Besluit over fusie tussen Woonpartners en De Samenwerking Lezing Nicolaas Matsier Lees de sterren van de eeuw Concert Hosanna Rommelmarkt Gouwebloem Laag bij de grondse coniferen Subsidie voor Con cordia Christenvrouw en carrière Bingo in de Boog Opbrengst collecte Brandwonden-stich ting Excursie naar Bols Royal Distilleries Bijeenkomst Stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov Hart van Holland/3 november 1999 pagina 13 Fusie dient regionaal belang Fusie komt in twee stappen tot stand Adviestraject Grote keuze Platgroerende jeneverbessen Kruipende kerstbomen besturen van de woningcorpora ties De Samenwerking uit Gouda en Woonpartners Midden-Holland en Waddinxveen, Zevenhuizen-Moerka- pelle hebben vorige week het princi pebesluit tot fusie tussen beide orga nisaties genomen. Dit besluit wordt eind november omgezet in een defi nitief besluit nadat de huurdersorga nisaties en de ondernemingsraden in de gelegenheid zijn gesteld hun adviezen uit te brengen. De fusie zal aansluitend per 1 januari een feit zijn. Nadat in mei van dit jaar al een zoge naamde intentie-overeenkomst over de fusie tussen beide partijen was gesloten, is onderzoek verricht naar de financiële positie van beide orga nisaties. Met name het onderzoek naar de positie van de Goudse cor poratie De Samenwerking heft daar bij extra tijd gekost. De afgelopen maanden is de onderhoudspositie van het woningbezit van De Samen werking opnieuw in beeld gebracht. Het onderzoek, dat is uitgevoerd door accountantsbureau Deloitte en Touche uit Den Haag, geeft aan, dat de fusie tussen beide partijen leidt tot een organisatie waarvan de finan ciële continuïteit gewaarborgd is. Behalve een onderzoek naar de financiële gevolgen van de fusie, is de afgelopen maanden gekeken naar de mogelijke meerwaarde van deze fusie in volkshuisvestelijk en organi satorisch opzicht. De organisatie, zoals die op 1 januari aanstaande gevormd wordt, zal qua omvang en qua werkgebie'd een sterke positie in kunnen nemen in de regio Midden- Holland. De omvang van de organisa tie bedraagt zo'n 7.500 verhuureen- heden. Ook in personeel opzicht is de nieuwe organisatie met zo'n 70 medewerkers in staat om specifieke deskundigheid in eigen huis te halen. In het licht van de toenemende regi onalisering van de markt voor huur woningen en de herstructurerings- en nieuw bouwopgave in de regio wordt daarmee de meerwaarde van deze fusie voldoende aangetoond. De fusiepartners zijn met elkaar overeengekomen om op 1 januari organisatorisch te fuseren. Daartoe wordt een nieuwe gezamenlijke rechtspersoon opgericht die alle werkzaamheden ten behoeve van de toegelaten instellingen gaat verzor gen. De dagelijkse dienstverlening aan de klanten zal blijvend vanuit vestigingen in Gouda, Waddinxveen en Zevenhuizen plaatsvinden. Op het terrein van de administratie, het financieel beheer en het onderhoud worden de krachten gebundeld op het hoofdkantoor in Waddinxveen. De nieuwe organisatie draagt de naam Woonpartners Midden-Hol land, waarbij voor de herkenning door de klanten daaraan voor elk van de vestigingen de plaatsnaam zal worden toegevoegd. Daarmee behoort in het Goudse de naam De Samenwerking vanaf 1 januari voor goed tot het verleden. Vorige week zijn de huurdersorgani saties van beide fusiepartijen offici eel op de hoogte gebracht van het fusie-voornemen. Beide belangenor ganisaties krijgen gedurende een maand de gelegenheid om advies uit te brengen over dit besluit. Al sinds mei van dit jaar heeft regel matig overleg plaatsgevonden