Energiebesparende maatregelen bij nieuwbouw e.jTrrrrrTéiïMVïMT****! Topsport en ondernemen Kledinginzameling Humana Echtpaar Spekman 55 jaar getrouwd iZevenhuizenaar ■bij Foto Nationaal Opbrengst collecte Dierenbescherming Herhaling Droomshow Kindermusical Activiteiten-Agenda Kaarten Zang en Kleur Hart van Holland/20 oktober 1999 [nor Karin Heeren levenhuizen - De nieuwbouw van Boode Tweewielers aan de |)orpsstraat is inmiddels in volle De kelder, waar de opslag Ian materialen zal gaan plaatsvin den, is inmiddels voorzien van een lak. Wat echter niet zichtbaar is, liaar wel degelijk aanwezig zijn lioorzieningen die straks, als het liand klaar is, zullen bijdragen aan lie klimaatbeheersing van het ■pand. Üit ervaring blijkt dat een kelder snel vochtig wordt; zelfs bij ventilatie blijft de warmere licht condenseren tegen de koudere landen van de kelder. Schimmel en leen muffe lucht kunnen het gevolg lijn. Het pand erop daarentegen, |lwee verdiepingen hoog, behoorlijk 1 en diep, zal behoorlijk warm lorden doordat de verlichting de Ijehele dag zal moeten branden om lie zorgen voor voldoende licht. Daar lial de temperatuur snel oplopen. ■Op advies van de heer M. Duineveld Iran Dubotech (zijn adviesbureau Ivoor innovatie voor een duurzame ■economie) wordt het gehele pand Ireeds bij de bouw voorzien van Ivloerverwarming en een circulatie systeem. Het circulatiesysteem zorgt ■ervoor dat de opgewarmde lucht van de verdiepingen wordt gepompt naar de kelder, waar hetzelfde kli maat zal ontstaan. Een groot voor deel van dit systeem is dat het tevens voorziet in klimaatbeheersing in de zomertijd. De koele lucht van uit de kelder en de aarde zal er voor zorgen dat de temperatuur ook boven de grond aangenaam blijft. Bouwbedrijf De Graaff en installateur Visser hebben dit advies positief ontvangen en voeren de ideeën van Duineveld verder uit. De heer Duineveld heeft het systeem in zijn eigen huis uitgetest. Ook hij heeft een kelder waar de vochtigheid behoorlijk oploopt. Het door hem ontwikkelde systeem leverde goede resultaten op. Ook de kosten zijn relatief veel lager. Hoewel de aanleg van vloerverwarming natuurlijk het een en ander kost, is deze kosten post lager dat een aan te leggen airco. Ook in energieverbruik scheel het veel, de circulatiepomp ver bruikt vele malen minder dat een airco, op termijn is men dus veel goedkoper uit. IZevenhuizen - De vrijetijdsfotograaf I Gerard Hol is met een serie van vijf ■foto's geaccepteerd voor Foto Natio- Inaal, een landelijke individuele foto- Iwedstrijd voor vrijetijdsfotografen ■die op uitnodiging van de Fotobond I een serie van vijf foto's mogen inzen- Iden. Een aantal leden van de Delftse fotoclub '59, waaronder Gerard Hol, ■is met zijn serie naakten door de jury Igeaccepteerd. De hele inzending ■moet een goede beoordeling halen lom geaccepteerd te worden. De in ■totaal 20 geaccepteerde inzendingen I zullen het komende jaar op een tien- |'a' 'ocaties door heel Nederland te ■zien zijn. Zevenhuizen - De opbrengst van de collecte voor de Dierenbescherming heeft in Zevenhuizen ƒ2856,95 opge bracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun medewerking. Moerkapelle - Wie de uitzending van de Droomshow zaterdag gemist heeft krijgt een 'herkansing': op zaterdag 23 oktober om 8.00 uur wordt de herhaling uitgezonden. In deze Droomshow werden twee Moerkapelse jongens, Stephan en Yorick, de winnaars van een aantal mooie prijzen. Zevenhuizen - Op het kinderkoor van de Zeven Muzen, dat onder leiding staat van Margré van Gestel, is nog plaats voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Er wordt tijdens de repetities op speelse wijze aandacht besteed aan ademhaling, articulatie en hou ding. Ook het notenlezen komt spe lenderwijs aan bod. Op het repertoi re staan allerlei soorten liedjes en binnenkort wordt begonnen met het oefenen voor een musical. Om aan dit laatste mee te kunnen doen moe ten de kinderen zich opgeven vóór 1 november. Er is plaats voor maxi maal 30 kinderen en de repetities vinden plaats op dinsdagmiddag van 17.00-18.00 uur. Opgeven kan bij Thea Willems, telefoon 0180-633509. