Liefhebber van nostalgie? Kom zaterdag naar de Boelhuis-vei ling Jeugddienst Ledenbijeenkomst ondernemerskring in teken herinrichting Vijf koplopers bij Rapidschaak 25 jaar welfare in Zevenster Zevenhuizen-Moerkapelle Activiteiten-Agenda Vrouwen van Nu Oud papier actie Hart van Holland/3 november 1999 pagina 11 Cder?7OOS OP M08r: n°V"9 deC" 13 I3"" 10 febr'9 mrt" 13 aPr"' 1 meL tonr Svlvia van Doornen levenhuizen - Zaterdag 6 novem- ber wordt in La Baraque wederom ten boelhuis-veiling georganiseerd door Lions Club Zevenhuizen-Moer- kapelle. Traditiegetrouw zullen veel bijzondere stukken worden geveild. De boelhuis-commissie kreeg dit jaar maar liefst 260 aan leidingen binnen! Uitgaande van iet feit dat de veilingmeester maxi mal zo'n 60 kavels per uur kan vei len, zal de boelhuis-veiling zich ieperken tot 220 kavels en volgens JGeorge Moonen, lid van de Lions Club vanaf de oprichting in 1986 en ils één van de commissie-leden lauw betrokken bij de organisatie van de boelhuis-veiling, zullen er dit jaar voor de liefhebbers weer veel koopjes te halen zijn. George Moonen: "Je merkt dat mensen weer steeds meer van nostalgie gaan houden. Het huis moet een gezellige sfeer uitstra len en de spulletjes van 'toen' zijn dan ook heel populair." Om alvast een tipje van de sluier op te lichten van wat men zo al op de boelhuis- veiling kan verwachten, pakt hij de kavellijst er bij. Duidelijk is dat het hier gaat om curiosa en antiek in de ruimste zin van het woord. Moonen: 'Door middel van mond tot mond reclame krijgen we voornamelijk antieke kleinmeubelen, munten, sie raden, maar ook boeken, schilderij en en tinnen voorwerpen, voor de veiling aangeboden. Opvallende taken die dit jaar op lijst staan, zijn onder andere een 19e-eeuwse regula- teurklok, een porseleinen po met roze bloemetjes, een originele dok terstas, een Jugendstil Engels thee samovar, een Franse antieke toneel kijker en houtskool strijkijzer." Dat George Moonen (lid boelhuis<ommissie) en John Huijgen (president) van Lions Club Zevenhuizen-Moerkapelle. de lijst ook opmerkelijke artikelen uit de 20e-eeuw vermeld, blijkt wel uit de aangeboden set Philips kerst verlichting dat dateert uit 1930. "Veel stukken worden door de eige naar geschonken omdat deze ze een voudigweg niet meer gebruikt. In dit geval gaat de opbrengst overigens volledig naar het goede doel, wat dit jaar 'drugspreventie jongeren' inhoudt. Andere stukken worden verkocht voor minimaal de bodem prijs, die door de eigenaar zelf is bepaald. In dat geval wordt voor ieder ingebracht kavel ƒ2,50 kavel- geld in rekening gebracht en gaat 10% van het afgehamerde bod naar het goede doel. Kopers betalen 10% veilingkosten bovenop het geboden bod," licht Moonen toe over de financiële gang van zaken tijdens de veiling. Over het goede doel waar Lions Club Zevenhuizen-Moerkapel le dit jaar na een stemming onder de leden voor heeft gekozen, is hij kort maar krachtig: "We zijn allemaal ais de dood voor drugs. Ik heb zelf klein kinderen en moet er niet aan denken wat drugs bij jongeren allemaal kan aanrichten." De boelhuis-veiling wordt op zater dag 6 november gehouden in La Baraque aan de Zuidplasweg 12/14 in Zevenhuizen. Bezoekers zijn vanaf 12.00 uur van harte welkom voor het bekijken van de stukken. De beno digde kavellijst is tegen betaling van ƒ3,- verkrijgbaar -inclusief een gratis kop koffie- en de veiling gaat om 13.15 uur onder leiding van veiling meester Jan de Kroes van start. Van zelfsprekend hoopt de Lions Club ook dit jaar weer op veel publiek. Zevenhuizen - Op zondag 7 november wordt een jeugddienst gehouden in oehervormde kerk. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: volg Jezus!". Dominee van Walsum uit Zoetermeer spreekt over dit thema. Muzikale medewerking wordt verleend door het koor Sparkling Voices. