irote opkomst inspraakbijeenkomst Oud Verlaat landelijke voorlichtingsdag Prikkelbare Darm Syndroom lezing over hoogbegaafdheid Geslaagde rommelmarkt Concordia Tentoonstelling Vogelvreugd Hobbybeurs Aeclip*i<fu.e, Trombone op zolder? Schieland info over water overlast en millennium Dag van de mantelzorg op 10 november Groene Hart Service Kwakveense koerier Hart van Holland/27 oktober 1999 pagina 21 A Procedure li november 1999 Artsen en patiënten Onderzoek naar wateroverlast GHSB.V. Kruiswijk Groene Hart Service B.V. parttime/fulltime MEDEWERKERS/STERS PRODUCTIE MEDEWERKERS/STERS Schieland klaar voor nieuwe millennium Sticker "NEE-NEE" of "NEE-JA" op de brievenbus? ■lid Verlaat - Het gemeentebestuur id dinsdagavond 1 oktober te aken met een bomvolle zaal in de icrkap, waar een informatiebijeen- imst voor inwoners/belanghebben- e werd georganiseerd in verband iet het voorontwerp-bestemmings- lan Oud Verlaat. In groten getale erd tevreden gereageerd op het ieuwe plan. adat burgemeester Schoots (porte- uille ruimtelijke ordening lande- jke gebieden) en wethouder Zijder- md (portefeuille ruimtelijke rdening kernen) het ontwerp- estemmingsplan hadden toege licht, was er na de pauze gelegen heid voor het stellen van vragen en het geven van een inspraakreactie. Vragen werden gesteld over de mogelijkheden bij bedrijfsbeëindi ging. In het nieuwe plan is de bevoegdheid opgenomen dat in het geval van totale bedrijfsbeëindiging van agrarische (of anderszins) acti viteiten de bestemming onder voor waarden kan worden gewijzigd in woondoeleinden. Met de restrictie, dat het aantal woningen niet toene- mt. Verder kwamen er inspraakreac ties die betrekking hadden op de mogelijke bebouwing van de twee eilandjes in de Zevenhuizerplas. Nog tot 5 november aanstaande heeft de burger de tijd om een inspraakreactie te geven op het vo- rontwerp bestemmingsplan. Het plan ligt ter inzage bij de sectie VROM in het gemeentehuis in Zeven huizen. De verwachting is dat het ontwerpplan voorjaar 2000 gereed is. Het plan zal opnieuw ter inzage worden gelegd, waarbij inspraakmo gelijkheid zal worden gegeven. iegio-Op 13 november organiseert ie Maag Lever Darm Stichting een andelijke voorlichtingsdag voor lensen met een prikkelbaar darm lyndroom (PDS). Een prikkelbare larm, ook wel spastische darm genoemd, komt bij 1 op de 5 Neder- 'aders wel eens voor. De aandoe- lingis niet heel ernstig maar kan het dagelijks leven flink verstoren. Het onvoorspelbare en onverwachte larakter van de aandoening stelt mensen voor problemen. Een prikkelbare darm komt vooral 'oor bij jonge volwassenen. Daar naast hebben vrouwen twee keer zo vaak last van een prikkelbare darm als mannen. De belangrijkste klach ten zijn (hevige) buikpijn en ont lastingsproblemen. De oorzaak van liet ontstaan van een prikkelbare darm is nog niet precies bekend. Emoties en spanningen kunnen mvloed hebben Evenals voeding. Tijdens de PDS-dag wordt uitgelegd wat een prikkelbare darm is en hoe deze kan ontstaan. Een huisarts, een specialist, een onderzoeker en een psycholoog gaan in op de behande lingsmogelijkheden en op de stand van zaken van het wetenschappelijk onderzoek. Ook patiënten vertellen over hun ervaringen met een prikkel bare darm. Tijdens de discussies en op de informatiemarkt kunnen de aanwezigen terecht met hun vragen. De landelijke PDS-Voorlichtingsdag vindt plaats op zaterdag 13 novem ber van 10.30-16.00 uur in Congres centrum De Reehorst in Ede. Het programma en het aanmeldingsfor mulier zijn aan te vragen bij de Maag Lever Darm Stichting in Nieuwegein. Telefoon 030-6055881. E-mail info@mlds.nl. Gouda - Op dinsdag 9 november wrdt door Choochem, aan de Christelijke Hogeschool De Driestar in Gouda, een lezing over hoogbe gaafdheid georganiseerd. Rob Bru- Jia spreekt over "onderpresteren", i'at is onderpresteren, wat zijn de oorzaken (de onderpresteermachi- ™e). relatief en absoluut onder- presteren. Ja bijeenkomst wordt gehouden in oe aula van de Hogeschool De Drie star aan de Burg. Jamessingel 2 in Gouda. De lezing begint om 19.30 our. de zaal gaat om 19.00 uur open. Goden van Choochem hebben vrije toegang, niet leden betalen ƒ10,- l"u Brunia begeleidt, naast zijn *tie als coach van de jeugdafde- ®g van de Nederlandse Schaak- fjwd, al ruim 13 jaar hoogbegaafde •"ideren in Nederland