REIZEN Renteverhoging Leningen en spaargelden Het is zover!!!!!! Daar voelt iedereen zich thuis Aandelenresearch Strategie Rabobank Rabobank Rabobank is een gecertificeerd financieel planner rijker Het Kikker Spaarfeest is begonnen. ML Spring er eens uit en leeg je spaarpot! bij jouw Rabobank. Zevenhuizen-Moerkapelle J aanbiedingen Zevenhuizen-Moerkapelle jaargang nummer 32 Telefoonnummers Algemeen: 0180-63 73 83 Geldzaken: 0180-63 73 70 Hypotheken: 0180 - 63 73 S3 Beleggen: 0180-63 73 58 Reizen: 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079 - 593 5885 V maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle MALEDIEVEN vertrek 7 t/m 28 v. 1/8/15/22/29 v v. 2/9/16/23/30 nov GRAN CANli®! nov TENERIFE nov Tentoonstelling reisfotografie 'De wereld rond met Jan van Woerden' Presentatie cijfers trends Terug laten boeken van een Incassomachtiging pagina 2 Hart van Holland/20 oktober 1999 Rabobank Rob Beentjes en Erwin Boorsma Beleggingsadviseurs Modelportefeuille aande len Nederland Cijfers over de uurlonen in de VS leidden tot verdere rentevrees op de aandelen markten. Hoewel de werk loosheid in september sta biel is gebleven op 4.2%, zijn de uurlonen met 0.5% ten opzichte van augustus gestegen. Dit is de grootste stijging in 16 jaar en voedt de inflatievrees. De inflatie in Europa blijft daarentegen gematigd, zoals bleek uit het cijfer in Frankrijk (0.7%). De ECB vond de inflatiedreiging blijkbaar ook nog niet dui delijk aanwezig, aangezien ze de rente op 7 oktober ongemoeid liet. De aande lenmarkten kwamen verder onder druk toen chipfabri kant Intel dinsdag nabeurs een winstdaling van 6.5% bekendmaakte. Chipgereia- teerde aandelen, zoals Phi lips en ASML boekten hier door verlies. Baan had te lij den onder de bekendmaking van concurrent SAP dat omzetgroei en net tomarge dit jaar lager zullen uitvallen. Finan ciële waarden deden het relatief goed, omdat een renteverhoging uitbleef en er fusienieuws uit de Engelse bankensector kwam. Aegon en Ahold maakten bekend dat ze praten over samenwerking op het terrein van financiële diensten, waardoor Aegon een nieuw kanaal zou krijgen om producten aan de man te brengen. Ook telecomaande- len, zoals KPN, boekten afgelopen week een goed rendement door aanhoudend fusien ieuws in de sector. KPN maakte verder bekend zijn activiteiten in de Oekraïne te staken. Recente besluiten van de overheid Zevenhuizen-Moerkapelle Iris-modelportefeuille Week 41 portefeuille performance deze week uit.'98 kpn 7.2 7.0 getronics 5.5 28.9 fortis nl 1.2 -12.7 boskalis 1.0 12.4 randstad 0.9 4.6 aegon 0.8 -20.8 akzo 0.6 4.1 abn amro 0.5 22.9 dra ka 0.3 48.8 heineken 0.2 -11.4 ing 0.1 3.0 vendex 0.1 37.6 kon. olie -0.8 28.1 macintosh -0.9 16.4 ahold -1.2 -7.0 wolters kluwer -1.9 -34.4 nutreco -2.0 1.3 numico -2.1 -3.9 unilever -3.0 -15.9 philips -5.4 66.0 modelportefeuille -0.3 aex-index -0.4 leiden tot een vertienvou diging van de kosten. Voor de twee belangen die KPN in de Oekraïne heeft (UMC en Utel) wordt een koper gezocht. Deze stap brengt de ambitie van KPN om een tweede thuismarkt in Oost-Europa te creëren niet in het geding. Performance Modelportefeuille behaalt een outperformance van 0.1% De modelportefeuille boekte in de verslagweek een rendement van -0.3%. De AEX-index daalde met 0.4%, zodat de modelpor tefeuille in de verslagweek een outperformance van 0.1% behaalde. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rendement op de modelportefeuille - 0.6%. De AEX-index steeg in dezelfde periode met 2.5%. Wijzigingen in de portefeuille In de modelportefeuille is deze week het belang van Unilever verlaagd naar 7.5%. en het belang van Numico verhoogd naar 5.0%, De reden voor deze wijziging is dat Unilever in de IRIS-systematiek slechts 3 punten heeft, waardoor een overweging ten opzich te van de benchmark niet te handhaven is. Omdat wij positief blijven over aandelen met een defensief karakter, hebben wij ervoor gekozen om Numico met 2.5% op te hogen. Numico heeft in de IRIS-systematiek 8 punten. is