«J? Data General wint in Limburg •Iz Ballenactie Groeneweg Geen parcoursrecord Coenecooploop De Nominatie A# Cadenz.nl boekt eenvoudige overwinning 0:33:09 Jeugd voetbalvereniging Waddinxveen Veel punten voor Moer- kapelse voetbaljeugd Barry van Bommel herovert jiu-jitsu titel Hart van Holland/20 oktober 1999 pagina 7 w O Dubbel feest op de Nessevliet Actie Groeneweg |Volleybal Volleybal Wie wordt sporter van het jaar 2000? ox Ijlnnr Karin Jongkind Zevenhuizen/Oud-Verlaat - Voor de vijfde achtereenvolgende keer organiseerde voetbalvereniging Groeneweg dit jaar een ballenactie. Bij deze actie wordt op de basisscholen van Zevenhuizen en Oud- Verlaat een voetbal overhandigd aan de kinderen van groep drie. De actie wordt gefinancierd door sponsorgelden en is bedoeld als ledenwerfactie voor de Zevenhuizense voetbalvereniging. Rick Berends en Marina van Leeuwe gaven afgelopen vrijdag namens Groeneweg bonderdtwintig ballen weg, die met veel enthousiasme door de kinderen ontvan gen werden. In de ochtenduren werden de zesentwintig kinderen van groep drie en vier van basisschool De Nessevliet (Oud-Verlaat) verrast. In de middag wer den 't Reigersbos en De Eendragt bezocht. Voor de kinderen van groep drie en vier van de Nessevliet was het dubbel feest. De juf frouw van de klas, juf Haakman, vierde die dag haar verjaardag. Om die reden waren de kinderen allemaal verkleed naar school gekomen en zat de stemming er al goed in op het moment dat de bestuursleden van de voetbalvereniging arri veerden. De ballen werden meteen uitgeprobeerd én goedgekeurd door de kin deren uit de combinatie klas. "Voor Groeneweg levert de actie elk jaar wel een aantal leden op," vertelt Rick Berends, penningmeester van de voetbalvereniging. "De kinderen zijn al snel enthousiast, alleen de ouders moeten soms nog overtuigd worden van het nut van een sportlid- maatschap voor hun kind. Daarom geven wij bij de bal altijd een brief mee voor de ouders. Hierin kunnen zij op hun gemak lezen wat hun kind bij voetbalvereniging Groeneweg kan leren, hoe hoog de contribu tie is en wat er zoal georganiseer wordt voor de (jeugd)leden. De keuze voor groep drie was toen we deze actie startten snel gemaakt. Op die leeftijd zijn de kinderen er aan toe een sport te leren. Als wij ze dan warm kunnen maken voor het voetbal, hopen we natuurlijk dat ze ook in de toe komst bij onze club blijven voet ballen." besluit Rick Berends. Zevenhuizen - Niet met mooi volleybal, maar door heel hard werken haalden ie dames van Data General zaterdagavond een 1-3 overwinning op HHC in Hom. De omstandigheden in de Hornehal waren niet ideaal. Met aan weers zijden twee andere wedstrijden en nauwelijks enige uitloop was het moeilijk om geconcentreerd te spelen en servicedruk uit te oefenen. Daarnaast ont brak de uitstraling zoals in de wedstrijd tegen Alterno en coach Jan Visser zag zich gedwongen tot vele wissels en time-outs. Bij een achterstand van 14-9 gaf niemand Data General nog kansen, maar het knokte zich punt voor punt terug. Visser bracht Fanny Lafeber in voor de buiten aanval, Michelle Bijl als spelverdeelster en Karin Vermeulen op de middenpositie. De opzet slaagde en tot verbijstering van de Limburgers ging de le setwinst met 14-16 alsnog naar Zevenhuizense zijde. Ook in de 2e set waren de tegenstanders nog aangeslagen en Data General liep snel uit naar een 0-8 en 