Marathon 2000 BOELHUIS VEILING BROUWER DE KONING Verhalen van Paul Biegel om als schat te koesteren LITI E INBRAAKBEVEILIGING! eet t TEL. 0182-615055 De Gedenkteken Specialist 8 Foto's in het Hart van Holland ERICHTEN B E 11 <3 M GEN pagina 3 IQ Familieberichten Opbaargelegenheid o.a.: UITVAARTVERZORGING GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Boskoop Zevenhuizen Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf 29.000 exemplaren LIONSCLUB ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE organiseert ook dit jaar weer een In La Baraque op zaterdag 6 november ten bate van Drugspreventie jongeren Gezellige sfeer, Interessante veilingstukken op het gebied van curiosa, sieraden, antiek, munten etc. Opgave van aan te bieden kavels: telefoon 0180'633847 of 0180-633618 of 0182-618080 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Jaap werd 18 okt. 40! Nog van harte van je kletsm aatje Hoera, lieve Britt Humme werd op 19 okt. 2 jaar. Kusje tante Nanda, Chanéqua - Rowel Hoera, mijn allerliefste pappa wordt 31 jaar. Dikke kus! Lisa en ook van mama Margret, welkom bij de veertigers! 21 okt. zijn papa en mama 5 jaar getrouwd. Hartelijk gefeliciteerd! Lauren Heieen Straver, 40 jaar; gefeliciteerd! Nu aan die 'ouwewijvënkleren' T R M A W L Boskoop - Iedere loper, of deze nu wedstrijden loopt of voor zichzelf op de I ,,teg traint, heeft wel eens het plan opgevat om eens in zijn leven een mara thon te lopen. Meestal komt het er niet van. Toch blijven velen met het idee rondlopen. Wat is dan een betere gelegenheid om in het jaar 2000 de knoop I "for te hakken en aan een echte marathon mee te doen. '"Nederland is hiervoor voldoende gelegenheid, maar één die er echt boven steekt is de marathon van Rotterdam. Ook de loopgroep van AV'47 uit Boskoop zal zeker weer mee gaan doen met deze marathon. Trainen voor een marathon vergt veel doorzettingsvermogen. Gezamenlijk trainen maakt het echter veel gezelliger en makkelijker. Bij de loopgroep is "et daarom mogelijk de komende maanden mee te trainen. Vooral het geza menlijk lopen van langere duurlopen is een groot succes. Omdat het tempo "'"t te hoog is kan men rustig met een lotgenoot praten en komt men vaak °P wegen waar de meeste nog niet eerder geweest zijn. Bts eerste test staat de halve marathon van Linschoten op 18 december op Programma. De voorbereiding start einde oktober en iedere loper kan hier "an meedoen. Wie slaagt voor de halve marathon kan zeker de marathon uit- iopen. "e trainingen bestaan, naar keuze, uit drie tot vijf trainingen per week. Op maandag en woensdag wordt getraind op basissnelheid en looptechniek. Op zaterdagmiddag wordt gezamenlijk de langere duurloop gelopen. Een aantal "stlopen staan op het programma om de vorderingen te controleren. '"Here loper zal worden begeleid bij de training en ontvangt een trainings programma. Tijdens de training wordt het programma afgestemd op perso- 'Jte capaciteiten. In januari 2000 kan men beslissen echt aan de marathon willen meedoen en weer met de loopgroep meetrainen. |je' enige wat wordt gevraagd is een goede basisconditie en enige looperva- ng. Voor het meetrainen zal een bijdrage worden gevraagd. Ook is de moge- ikneid aanwezig om alleen de zaterdagmiddag mee te trainen. Voor aanmel 'ngen en informatie: Jan van der Meij, telefoon 0182-640355. Door Julia Pengirim Van Paul Biegel heb ik wel vaker iets met het grootst mogelijke ple zier gelezen. Maar zijn "Laatste ver halen van de eeuw" zet daar wel een kroon op. Schitterend. Om als een schat te koesteren en heel vaak te herlezen. Maar eerst twee kanttekeningen. Ik dacht af en toe een aardig verhaal te kunnen schrijven, maar na deze Biegel-verhalen heb ik me grienend van de schrijfmachine afgewend: laat Paul ze maar schrijven. Die doet het beter. En dan nog wat. Er zijn mensen die zich inschrijven voor een cursus 'creatief schrijven', of: 'hoe leer ik een kort verhaal schrijven'. Jon gens, één ding: dat valt niet te leren. Weggegooid geld. Je kunt het, of je kunt het niet; en wat je kunt, valt ten hoogste te verbete ren en te ontwikkelen. Paul Gallico zei het al, ik zeg het hem na. Maar ik voeg daar wel bij: als je aardig heid hebt in schrijven - en dat is absolute voorwaarde, die aardig heid - lees dan nog meer dan je gewend was. En lees vooral van schrijvers die hun vak verstaan, zich niet beperkten tot dat éne boek, dat op voorhand al bij De Slegte terecht zou komen. Zo'n schrijver is dus Paul Biegel. Ik heb geprobeerd er achter te komen, wat zijn geheim nu precies is, voor zover van een geheim spra ke is. Paul zelf zal er wel achteloos over doen en het idee van geheim verwerpen. Recept dan. Gebruiksaanwijzing; manier van schrijven. Ik denk, dat Biegel geboren is met een hoofd waar veel in kon; gaande weg een gigantische schrijfervaring