Iriaernemers ontmoetten elkaar tijdens de Bedrijven [ontakt Dagen Sjoelen 'Een nieuwelevensfase" Recordpoging stoppen met roken op 1 januari 2000 DE STAND VAN ZAKEN DE STAND VAN ZAKEN Bieten als lichtjes in de duisternis Schone schijn Oud papier Hart van Holland/3 november 1999 pagina 15 Politieberichten vervolg van pagina 3 Waddinxveen "Dat Kan Ik Ook" TV-show "Dat Kan Ik Ook!" Advies op Maat en TV-cursus Website voor "digitale stoppers" Recordpoging l/riy 'Convenient uit Waddinxveen staat op 8 november, samen met "ee andere bedrijven, in de finale van de verkiezing Onderne ming! van het Jaar, de innovatieprijs van MKB-Nederland. Conve nient ontwikkelt branchespecifieke software. rijdag 29 oktober heeft Euro Mail Waddinxveen, n.a.v. het vieren '0n het tienjarig bestaan, een cheque van 2500,- overhandigd (Qn de Dierenambulance Gouda. Ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen houdt op 23 Gember haar ledenvergadering in "Bibelot. rr°' mr. G A. Geelhoud geeft zijn visie op "Nederland vanaf 2000". algemene ledenvergadering van de WLTO, afd. Zuidpias 0fdt gehouden in dorpshuis Op Moer in Moerkapelle op woens- (Q910 november; aanvang 20.00 uur. u Bloemenkar die elke donderdagmiddag, vrijdag en zaterdag J'i Albert op de parkeerplaats staat is sinds kort in een een nieuw fóle gestoken. l'nnr Svlvia van Doornen legio - Om de contacten tussen bedrijven onderling te bevorderen, «erd in deze regio voorheen de Mrijvenbeurs Midden-Holland jeorganiseerd door Utec. Inmiddels 3 de organisatie van deze beurs in landen van ExpoCare, een volle Jschteronderneming van Jaarbeurs Utrecht die vanaf dit jaar onder de nam 'Bedrijven Kontakt Dagen Midden Holland' een platform Iiiedt voor ondernemers om met elkaar kennis te maken, van gedach- e te wisselen en zaken te doen. De eerste BKD Midden Holland heeft «middels plaatsgevonden en wel op 5 en 28 oktober in het Plantarium- jebouw in Hazerswoude-dorp. Het aantal deelnemende bedrijven stelde irganisator ExpoCare echter wel leleur; slechts 50 bedrijven en orga nisaties uit de regio waren vertegen- «foordigd wat volgens Cor de Jong, operationeel project manager Expo- Care/Jaarbeurs Utrecht, het gevolg 6 van het feit dat veel ondernemers lï< l> eerst de kat uit de boom willen kij ken. Jammer, aldus de Jong, want de Bedrijven Kontakt Dagen worden op nationaal niveau door ExpoCare georganiseerd en dit regionale eve nement heeft er toe geleid dat er inmiddels jaarlijks 25 beurzen onder de naam 'Bedrijven Kontakt Dagen' y worden gehouden. Zo telde deze beurs in Rotterdam Ahoy onlangs ruim 1100 stands en Eindhoven kwam op een goede tweede plaats met 700 stands. De officiële opening van de BKD Midden Holland 1999, vond pla ts op woensdagmiddag 27 okto ber en tijdens de toespraak van de heer drs. B.J.G. Schuttenbeld, adjunct-secretaris bij de Kamer van Koophandel voor Rijnland/vestigingsmanager kan toor Alphen a/d Rijn, kwam dui delijk naar voren dat de Kamer van Koophandel blij is met het initiatief van ExpoCare om het gat op te vullen dat dreigde te ontstaan na het wegvallen van voormalig organisator Utec. De KvK stimuleert immers de regionale eco nomie en werkt graag aan de voor waarden voor een bloeiende econo mie, zoals de mogelijkheid voor ondernemers om elkaar te ontmoe ten. Schuttenbeld noemde de Bedrijven Kontakt Dagen dan ook "bij uitstek geschikt om die regiona le marktplaats te realiseren". Want: "Waarom zou je diensten en produc ten van ver halen als je die ook dicht bij in je eigen regio kunt ver krijgen?" De Kamer van Koophandel was ove rigens wel van de partij tijdens de BKD Midden-Holland. De deelne mende bedrijven vertegenwoordig den diverse branches, zoals bedrijfs- en kantoorinrichting, radio en televisie-omroep, zakelijke dienstverlening en verpakkingsma terialen. Er werden zelfs speciale ontspanningsmassage-technieken gedemonstreerd, die de mens na een inspannende dag weer hele maal tot rust laat komen. Al met al een zeer gevarieerd aanbod dus... I Waddinxveen de uitslagen van de ■sjoelvereniging zijn als volgt: Klasse I j l.André van Gemeren 