over de diverse onderzoeken. Beide fusie partijen hebben zich daarbij bereid getoond om afspraken te maken met de huurdersbelangenorganisaties over de gevolgen van de fusie. Deze afspraken worden thans vastgelegd in een zogenaamd huurdersstatuut. Behalve de huurdersorganisaties zijn ook de beide betrokken onderne mingsraden op de hoogte gebracht van het fusiebesluit. De onderne mingsraden is verzocht binnen een maand te reageren op het besluit omtrent de fusie, in de wetenschap, dat de beide werkgevers de garantie hebben afgegeven, dat de fusie niet tot gedwongen zal leiden. Inmiddels is met de vakorganisaties een sociaal plan overeengekomen. Boskoop - Op maandag 22 november geeft schrijver Nicolaas Matsier een lezing in de bibliotheek Boskoop. Kaarten (ƒ8,50) zijn bij de biblio theek verkrijgbaar, ook telefonisch: 0172-213170. Het bekendste boek van Matsier is de autobiografische roman "Geslo ten Huis" (1994), die omschreven wordt als 'ontroerend, geestig en tot nadenken stemmend boek over ouderschap en kindzijn, over waan zin en rouw'. Het boek werd genomi neerd voor de AKO-Literatuurprijs, de Gouden Uil, de (Europese) Aristeion-prijs en de Libris prijs en is tot nu toe zijn best verkochte boek. "Gesloten huis" werd bekroond met de Mekka-prijs 1995 en de F. Borde- wijkprijs. Matsier is een veelzijdig auteur. Behalve de nodige bundels en verha len schreef Matsier voor de boeken bijlage van Vrij Nederland (recen sies), voor het NRC-Handelsblad (columns), de Volkskrant, twee kin derboeken en vertaal hij "De avontu ren van Alice in Wonderland" van Lewis Caroll. Hiervoor kreeg hij de IBBY-Honour Award 1990. Momen teel is hij redacteur van het Bezige- Bij tijdschrift Raster. I Waddinxveen - Op donderdag 11 november organiseert de Stichting iendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov voor haar donateurs en vrienden de jaarlijkse bijeenkomst. Deze zal worden gehouden in net clubgebouw van korfbalvereniging Korbis aan de Dreef (t.o. Texaco). v Behalve een terugblik op de activiteiten zoals die dit jaar tot nu toe zijn gehouden, zullen die avond ook de plannen voor het millenni- nmjaar 2000 besproken worden. Alle geïnteresseerden zijn welkom. KERKDIENSTEN - 6 november Wa ddinxveen Berv. Immanuelkerk 10.00 uur ds C. de Jong. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds F. Q^erk Hgem.) 9.30 en 18.30 uur 0lJd geref gem. 10.00 en 18.30 uur Pieeklezen. "fgesch. gem. 9.30 en 17.00 uur ds n van Tilburg. e Rank 10.00 uur kand. R. de Wit, Den aag. 18.30 uur ds G.J. v. Beek, Zeven huizen. 'chthus 10.00 uur Boskoop Prot Celoofsgem. 16 .30 uur ds nonno Rougoor.Velp. 9-30 uur ds R. de Reuver; uur ds MD vd Giessen. e lek 9.30 uur ds J.H. Langelaar. kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooij- °nL 18.30 uur ds J.H. Langelaar. A^ef. kerk 9.30 en 17.00 uur prof. fu l Hofman, Apeldoorn. c' 9.30 uur Gerrit-Jan de Graaf. s'° 10.00 uur H.Wulffraat. Waddinxveen - Het Prins Bernhard Cultuurfonds (Anjerfonds) heeft aan muziekvereniging Concordia een subsidie toegekend van ƒ11.625,- voor de aanschaf van nieuwe instru menten. te leen/huur gevr.: kerstman-outfit voor peuterspeelgr. 