geopend: Zwnhuizen-Motrkapelle Monique van Maanen-Bosman, finan cieel adviseur bij de Rabobank Zeven huizen-Moerkapelle, heeft onlangs het FFP-examen behaald. Met het behalen van dit examen is zij toege treden tot de Stichting Federatie Financiële Planners. Toetreding tot deze federatie is alleen mogelijk voor een adviseur die in het bezit is van de benodigde diploma's en de strenge ge dragscode voor finan cieel adviseurs heeft ondertekend. Om ge registreerd te blijven moet ieder jaar een aantal cursussen en trainingen worden gevolgd. Dit systeem van permanente educatie zorgt er voor dat de adviseur op de hoogte blijft van actuele ontwikkelin gen op fiscaal en juridisch terrein. Op die manier zullen onze klanten altijd verzekerd zijn van een deskundig advies en een discrete behandeling van persoonlijke gegevens. Na een periode van 28,5 jaar heeft de heer Van den Akker, tijdens de leden vergadering van onze bank op 11 oktober, afscheid genomen van de Raad van Toezicht. Als blijk van waar dering voor zijn grote verdiensten lp; De sterk opgelopen kapitaalmarkt rente is aanleiding tot bijstelling van het rente-advies. Op 14 oktober is de adviesrente voor leningen met een vaste rentelooptijd verhoogd met 0,3 Dit geldt voor zo wel de bedrijven als de particulieren. Tevens is de adviesrente voor de Spaar-Vast-Rekening verhoogd met 0,3 Voor Spaar-Vast-Rekeningen van tenminste f 10.000,- met een looptijd van 10 jaar bedraagt de rente nu 5,1 voor en betrokkenheid bij onze coö- j peratie ontving de heer Van den Akker, uit handen van de adjunct regiodirecteur Van der Stuyft, de'gou den speld van de R a bo ban kg roep'. Vanaf 1 november is deze prachtige exposi-l tie te bewonderen in ons Grand Café.'Eenl jaar reizen in beeld" foto's van het dagelijks! leven zoals hierboven maar ook van portret-I ten, natuuropnames en landschapsfoto's. Op donderdag 7 oktober heeft in het Be Western hotel in Zoetermeer de jaarlijkse prei sentatie van de Rabobank Cijfers Trend: plaatsgevonden. Cijfers en Trends is een visie I op 75 branches in het Nederlandse bedrijft-] ven welke jaarlijks bijgesteld wordt. De pre-1 sentatie, die was georganiseerd voor de piek J bezorgers in onze kring, had dit jaar he: I thema "Bedrijfsopvolging'; Dat dit onderwerp actueel is bleek wel uit de hoge opkomstNa j de presentatie was er gelegenheid tot eer I informeel samenzijn. Later dit jaar zal er op deze pagina een artikel verschijnen overhel thema "Bedrijfsopvolging! Voor geïnteres-1 seerden kan een exemplaar van Cijfers e Trends gereserveerd worden (telefoon 637376). De voorraad is wel beperkt. Voor veel mensen is het onduidelijk hoe I men een Incassomachtiging kan laten terug boeken indien men niet akkoord is met de afschrijving. Als u tijdig aan de bank ver zoekt om een incassomachtiging terug te draaien dan zal de bank voor terugboeking zorgen. Hieronder zijn de termijnen aange geven waarbinnen een afschrijving al dan niet is terug te draaien door de bank. Stornotermijn voor geïncasseerde: Doorlopende machtiging algemeen: 30 kalenderdagen Eenmalige machtiging: niet mogelijk Doorlopende machtiging bedrijven: 5 werkdagen Doorlopende machtiging kansspelen: niet mogelijk Eenmalige aktiemachtiging: 30 kalenderdagen Garantie-incasso (veilingincasso): 9 werkdagen Incasso Sociaal Fonds Bouwnijverheid: niet mogelijk Terugboekingen voor de Garantie-incasso (veilingincasso) moeten rechtstreeks aan de veiling worden aangeboden. www.filmsite.org De mooiste films van deze eeuw kun je hier terugvinden. Veel extra informatie over film en spelers www.belastingdienst.nl Niet voor iedereen de leukste site. Misschien is er nog wat te verdie- nen via deze site Even raadplegen I kan geen kwaad. www.euro.nl Daar de euro actueel blijft, nog- I maa.ls deze site onder de aandacht gebracht. Het drukken van de 605 miljoen eurobiljetten voor Neder land is van start gegaan. E-mail adres Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle: rabo3750@tref.nl.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 2