Nieuwe torso voor EHBO Zevenhuizen Weer beenbreuk v.v. Moerkapelle-speler "Sinterklaascultuur van deze eeuw verrassend uitgepakt" Aandacht voor Hoofdpijn Gevestigd aan de Bredeweg: Rodeche Voorlichtingsdagen over slechthorendheid Activiteiten-Agenda Opbrengst collecte Brandwonden Stichting Hart van Holland/27 oktober 1999 pagina 17 Voetbal ,-ir Karin Heeren levenhuizen: Tijdens de EHBO bij eenkomst op dinsdag 12 oktober heeft de heer Heemsbergen, pen ningmeester van het bedrijfsvolie- ibalcomité, een torso overhandigd aan de voorzitter van de EHBO Zevenhuizen, de heer De Vos. De torso zal tijdens de EHBO-lessen gebruikt worden voor instructie. Ik jaar wordt in Zevenhuizen het H bedrijfsvolleybaltoernooi geor ganiseerd door een daarvoor in iet leven geroepen comité. Het comité organiseert dit toernooi zon- jier winstoogmerk, zodat het batig saldo elk jaar wordt geschonken aan een goed doel. De helft van het bedrag gaat naar jeugdopleiding oor het volleybal en voor de andere elft wordt jaarlijks een nieuw doel gezocht. Dit jaar is dat de plaatse- ke EHBO vereniging die een torso reeds lang op het wensenlijstje had staan. De heer Heemsbergen van het tedrijfsvolleybalcomité benadrukte ijdens de overhandiging dat de Jankbaarheid geheel wederzijds is. Tijdens het toernooi is de EHBO-ver- eniging altijd belangeloos aanwezig om bij eventuele calamiteiten en kleine ongelukjes eerste hulp te ver lenen. De torso, een menselijk bovenlijf voorzien van alle onderdelen, kan geheel uit elkaar gehaald worden zodat de cursisten een goed beeld kunnen krijgen hoe het menselijk lichaam in elkaar zit. De torso zal intensief gebruikt gaan worden door de EHBO vereniging bij de instructie tijdens de herhalingscursussen en bij de nieuwe cursus. Die nieuwe cursus start op de tweede dinsdag in januari, aanmelden kan bij de heer A. de Vos, telefoon 0180-631376 (niet op zondag). Zevenhuizen - Over oorzaken, gevol gen, acceptatie, hoe er mee om te gaan en hulpmiddelen organiseert ie Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden, afdeling Midden Holland de komende weken een tweetal voorlichtingsmiddagen: Donderdag 28 oktober in het Her vormd Centrum aan Dorpsstraat 156 in Zevenhuizen en dinsdag 2 novem ber in de Zuidrandflat aan de De la Reylaan 100 in Gouda. Spreker is de heer J. Weggemans van de N.V.V.S. afdeling Midden Holland. Aanvang 14.00 uur (zaal open 13.30 jtiur). De toegang is vrij, men hoeft geen lid te zijn. Ringleiding is aanwe zig. Er is ruime gelegenheid tot het stellen van vragen aan de spreker en aan de aanwezige contactpersonen van de N.V.V.S. Ter plaatse kan men kennisnemen van boeken en vele (gratis) folders van de N.V.V.S. Hulpmiddelen worden getoond door audicien Dijkshoorn (op 28 oktober in Zevenhuizen - tevens vrijblijvende gehoortest mogelijk - en de Goudse audiciens Schuurmans en Beter Horen (op 2 november in de Zuid randflat) Voor inlichtingen: 0182 519343/570662. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-63 1733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. juist een vroege vermelding l<an voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein Woensdag 17 november: Geref. kerk: ouderenmiddag; lezing over de 'Euro'. Vrijdag 10 en zaterdag 11 december: vrijz. herv. kerk: creatieve kerstmarkt. Dinsdag I januari:start nieuwe cursus EHBO; info: 0180-631376. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 6371 I Ikoffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 hagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster: 27 okt., 10 en 24 nov.; Fietsen: (lx per 14 dagen): verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur op 2'okt, 12 en 26 nov.; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur: Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00, 13.30 e" 14.30 uur. 28 okt: 19.30 uur in De Zevenster: operette koor (gratis); 3 nov.: hertenkuil; \3 aov.: Verkoop Welfare; 24 nov.: voorlichting over ouderenbeleid met daarna nS°, aanvang 14.00 uur; 16 dec.: anbo-kerstmiddag in Zevenster aanvang 14.00 uur;20 sept 2000 varen met De Zonnebloem. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum Ons Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagen van 19.00-21.00 Uür: 20 nov.; zaterdagen van 13.30-16.00 uur: 30 okt., 18 dec. De Zeven Muzen: 6 nov.: 20.00 uur geref. kerk: amateur-muziekavond. Vogelvereniging Zang en Kleur: kaartavonden op: 19 nov., 17 dec.; 2 dec: s'nterklaaskaarten; 23 dec.: kerstkaarten. Oud Verlaat De Vierkap: klaverjassen: 29 okt., 12,26 nov., 10 dec.; De Schakel: 10 nov., 30 nov-, 21 dec.; Soos: 2, 16 en 30 nov, 14 dec.; Bingo: 13 nov. M°erkapelle /Jderensoos Op Moer: I I nov., 9 dec., 13 jan., 10 febr., 9 mrt., 13 apr., I I mei. onderdag 28 oktober: 19.30 uur: geref. gem. kerk: Reformatie-herdenking m.m.v. Jongerenkoor Nethanja. rijdag I 7 en zaterdag 18 december: wintershow Rolling'90 in Op Moer; info en JJsrten:M. Krispijn, telefoon 079-5932792. Zevenhuizen-Moerkapelle - De onlangs gehouden collecte voor de Nederlandse Brandwonden Stich ting heeft in de kern Zevenhuizen ƒ2251,20 opgebracht. In de kern Moerkapelle bedroeg de opbrengst /25-8,70. Met dit geld kan verder gewerkt worden aan het verbeteren van de behandelingen van brand wonden, maar ook aan het voorko men daarvan. De afdelingscomités bedanken gevers en collectanten voor hun medewerking. verloren: lichtgroen kinderjack ca. mt. 152 0182-618860 verloren: zilveren schakelarmband bij gym Toos 0182-610429 Hoera, onze schooier Kevin 31 okt. 9 jaar! Hieperdepiep! Papa, mama en Arnetia, opa en oma Wijn Debby Het is echt waar, Marcel Spiekman 1 nov. 40 jaar! Van harte van de Leeuwtjes Hoera, Romy wordt 27 okt. al 1 jaar. Gefelici teerd en kusjes van opa en oma van Herk 91 vurBrf do trt Uocf 2p o°*> ee^ ^-kuifje KERKDIENSTEN - 31 oktober Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur ds P.S. Veldhuizen, Schoonhoven; 18.30 uur dra j. Kolk man, Bergschenhoek. Herv. kerk 10.00 uur ds GJ v Beek; 19.00 uur ds W. Markus, Bergschen hoek OudVerlaat 10.00 uur J.Alma. R.K. 10.15 uur communieviering in dorpshuis Swanla. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds A. Schaap; 18.30 uur ds J. Geene, Katwijk. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 30 oktober: dokter W.Vroeginde- weij, Beatrixiaan 7, Moerkapelle, telefoon 079- 593.16.87. Zondag 31 oktober: dokter W.Voorthuyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, telefoon 010- 521.52.41. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw.J. Snoep, 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Moerkapelle - Het blessureleed blijft de selectiegroep van voetbalvereni ging Moerkapelle dit seizoen behoor lijk achtervolgen. Werd vorige week in de wedstrijd tegen S.V.O.W. de inmiddels thuis revaliderende Ron Kievit met een dubbele beenbreuk langdurig uitgeschakeld, afgelopen zaterdag overkwam laatste man Den nis Jager in de thuiswedstrijd tegen Abbenes hetzelfde lot. Halverwege de tweede helft bleef hij na een ove rigens zeer fair duel om de bal, ker mend van pijn op de grond liggen. Het was ook nu direct zichtbaar dat het een ernstige blessure betrof. Jager werd onmiddellijk per ambu lance naar het ziekenhuis in Zoeter- meer vervoerd. Daar bleken zowel kuit- als scheenbeen te zijn gebro ken. Nadat het been in het gips was gezet (een operatie bleek niet nood zakelijk) kon de onfortuinlijke speler later op de avond naar huis worden gebracht. Op het moment van deze ongelukkige botsing stond de stand 1-0 in het voordeel van Moerkapelle. In de eerste helft viel er voor de aan hang van de thuisclub trouwens wei nig te genieten. Het spel van de "Blauw-Witten" was onverzorgd en er werd veel balverlies geleden. Abbenes bleek over een veel betere ploeg te beschikken, dan de laatste plaats op de ranglijst aangaf. Met snelle uitvallen werd doelman Mark Huisman enkele keren op de proef gesteld. Vlak voor rust leek Rob van Leeuwen te gaan scoren, maar de Abbenes-keeper verwerkte z'n schot uitstekend. Al met al mocht Moerka pelle zich niet beklagen over de 0-0 ruststand. De tweede helft gaf een heel ander spelbeeld te zien. Abbe nes werd constant onder druk gezet en kwam niet meer over de middel lijn. Een doelpunt