't hobbelpaard - 079-5932647 Waddinxveen - Op de Open Cirkel avond van 10 november gaat mevrouw M. den Boer-Neele, vanuit haar eigen ervaring, nader in op het thema 'Christenvrouw en carrière'. Mevrouw den Boer is één van de directeuren van de VBOK is en heeft al jaren een drukke baan. Na de inlei ding is er gelegenheid om met haar en met elkaar na te praten over het onderwerp. Iedereen die belangstelling heeft voor dit onderwerp is van harte wel kom in gebouw "De Schaapskooi", achter de Brugkerk. Aanvang 20.00 uur. Waddinxveen - Op vrijdag 5 novem ber is er een bingo in buurtcentrum De Boog. De zaal gaat om 19.00 uur open, de bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom aan de C. Huy- genslaan 2. Boskoop - In de Boskoopse Biblio theek is "Het Leesprogramma" gestart, onder het motto: "Sterren uit kinderboeken: lees de sterren van de eeuw". Deze boeken gaan over bekende "sterren" uit kinder boeken, zoals Pippi, Pinkeltje, Pluk eri Pietje Bell. Wie zich in laat schrijven bij de infor matiebalie in de Bibliotheek, krijgt een deelnemerspasje. In ruil voor elk boek dat gelezen wordt krijgt de lezer een ster in dit pasje. En boven dien bij het eerste, derde en vijfde boek een kleine verrassing. De jongeren tussen de twaalf en de zestien jaar kunnen dit jaar weer meedoen aan de "jonge jury". Alle boeken die uitgekomen zijn in 1997 en 1998 staan op een aparte tafel in de bibliotheek en zijn herkenbaar aan een speciale sticker. Boskoop - De onlangs gehouden col lecte voor de Nederlandse Brand wonden Stichting heeft in Boskoop ƒ6295,55 opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun medewerking. Boskoop - Op dinsdag 9 november brengt de Katholieke Vrouwenvere niging een bezoek aan Bols Royal Distilleries te Zoetermeer. Na een bedrijfsfilm krijgen de dames een rondleiding door het bedrijf. Leden kunnen zich opgeven bij Jannie van Eijk, telefoon 214640 tussen 18.00 en 19.00 uur, vóór 6 november. Vertrek 13.15 uur met eigen vervoer vanaf Plantex/Overslag. Boskoop - De Christelijke Gemengde Zangvereniging "Hosanna" en het dameskoor van deze vereniging geven op vrijdag 5 november een concert in de Hervormde Kerk. Het concert staat in het teken van de Franse componist Gabriël Fauré (1845 -1924). Het Gemengde koor zal één van zijn meest bekende werken, namelijk het Requiem op. 48, uitvoe ren, terwijl ook het dameskoor een tweetal composities van deze beken de Franse componist ten gehore zal brengen. Fauré wordt wel de Franse Schubert genoemd. Zijn Requiem wordt door sommige kenners beschouwd als behorend tot de mooiste en besté religieuze muziek van Franse bodem. Het onderscheidt zich van requiems van andere com ponisten door zijn sereniteit en minutieus verzorgde details. Fauré schrijf zijn Requiem kort na het over lijden van zijn vader. Aan dit concert van Hosanna wordt solistische medewerking verleend door de mezzo-sopraan Ellen van der Ham en de bariton Harjo Pas veer. De muzikale begeleiding is in handen van Marijn Slappendel, orga nist van de Hervormde kerk. De alge hele muzikale leiding berust bij Nico Blom. Aanvang 20.00 uur. Verkoop van de programma's (a ƒ15,-) aan de ingang van de kerk, die vanaf 19.30 uur open is. Waddinxveen - De onlangs gehouden rommelmarkt van De Gouwebloem heeft ƒ5440,- opgebracht. Het bestuur bedankt een ieder voor zijn/haar medewerking. Plant eens een paar bodembedek- kende coniferen in uw tuin. Het heie jaar door heeft u daar plezier aan. Neem bijvoorbeeld Cedrus deodara "Golden Horizon", de plant van de maand november. Dat is een zusje van de blauwe ceder die zo vaak vlak voor het raam wordt geplant, omdat 'ie zo mooi is. Die ceder groeit echter snel de hoogte in. Voor u het weet kunt u niet meer uit het raam kijken. Waar de normale ceder het hoger opzoekt, groeit "Golden Horizon" laag-bij-de-gronds. Cedrus deodora "Golden Horizon" heeft zijn naam niet voor niets gekre gen. De naalden