4-13 voorsprong. Bij die stand werd Olga van Zaanen na een lange blessureperiode op het middenblok gezet, waarna de setwinst met 8-15 werd veilig gesteld. HHC wilde in de eerste thuiswedstrijd niet afgaan en de debutant gaf in de 3e set alles. Tot 7-7 ging het gelijk op, maar bij 11-7 zag Visser zich genoodzaakt Barbara Knap als spelverdeelster in te brengen. Zwakke passing en een onnodige voetfout deden Data General echter de das omen met 15-8 haalde HHC de setwinst binnen. Gevolg hiervan was dat de Limburgers er weer in geloofden en derhalve moest de selectie van Visser weer volledig aan de bak. Het volleybal dat zich vervolgens ontvouwde was allesbehalve mooi, maar ongemeen spannend met tal van fouten aan weers zijden. De zeer constant spelende Karin van der Maat hield samen met libe ra Janneke den Butter hun ploeg passend en verdedigend in de wedstrijd. Angelïque van der Meer en de na haar wissel weer scherpe Hedda Meijer brachten veel servicedruk en sterke blokpunten. Op 13-13 nam coach Visser be gok om de vermoeide Fanny Lafeber weer in te brengen en dat pakte Soed uit. Na drie scoringspogingen lag de bal op de grond en was de set winst met 13-15 en de wedstrijdwinst met 1-3 binnen. Komende zaterdag wacht de tweede bekerronde, waarin Data General aantreedt tegen VSTS uit Bodegraven, in Swanla om 17.00 uur. ^SLKarin Heeren f 'Ünxveen - De elfde editie van de enecooploop bracht weer vele 'ationale en internationale toppers dar Waddinxveen. De deelnemers Afrikaanse landen waren zeer aanwezig. De Nederlandse zeng was dit jaar niet groot. Par- l ursrecordhouder Greg van Hest, ons winnaar van de afgelopen v erl' ontbrak en ook de winnaar n 996, Kamiel Maasse was er niet. I de dames is het parcoursrecord ''ancien van Irma Heeren, ook zij '"zak aan de start. Met een lekker najaarszonnetje waren de weersomstandigheden voor de loop goed, hoewel de wind vrij stevig bleek te zijn. Het par coursrecord werd zodoende zowel bij de dames als bij de heren niet verbroken. De eerste twee plaatsen bij de heren senioren op de 10 kilometer afstand van de officiële KNAU wedstrijd waren voor Mesefin Hailu in 28.51 en Tadesse Feyissa in 29.03, beide uit Ethiopië. Bij de dames eindigde Wilma van Onna als eerste in een tijd van 33.10. Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag speelde Cadenz.nl in Dordrecht tegen Control Techniques/Ekspalvo en wist op gemakkelijke wijze via de setstanden 25-17, 25-21 en 25-20 met 3-0 te winnen. Trainer/coach Gert Timmer kon weer beschikken over de lang ste speler van de SNS-league Joost Looman, die samen met Joost van der Hoek, Rick Wiggers, Kristi- aan van der Wel, Twan van Kuijk, Ferry van Hal en libero Coen Duiver man de basis vormde. In de beginfa se was het nog wat aftasten, maar de Nesselanders wisten met meer serv icedruk de gastheren onder druk te zetten en langzaam maar zeker een voorsprong op te bouwen. De middenaanval van Twan van Kuijk en Joost Looman, zorgde keer op keer voor punten. Laatstgenoemde zorg de voor het laatste punt met zijn blokkering (17-25). In de tweede set kreeg Nesselande meer weerstand van Ekspalvo. Tot 20-20 ging de strijd gelijk op. Maar op commando van coach Timmer, werd toen de eind sprint ingezet. De Nesselanders deden er nog een schepje bovenop en met een goed blokkering en weer een haarscherpe service zorgde de Zevenhuizense ploeg dat