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-63 1733 Zevenhuizen - Vrijdag 22 oktober is er een kaartavond bij vogelvereni ging Zang en Kleur. Aanvang 20.00 uur in het clubgebouw aan de Zuid- plaslaan. Hoera, 20 oktober wordt Bjarne 2 jaar! Hartelijk gefeliciteerd van tim riek andré en carolien Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. juist een vroege vermelding an voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Gevonden: ring met twee sleutels hoek hazeveld/schielandsingel; info: hazeveld 9 I Zevenhuizen: Ijlere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein I Dinsdag 11 januari: start nieuwe cursus EHBO; info: 0180-631376. I ?,en„evenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van I 00-13.30 uur; info 6371 I Ikoffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare I Handwerken elke dinsdag 14.00 uur. IANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 I agen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): l'erzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw |8are kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen Ielke donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. IRichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum I Uns Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagen van 19.00-21.00 I ™r: 30 nov.; zaterdagen van 13.30-16.00 uur: 30 okt., 18 dec. I e Zeven Muzen: 6 nov.: 20.00 uur geref. kerk: amateur-muziekavond. I Vogelvereniging Zang en Kleur: kaartavonden op: 22 okt., 19 nov., 17 dec.; I ec. sinterklaaskaarten; 23 dec.: kerstkaarten. I Oud Verlaat lnDreVn?rkap:klaveriassen:29 okt" l2'26 nov- 10 dec.; De Schakel: 10 nov., 30 I v-> dec.; Soos: 2, 16 en 30 nov, 14 dec.; Bingo: 13 nov. I Moerkapelle 1 °eU1derensoos in °P Moer: 1 1 nov- 9 dec- 13 jan., 10 febr., 9 mrt, 13 apr. en 11 I ond'.rdag 28 oktober: 19.30 uur: geref. gem. kerk: Reformatie-herdenking m m v I 'Or'gerenkoor Nethanja. Mijn papa was 18 oktober jarig en werd 40! Hoera! Natasja KERKDIENSTEN - 24 oktober Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur ds S. vd Veen, Rijs wijk; 18.30 uur C.M. Cornelisse,. Nieuwerkerk a/d IJssel. Herv. kerk 10.00 uur ds J. VOordouw; 19.00 uur ds E. Bouman. Oud Verlaat 10.00 uur J. Alma. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur ds R.Thieme- Tiesing. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds A. Schaap. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 23 oktober: dokter C.W. Onder water, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, telefoon 0180-63.12.04. Zondag 17 oktober: dokter R.R Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk, telefoon 010-521.40.85. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat. 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). pagina 13 Door Svlvia van Doornen Dat topsport en ondernemen vele zaken gemeen hebben, werd onlangs nog eens bevestigd door bondsco ach van het Nederlands vrouwen hockeyteam Tom van 't Hek, Tijdens de algemene ledenvergadering van de Coöperatieve Rabobank Zeven huizen-Moerkapelle U.A., die werd gehouden op maandag 11 oktober, trad hij op als gastspreker en hij wist de aanwezigen te boeien met zijn lezing over het bedrijven van top sport en in hoeverre dit overeen komt met de inspanningen die de hedendaagse ondernemer moet leveren om zijn of haar bedrijf draai ende te houden. Hij sprak daarbij uit eigen ervaringen als actief speler van het Nederlands hockey-elftal (tussen 1976 en 1992) waarvoor hij 221 maal uitkwam en onder andere tweemaal Europees- en eenmaal wereldkampioen werd, als coach voor het dames-elftal van Kampong, met wie hij tweemaal Nederlands- en eenmaal Europees kampioen werd, en zijn ervaring als bondscoach (sinds 1994) voor het Nederlands dames-elftal dat onder zijn leiding in 1995 Europees kampioen werd en in 1996 de bronzen medaille behaalde op de Olympische Spelen van Atlan ta. Zijn elftal werd overigens dit jaar Europees Kampioen, waardoor deel name aan de Olympische Spelen in Sydney in 2000 verzekerd is. "Belangrijkste overeenkomst tussen topsport