1419; 2. Jan I Kersbergen 1399; 3. Kees Kuypers IJ395; 4. Wim Slingerland jr. 1392; 5. IHenkvan Beek 1389; 6. Dirkjan van |wunen 1376; 7. Teuni van Leeuwen 8. Guus van Renesse 1325; 9. IMien van Renesse 1298; 10. Pascal Ijan Gils 1279; 11. Cor Faay 1259; 12. I Frans Botger 1246. Ifcse B: 1. Gerard Vos 1288; 2. Peter f» Leeuwen 1283; 3. Adrie Faas 1 268; 4. Teus Visser 1263; 5. Cees r'ingerland 1249; 6. Bas Brouwer P'; 7. Bas Koppenaal 1246; 8. Cor van Herk 1240; 9. Jaap Ridder 1228; 10. Jan Olie 1175; 11. Jan van Beek 1084. Klasse C: 1. Corry 't Hart 1220; 2. Floor van Abshoven 1215; 3. Cor van Gils 1207; 4. Cees van Wijk 1183; 5. Ceron van Beek 1174; 6. David Sinne- ma 1146; 7. Otto Supusepa 1143; 8. Sjaan Faay 1129; 9. Dirk Faas 1120; 10. Marius Kersbergen 1107; 11. Cor Kersbergen 1105; 12. Simon den Ouden 1069. Klasse D: 1. W. Slingerland sr. 1148; 2. R. Taktor 1100; 3. Ronald Meijer 1084; 4. Fokke Feenstra 1072; 5. Ben den Oude 1028; 6. Dick Esveldt 1001; 7. Gerry Bosch 990 en 8. G. Loef 988 I "addinxveen - De afdeling Waddinxveen van de christelijk-maatschappelijke I 'ouwenbeweging "Passage" houdt woensdag 10 november haar maandelijk- lr vergadering. Ita avonf' za' Remadica uit Eindhoven informatie geven over 'een nieuwe levensfase'. Belangstellenden zijn van harte welkom. I e avond begint om 19.45 uur en wordt gehouden in "De Hoeksteen" aan de Benthuizen - Op zaterdag 6 novem ber is de podiumgroep "Schone Schijn" te gast bij koffiebar de Schuil plaats. Iedereen van 14 jaar en ouder is welkom in De Bron vanaf 20.00 uur. Het programma start om 20.30 uur. Oud Verlaat - Op vrijdag 5 en zater dag 6 november houdt de christe lijke basisschool De Nessevliet een oud papier-inzameling. De opbrengst is bestemd voor extra leermiddelen voor De Nessevliet. De container staat bij De Vierkap en is geopend op vrijdag van 12.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat het papier zover mogelijk achterin de container wordt gestapeld en als de container geslo ten of vol is, kan er geen papier wor den achter gelaten. Voor inlichtingen: 010-4550269. Auto gaat in vlammen op: Een 50- jarige automobilist uit Waddinxveen zag in de ochtend van 26 oktober zijn auto in vlammen opgaan. De Waddinxvener reed over de Zuide lijke Rondweg toen zijn Fiat 500 old timer ermee ophield. Toen de man uitstapte kwamen de vlammen al onder de motorkap vandaan. Moge lijk dat een defecte benzineslang daarvan de oorzaak was. De brand weer bluste de zaak. Diefstal uit woning: Een 36-jarige vrouw heeft op donderdag 28 okto ber aangifte gedaan van diefstal uit haar woning aan de Sperwerhoek. De insluiper heeft zich vermoedelijk toegang tot de woning verschaft door een onafgebroken achterdeur. Weggenomen is een portemonnee met een geldbedrag en pasjes. Jaarwisselingen zift voor menig roker vaak aanleiding met roken te stop pen. De aankomende eeuw- en millenniumwisseling zal dat extra het geval zijn. Een speciale stoppen-met-roken-actie op de rand van een nieuw millen nium, ondersteunt rokers bij hun stoppoging. De actie genaamd "Dat Kan Ik Ook" wordt gevoerd in de vorm van een recordpoging; een record aantal rokers stopt op 1 januari 2000 met roken. Iedere jaarwisseling nemen circa 150.000 mensen zich voor op te houden met roken. Met de eeuw- en millen niumwisseling in het verschiet moeten dat er twee-maal zoveel zijn. Hierbij extra gesterkt in hun poging door deelname aan een recordpoging en een speciaal tv-programma. Bovendien krijgen de deelnemers professionele ondersteuning. Deze millenniumactie stoppen met roken is een gezamenlijk initiatief van de Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) die dit jaar 50 jaar bestaat en de Stichting Volksgezondheid en Roken die dit jaar 25 jaar bestaat. Belangrijk onderdeel van de actie is het nieuwe amusementsprogramma "Dat Kan Ik Ook!". Vanaf 7 november zal dit programma op zondagavond van 20.00 tot 20.30 uur acht keer te zien zijn op RTL 4. Op zondag 26 decem ber wordt de actie afgesloten met een feestelijke slotshow. Dan wordt ook het aantal rokers bekendgemaakt dat van