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Jfdere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein orderdag 4 november - zaterdag 4 december: bibliotheek: sinterklaas-expositie. oensdag 17 november: Geref. kerk: ouderenmiddag; lezing over de 'Euro'. njdag 10 en zaterdag 11 december: vrijz. herv. kerk: creatieve kerstmarkt. msdag 11 januari: start nieuwe cursus EHBO; info: 0180-631376. ^,e_Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 0-13.30 uur; info 637 ill; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare randwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO: Speimiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 agen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster: 10 en 24 nov.; Fietsen: (lx per dagen): verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur op 12 en nov.; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: '"zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. nov. Verkoop Welfare; 24 nov.: voorlichting over ouderenbeleid met daarna lngo. aanvang 14.00 uur; 6 dec.: anbo-kerstmiddag in Zevenster aanvang 14.00 'or, 20 sept 2000varen met De Zonnebloem. v\Ch 'n2 ®u<d Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum ns Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagen van 19.00-21.00 Ul": 30 nov.; zaterdagen van 13.30-16.00 uur: 18 dec. e Zeven Muzen: 6 nov.: 20.00 uur geref. kerk: amateur-muziekavond. Vogelvereniging Zang en Kleur: kaartavonden op: 19 nov., 17 dec.; 2 dec: er"klaaskaarten; 23 dec.: kerstkaarten. Verlaat eVierkap; klaverjassen: 12,26 nov., 10 dec.; De Schakel: 10 nov., 30 nov., 21 c', Soos: 16 en 30 nov, 14 dec.; Bingo: 13 nov. JW kapelle °g 17 en zaterdag 18 december: wintershow Rolling'90 in Op Moer- info en ^tervM. Krispijn, telefoon 079-S932792. Moerkapelle - De Vrouwen van Nu, afdeling Moerkapelle, houdt op dins dag1^ november haar maandelijkse bijeenkomst in dorpshuis Op Moer. Aanvang 20.00 uur, Iemand van de Stichting orgaan- en weefseldonor voorlichting houdt een lezing. Leden hebben gratis toegang; niet-leden betalen ƒ5,-. Moerkapelle - Op zaterdag 6 novem ber kan er oud papier ingeleverd worden in de containers naast de kerk van de Gereformeerde Gemeen te. De containerdienst is van 8.00 tot 12.00 uur aanwezig. Na 12.00 uur kan er geen papier meer worden gebracht. Op 5 november kan men, na afspraak, ook papier inleveren. Hiervoor kan men bellen: 079- 5931629 of 079-5932402. De opbrengst van de maand oktober was 13.860 kilo papier. KERKDIENSTEN - 7 november Zevenhuizen Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 18.30 uur drs J.W. vd Linden, Z'meer. Herv. kerk 10.00 uur ds GJ v Beek; 19.00 uur ds J. v. Walsum, Zoetermeer. Oud Verlaat 10.00 uur H. Glaasbeek, Vlaardingen. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur prof. dr. E. H. Cossee. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds G.C. de Jong, Sliedrecht; 18.30 uur dsA. Schaap. Geref. gem. 9.30 en 18.30 uur ds J.B. Zippro. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 6 november: dokter W.J. van Brug gen. De Wielewaal 20, Zevenhuizen, telefoon 0180-63.17.83. Zondag 7 november: dokter W. Voorthuy- zen, Lijsterlaan 2b, Bleiswijk, telefoon 010- 521.52.41. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. j. Snoep, 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat, 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Door Kariri Heeren Zevenhuizen - De Ondernemerskring Zevenhuizen-Moerkapelle heeft zich donderdag 28 oktober bezig gehouden met de mogelijkheden op het gebied van herinrichting. Door middel van een presentatie van Pieter van Loon van "Hollandschap", een adviesbureau uit Moerkapelle voor Stads en Landschapsinrichting, kregen de aanwezigen een indruk van de moge lijkheden. Van Loon hield een inleiding over de herinrichting van de gemeenten 's- Gravenzande en Rockanje, waarbij hij met zijn adviesbureau nauw betrokken is geweest. Uit zijn presentatie kwam duidelijk naar voren dat goede samenwerking in dit soort veelomvattende projecten van het allergrootste belang is. Alle betrokken partijen moeten zich in het gemeen schappelijke doel kunnen vinden. Ook de gemeentelijke bereidheid en de middelen om te investeren in een ambitieus plan moet groot zijn. In zowel de kernen van Zevenhuizen als van Moerkapelle is het onderwerp actueel. Een informatieve avond als deze