KikkerSpaarfeest wederom groot succes! ml «Üi mê Daar voelt iedereen zich thuis y Rabobank Rabobank Weeknieuws Aandelenresearch Strategie Tentoonstelling reisfotografie: wereld rond met Jan van Woerden éÉhéb 3 november in de Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 2 Hart van Holland/27 oktober 1999 V jaargang nummer 33 Telefoonnummers Iris-modelportefeuille Week 42 Algemeen: Geldzaken: 0180-63 73 83 0180-63 73 70 Hypotheken: 0180-63 73 53 Beleggen: 0180-63 73 58 Reizen: 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 is geopend: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle voor u, ygn en door uw bank Wie heeft het mooiste verhaal geschreven en de mooiste kleurplaat ingeleverd? m Uitslag zal krant staan! HORTI FAIR 1999 Een hoog dividend op nieu we Rabo financieringsprefs RABOBANK EN DG BANK I BUNDELEN HUN KRACHTEN I Rob Beentjes en Erwin Boorsma Beleggingsadviseurs Modelportefeuille aandelen Nederland Het was deze verslagweek een hectische week op de Amsterdamse aandelenbeurs.De koersen reageer den sterk negatief op de tegenval lende producentenprijsindex uit de Verenigde Staten op vrijdag 15 november. Met een stijging van de producentenprijsindex van 1.1% op maandbasis is de kans op een ren teverhoging toegenomen. Dinsdag 19 november reageerden de wereldwijde aandelenbeurzen daarentegen weer opgelucht nadat bekend werd dat de Amerikaanse consumentenprijzen in september 0.4% waren gestegen. Hoewel dit cijfer volledig volgens de marktver- wachting was, denken wij niet dat de inflatiedreiging en daarmee de renteangst voorbij is. Op jaarbasis bedraagt de consumentenprijsin dex nu 2.6%, wat voldoende aan leiding is voor Greenspan om op 16 november de rente te verhogen. In Euroland was het inflatienieuws deze week daarentegen gunstig, met een stijging van 1.2% in sep tember op jaarbasis. De ECB besloot dan ook om de rente stabiel te houden. Ook de bekendmaking van derde- kwartaalcijfers door verschillende Europese en Ameri kaanse bedrijven zorgde voor veel koersbewegingen deze week. Vooral de technologiesector stond in de belangstelling. De Amerikanen Intel en IBM verrasten negatief, terwijl Dell een winstwaarschuwing gaf. Microsoft boekte daarentegen goede cijfers. De belang rijkste drijfveer achter de gbede resultaten waren de sterke PC-verkopen in het derde kwartaal. Het bedrijf meldt nagenoeg geen hinder te ondervinden van het millenniumprobleem. In Nederland maakte Baan een verder verslechtering van de resultaten bekend. De zwaar tegenvallende cijfers van de Duitse concurrent SAP waren reeds een voorteken dat van herstel in de ERP-software markt nog geen sprake is. Philips verraste positief. Vooral de divisie Consumer Goods deed het goed. De aantrekkende economieën in Zuidoost-Azië en de aantrekkende chipmarkten zullen bijdragen aan het behalen van de dubbelcijferige winstgroeidoelstelling. Performance Modelportefeuille behaalt een outperformance Zevenhuizen-Moerkapelle portefeuille performance deze week uit.'98 kpn 5.2 7.1 heineken 4.1 -11.1 vendex 4.0 38.7 ahold 0.8 -9.1 randstad 0.5 5.2 unilever -0.1 -18.4 macintosh -0.2 13.3 nutreco -0.3 0.4 abn amro -0.8 20.1 aegon -0.8 -21.9 wolters kluwer -0.8 -36.3 dra ka -0.9 46.0 fortis amev -1.2 -13.9 kon. olie -1.6 26.6 boskalis -1.9 10.5 ing -2.2 -1.6 numico -3.9 -7.7 philips -4.7 56.7 akzo -5.2 -0.6 getronics -6.1 13.3 modelportefeuille -1.0 aex-index -1.4 van 0.4% De modelportefeuille boekte in de verslagweek een rendement van -1.0%. De AEX-index daalde met 1.4%, zodat de modelporte feuille in de verslagweek een outperformance van 0.4% behaalde. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rendement op de modelportefeuille -1.6%. De AEX-index steeg in dezelfde periode met 1.1%. Wijzigingen in de portefeuille De samenstelling van de model portefeuille is deze week onge wijzigd gebleven. Strategische visie Door de aanhoudend hoge eco nomische groei in de Verenigde Staten blijft de renteangst de markt bezighouden. In Europa trekt de economische groei aan, maar zijn de inflatievooruitzich ten goed. Ook in Azië zien de economische omstandigheden er steeds beter uit. De winstgroeicijfers van het Amerikaanse bedrijfsleven zien er goed uit. De hoge economi sche groei in de Verenigde Sta ten, de aantrekkende groei in de rest van de wereld maar ook een gustige vergelijkingsbasis met het zeer zwakke derde kwar taal van 1998, zorgen voor hoge winstgroeiverwach tingen. Maar gezien de hoge waardering van de Amerikaanse aandelenbeurs,zijn deze hoge ver wachtingen ook al in de koersen verwerkt. In Europa zijn de winstgroeiverwachtingen gematigder. Maar de fusie-en overnamegolf blijft de winstgroei ondersteu nen. Door de stijging van de lange rente is de waardering van de Amerikaanse aandelenbeurs verder opgelopen. Ook in Europa is de waardering opgelopen door een stijgende lange rente, maar ligt nog onder die van de Verenigde Staten. Door deze hoge waardering zien wij weinig ruimte voor verdere koersstijging. Wij zijn dan ook terughoudend voor aandelen in de assetmix en geven de voorkeur voor Europa boven de Verenigde Staten. De weging voor Azië is de afgelopen maanden opgehoogd, maar deze regio blijft licht onderwogen. In onze sectorallocatie gaat onze voorkeur uit naar defensievere fondsen met een stabiele winstgroei. Zevenhuizen Moerkapelle In het Grand Café en de Geldwinkel van Rabobank Zevenhuizen is van 1 tot en met 30 november de fototen toonstelling "Een jaar reizen in beeld"" te zien. De geëxposeerde foto's zijn gemaakt door Zevenhuizenaar Jan van Woerden. Gewapend met fotoca mera trok hij samen met zijn vrouw Berry een jaar lang de wereld rond. De reis voerde hen door Afrika, Azië, Australië en Amerika. De reis langs deze verschillende werelddelen wordt op de tentoon stelling geïllustreerd door land schapsfoto's, natuuropnames en foto's van het dagelijks leven. Wilde dieren in Afrika, de traditionele berg stammen van Laos, de schoonheid van Indonesië en de ruige Australi sche outbacks met natuurlijk de kan garoe en de koalaEén bezoek aan de expositie en u komt er oog in oog mee te staan. Zo maakt ook u de mooie momenten van de reis mee. Van een aantal foto's zijn ansichtkaar ten gedrukt. Unieke exemplaren om iemand mee te verrassen of om zelf te houden. Ze zijn naast de originele foto's te koop tijdens de expositie. "Een jaar reizen in beeld" is gratis te bezoeken tijdens onze gebruikelijke openingstijden. Rabobank nieuws Het team huis- hypotheekadvies v.l.n.r. Conny Edam, Denise van der Poort, Peter van der Steen, Monique van Maanen Méér dan alleen een andere hypotheek Ons leven is voortdurend in ontwikkeling. Persoonlijke omstandigheden veranderen. Woonwensen veranderen mee. Gezinsuit breiding schept mogelijk de behoefte aan een groter huis. Als kinderen de deur uit zijn, lijkt kleiner wonen misschien praktisch. En een positieverbetering kan dat huis waar men altijd van droomde binnen bereik bren gen, met eindelijk die tuin of meer tuin, met meer kamers en extra hobbyruimte. Zo kun nen er allerlei redenen zijn waarom iemand een ander huis wil kopen. En op dat moment komen de financiële situatie en wensen en plannen voor de toekomst weer in een heel nieuw daglicht te staan. Een ander huis is ook duur Wie nu zijn huidige woning verkoopt, maakt doorgaans een flinke winst. De huizenprij zen zijn de afgelopen jaren immers fors gestegen. Daardoor zal ook voor het andere huis een flinke prijs betaald moeten worden. Een hypotheek zal doorgaans nodig blijven. Het is echter niet uitgesloten dat u nu meer kunt lenen zonder op veel hogere maande lijkse kosten uit te komen. De huidige relatief lage rentestand en fiscaal vriendelijke pro- dukten maken dat mogelijk. Maar er speelt natuurlijk meer dan alleen een andere hypotheek. Een eigen huis is immers de hoeksteen van een financiële planning voor nu en in de toekomst en de woningfinanciering moet daarin passen. Moment om alles op een rij te zetten Het kopen van een ander huis en/of het ver anderen van uw hypotheek is hét aangewe zen moment dm de totale financiële huis houding weer eens op een rij te zetten. De vraag is natuurlijk hoe u een samenhangend beeld krijgt. Daarvoor hebt u een adviseur nodig die samen met u de volgende zaken in kaart brengt. Wat is uw huidige woning nu waard en wat u kunt het beste met de over waarde doen die vrijkomt bij verkoop? Hoe veel kunt