en daarbui- Daarnaast verzorgt hij regelma- /S nascholingscursussen en/of stu- T\ diedagen voor leerkrachten en geeft gastcolleges op universiteiten. Rob wordt gezien als een specialist in de begeleiding van hoogbegaafde kin deren. Zijn heldere en aansprekende lezingen werden reeds door velen bezocht. Momenteel wordt er onder zijn leiding een nascholingscursus van 10 modules aan de PABO Haar lem gegeven. Chbochem is een vereniging ter ondersteuning van hoogbegaafde christenen in kerk, school en samen leving. Het geven van bekendheid aan en informatie over het verschijn sel hoogbegaafdheid is één van de taken die de vereniging zich stelt. Verdere informatie kan worden aan gevraagd bij Choochem, Postbus 2018, 3800 CA Amersfoort, telefoon nummer 0900-2022021 of via e-mail choochem@iname.com Tevens vindt men informatie van de vereniging Choochem op de homepage http://move.to/choochem. *S'° - Op 10 november worden op ®er dan 40 plaatsen in het land w leiten §eorganiseerd in het Per van de Dag van de Mantelzorg. l motto is: "Versterk je netwerk, ud je contacten in stand". Nederland zorgt één op de tien nsen voor een kennis of familielid een ziekte of handicap. Men emt dit 00k we] mantelzorg, meeste mensen hebben nooit U V00r c'eze zorgtaak gekozen, z'in er langzaam in gegroeid. steerTate zor§ 'anger duurt is er ds minder tijd voor ontspanning tneen eigen leven. rtM1 orSan'seert het Steunpunt ber °r§ °P woensdag 10 novem- 'n Gouda een verwendag voor „../Jagers. Er worden diverse bar S georganiseerd, zoals schiufn maken> bloemschikken, !iav en muziek. Ook zijn er «is ,?°rsie"'nSen oyer de geschiede- jjn-a" Gouda en is er een rondlei- 8 door het Verzetmuseum. De activiteiten worden afgesloten met een lunch. De dag van de mantelzorg biedt mantelzorgers de gelegenheid om andere mantelzorgers te ont moeten en een dag te ontspannen. Om uw kennis ook eens iets terug te kunnen geven mag elke mantelzor- ger een kennis of vriendin meene men naar deze dag. Er zijn geen kosten aan deelname aan deze dag verbonden. Mocht het bijwonen van deze dag problemen opleveren, omdat u als mantelzorger niet kunt worden gemist, neemt u dan contact op met het Steunpunt Mantelzorg. Zij zullen helpen met het vinden van een oplossing. U kunt zich voor 1 november voor deze dag aanmelden bij het Steun punt Mantelzorg. De balie vindt u in de Thuiszorgwinkel-Meditheek, Boe lekade 1 te Gouda en is open op werkdagen tussen 10.00 en 15.00 uur, 's maandags tussen 13.30 en 17.00 uur, telefoonnummer ,0182- 594658. Waddinxveen - De op zaterdag 23 oktober gehouden rommelmarkt bij muziekvereniging Concordia is zeer goed verlopen. De opbrengst bedraagt ƒ1400,-. Hazerswoude-dorp - Vogelvereni ging Vogelvreugd organiseert van 28 tot 30 oktober haar 33e nationale tentoonstelling in het Dorpshuis aan de P. de Hooghstraat 3. Er zijn zo'n 1000 vogels ingezonden in vele en bijzondere soorten. Ook is er een verkoopklasse. Belangstellenden zijn van harte welkom op donderdag 28 oktober van 20.00 tot 22.00 uur, vrijdag 29 oktober van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag 30 oktober van 10.00 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. Waddinxveen - Op zaterdag 30 okto ber wordt een hobbybeurs gehou den in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad. Er zijn work shops, demonstraties, een knutsel- kamer voor kinderen vanaf 5 jaar. Er is van alles te zien: 3-D kaarten, schilderijen, glasgraveren enzo voort.De entree bedraagt ƒ2,50; kin deren tot 8 jaar hebben gratis toe gang. Een deel van de opbrengst is bestemd voor de seniorenreis in 2000. De beurs is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Gefeliciteerd Barbara met je pensioen. Ga er maar fijn van genieten. Gert en Corien groothandel in woondecoratie en badkamer- accessoires is sinds oktober I999 ook geopend voor de consument- Loop eens even binnen en laat u verrasseri door nieuwe ideeèn- Aeclipfigue is te vinden in Alp-hen aan den Rijn. (aan de weg van Avifauna naar Leiden) Voor 32J.eer informatie: tele foon 0lyZ-4Zl4Z9 Een drumstel, zes trommels, twee gitaren, en 20 kostuums met bies en gouden knopen zijn inmiddels binnen gebracht. Stichting Gered Gereedschap zamelt muziekinstru menten in voor een technische school in Uganda. De St. Joseph Vocational Training Center wil haar