leek dan ook onaf wendbaar. Eerst kopte Rob van Leeu wen uit een corner rakelings over, kort daarna werd diezelfde speler in kansrijke positie weggeduwd; de zeer terechte penalty werd door Len- naert Visser feilloos benut. Het wachten was vervolgens op meerde re goals, maar hierna vond de reeds vermelde botsing plaats. Na een onderbreking van een half uur werd de wedstrijd hervat met Pedro Klomp in de plaats van Dennis Jager, Moerkapelle bleek ook nu de veel sterkere ploeg, maar in de afronding ontbrak de overtuiging zodat de eindstand op 1-0 bleef bepaald. Na afloop was dan ook sprake van een teneergeslagen stemming ondanks deze overwinning en de tweede posi tie. Moerkapelle 2 bleef de trotse lijsta- nvoerder in haar afdeling; met 0-4 werd Floreant 4 opzij gezet, de goals werden gescoord door Mark Kloos en Pedro Klomp (3x) Zaterdag wordt op "De Wilde Veenén" Moerkapelle- RVC Rijswijk gespeeld, aanvang 14.30 uur. Zevenhuizen - Onder deze titel organiseren Ma?lelein Duijvestijn uit Zeven huizen en Marianne Rigterink uit Krimpen aan den Lek in de maand novem ber een Sinterklaastentoonstelling in de bibliotheek van Zevenhuizen. Made- lein en Marianne zijn al jaren fanatieke verzamelaarsters van Sinterklaaspapier. Zij hebben elk wel meer dan 1400 verschillende! Daarna- st spaart Marianne Sinterklaasattributen. Op deze tentoonstelling laat zij allerlei vormen van Sinterklaascultuur zien, door middel van boeken, tijd schriften, platen en kleine voorwerpen. Madelein laat zien dat het Sinter klaaspapier door de jaren heen een hele ontwikkeling heeft doorgemaakt. Verder wijst zij er op dat in sinterklaaspapier verrassend veel te ontdekken De tentoonstelling wordt op 4 november om 19.30 uur geopend door de heer Porck, conservator van sierpapier van de Koninklijke Bibliotheek Den Haag. De opening wordt feestelijk omlijst door de muziekgroep van Judy Zielhuis, die Sinterklaasliedjes ten gehore zal brengen. De Sinterklaastentoonstelling loopt van donderdag 4 november tot en met 4 december 1999 en is te zien in de bibliotheek aan de Dorpsstraat 87 tijdens de openingstijden. Wie mooie oude Sinterklaaspapieren of Sinterklaasspulletjes op zolder heeft liggenze zijn van harte welkom op de bibliotheek of bij Madelein, van der Duijnlaan 15. Zevenhuizen-MoerkapelleX Bleiswijk - Apotheken, drogisterijen en huis artsen binnen het werkgebied van de Huisartsengroep De Rottemeren besteden de komende tijd extra aan dacht aan "hoofdpijn'1. Iedereen heeft weieens hoofdpijn, slechts één op de 30 patinten bezoekt daarvoor zijn/haar huisarts. Van de totale groep hoofdpijnpatiën ten zegt 70% 'migraine' te hebben. 'Gewone' vrij verkrijgbare pijnstil lers worden vaak gebruikt door alle hoofdpijnpatiënten. Teveel gewone pijnstillers slikken heeft het risico zelfs hoofdpijn op te wekken! Beter is vast te stellen om wat voor type hoofdpijn het gaat. Er zijn bijvoor beeld voor migraine speciale medi cijnen op recept verkrijgbaar. Het belang van goede voorlichting over het gebruik van pijnstillers bij hoofdpijn zal de komende twee ma nden extra aandacht krijgen. Zowel bij de drogist als apotheek en ook de huisarts kan men vrijwillig een enquête-formulier invullen en afge ven. Doel hiervan is dat men zelf kan inzien, waarvoor een hoeveel pijn stillers men bij hoofdpijn gebruikt. Wie over deze pijnmedicatie wil pra ten kan dat op het formulier aange ven. Medicijnen, zeker bij hoofdpijn, kunnen een 'weldaad' zijn, maar alleen bij goed gebruik, anders is het 'middel' soms erger dan de kwaal. Zowel drogist, apotheker als huis arts staan een ieder graag met raad en daad terzijde om een verantwoor de keuze in hoofdpijnmedicatie te maken. Zevenhuizen - Sinds enige tijd is aan de Bredeweg 118a het bedrijf van Yvonne Schoormans gevestigd: Rodeche marketing service. Telemarketing is slechts één poot van de drie onderdelen waaruit Rodeche bestaat; de andere zijn: opleidingen en het assisteren bij het opzetten van een interne tele marketing afdeling voor een bedrijf. Voor meer informatie: 0180-634563.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 17