en ondernemen is dat men bij beide continu zal moeten inspe len op veranderde omstandigheden. Daar gaat aan vooraf dat men in beide gevallen allereerst een geme- nschappelijk doel dient vast te stel len en route bepaalt. Wat dit laatste betreft is het van groot belang om tussendoor steeds te meten of men op de goede weg zit", aldus Van 't Hek. Verder gaf hij aan een groot voorstander te zijn van het individu alisme. Pas als het individu goed functioneert kan het overgaan tot het functioneren in groepsverband. Het proces van teambuilding kost echter tijd omdat dit een kwestie is van het aanleren van waarden en normen die teamwork nu eenmaal van de 'players' vereist. Het opbou wen van de samenwerking zoals in de sport, ziet Van 't Hek ook als een afspiegeling van het dagelijks leven. Men stelt zich immers constant de vraag: hoe ga je fatsoenlijk met elkaar om? Dit hele proces van team building is volgens Van 't Hek dan ook beslist niet te behappen tijdens een survival-weekend in de Arden nen, wat door bedrijven soms wordt gezien als ideale manier om de team geest van het personeel te verster ken. Ook kwamen emoties ter spra ke, waar je in de sport én het bedrijfsleven onvermijdelijk mee te maken krijgt. Van 't Hek merkte hier kort maar duidelijk over op: "Wil je over langere tijd met elkaar iets goeds doen, dan zal je soms even afstand moeten kunnen nemen door de emoties opzij te zetten." Van 't Hek sloot zijn lezing af met de stelling "Als je niet meer kan veran deren, dan ga je dood"; een stelling die hij ter harte neemt en volgens van 't Hek niet alleen geldt voor een coach maar ook voor de onderne mer. Zevenhuizen-Moerkapelle - Stichting Humana komt op 26 oktober kleding inzamelen in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Mensen die geen 'nee sticker' op de deur hebben, krijgen in de week voor de inzameling een Humana-wereldzak' in de bus. Vanaf 9.00 uur kan men de zak aan de stoep rand zetten. Wie buiten de bebouwde kom woont, wordt verzocht de kle- dingzakken in een van de kernen neer te zetten; datzelfde geldt voor dege nen die in een straat wonen waar geen vrachtwagens kunnen komen, Humana sorteert de kleding voor verkoop in de winkels van Humana en voor verzending naar Afrika. De kleding die overblijft wordt aan handelaren of recyclingbedrijven verkocht. De opbrengsten komen ten goede aan struc turele ontwikkelingsprojecten in Angola en Zambia. De projecten bestrijken gebieden als kinderhulp, onderwijs, herbebossing, bouw van scholen, Aids- bestrijding en herintegratie van vluchtelingen. Ook in Maleisië, provincie Sabah, steunt Humana projecten. Deze projecten omvatten uitsluitend kin derhuizen; hier worden de kinderen van illegale immigranten opgevangen. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Onder de moeilijke omstandigheden tegen het einde van de Tweede Wereldoorlog zijn de heer en mevrouw Spekman op 17 oktober 1944 in het huwelijk getre den. De omstandigheden waren bij zondere: overleven en voorzien in de inkomsten waren moeilijke taken. Toch traden mevrouw en mijnheer Spekman in het huwelijk. Mevrouw Spekman: "Je was destijds blij dat je iets kon verdienen. Overleven was het belangrijkste." Na de eerste woelige tijd zocht en vond de jonge familie Spekman een eigen onderkomen. Aan het Zuidein de hebben zij veie jaren gewoond en de heer Spekman heeft zijn arbeids- zame leven gewerkt op het boeren bedrijf. Zij kregen twee dochters en er zijn ook drie kleinkinderen. Inmiddels wonen mevrouw en mijn heer Spekman zo'n vier jaar 'op het dorp' aan de Schielandsingel. Een fijn huis, zo zeggen zij zelfmet veel ruimte en midden in de samenleving. Ter gelegenheid van hun 55 jarig huwelijk zijn zij door hun dochters uitgenodigd voor in weekje vakantie in Duitsland. Voorafgaand aan deze welverdiende week vakantie kwam burgemeester Schoots zijn geluk wensen overbrengen en bracht een mand vol met levensmiddelen namens het gemeentebestuur. Na de vakantie van de familie Spekman is er nog een etentje voor familie, vrienden en kennissen.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13