plan is op 1 januari 2000 te stop pen. Tijdens de uitzendingen is te zien hoe bekende professionals worden uitgedaagd zich te meten met "gewone" mensen. De grootste uitdaging is stoppen met roken. "Dat Kan Ik Ook!" wordt gepresenteerd door Anniko van Santen. Over de stand van zaken rondom de recordpoging wordt via Koffie tijd! en RTL Live regelmatig informatie verschaft. Rokers die willen stoppen kunnen rekenen op professionele ondersteuning. Op RTL 5 wordt een cursus "Stoppen met roken 2000" uitgezonden in zes delen. De eerste Uitzending is te zien op 23 december rond 22.30 uur. GGD'- en en Thuiszorg verzorgen regionaal stoppen-met-roken-cursussen. Boven dien kunnen deelnemers zich opgeven voor "telefonische counseling". Via 0900-9390 (20 cpm) kunnen deelnemers een ondersteuningspakket aanvra gen. Hierin zit onder andere een persoonlijk stoppen-met-roken-advies en informatie over alle. gangbare vormen van ondersteuning bij stoppen met roken die in Nederland verkrijgbaar zijn. Scholen, sportverenigingen, bedrijven en instellingen in de gezondheidszorg worden schriftelijk geïnfor meerd over de actie en opgeroepen mee te doen. Op abri's roept Anniko van Santen op mee te doen aan de recordpoging. Op de website www.dat-kan-ik-ook.nl wordt de actie ook ondersteund. Zo is het onder andere mogelijk on-line brochures te bestellen, je als deelnemer op te geven voor de recordpoging, een vragenlijst in te vullen voor een advies op maat of te bekijken waar in de buurt een stoppen-met-roken-cur- sus wordt gegeven door de Thuiszorg en/of GGD. Nederland telt momenteel ruim 4 miljoen rokers. Iedere jaarwisseling nemen circa 150.000 mensen zich voor op te houden met roken. Met de eeuw- en millenniumwisseling in het verschiet moeten dat er met de actie "Dat kan ik ook" dus tweemaal zoveel zijn. Zeker omdat bekend is dat veel rokers graag willen stoppen, maar een stoppoging steeds weer uitstellen. De combinatie van een grootschalige actie met een recordpoging rond een eeuwwisseling moet zoveel mogelijk rokers motiveren om op 1 januari 2000 te stoppen met roken. Via NIPO-onderzoek wordt wetenschappelijk geme ten hoeveel rokers van plan zijn een stoppoging te ondernemen en hoeveel dat ook werkelijk hebben gedaan op 1 januari. ill fcaT3 Door Svlvia van Doornen Benthuizen - In landbouw-dorp Bent huizen wordt nog altijd de traditie voortgezet van de bietenoptocht; een manier om jaarlijks stil te staan bij de oogst en het feit dat het al dan niet slagen hiervan, in vroeger jaren desastreuze gevolgen kon hebben voor dit gebied. Een slechte oogst betekende toen immers nog honger en armoede. Om die reden was er op zaterdagavond 30 oktober heel wat Benthuizense jeugd op de been om mee te lopen met de bietenoptocht. Hier ging aan vooraf dat de deelne mers 's middags een gratis biet kon den afhalen om deze vervolgens zelf met lepel en mes uit te hollen. Een beetje creativiteit kwam hierbij wel van pas; ook omdat de mooiste bieten wel eens in de prijzen zou den kunnen vallen. De bieten werden daarom in de meest bij zondere vormen gesneden en veelal opgesierd tot een indruk wekkend 'gezichtje'. Door een kaars of (kerstboom)lichtje in de biet te plaatsen leverde dit soms zelfs ietwat lugubere taferelen op De stoet begon 's avond om 19.00 uur aan de route door het dorp. Die genen die een biet te zwaar von den om deze die tijd iaan een istokje \voor lzich uit f te dra ft gen, rhadden voor de 'gelegenheid een lampion meegenomen. Vooral de allerkleinsten hadden voor laatstgenoemde optie gekozen, hoewel er ook een peuter in buggy werd gesignaleerd die zijn biet ste vig met zijn armpjes wist te omklem men. Vooral het moment dat de stoet langs de molen trok, leverde een sfeervol plaatje op. Door de organisatie van dit evene ment, de Evenementen Commissie Benthuizen, is aan een aantal lot nummers een prijs toegekend. Die genen die in bezit zijn van een van de lotnummers: 526, 732, 937, 947, 949, 954, 955, 998, 999 en 1000 wor den verzocht hun prijs af te halen bij Nico Krol, Gang 2 in Benthuizen.

Hart van Holland | 1999 | | pagina 15