kan er toe bijdragen dat er een breed draagvlak komt voor nieuwe plannen. Door de presentatie van Van Loon werd in ieder geval duidelijk dat verandering mogelijk is, indien de wil aanwezig is om te veranderen. Moerkapelle - De eerste van in totaal vier speelavonden waarop gestreden wordt om het Rapidschaakkampioenschap van Moerkapelle is geanimeerd verlopen. Alle 29 aanwezige schakers werden ingedeeld in groepen van vier en een van vijf. Men speelde tenminste drie partijen op de avond, iedere par tij met een bedenktijd van 25 minuten per speler. Rapidschaak is een milde vorm van schaken tussen snelschaken en serieus schaken in. Vijf spelers wisten deze avond een 100% score te bewerkstelligen te weten: Dick Bac, Jesse van Elteren, Ben van Geffen, Arno Luinenburg en Wouter Vroegindeweij. Laatstgenoemde won zelfs al zijn vier partijen, de vier ande ren wonnen elk drie keer. De vijf koplopers hebben ieder 15 punten. Zij worden gevolgd door een drie manschap met lek 13 punten: Ron Droog, Gerard van Ommeren en Maarten Vroegindeweij. Marcel de Haan is negende met 12 punten. De resterende drie speelavonden zijn 3 december, 28 januari en 3 maart. De jeugd speelde de achtste ronde van de onderlinge competitie. Groep 1: Ron Droog, dit seizoen al goed voor enkele opmerkelijke resultaten bij de senioren, rukte op naar de tweede plaats door koploper Stefan Rensen te verslaan. Patrick Stam en Boudewijn Weijermars hielden elkaar keurig in evenwicht: remise. Overige uitslagen: Mathias Freeke-Freek Hofman 0-1; Jasper Kamp-Pieter Perdijk 1-0; Wietse Wigboldus-Dico Reijneveld 0-1; Marleen van Vliet-Teun Kooij 0-1. De stand aan kop: 1. Stefan Rensen; 2. Ron Droog; 3. Boudewijn Weijermars. Groep 2: Christiaan Noorland gaat hier ruim aan de leiding. Hij won nu van Mark Pieper. De broertjes Marius en Thijs van der Torren staan tweede en derde, ook na de nederlaag van Marius tegen de jongere Thijs. Overige uitslagen: Jan van de Hoek-Jessica Stam 1-0; Roderick Gielisse-Bas Pieper 1-0; Simon van Rooijen-Job Reijneveld 1-0; Thomas Roest-Job Noor- land 0-1; Tommy van Rooijen-Jojanneke Weijermars 1-0. De stand aan kop: 1. Christiaan Noorland; 2. Marius van der Torren; 3. Thijs van der Torren. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Al vijfentwintig jaar wordt vanuit Zorgcentrum De Zevenster welfarewerk verricht. Zo'n veertig tot vijftig deelnemers zorgen samen voor een groot aan tal artikelen die tijdens de jaarlijk se verkoping aan de man worden gebracht. Handwerk als creatieve tijdsbesteding, het samenzijn en de onderlinge contacten zijn voor de deelnemers erg belangrijk. De opbrengst van de verkoping is voor de aanschaf van nieuw materiaal en het Rode Kruis Welfarewerk. Enthousiaste vrijwilligers zorgen er al die jaren voor dat de deel nemers worden voorzien van materialen en aanwijzingen. Niet alleen de wekelijkse bijeenkomsten in het zorgcentrum worden door de vrijwilligers georganiseerd, ook gaan zij op bezoek bij thuiswerkende deel nemers. De inkoop van het materi aal, de voorbereiding en de afwer king vergen tijd en aandacht van de vrijwilligers, die dit allemaal met veel plezier doen. Naast de jaarlijkse verkoop worden er ook stands inge richt tijdens andere evenementen, zoals bijvoorbeeld Koninginnedag. Ter ere van het 25-jarig bestaan gaan alle deelnemers aan het Welfare werk op 30 november op bezoek bij het museum in Zevenhuizen en zul len zij aansluitend pannenkoeken met elkaar eten. in de vijfentwintig jaar dat er welfare werk is in Zeven huizen is bewezen dat de onderlinge contacten en belangstelling voor elkaar een heel belangrijk aspect is. De jaarlijkse verkoping is dit jaar op zaterdag 13 november in de Harmo nie van het Zorgcentrum van 10.30 tot 16.00 uur. Alle deelnemers heb ben hun eigen specialiteit, dus het aangeboden materiaal is heel divers: truien, poppen en teletub- bies, schorten, kleedjes en veel kus sens van allerlei soorten. Wegens het 25 jarig jubileum zal er veel extra's zijn op deze dag. Alle belang stellenden zijn van harte welkom.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 11