toonde. Begin derde periode scoorde Gillian van den Berg 4-4, doch daarna kon Assuron/Donk volop profiteren van de ruimte die het kreeg en liepen zij uit naar een 8-4 voorsprong, voordat Gillian de periode afsloot met 8-5. In de laatste periode liep Assuron/Donk verder uit naar 10-5, alvorens Marion van Hooft 10-6 en Ellen van der Weijden 10-7 kon sco ren. Donk had het laatste woord en sloot de wedstrijd af met een 12-7 winst. Maarten Schouten, de nieuwe trai ner/coach van heren 1, zal zich een beter debuut hebben gewenst. Heren 1, zonder Remko Overdam, kreeg in de eerste periode alle hoe ken van het bad te zien. Dit resulte- rde in een 0-4 stand voor De Dolfijn, allemaal gemaakt door de Russchi- sche sterspeler Nikiforov. De ploeg uit Amsterdam werd in de tweede periode beter verdedigd, doch kon de marge nog met een doelpunt ver groten; 0-5. Halverwege de derde periode kon Wouter Steller de hate lijke nul (1-5) wegwerken, doch De Dolfijn scoorde tweemaal, alvorens Jaco de Jong de stand op 2-7 bracht. In de vierde periode leek Gouwestae te even het lek boven water te heb ben. Marc Faber en Mark Mommers brachten de stand op 4-7, maar tot meer doelpunten kwam het niet. Zaterdag 16 oktober speelt Gou westaete thuiswedstrijden. Om 18.45 uur speelt dames 1 tegen De Ham 1 uit Wormerveer en om 19.45 heren 1 tegen SVH 1 uit Schiedam.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 9