zijn namelijk groenachtig tot zelfs helder geel. Vooral in het najaar en in de winter vormt deze bodembedekker een blik vanger van de eerste orde in uw tuin. Van de kou heeft hij geen last, want Golden Horizon" is goed winterhard. Bovendien groeit deze ceder krachtig, waardoor hij al snel effect geeft. Bodembedekkend wil niet altijd zeg gen dat zo'n plant niet hoog wordt. Bodembedekkers kenmerken zich namelijk door hun breed uitgaande groeiwijze. Al hun takken hangen als het ware over. De onderste liggen daardoor op de grond. Maar je hebt wel heesters met overhangende tak ken die toch een hoogte bereiken van 2,5 m. Net zoveel variatie er is in de hoogte van bodembedekkende coniferen, is er ook variatie in de kleur. De kleurnuances gaan van hel dergeel, via groen, naar staalblauw. Voor elke tuin is daarom wel een bodembedekkende conifeer te vin den die wat hoogte en kleur betreft, past in uw tuin. Valt u niet meteen voor de plant van de maand novem ber, dan zijn er nog andere mogelijk heden. Kijk bijvoorbeeld eens naar Microbiota decussata. Dit uit Siberië afkomstig conifeertje groeit snel in de breedte, maar bereikt slechts een hoogte van 30 cm. de takken staan dicht op elkaar, waardoor ze een dicht tapijt vormen. De uiteinden van de takjes hangen licht naar bene den, wat zorgt voor een decoratief effect. De herkomst verraadt het al een beetje: Microbiota is zeer winter hard. In de zomer is zijn loof donker groen en in de winter kleurt het cho coladebruin. Bij Taxus treffen we twee geschikte soorten aan. Eén van twee is Taxus baccata "Repandens". Deze vormt brede tot 60 cm hoge kussens. Taxus baccata "Summergold" wordtnog iets hoger dan "Repandens" en heeft gedurende de lente en de zomer ge- lgroene groeipunten. Beide zijn zeer duurzame planten met weinig onder houd. Jeneverbes (Juniperus) kent de me- ste coniferen met bodembedekkende kwaliteiten. Het is een plant die in Nederland ook in het wild voorkomt. Problemen met de groei zijn daarom niet gauw te verwachten, of het moet zijn dat ze te snel groeien! Bedenk daarom van tevoren goed wat de beschikbare ruimte is en tot hoe hoog de struik mag groeien. De meest aangeboden variteiten beho ren tot de groep Juniperus x media en verschillen total in groeihoogte "Old Gold" bijvoorbeeld blijft met zijn geelgroene schubben onder de halve meter, terwijl "Hetzii" krachtig doorgroeit tot 2,5 meter! De laatstge noemde is zeer winterhard en geschikt voor alle gronden. Ook de "Pfitzeriana Aurea" is een goede soort met gelige schubben tot 1,5 meter hoogte. Wordt een Juniperus x media onverhoopt toch te groot dan kan deze goed worden gesnoeid. Juniperus horizontalis "Wiltonii" wordt absoluut niet hoger dan 30 cm en is door zijn flexibele takken te gebruiken als alternatief gazon, mits er niet al te veel op wordt gelopen. Voor wie eens wat anders wil, kan ook een spar kiezen als bodembe dekker. Er is een platgroeiende "kerstboom" die als het ware een kussen vormt. Dit is Picea abies "Repens". Daarnaast bestaat nog een soort dat zeer lange takken maakt, die over de grond kruipen. Ook kun nen takken van deze Picea abies "Inversa" worden opgebonden aan een stok zodat ze in de loop van de jaren een soort fontein vormen. Nog even terugkerend bij de ceders: Cedrus libani "Sargentii" is ook alles zins de moeite waard als bodembe dekker. "Sargentii' is een langzame kruiper van ongeveer 30 cm hoog die niet al te breed wordt, waardoor hij uitermate geschikt is voor in de rotstuin.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 13