u lenen met uw huidige inkomen en wat betekent dit voor uw maandlasten? Kunt u uw oude financiering 'meeverhuizen' of is het beter deze af te lossen? En hoe ver houdt zich dit allemaal tot uw wensen en plannen voor de toekomst? Precies weten waar u op kunt rekenen, ook voor later Maar het gaat u natuurlijk niet alleen om een momentopname. U wilt ook zekerheid voor de toekomst. Een goed advies zal dan ook rekening houden met eventuele risico's die u loopt. Dat de rente kan stijgen bijvoorbeeld. Of dat uw inkomen vermindert door tijdelijke werkeloosheid of arbeidsongeschiktheid. Om zo'n totaalbeeld te geven en de juiste oplos singen te zoeken is veel deskundigheid nodig. De hypotheekadviseurs van Rabobank Huis Hypotheekadvies hebben die. Dankzij een zeer gedegen en gecertificeerde opleiding. Zij zijn bovendien gebonden aan hun eigen en unieke gedragscode die verder gaat dan de landelijke Gedragscode Hypothecaire Financieringen. Zo houden zij onder andere ook rekening met premies van levens- en overlijdensrisicoverzekeringen, huurwaar deforfait, taxatiekosten, onroerende zaak belasting, de gevolgen van een rentestijging en van inkomensdaling. Dit garandeert u van een eerlijk en realistisch advies zodat u precies weet waar u op kunt rekenen Onder de naam "Horti Fair" hebben begin november 1999 twee vakbeur zen in de tuinbouw plaats:de Interna tionale Tuinvakbeurs NTV en de Inter nationale Bloemenvaktentoonstel- ling.De eerste wordt gehouden van 2 tot en met 5 november 1999 inde Amsterdamse RAI en de tweede van 3 tot en met 6 november 1999 in de hallen van de Verenigde Bloemenvei ling te Aalsmeer. Op beide tentoonstellingen is de Rabobank met een stand aanwezig. De Rabobank Zevenhuizen-Moerka- pelle organiseert voor een groep rela ties waarvoor deze vakbeurs interes sant is, een busreis op 5 november aanstaande. Inlichtingen tel. 637349 Voor mensen die een hoog rende ment zoeken maar een beperkt risico accepteren ligt er nu een leuke kans. De Rabobank introduceert namelijk financieringsprefs. Financieringsprefs zijn vergelijkbaar met bedrijfsobliga- ties. De bezitter van een financie ringspref komt niet in aanmerking voor een winstuitkering en krijgt ook geen stemrecht. Daar staat echtereen hoog dividendrendement tegenover van ongeveer 6,875%. Het definitieve percentage wordt een week voor de sluiting van de inschrijving (9 novem ber of eerder) definitief vastgesteld. Met deze financieringsprefs belegt u in het eigen vermogen van de Rabo bank Groep. Gezien de uitmuntende kredietwaardigheid van deze Groep is sprake van een zeer beperkt beleg gingsrisico. Meer weten? Bel 0180-1 637358 en vraag naar de brochure. De Rabobank en de DG Bank hebber een intentieverklaring getekend voor de oprichting van een bank voor cor porate en investment banking. Ir deze joint venture worden de activi teiten van Rabobank International ondergebracht. Men zal zich in eerste instantie richten op het bedienen van grote en middelgrote ondernemin gen in Europa. Voor de Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle verandert er niets het-1 geen betekent dat u geen Duits spre-1 kende medewerkers zult aantreffen. Training "Beleggen in Opties" vol De trainingsbijeenkomst van 11 no vember aanstaande in het kader van beleggen in opties is vol. De belang stelling is zo overweldigend dat wij thans overwegen een tweede avondte organiseren. Een ieder die zich nog niet voor deze training had opgegeven wordt toch verzocht contact op t" nemen met onze afdeling effecten 0180-637358. Zodra er weer voldoen de aanmeldingen zijn, zullen wij de datum van een tweede bijeenkomst: bekendmaken. smulweb.nl De naam zegt het al. Voor de echte fijnproevers onder ons is dit de site'.' Meer dan 2.000 recepten zijn hier gratis af te halen. www.boer-burger.nl Speciaal ontworpen voor "De vrou wen van Nu"Er staat op deze site een leuke Internetcursus die voor iedereen aan te bevelen is. www.vangoghgallery.com We zijn toch een beetje chauvinis tisch, want Van Gogh is van on Voor de kunstliefhebber een mooi site. Wel in het Engels. E-mail adres Rabobank Zevenhuizen I Moerkapelle: rabo3750@tref.nl.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 2