ook de tweede set in winst werd omgezet (21-25). Ook in de derde set kon de Dordtse ploeg geen vuist maken, wisten zij in de eerste wedstrijd de Supercup winnaar het lastig te maken, in de wedstrijd tegen Cadenz.Nesselande lukte dat van geen kant. Nesselande zorgde door beter volleybal de derde set evene- ns met 209-25 op hun naam te zet ten. Met deze winst staat Cadenz samen met Piet Zoomers ongeslagen aan kop. Zaterdag staat de streekderby tegen Alcom/Capelle in het dorpshuis Swanla op het programma. Deze wedstrijd begint om 19.00 uur zal zeker spannend worden, daar de ploeg uit Capelle aan den IJssel heel wat goed te maken heeft. Met twee nederlagen op rij staan zij onderaan de ranglijst. Waddinxveen - Er heerste een feeste lijke stemming op het sportpark aan de Sniepweg. Maar liefst vier herfst- kampioenen konden er worden begroet: Fl, F4, El en É2. F1 wist het kampioenschap mooi te bekronen, Sportlust werd met dub bele cijfers naar huis gestuurd (10- 0). F2 deed hier niet voor onder, het ging op bezoek bij Sportief en wist tot een megascore te komen (1-15). F3 speelde een nonchalante eerste helft, maar herstelde bijtijds en nam de punten mee uit Nieuwerkerk (2- 6). F5 blijft leuk spelen maar moest deze week zijn meerdere erkennen in Gouda (0-10). El had een off-day, het werd herfstkampioen maar dat was zeker niet te danken aan het spel van zaterdag tegen Esto (1-3). E3 kwam net iets tekort tegen dorpsgenoot Be Fair (4-3). De wedstrijd van de Dl kan bijgeschreven worden in de klas siekers, een 6-1 voorsprong resultee rde uiteindelijk in een 7-12 nederlaag tegen Woerden. Cl ging op bezoek bij Floreant, kwam tegen de verhou dingen in achter, maar wist er nog een gelijkspel uit te slepen (1-1). Mj bleef overeind tegen het verbale geweld van Jodan Boys, en won de wedstrijd zoals het hoort: met doel punten (4-1). Na een zeer aantrekke lijke wedstrijd tegen Linschoten wist de Al er een verdiende overwinning uit te slepen. (4-3). Moerkapelle - Het was zaterdag in sportief opzicht een goede dag voor de pupillen en junioren van voetbal vereniging Moerkapelle. De in de tweede klasse uitkomende B-junio- ren wisten hun wedstrijd tegen CVC Reeuwijk BI met 5-2 te winnen. Door deze overwinning werd opgeklom men naar de vierde plaats op de ranglijst. De C-junioren doen het tot dusverre uitstekend; nu werd WSE C2 met 7-0 aan de zegekar gebonden, dit team sluit de voorronde af in de bovenste regionen. Moerkapelle Dl, dat het vorig seizoen erg moeilijk had, presteert eveneens goed. In een leuke wedstrijd werd met 4-2 gewon nen van Berkel D3. El behaalde het tweede gelijke spel van dit seizoen. De wedstrijd tegen Vep E2 eindigde zoals het begon: 0-0, het behaalde punt, het behaalde punt was meer dan verdiend Moerkapelle E3 leed een ongelukkige nederlaag tegen Vep E6. Er werd met veel inzicht gespe ld, toch kon in de slotfase de nipte 2- 3 nederlaag niet verder voorkomen. Moerkapelle Fl haalde fors uit; met 0-8 liet het Linschoten F2 geen enke le kans, dit team zal na de nu beëin digde voorronde stellig hoger wor den ingedeeld. Zaterdag doet de Moerkapelse voetbaljeugd mee aan het "Zwaluwen" jeugdtoernooi. Nederlands kampioenschap Jiu-jitsu Vorig jaar nog zag het er niet roos kleurig uit voor van Bommel. Na ver slagen te zijn door het heren-duo Boomgaard en Soechit en hij niet uit kon komen bij de mixed koppels