Vijf jonge monumenten Alle geluk van de Wereld Open dag en kerstmarkt Peuterspeelgroep 't Hobbelpaard Donateursavond Oud Zevenhuizen-Moerkapelle Visioenen bij de bijbel n.piiws uit de regio Bezoek gedeputeerde Hallensleben Echtpaar Van Dam 60 jaar getrouwd Hart van Holland/3 november 1999 pagina 17 Kerstbomen te koop tijdens kerstmarkt l'inor Karin Heeren I Zevenhuizen - Tijdens de gemeenteraadsvergadering lian 26 oktober is besloten dat vijf objecten in Zeven huizen, die hiervoor door de provincie geselecteerd I aren in het kader van de Monumentenwet 1988, op de Irijksmonumentenlijst geplaatst worden. 1 In het Hart van Holland zal in de komende weken aan- I Jacht besteed worden aan deze nieuwe monumenten I binnen de gemeente; deze week beginnen we met de llerkaan de Dorpsstraat 139. l'Dekerk is in 1994 volledig gerestau reerd door de bekende architect/res- [taurateur Bob van Beek en het Ikestuur van de beheersstichting lacht het van groot belang dat de I kerk op de monumentenlijst gepla- 11st wordt" zo vertelt de heer N. Dirk- Iwager, voorzitter van de Stichting I beheer kerkgebouw Vrijzinnig Her- Ivormden, A.C. Werner van Gelderen. |Xaar de mening van het bestuur is behoud van een prachtig pand alleen goed mogelijk als er voldoen- middelen zijn om het pand goed lie onderhouden. De complete Irestauratie is mede mogelijk gema- door een belangrijk legaat van I meyrouw A.C. Werner-van Gelderen, Imaar ook voor onderhoud zijn I middelen nodig. Door het toevoegen I van het gebouw aan de monumen- I tenlijst komen deze middelen I beschikbaar. Het bestuur is dan ook zeer verheugd met deze gang van zaken. Kerkgangers van de Vrijzinnig Her vormden kunnen eens in de veertien dagen terecht voor een kerkdienst. Het prachtige kerkje is klein en intiem en daardoor ook zeer in trek voor bruiloften. Daar wordt de kerk dan ook regelmatig voor gebruikt. De akoestiek is heel goed, zodoende zijn er ook regelma tig concerten en muziekuitvoerin gen. Nico Dirkzwa ger, naast voorzit ter van de beheersstichting ook ambtenaar van de burgerlijke stand, ziet tot zijn genoegen vele van zijn oud-leerlingen terug tijdens het sluiten van hun huwelijk. Hij erva- rt het als prettig dat een belangrijk stuk van de cultuur op deze wijze behouden kan blijven voor de toe komst van Zevenhuizen. De kerk aan de dorpsstraat is gebouwd in 1866. Daarbij is gebruik gemaakt van materialen van de voor gaande kerk, die waarschijnlijk is afgebrand. Deze stond waar momen teel het parkeerterrein van Albert Heijn zich bevindt. Zo zijn de balken in de kerk zeker afkomstig van de oude kerk en ook de fraaie preek stoel is mee verhuisd. De hardstenen tegels uit de oude kerk werden in de nieuwe kerk gelegd. Daar de nieuwe kerk kleiner was, waren er nog vol doende tegels over om ook het pad op het kerkplein te bestraten. Zevenhuizen-Moerkapelle - Eind oktober zijn door de Wereldwinkel de Najaarsfolders van Fair Trade huis aan I huis bezorgd in Moerkapelle en Zevenhuizen. De folder staat dit jaar in het teken van geluk. In de folder staat een I keur aan originele producten, die voor een eerlijke prijs zijn ingekocht bij coöperaties of bedrijven van boeren 11 en ambachtslieden over de hele wereld. Ook worden de pottenbakkers, sieradenmakers, wevers en houtbewer- kers te plaatse ondersteund op het gebied van onder andere productontwikkeling en bedrijfskunde, zo kunnen I de bedrijfjes voortbestaan of zelfs groeien, waardoor de producenten verzekerd blijven van een eerlijk inkomen. i Door deze producten te kopen draagt men bij aan de ontwikkeling in de Derde Wpreld. Een goede prijs voor de I producenten daar en een god en mooi product voor de consumenten hiér geeft geluk aan beiden zijden! 