curriculum uitbreiden en wel met de eerste muziekschool in Uganda. De leslokalen zijn aanwezig, de bevoeg de docenten staan klaar, alleen zijn er te weinig muziekinstrumenten aanwezig. Gered Gereedschap wil instrumenten inzamelen en vraagt iedereen eens na te denken over die vergeten muzikale hobby of de nooit van de grond gekomen carrière, tot 5 december kan men muziekinstru menten inleveren bij stichting Gered Gereedschap Stichting Gered Gereedschap is een landelijke vrijwilligersorganisatie die gereedschap inzamelt, opknapt en op aanvraag verstuurt naar klein schalige ontwikkelingsprojecten. Jaarlijks ondersteunt zij zeventig verschillende projecten met een flin ke lading bruikbaar gereedschap. Ieder jaar wordt er één project uit gekozen waar alle werkplaatsen van Gered Gereedschap gezamenlijk de schouders onder zetten. Dit jaar-is dat de technische school in Uganda. Ieder van de jongeren die dit jaar afstudeert ontvangt een eigen naai machine of een eigen set gereed schap. Hiermee kunnen zij een eigen bedrijf starten. Daarnaast zamelt Gered Gereedschap als éénmalige actie muziekinstrumenten in. De school heeft haar eigen fanfare en jazzband. Hier heeft zij ook instru menten voor. Voor de al in oprich ting zijnde muziekschool is de schol op zoek naar instrumenten. Vooral blaasinstrumenten (saxofoon, cor net, trompet, klarinet) en gitaren zijn erg gewild. Stichting Gered Gereedschap is op zoek naar mensen die verstand heb ben van het opknappen van muziek instrumenten en die bijvoorbeeld een dag als vrijwilliger willen helpen met het sorteren of door een instru ment onder handen te nemen. Regio - Vanaf dinsdag 26 oktober valt de Schieland info in de brievenbus bij 215.000 woonhuizen, bedrijven en winkels in het beheersgebied van Schieland. Met dit informatiebulletin wil het hoogheemraadschap van Schieland de inwoners op de hoogte houden van de ontwikkelingen van het waterbeleid in de regio. Deze najaarseditie van de Schieland Info opent met een artikel over de aanpak van de wateroverlast. Kortgeleden kwamen delen van Nederland door enorme regenval heeft een nieuwe afdeling met personeel verhuur In de TUINBOUW sector in uw regio. Per direct zijn wij op zoek naar: voor in de kassen en kwekerijen. Het betreft o.a. werk in de bloemen potplanten paprika's tomaten e.d. Wij zoeken mensen met: goede motivatie; leeftijd 15 tot circa 55 jaar; het liefst eigen vervoer Voor reacties en informatie kunt u contact opnemen met Christa Kruiswijk op Telefoonnummer 0182 526013 onder water te staan. De water overlast bleef in het gebied van Schie land gelukkig beperkt. Toch was dit voor Schieland aanleiding om eens goed te kijken naar maatregelen om dergelijke extreme regenbuien het hoofd te kunnen bieden. Hierbij wordt onder andere gezocht naar plek ken waar Schieland tijdelijk meer regen water kan opvan gen en naar moge lijkheden om vroegtijdig in te spelen op bijzonde re weersomstandigheden. Met het oog op de eeuwwisseling besteedt de Schieland Info aandacht aan de voorzorgsmaatregelen die Schieland genomen heeft ter voorko ming van een millenniumprobleem. Verschillende automatiseringssyste men zijn aangepast of vervangen, noodplannen liggen klaar en mede werkers van Schieland staan in de nacht van 31 december 1999 stand by voor het geval zich toch proble men voordoen. Schieland gaat de eeuwwisseling dan ook met een gerust hart tegemoet. Woningen waar op de brievenbus een sticker met "NEE-NEE" of "NEE- JA" is geplakt, ontvangen geen Schie land Info via de huis-aan-huis bezor ging. Dit is een gevolg van een landelijke afspraak die door diverse verspreidingsbedrijven is gemaakt. Ook de PTT volgt deze richtlijn bij de bezorging. Belangstellenden kun nen de Schieland Info ophalen bij de informatiebalie van gemeenten en deelgemeenten of aanvragen bij Schieland op telefoonnummer 010- 45 37 229. Boskoop - Aanstaand weekend komt de Kwakveense koerier uit, het blad van carnavalsvereniging De Krooshappers. In het boekje wordt een tipje van de sluier opgelicht over de identiteit van de nieuwe prins en hofdame. Het nieuwe duo wordt op zaterdag 13 november tijdens het prinsenbal gepresenteerd. Het complete carnavalsprogramma wordt in de koerier ver meld. Voor meer informatie: 0172-210717.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 21