wegens zwangerschap van zijn dames partner, en een blessure tij dens de wereld kampioenschappen, vief hij even in een zwart gat. In Bart Veth vond hij een nieuwe duo-part ner bij de heren. In Groningen bij de Nederlandse Kampioenschappen jiu jitsu duo en fighting-system, heeft hij kunnen laten zien wat hij waard is. Eerst won hij met overtuiging samen met Angelique Poort de titel in de mixed klasse. Daarna de eerste partij samen met Bart tegen zijn oude riva len Boomgaard/Soechit. Na de eerste serie aanvallen werd het al duidelijk: 3 punten voorsprong en in de volgen de series kwamen daar nog twee punten bij. Met een eindscore van 96 tegen 91 punten werd de eerste par tij winnend afgesloten. Ook de vol gende partijen werden op overtui gende wijze winnend afgesloten. In de finale troffen ze de nummer drie van Nederland het koppel Jongh Vis- scher, deze partij werd met acht pun ten verschil in het voordeel van Barry van Bommel en Bart Veth afge sloten, waarmee zij de kampioensti tel opeisten. Om 14.00 uur werd begonnen met het fighting-system, zou Barry hier zijn titel in de klasse 77kg prolongeren? Lange tijd zag het er naar uit, tot hij in de finale tegen opnieuw een oude rivaal Michel van Rijt kwam te staan. Maar hier moest Barry het onderspit delven. Naam: Niels Pereboom Leeftijd: 15 jaar Woonplaats: Waddinxveen Vereniging: Koninklijke Scherpschut ters Vereniging Rotterdam (KSVR). Daarnaast traint Niels ook bij de Schutters Vereniging Waddinxveen en komt hij uit voor De Postschut- ters uit Rotterdam. In het dagelijks leven: leerling 3 HAVO/VWO op het Thorbecke- lyceum in Rotterdam Reden nominatie: Niels Pereboom behaalde tijdens het Nederlands Kampioenschap schieten een twe- de plaats bij het onderdeel schieten met een klein kaliber geweer over een afstand van vijftig meter. De Waddinxvener verbeterde zich ten opzichte van vorig jaar, toen hij derde werd bij deze discipline, Niels Pereboom komt uit in de Junioren- klasse en beoefent naast het klein kaliber geweer schieten ook de disci pline luchtgeweer. Niels Pereboom begon op jonge leef tijd (tien jaar) met het schieten met vuurwapens. Op zijn veertiende begon Niels zich meer toe te leggen op het schieten met een luchtgeweer en werd dit zijn favoriete onderdeel. Op dit moment behaalt Niels onge veer vijfhonderdzeventig punten uit zestig schoten. Per schot worden tien punten toegekend. De top ligt erg dicht bij elkaar, want het verschil tussen de eerste en de tiende plaats was tijdens het N.K. van dit jaar tien punten. Niels hoopt tijdens het komende N.K. hoge ogen te gooien. De Waddinxvener leidt daarom een gedisciplineerd leven: hij volgt bij het Thorbecke-lyceum het topsport programma om zoveel mogelijk uren te kunnen trainen. Ook neemt hij regelmatig deel aan een trainingssta ge in Zwitserland, waar het aantal schietbanen vrij hoog is en de wetge ving omtrent het schieten met een vuurwapen minders streng is dan in ons land. Over de vraag wat Niels Pereboom ziet als zijn belangrijkste doel, hoeft de Waddinxvener geen moment na te denken: de Olympi sche Spelen van 2008! Tips voor "De Nominatie" kan men melden bij de sportredactie, telefoon 0182- 615899. Eenmaal per seizoen wordt uit alle genomineerden een winnaar gekozen. Deka Sportprijzen uit Waddinxveen stelt een sportieve prijs beschikbaar.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 7