opbouwde. Hij voegt in zijn zinnen net die paar woorden toe, waar anderen niet opkomen, waardoor zijn verhalen kleur en vaart krijgen. Zijn kikker-heldin wordt niet allen zielig genoemd, Biegel maakt haar extra zielig: ze is aan een oog blind én ze heeft scheve achterpootjes. Biegel is niet alleen een geboren ver halenverteller, hij heeft een geweldig gevoel voor humor, voor romantiek, voor realiteit. En soms is hij gewoon stout, zoals we dat allemaal wel eens zijn, of zouden willen zijn. Moet het over rovers gaan? Laat die jongens dan ten minste een beetje van hun buit genieten. Mindere schrijvers verwijzen bandieten naar de gevan genis, Biegel prijst ze de hemel in en geeft ze, waarvoor ze op het slechte pad gingen. Een slecht pad is óók een pad. Alle verhalen in Biegels laatste werk van deze eeuw zijn juweeltjes, zei ik al. Ik ga ze niet allemaal noemen, leest u ze liever zelf, van welke leef tijd u ook bent, want dat doet er allerminst toe. Over vals en echt hel dendom (Roofridder Sperrebek), relativiteit (Beentjeweg met Verge ten Beer, die woorden kwijt is omdat hij te veel zaagsel uit z'n kop heeft verloren), poëzie (De laatste roos), hebzucht (De kruikenpost), ironie (De beestenbakker). Ik haal er één verhaal uit, waar Biegel echt helemaal in zit: 'Kraai's wereld reis'. Mus ging hem voor, naar het einde van de wereld, een muur waar nie mand overheen komt. Kraai wil ook, maar Mus wijst hem op alle gevaren, onderweg. Kraai is een grote, dappere vogel, die zich niet van die reis laat weerhou den en hij gaat. Mus was een opschepper, die over de gevaren begon, om zichzelf groter en slim mer te maken dan hij was. Had ik het niet over gevoel voor realiteit? Tweede hoofdfiguur wordt een bang kraaienmeisje dat gehavend op de grond naast de muur ploft, meer dood dan levend. Ze worden een paar. Ik ben niet gewend het slot van een verhaal te verklappen. Maar omdat het slot van Kraai's wereldreis min der belangrijk is dan de opbouw van het hele verhaal, kan ik vast vertellen, dat het tussen die twee wel goed komt, in Bussum. Het kraaienmeisje is van het type verpleegster, dat haar man volgt door dik en dun, maar af en toe ook gaat pruilen en er mokkend de brui aan wil geven. Kraai is sterk; hij biedt zijn meisje soms aan op zijn rug te komen zit ten, als het meisje echt niet meer kan. Het kraaienmeisje kan .de s niet zeggen, maakt er een f van; ze flift. Waardoor ze bewonderend kan opmerken: 'Wat ben jij fterk, feg!' Waarop Kraai denkt: zelfs als ik haar doodsla, zal ze nog zeggen: 'wat ben jij fterk feg'. Het tweetal vliegt over zeeën en bossen, de Rocky Mountains en IJsland, terug naar Bussum. Daar bouwen ze een nest en krijgen ze jongen. Werd het kraaienmeisje al gepeft door haar soortgenoten, ook haar kinderen doen dat, als moeder ze niet kan horen. Normaal zeggen kraaien 'kras, kras kras'. Maar als moeder niet luisterde: 'kraf, kraf kraf'. ik heb zelden zo gelachen. De gedistingeerde band, waarin de verhalen zijn gebundeld, lijkt me een terecht eerbetoon aan Biegel. Paul Biegel: 'Laatste verhalen van de eeuw'. Uitgeverij Holland - 39,90. 'V, Verkeersongeval met letsel: Een 14- jarige fietser uit Ter Aar heeft op woensdag 13 oktober omstreeks 7.15 uur een gebroken bovenbeen opge lopen toen hij was aangereden door een vrachtauto. De vrachtautobe stuurder reed over de Biezen, komende uit de richting van de Rozenlaan. Op het kruispunt met de A.P. van Neslaan gaf hij richting aan en sloeg linksaf. Hij zag hierbij de tegemoetkomende fietser over het hoofd. De jongen is per ambulance naar een ziekenhuis in Leiderdorp vervoerd. Diefstal uit woning: Een 53-jarige man heeft op woensdag 13 oktober aan gifte gedaan van diefstal uit zijn woning aan het Noordeinde. Wegge nomen is een portemonnee, een geldbedrag en pasjes. Inbraak bovenwoning: In een boven woning aan de Burg. Colijnstraat in Boskoop is in de nacht van 14 op 15 oktober ingebroken. Een ruit werd ingegooid, waarna de dader(s) de woning konden betreden. Uit een spaarpot is muntgeld weggenomen. Diefstal uit woning: een 58-jarige man heeft op zondag 17 oktober aangifte gedaan van diefstal uit zijn woning aan de Vogellaan. De insluiper kon zich via een niet afsloten keukendeur toegang tot de woning verschaffen. Uit de woning werden twee handtas sen met daarin een portemonnee met een geldbedrag en bankpassen weggenomen. Rijden onder invloed: Een 21-jarige automobilist uit Hazerswoude-Dorp is op zondag 17 oktober omstreeks 4.40 aangehouden op de Noordeinde wegens rijden onder invloed. De automobilist blies 480 ug/1 en kreeg een rijverbod van vier uur. Gefeliciteerd Peter met je 33ste verjaardag op 24 oktober. Veel plezier en groeten van Anita Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich MET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1999 | | pagina 3