11 Het is inmiddels een traditie geworden dat Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle de producten uit deze Naja- i rsfolder presentert op een speciale kramendag. deze kramendag zal dit jaar plaatsvinden op zaterdag 6 po vein- i ber 1999 van 10.00 tot 16.00 uur op het Dorpsplein in Zevenhuizen. Op de kramendag zullen ook aanwezig zijn: j Amnesty International, Unicef, Green Peace, Proefdiervrij, Orion en Globaal. J 1 MHBBI B MMM ^HM HM M^M MMBB BH I B.B aHMB MMM HH MB M^M B BM B ^HH B Boor Karin Heerpn Moerkapelle - In afwach- hng van hun nieuwe loca te bij dorpshuis 'Op Moer' organiseert peuter speelgroep 't Hobbel paard een grootse kerst markt op zaterdag 11 wcember van 15.00 tot "O uur. De markt zal gorden gehouden bij terpshuis Op Moer in gezellige kerst- en winter sfeer, Uit Moerkapelle en e directe omgeving zul te er naast de midden stand ook diverse vereni- gen en stichtingen ^ezig Zijn met ieuke n mooie kerstartikelen. A anvankelijk was het r\|dee om met de j kerstmarkt te vieren ,de bouw van de uit tart k'i Op Moer een aanvang nigenomen. Momenteel ziet het er naar uit dat de planning haal- -a[i ls waar het de bouw betreft, 'bel Wi' PeutersPeelgroep 't Hob- v paard beginnen met het werven I h» dsen voor de inrichting van tenieuwe locatie. I von1^31^. z''n er ve'e activiteiten I ,r ,,e hinderen en is ook 't Hobbel- 1 berst Ze" Present met een stand vol iirir 'kelen zoals kaarsen, kerst- Sol(,,rnver''chting en warme winter- I mu7eu Sfeervolle verlichting en bronH-winterse 'koek en zopie' met dje zuurkool met worst, erwten- I boro eb°l'en en glühwein staan g '-oor een geslaagde kerstmarkt. Geïnteresseerde deelnemers zijn nog van harte welkom. Er kunnen nog kramen verhuurd worden en ook voor de kinderen is het mogelijk een kraam op kinderhoogte te huren. Kinderen kunnen dan met hun spul letjes terecht.Voor meer informatie: 079-5932647 of 5936090. Peuterspeelgroep 't Hobbelpaard' houdt op dinsdag 9 november en woensdag 10 november inloopoch tend voor geïnteresseerde ouders met kleine kinderen. Vanaf 9.00 tot 10.30 uur kan men vrijblijvend een kijkje komen nemen op de huidige locatie aan het Moerhageplantsoen. De peuterspeelgroep is bedoeld voor kinderen van twee-en-half tot vier jaar. Het aantal dagdelen dat een kind kan komen is bespreekbaar en kan worden afgestemd op de wensen van de ouders en de behoefte van het kind. Peuterspeelgroep 't Hob belpaard heeft nu twee lokalen en zo'n 56 kinderen die per week gebruik maken van deze voorzie ning. Vijf professionele leidsters en een vaste invalkracht zorgen voor goede en verantwoorde begeleiding tijdens die zo belangrijke speeluur- tjes van de kinderen als voorberei ding op de basisschool. De verant woordelijkheid is in handen van het bestuur, waarvoor overigens een penningmeester wordt gezocht op vrijwillige basis. Zevenhuizen-Moerkapelle - Op vrijdag 29 oktober bracht mevrouw E. Hallen sleben (PvdAeen werkbezoek aan de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Met het college van Burgemeester en Wethouders sprak zij over actuele zaken met betrekking tot ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, verkeer en vervoer. Aansluitend werd een bezoek gebracht aan Bakker Graanhandel aan de Ambachtslaan in Moerkapelle waarbij zij in overleg trad met verschillende plaatselijke ondernemers. Het bezoek werd afgesloten met een informele bij eenkomst in het gemeentehuis te Zevenhuizen. Moerkapelle - Op donderdag 4 november wordt in dorpshuis Op Moer een donateursavond gehouden van de stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Dit keer valt de donateursavond gelijk met het vertrek van het Roemenië- konvooi, een initiatief van de Stichting Kinderhulp Roemenië, dat in de gehe le gemeente en ver daarbuiten breed wordt ondersteund. Wie twijfelt waarbij aanwezig te zullen zijn, de stichting draagt een 'oplos sing' aan: eerst het konvooi uitzwaaien, daarna Op Moer bezoeken om te luisteren naar een boeiend verhaal van gastspreker P. Anker uit Leiden. Het thema van de avond is: "Gereedschappen". Voor meer informatie: 0180-63180 of 06-53385372. Zevenhuizen - Dinsdag 9 november wordt in de gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat 106 een thema-avond gehouden over 'visioenen in de bijbel'. Dr K. Bras uit Hilversum spreekt over dit thema. Deze avond is de tweede van het programma "ik zie, ik zie wat jij niet ziet". Aanvang 20.00 uur. De toe gang is vrij. Belangstellenden zijn van harte welkom. Door Svlvia van Doornen Moerkapelle - Op maandag 1 november was het precies zestig jaar geleden dat de heer en mevrouw Van Dam in het huwelijk traden. Het huwelijk werd destijds voltrokken in het stadhuis aan de Coolsingel in Rotterdam, 's Middags werd het huwelijk ook voor de kerk gesloten en wel in de Christelijk Gerefor meerde Kerk in Rotterdam-zuid. In dit deel van Rotterdam had het kersverse paar overigens ook al gauw een benedenhuis gevonden, waar zij maar liefst de eerste dertig jaar van hun huwelijk met plezier hebben gewoond. Inmiddels zijn de heer en mevrouw Van Dam respectievelijk 95 en 90 jaar oud. Als gebo ren en getogen Rotterdammers hebben zij de grote stad inmiddels verruild voor het rustige Moerkapelle, waar zij sinds anderhalfjaar worden verzorgd in Beth-San. Zij hebben het daar prima naar hun zin en tijdens hun 60-jarige huwelijksdag kregen zij daar onder andere bezoek van burgemeester Schoots, die hen zijn hartelijke gelukwensen overbracht. Over hun huwelijk in 1939 en de eerste jaren, vertelt de nog altijd welbespraakte mevrouw Van Dam het volgende. "In de crisi sjaren voor de oorlog werd er maar al te graag getrouwd. De drang om zich te settelen was groot, ook omdat de benodigde huisraad inmiddels heel goedkoop was en bovendien van goede kwaliteit. Omdat mijn echtgenoot destijds in de haven van Rotterdam werkte, kozen wij ervoor om in dit deel van Rotterdam te wonen. We hebben daar uiteraard heel wat gezien en meegemaakt, ook de bombardemen ten die voornamelijk Rotterdam oost en het centrum troffen. Veel familieleden woonden juist in die gedeelten van de stad, maar gelukkig is niemand van hen bij de bombar dementen omgekomen." Behalve het feit dat zij Rotterdam letterlijk hebben zien branden, kan zij zich ook nog zeer helder voor de geest halen dat de Duitsers in het zuide lijke deel van Rotterdam neerstre ken. "Vanaf ons huis zag je de Duit sers komen. Mijn man werkte haast dag en nacht en toen ik vertelde wat ik had gezien, merkte hij nuchter op: "Het zal de oorlog wel zijn...". De heer Van Dam is overigens tot zijn 60e jaar in de haven blijven wer ken en deed dit geruime tijd bij de Holland-Amerika lijn. Omdat hij fysiek altijd zeer gezond is geweest, heeft hij tot zijn 83e jaar folders ver spreid! Zijn vrouw bood hem daarbij de helpende hand door de folders thuis alvast in te steken. En zo wer den er tijdens hun 60-jarige huwe lijksdag in bijzijn van burgemeester Schoots nog tal van herinneringen aan hun huwelijkse jaren opgehaa ld...

HH | 1999 | | pagina 17